DAAROM SCOUTING Marathon Oisterwijk heeft ook jeugdloop Audacia- nieuws Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Lezing ’Voortplanten; een in- en ontspannende bezigheid’ Expositie: “KuBra thuis in souterrain Kasteel Nemerlaer IV“ Heemkundekring “De Kleine Meijerij Keramiekgroep “Gebrande Aarde exposeert in het Oude Kerkje Musical van de Jong Ghesellen in Tiliander Rode Kruis opvang en verzorging 14.30 .Aanw. 18.15 www.lnmh.nl 4 www.scoutingmoergestel.nl ...Aanw. 11.45 .Vertrek 10.15 Helvoirt Fl - Audacia F2.... SC ’t Zand F7 - Audacia F3 Audacia F4 - ZIGO F5 Programma zondag 15 april HHC 1 (Heusden) - Audacia 1 Audacia 2 vrij Sarto 11 - Audacia 3 Audacia 4 - ODC 5 Audacia 5 - Sarto 15 Viola 7 - Audacia 6 Tuldania 4 - Audacia 7 ...Aanw. 13.30 Vertrek 13.30 ...Aanw. 13.30 .Vertrek 11.30 .Vertrek 11.30 14.15 10.00 11.00 10.30 11.00 Audacia C3 - SC ’t Zand C6 SC ’t Zand D2 - Audacia Dl Essche Boys Dl - Audacia D2..Vertrek 10.00 Audacia D3 - Sarto D5 Audacia D4 - Taxandria D3 Audacia El -NOAD El Audacia E2 - Baardwijk E2 WSC E6 - Audacia E3 VOAB E5 - Audacia E4Vertrek 7.45 Jong Brabant E6 - Audacia E5 ...Vertrek 8.45 Audacia F1 - BW F1Aanw. 9.45 Vertrek 9.30 .Vertrek 9.00 .Aanw. 10.45 Audacia F5 - WSJ F1Aanw. 10.45 Jong Brabant F10 - Audacia FóVertrek 11.15 Dinsdag 17 april Audacia A2-JEKA A5 Woensdag 18 april Audacia Cl - GSBW ClAanw. 18.15 TSV Gudok D5 - Audacia D3 ..Vertrek 18.15 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia. ...Aanw. 8.15 ...Aanw. 8.15 ...Aanw. 8.15 ...Aanw. 8.30 Vertrek 9.00 10.00 ..9.15 10.00 KEES VAN DER BRUGGEN AUDACIA JEUGD Zaterdag 14 april ZIGO Al - Audacia Al Audacia A2 - Baronie A3... Taxandria BI - Audacia BI Audacia B2 - SVSSS B2 Willen 11 Cl-Audacia Cl.. SVSSS C2- Audacia C2 en onrust, stilte en beweging, contrast en com positie, een samenspel tussen organisch en het geometrische, het zoeken naar een perfecte balans tussen deze elementen. Peer versus Mieke, samen verenigd door Kasteel Nemerlaer en stichting KuBra. De dialoog die ontstaat tussen de verschillende disciplines zorgt voor een dynamische tentoonstelling tegen de ach tergrond van het souterrain van Kasteel Nemer laer. Donderdag 19 april organiseert LNMH in samenwerking met IVN Oisterwijk een lezing over voortplanting in de na tuur. Rini Kerstens zal deze lezing ver zorgen. Rini is een enthousiaste vertel ler en weet het publiek als geen ander te boeien. Rini over de inhoud van zijn lezing: “Naast eten en ademhalen behoort de voortplan ting tot de meest wezenlijke levensverschijn selen. Zijn voeding en ademhaling voorwaar den voor het in stand houden van het indivi du, voortplanten is dat voor het in stand hou den van de soortTijdens de lezing zal dit laat ste duidelijk worden genuanceerd. Ik ga in op de ongeslachtelijke en de geslachtelijke voort planting, het wezen van beide typen voortplan ting en de voor- en nadelen daarvan. Ook het ‘van twee walletjes eten’ via generatiewisseling komt aan de orde. De geslachtelijke voortplan ting krijgt deze avond de meeste aandacht. Welke mechanismen hanteren planten om zelf- bestuiving te voorkomen en hoe ‘garanderen’ ze toch bevruchting Wat is de rol van vrouw tjes, respectievelijk mannetjes, bij de voort planting van dieren en wat houdt het mecha nisme van seksuele selectie in? Aan de hand van verschillende voorbeelden licht ik toe welke ingenieuze tactieken en technieken in de die renwereld bestaan. Ik besluit de avond met een aantal mogelijke tips voor thuis.” De lezing start om 20.00 uur en wordt gehou den in Gemeenschapshuis Den Domp, Kerk straat 27 in Haaren. De toegang is gratis! Wij vragen u wel een vrij willige bijdrage om beide natuurverenigingen te steunen. www.ivnoisterwijk.nl Berkel-Enschot, Biezenmortel, Esch, Haaren, Helvoirt, Heukelom, Moergestel, Oisterwijk, Udenhout. Tentoonstelling Beeldhouwer en schilder Peer toont beelden ruw, soms gepolijst, sterk maar ook kwetsbaar. Hij gaat het avontuur aan waarbij de wereld wordt beperkt door de steen onder zijn handen, de ene keer aan de hand van een schets of klei- model, andere keren begint hij zonder uitge werkt plan in de steen te werken (en taille direc te). In de geëxposeerde schilderijen van Mieke spe len tulpen de hoofdrol. Ontstaan door het zoe ken naar een harmonie in vorm en kleur, rust ROEF!-Handbal De laatste wedstrijd van de zaalcompetitie is zaterdag 31 maart gespeeld en het was een erg spannende wedstrijd. De MB speelde tegen Tachos en wonnen met 11-10. De veldcompetitie start weer in het weekend van 14-15 april Zaterdag 14 april: MCJ 11.00 uur HMC-Roef MBJ 11.00 uur HMC 2-Roef Zondag 15 april: GDJ 10.00 uur Wh.Demons-Roef DA 11.00 uur Wh.Demons 2-Roef. Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! LEZING 25 APRIL 2012 'Brabant in de Franse tijd Op woensdag 25 april zal de heer Simon van Wetten over dit onderwerp een lezing met beeldmateriaal houden. Plaats: Dorpshuis De Es, Dorpsstraat 5, 5296 LT Esch. Aanvang: 20.00 uur. In het najaar van 1794 begon voor Brabant de “Franse Tijd”. Wat er vervolgens tussen 1794 en 1813 allemaal veranderde? Alles!En ook nog in een - naar de maatstaf van die tijd - razend tempo. Of het nu ging om de tot dan toe onder drukte positie van de Brabanders of om de eer ste pokkeninenting, het verbod op katholieke processies of het optrekken der schuttersgilden, de verplichting tot het kopen van zout in een staatswinkel en het vieren van de huwelijksdag; in alles werd de overheid ineens de regelende factor. Voor genealogen komt daar nog bij dat de infor- matiehonger van de overheid zoveel gegevens op allerlei papieren en overzichtsstaten deed belanden, dat wij de levensgeschiedenis van onze voorouders in de Franse Tijd met felle kleuren kunnen schilderen. De Franse Tijd vormde dus in heel veel opzich ten een breuk met het verleden. De Brabantse mensen zullen destijds met verbazing alle ver anderingen hebben aanschouwd. Als u die ver bazing óók wilt voelen, kom dan luisteren en kijken naar wat er deze avond over het voetlicht wordt gebracht. In het weekend van 14 en 15 april 2012 exposeert Keramiekgroep Gebrande Aarde uit Hapert in het Oude Kerkje in Middelbeers. Meer dan 20 jaar geleden maakte Gerda Thissen in de “WerckWinckel” in Hilvarenbeek voor het eerst kennis met het werken met klei. Heerlijk met de handen de kleimassa vervor men tot abstracte of figuurlijke beelden. Zij heeft daarna diverse cursussen gedaan en in 2004 richtte zij een eigen keramiekgroep op in Hapert waar ze nu met twee groepen wekelijks met deze hobby bezig zijn. Ze gebruiken diverse technieken zoals het mas sief opbouwen en daarna uithollen, opbouwen met rolletjes klei of met stukjes klei en het wer ken met plaatmateriaal. Ook in de afwerking van de beelden is er een grote variëteit, van het verven met acrylverf tot het gebruik van oxides en pigmenten en het werken met glazuren. Daarnaast wordt er als afsluiting van het cur susjaar “Raku” gestookt. Dit is een oude Japanse techniek waarbij de biscuit gebakken beelden, voorzien van glazuur, in een speciale gasge stookte ton in de open lucht worden gebakken. Dan worden de beelden gloeiendheet in het zaagsel van een rookton gezet, wat tot prachti ge maar onvoorspelbare resultaten kan leiden. Ook hierbij worden diverse stooktechnieken toegepast zoals het “kopermat”, “Terra Sigliata” en “Pitfire” De zeer enthousiaste keramiekgroep “Gebrande Aarde” wil met deze expositie laten zien hoe veelzijdig het werken met keramiek kan zijn en tot wat voor prachtige resultaten ze zijn geko men. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 1.50 euro (t.b. v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Het adres is Willibrordstraat 25,5091 CC Middelbeers. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl Souterrain Kasteel Nemerlaer en Stichting KuBra (Kunstenaars uit Brabant) zijn in 2011 een nauwe samenwerking aangegaan, welke nu verder uitgewerkt wordt middels tentoonstel lingen in het souterrain van het kasteel. Iedere zes weken zullen twee kunstenaars namens KuBra deze ruimtes van het kasteel vullen met kunst. Op zondag 15 april 2012 om 11.00 uur start de vervolgexpositie met beelden van Peer van Gennep uit Eindhoven en schilderijen van Mieke de Rooij uit ‘s-Gravenmoer in het sou terrain van Kasteel Nemerlaer, Kasteellaan 2 te Haaren. Expositie 15 april t/m 22 mei 2012. Openingstijden: woensdag t/m zondag van 11.00 uur tot 18.00 uur. Voor meer informatie: www.stichtingkubra.nl of www.kasteelnemer- laer.nl De Jong Ghesellen is de jeugdafdeling van toneelvereniging De Ghesellen van den Spele. Elk jaar weten zij het vooral jeugdige publiek te verrassen met een leuke musical. Jan de Laat - een van de regisseurs voor de jeugdgroep - heeft zelf het stuk "Brievenbende" geschreven in het kader van Oisterwijk 800. De leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basis scholen schrijven namelijk ook brieven aan de toekomst. Deze brieven worden bewaard en begraven in een monument en over 50 jaar weer tevoorschijn gehaald. Hoe denkt men nu over hoe het er over 50 jaar uit zal zien? Dit was een mooi gegeven om er een verhaal van te schrijven, aangevuld met liedjes en er een musical van te maken. Maar in het stuk is niet iedereen enthousiast! Zeker niet en dat zal men weten ook! Waar mogelijk wordt de zaak verpest door enkele dwarsliggers. Maar de kinderen schrijven toch geschiedenis en u kunt er deel van uit maken door een van de voorstellingen bij te wonen. ‘Brievenbende’ van De Jong Ghesellen is op zaterdag 21 april te zien in Tiliander. Er zijn twee voorstellingen, om 16.00 en 19.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 4,00. Kaarten zijn vanaf 1 uur voor de voorstellingen verkrijgbaar aan de kassa of bel met 521 7220. Stichting KuBra Een jaar na de oprichting blijkt het animo voor Stichting KuBra enorm en professionalisering van de organisatie is nodig gebleken. Het be stuur van de stichting is daarom uitgebreid en externe adviseurs zijn ingeschakeld om KuBra verder uit te bouwen. Inmiddels hebben 85 Brabantse kunstenaars zich aangesloten. KuBra zal steeds vaker vertegenwoordigd zijn in het Brabantse culturele milieu, dit jaar staan er alleen al 7 vervolgexposities op de agenda in het souterrain van kasteel Nemerlaer en ook nog 13 exposities op andere Brabantse locaties! Belangrijk in dit proces is ook de lancering van de eigen website, www.stichtingkubra.nl. Hier kunnen kunstenaars, culturele instellin gen en kunstliefhebbers elkaar treffen om ideeën uit te wisselen, inspiratie op te doen of om een leuke culturele dag uit te plannen. KuBra kun stenaars zijn immers zeer actief! Een belangrijk onderdeel van dit groot se loopevenement in het kader van Oisterwijk 800 op 20 mei is de jeugdloop. Alle kinderen uit Oisterwijk, Heukelom en Moergestel worden in de gelegen heid gesteld om deel te nemen. Deelna me is gratis. Alle scholen zijn benaderd om hier aan mee te werken. Het aanmel den loopt ook via de scholen. Het parcours van de jeugdloop bestaat uit een ronde van 500 meter en een ronde van 800 meter. De afstanden worden als individuele wedstrijd aangeboden maar ook als een estafet teloop speciaal voor basisscholen. De estafette loop is 2 km, 4 keer de ronde van 500 meter. Leeftijdscategorieën De leeftijd van de deelnemer is bepalend voor de afstand die gelopen moet worden. - De 500 meter wedstrijd is voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar(geboortejaar van 2004 t/m 2008). - De 800 meter wedstrijd is voor kinderen van 9 tot en met 13 jaar(geboortejaar van 1999 t/m 2003). Bij de estafetteloop wordt geen onderscheid in leeftijd gemaakt. Het is de keuze aan de school om de samenstelling van de teams (bestaande uit 4 scholieren) te bepalen. Het aantal teams per basisschool is onbeperkt. Parcours Het parcours van 500 meter is een rondje De Lind; het parcours van 800 meter is een rond je De Lind inch het grasveld vlak voor de Ge- mullehoekenweg. Starttijden - 9.00 uur start 500 meter 4-5-6 jaar (begeleiding toegestaan) - 9.10 uur start 500 meter 7-8 jaar - 9.20 uur start 800 meter 9-10 jaar - 9.30 uur start 800 meter 11-12-13 jaar -10.15 uur start 2 km estafette basisscholencom- petitie Prijsuitreiking Alle deelnemers van de jeugdloop ontvangen een medaille. Bij de individuele wedstrijd zijn voor elke leeftijdscategorie voor de 5 snelste jon gens en de 5 snelste meisjes prijzen. Bij de esta fetteloop zijn bekerprijzen voor de 5 snelste teams. Verder krijgt elke deelnemer een trak tatie en een ijsje. Binnen het takenpakket van het Nederlandse Rode Kruis van de afdeling Oisterwijk-Haaren bestaat al geruime tijd een vorm van hulpver lening genaamd opvang en verzorging”, deze hulp wordt ingezet tijdens noodsituaties en rampen. Wat houdt deze vorm van hulpverle ning in? Het bieden van hulp en eerste opvang van mensen in noodsituaties, mensen die slacht offer zijn geworden van een ramp. Door een ern stige situatie getroffen biedt een eerste opvang en verzorging een steunpunt, om lijden en ont wrichting op te vangen en te begeleiden naast de professionele hulp, die tegelijkertijd aan wezig is. Om op een dergelijke taak voorbereid tezijn, dient men een cursus te volgen, die door middel van praktische opdrachten en nage speelde praktijk- situaties een gedegen voorbe reiding vormen om de slachtoffers in een opvangcentrum hulp te bieden. Als dit een uit daging vormt om je in te zetten, danwel een uit nodiging om hieraan deel te nemen, neem dan contact op met de vrijwilligerscoördinator: Anton van Tuyl, tel: 521 5205 en mail: anton- vantuyl@gmail.com ’MOERGESTEL NIEUWS' - WOENSDAG 11 APRIL 2012 PAGINA 7 OOEF! U 4» 10.00 stucadoorswerken Pastoor de Louwstraat 5 5066 EG Moergestel Telefoon: 013 - 513 38 20 Mobiel: 06 - 40 58 89 00 E-mail: keesbrug@home.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7