KiCo Van den Meijdenberg GEALAN Samen genieten van kwaliteit... informatie Hand in Hand Protestantse gemeente Oisterwijk Theaters Oisterwijk Moergestel Met een familiebericht RN Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Praktijk voor KinderCoaching Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl KiCo: een plek waar een kind even tot rust kan komen; en weer terug in zijn kracht gezet wordt! - Bouw- en onderhoudswerken - Ramen - kozijnen in kunststof en hout MTV Radio Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: BOUWBEDRIJF Hild 20, Moergestel Tel. (013) 513 2172 (b.g.g. bellen na 17.00 uur) 1 Parochie St Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. 'v. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Community Ghana Opbrengst Vastenaktie 2012 Ghana 00 00 f 1 PteQCME 0900 332 22 22 PAGINA 2 Sinds kort kunnen kinderen met sociaal emotionele problemen en hun ouders terecht bij KiCo. KiCo vindt u aan de Looyakker 5 in Moergestel. Kijk ook eens op www.kicocoacht.nl of bel met Lotte den Otter: 06-13 67 73 76 ■■■01i Op zondag 29 april kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Corné Schoenmaker. De techniek is in handen van Joris Laurens- sen. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 APRIL 2012 I j\ Misintenties 14 dagen n voor afroepweekend opgeven. WM We gedenken Truus van de Wiel-Op ’t Hoog Truus werd op 4 december 1936 in Moergestel geboren. In 1964 trouwde ze met Jaoneke die weduwnaar was met 8 kinderen waarvan de oudste was overleden. Samen kregen ze nog René en Jeroen. In de uitvaartdienst van Truus memoreerden de kinderen van Jaoneke nog eens hoe dankbaar ze waren dat ze weer een moeder in hun gezin kregen. En ‘moeder’ was Truus. Alle (klein-, achterklein-) kinderen spre ken dan ook over “ons moeder en oma”. Ze was lief, aardig, bezorgd, humoristisch tot aan haar dood. Al haar 9 kinderen met hun partners en de kleinkinderen spreken met veel waardering en dank over haar. Ook haar medebewoners en de dames vanuit de zorg in Park Stanislaus zijn een en al lof over haar. ”De gangmaakster is weg”, zei iemand van de woongroep. En dit wordt zeker door allen beaamd. Truus is ‘thuis’ bij haar en onze geliefden. We hebben er weer een hele goede voorspreekster in de hemel bij. Truus, bedankt om wie je was. Je hebt ons laten zien dat het leven de moeite waard blijft. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (seen) ERKEND SCHILDERS- EN AFWERKINGSBEDRIJF BEGLAZINGSWERKEN - BEHANGWERKEN - SCHILDERWERKEN ‘Het begon met een droom’ is te lezen op www.operationhandinhand.nl. Die droom kwam uit bij de stichting van de leefgemeen schap Hand in Hand. Moergestel draagt via de Vastenaktie letterlijk een steentje bij aan de voortzetting van de droom. Meer dan veertig vrijwilligers haalden 3570 euro op. Dit is inclu sief de bijdrage van de bewoners van Park Stanislaus, die 368 euro gaven. Met overschrij vingen en giften in de kerk komt het totaalbe drag op 4970 euro. Een bijzonder goed resul taat, waarmee de bouw van een groepsaccomo- datie voor 7 bewoners voor een groot deel kan worden gerealiseerd. De M.O.V.-werkgroep dankt alle mensen die een bijdrage hebben geleverd om tot dit bedrag te komen. Ook zijn wij alle vrijwilligers en collec tanten dankbaar voor hun belangenloze inzet. M.O. V-werkgroep Moergestel J BEHANGER INDUSTRIEWEG 1 MOERGESTEL TEL. 013-513 6666 Op donderdag 26 april kunt u vanaf 19.00 uur weer kijken naar een nieuwe MTV-uit- zending. Deze week staan op het MTV-programma: - Bienekebolders: opening klauterbos; - Duo-fiets Stanislaus; - Moergestel Spor tief: opening seizoen ROEF!; - Koningin nedag. De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna de uitzending van afgelopen week wordt herhaald. Daarna worden deze items gedurende de avond steeds opnieuw uitge zonden. Op zaterdag 28 april vanaf 13.00 uur, kunt u deze uitzendingen ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! 29 april 2012,10.15 uur, ds. Hester Radstake Er is creche, kindernevendienst en jeugd- kerk. bij dit project betrokken en natuurlijk spreekt ook de kwetsbaarheid van kinderen met een beperking iedereen aan. Ook in de liturgie was er veel aandacht voor de actie in goede woor den en gebed. Een woord van dank gaat zeker naar de leden van de MOV groep vanwege hun grote inzet. Mede met jullie hulp en dat van Carlijn en Ab van Galen, kon de actie een groot succes wor den. Dank aan jullie allen! Dank ook aan alle gevers en geefsters en iedereen die heeft mee geholpen. Niet op de laatste plaats dank aan de collectanten. Als we jullie niet hadden...! Onze vormelingen op bezoek bij de Kapucij nen en in Kamp Vught Zaterdag, 14 april, brachten de vormelingen in de morgen een bezoek aan het Kapucijnenkloos ter aan de Korvelseweg in Tilburg. Broeder Richard van Grinsven, een boeiend en vooral ook humoristisch verteller, nam de vormelin gen en de zes ouders (chauffeurs) mee in de tijd van St. Franciscus. Mede door Franciscus ken nen we Werelddierendag op 4 oktober: de sterf dag van Franciscus. Een prachtige film werd vertoond en de groep ging een kijkje nemen in het klooster waarna de meegebrachte boter hammen werden opgegeten. In de middag ver trok de groep richting Kamp Vught. De me vrouw, die de groep rondleidde, nam alle tijd om met de jongens en meisjes in gesprek te gaan en al hun vragen te beantwoorden. Soms werd het stil, zoals bij het monumentje, vanwege de paar honderd kinderen die vanuit Kamp Vught zijn weggevoerd en die nooit teruggekomen zijn. De rondleiding duurde 40 minuten lan ger dan gepland. Ook deze twee bezoeken ston den in het teken van het vormselproject: “Speu ren naar de goede Geest”. Bij dat zoeken kan het ook zinvol zijn om de jongens en meisjes te laten zien en ervaren welke richting we niet op moeten gaan. Wanneer mijn levenseinde nadert... We waren 18 april met 27 personen samen om over dit thema in gesprek te gaan. De meesten van ons hadden in de week daarvoor de Spaanse film ‘Mar Adentro’ gezien waarin Ramon had besloten om zijn leven te beëindigen. Op deze avond van de 18e april waren ook twee huis artsen en twee pastores van een zieken- en ver pleeghuis aanwezig. Opvallend was, zo hoorden we achteraf, dat iedereen zich vrij voelde om alles te mogen zeggen over dit zeer ingewikkel de thema. Er werden op het eind geen conclu sie geformuleerd. Dit was ook niet de bedoe ling. Het ging vooral om verbreding van onze meningen en inzichten over dit onderwerp. Dank aan eenieder voor de grote openheid en het respect voor elkaar. Het blijkt maar weer dat je zo met elkaar veel kunt bespreken en samen tot een goede richting en tot goede besluiten kunt komen. 4e ZONDAG VAN PASEN 2012 Week van 28 april- 4 mei 2012 Zaterdag 28 april, 19.00 uur: H. Mis met sa menzang. Jgt. overl. ouders Rooijakkers-de Laat; overt ouders Smulders-Mathijssen. Zondag 29 april, 10.00 uur: H. Mis met samen zang. Jgt. overl. ouders van Gils-Ketelaars, dochter Jo, schoonzoon Frits, zoon Antoon en schoond ochter Rietje; jgt. Sjaan Heijms e.v. Jo van Esch en kinderen Carla en Maria; jgt. Ine op ’t Hoog e.v. Lambert Smetsers; Cornelis en Helena Roosen-Persoons en dochter Jo; verj. Sjef Wolfs e.v. Riet Smits en zoon Jos. Maandag 30 april, 10.00 u: H. Mis (zie verder) Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 28 april, 17.30 uur: H. Mis met samen zang. Woensdag 2 mei, 19.00 uur: Woord- en Commu nieviering. DOPEN Zondag 29 april, 11.45 uur: Nick Vrinds GOUDEN HUWELIJK Woensdag 2 mei, 11.00 uur: Nolly en Rinus Jonkers-de Groot. Vrijdag 4 mei, 13.00 uur: Harrie en Mien Wolfs-Kouwenberg. AGENDA Dinsdag 1 mei: doopvoorbereiding. Donderdag 3 mei: KBO Mariaviering in Ou- denbosch. KONINGINNEDAG 30 APRIL Deze dag is er een eucharistieviering om 10.00 uur m.m.v. “For 4 Saxes”. Om 10.45 uur speelt Muziekvereniging prinses Juliana het Wilhel mus bij de ingang van de kerk waarna er kof fie achter in de kerk is voor de kerkgangers. 4 Mei Nationale Dodenherdenking Ook wij, als parochiegemeenschap, zijn van harte uitgenodigd om aanwezig te zijn bij de jaarlijkse dodenherdenking. De herdenkings bijeenkomst wordt gehouden in de Johannes- kerk, Oisterwijk, en begint om 19.00 uur. Daar na gaan we, via de Lind, te voet naar het monu ment bij het gemeentehuis waar om 20.00 uur een korte plechtigheid wordt gehouden. Opbrengst Vastenactie 2012 Er is dit jaar, wederom, een fantastisch resul taat bereikt. Het is, zoals de voorzitter van de MOV ons laat weten, ‘beduidend meer dan in 2011’. De opbrengst van de Vastenaktie is 4929,- Hierbij is niet de verkoop in de kerk meegenomen. En er komt nog binnen. Natuurlijk heeft de meeropbrengst alles te maken met het project. Carlijn Willems is nauw HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep ’’Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 WV Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur DEN BOOGAARD Koffieconcert Mannenkoor Southern Com fort Barber Mates uit Eindhoven Zondag 6 mei 11.30 uur Toegang gratis Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com De derde zondag na Pasen, ook wel zondag van de Goede Herder genoemd. Johannes 10,11-16 is de lezing van deze zondag. Jezus vergelijkt zichzelf hier met de goede herder. Een mooi ver haal, vol bekende beelden. Jezus die alle scha pen ‘ook de andere schapen ken ik en zal ik hoe den’ hoedt. Hij ontfermt zich over ons alle maal en wij mogen allen bij zijn kudde horen. I Karei Eykman dichtte er mooi over “was ik een schaap, was hij mijn herder, was ik een schaap, bracht hij mij verder.en dan gaat het ook over het groene grasland, het water, de weiden. Psalm 23 ten top. En het eindigt met “was ik een schaap, dan wist ik het wel.” En dat is zo’n mooie zin. Was ik een schaap, dan wist ik het wel. Dan wist ik wel wie ik moest volgen. Naar wie ik moest luisteren. Wie mijn herder was. ‘was ik een schaap...’, maar wat nu als we dat niet zijn?Als we ons niet kunnen of willen gedragen als een schaap met een herder? Alleen maar schaapachtig leven is ook niet de bedoe- ling van het geloof: we moeten ook doen en han- delen. Maar altijd in de wetenschap dat God zich als een herder over ieder die bij de kudde wil horen ontfermt. brengt kunststof in vorm

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2