ffl ZILT Hans Theessink komt naar GUO len in Oisterwijk en één in Moergestel. Veel peu- j Dankzij de gemeentelijke subsidie is de inko- 4. Rose Garden Hulp in de bediening 2 of meer avonden per week werktijden van 16h30-22h00 Leeftijd vanaf 17 jaar Rectificatie openingstijden Tante Lilly Stichting Peuterspeelzalen Oisterwijk organiseert open dag Speurtocht Scouting Er is leven na de dood ”Als mijn levenseinde nadert” I Alles is weer ruim voldoende binnen! Stichting Peuterspeelzalen Oisterwijk organiseert op zaterdag 14 april 2012 van 10.30 tot 12.00 uur een open dag Tante Lilly - Rootven 35a - Moergestel Tel. 06-14 42 7158 nodig. U vindt het Huis voor Zingeving aan de HOTEL ACTIE: Wij zoeken voor het komende seizoen: Voor al uw betaalbare baby- en kindermerkkleding vanaf maat 44 t/m maat 140, kraamcadeautjes, hebbedingetjes, kinderzonnebrillen, kraampakketten (evt. zelf samen te stellen) WOENSDAG (let op!) van 12.00 tot 18.00 uur VRIJDAG van 12.00 tot 20.00 uur ZATERDAG van 10.00 tot 16.00 uur Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Wij zijn inmiddels al 1 jaar geopend en dat gaan we vieren! Om u te bedanken, krijgt u heel april (m.u.v. de paasdagen) maar liefst 10% korting! Natuurlijk zijn wij ook op maandag 2e paasdag open! Chinees Restaurant Kersverse Zalmfilet Prijs voor 500 gr. €9,95 (heerlijk bij de eerste asperges) Gerookte zalm Tante Lilly is OPEN: Kom op zaterdag 14 april naar onze open dag en kom samen met uw peuter kijken hoe leuk het is! Wij informeren u graag op een van onze volgende peuterspeelzalen: Psz de Coppele, Willem de Zwijgerlaan 61, Oisterwijk Psz Dribbel, Lavendel 7, Oisterwijk Psz Trepke, Kerkplein 28, Oisterwijk Psz Janneke, Pr. Margrietstraat 1, Moergestel En, in verband met de officiële opening van Brede School Waterhoef, van 12.30 tot 15.30 uur op: Psz Schelleboom, Cia van Boorthof 2, Oisterwijk Uw peuter is van harte welkom! Inschrijven kan al v.a. 18 maanden. Rootven 37 5066 AT Moergestel Tel; 013-5130099 PIETER SMIT Al meer dan 50 jaar wekelijks met Verse Vis in Moergestel! Woensdagochtend vrijdagmiddag op ’t Sint Jansplein: een vertrouwd adres: altijd vers kwaliteit I er haar GUO-concertserie 2011/2012 mee. De 63-jarige Theessink komt uit Enschede, maar de Tukker trok jarenlang de wereld rond om uiteindelijk neer te strijken in Wenen. Hij won -tig prijzen voor zijn CD’s en deelde podia en studio’s met de grootste rootsartiesten. Zoals met blueslegende Bo Diddley die hem ‘one helluva guitarplayer’ noemt. Liefhebbers reserveren tickets via www.guo.inoisterwijk.nl, telefonisch van ma t/m vr tussen 9 en 17u op 521 7220, of op de concertdag tus sen 19.30 en 20.30u aan de kassa. Vorige week trof u in de advertentie van Tante Lilly, Rootven 35a, de openingstijden aan. Er is echter ’n fout gemaakt in de tijdsvermelding van woensdag. Tante Lilly is op woensdag open van 12.00 tot 18.00 uur! Onze excuses voor het ongemak. Zie adverten tie hieronder met de juiste gegevens. terspeelzaal. Inschrijven kan al vanaf 18 maan den. “De peuterspeelzaal is voor de peuter een pret tige omgeving, die zoveel mogelijk aan zijn of haar leeftijd is aangepast en waar de peuter ont dekkend kan leren. Peuters die naar een peu terspeelzaal gaan leren samen spelen met ande- kort voor de Europese toer van Theessink Evans. Maar voor wie al eerder in levende lijve wil genieten van zijn diepgruizige vocalen en j gevarieerde gitaarstijlen soleert Theessink op zaterdag 21 april in Den Boogaard Moergestel. Vanaf20.30u zoekt de zanger/gitarist er de rafel- I randjes op van de country- en deltablues. Concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk sluit Voorafgaande aan deze gespreksavond wordt op om 19.00 uur, in De Verdieping de film “Mar adent- ro’G - - - - - rondom het levenseinde aan de orde en is daar om de opmaat voor de gespreksavond. De laatste tijd staat ons menselijk levenseinde meer dan ooit in de belangstelling. Speelde dit proces zich eerder af achter de muren van de zieken-, verzorgings- en verpleeghuizen, nu wordt steeds meer openlijk de vraag gesteld: wat wil ik straks als het met mij zover is? Zelfbe schikking wordt vaak als hoogste waarde gezien in de vragen rondom het (voltooide) leven, wanneer het gaat om verlies van kwaliteit van dat leven. In de kranten en op TV wordt de eigen keuze, de vrije wilsbeschikking over het levenseinde bijna gepromoot alsof dit de enige keuze zou zijn. Daarnaast hebben zowel de wereldlijke als de kerkelijke overheid door mid del van wetten en richtlijnen de kaders aange geven waarbinnen deze vragen spelen. Als parochie vinden we het belangrijk om met elkaar over dit belangrijk onderwerp in gesprek te gaan. Om samen van gedachten te wisselen over de persoonlijke vragen en gedachten die we zelf hierover hebben. Startend met het film verhaal, willen we op de gespreksavond onze eigen vragen over het levenseinde proberen te beantwoorden, door naar anderen te luisteren en met anderen daarover te praten. Experts vanuit verschillende vakgebieden zijn bereid gevonden hun visie op het onderwerp te geven. We waarderen het zeer dat de huis artsen De Lenne en Terwindt uit Moergestel, pastor Seth de Hoon (Elizabethziekenhuis) en pastor Hans Sterk (verpleeghuis de Hazelaar) onze gast willen zijn. De pastoraatsgroep van de parochie Sintjan nodigt U voor de filmavond én de gespreks avond van harte uit. U kunt zich voor de avonden aanmelden bij het Parochiecentrum. Peuters van Oisterwijk en Moergestel: sla de peuterspeelzaal niet over! Onder bovenstaande titel organiseert de Stichting Peuterspeelzalen Oisterwijk (SPO) op zaterdag 14 april een open dag. Tegelijkertijd wordt op deze dag Brede School De Waterhoef geopend waarin peuterspeelzaal Schelleboom is gehuisvest. De stichting (SPO) beheert vier peuterspeelza- voorschoolse educatie. ters in de leeftijd van twee tot vier jaar bezoe- mensafhankelijke ouderbijdrage een lage drem- ken een door de gemeente gesubsidieerde peu- pel voor ouders met een extra gunstige regeling voor minima. Hierdoor kunnen alle peuters gebruik maken van deze voorziening. Kom op zaterdag 14 april naar onze open dag en kom samen met uw peuter kijken hoe leuk het is! Kijk hierboven in de advertentie op welke tij- I den u welkom bent. Afgelopen vrijdag had de scouting een Delta Time* heet het jongste wapen feit van ‘European Blues Man’ Hans Theessink. Samen met gabber Terry Evans nam hij de CD in januari op in I Los Angeles. Als gastgitarist had geest genoot Ry Cooder zijn aandeel, evenals vocalisten Willie Greene en Arnold Mc Culler. re peuters. Het is leuk, goed voor de ontwikke- Uw peuter is komend schooljaar van harte wel- De schijf wordt pas gelanceerd in september, ling en een uitstekende voorbereiding op de kom! Inschrijven kan al vanaf 18 maanden. basisschool. Ook is er de mogelijkheid allerlei nieuw speelgoed en nieuwe materialen te ont dekken”, vertelt Gerdine Leysner, Coördinator Algemene en Beleidszaken SPO zet zich actief in op de regeling Voor- en Vroegschoolse Educatie (WE). SPO is bin nen de gemeente Oisterwijk aangewezen als expertisecentrum op het gebied van WE en ver vult in de gemeente de WE rol voor alle kin deropvangorganisaties. SPO vindt het van wezenlijk belang dat de peuters zich spelender wijs kunnen ontwikkelen onder deskundige begeleiding. Tijdens het spel wordt door de leidsters veel aandacht geschonken aan de moto rische, de sociaal-emotionele en de taalontwik keling. Indien nodig wordt aan peuters en ouders extra ondersteuning geboden. “Bij SPO gaat het specifiek om de begeleiding van de peuter”, aldus Gerdine Leysner. Er zijn overlegmomenten met de kinderop- vangorganisaties, jeugdverpleegkundige van I GGD consultatiebureau en met de basisscho len. Zo ontstaat er een doorgaande lijn en biedt de peuterspeelzaal precies datgene waar de rege ring de laatste jaren werk van maakt: vroeg- en Huis voor Zingeving: Freek de Jonge zong ooit al luidkeels: er is leven na de dood. Woensdag 11 april zal Myrthe Bruinzeel van mediumpraktijk Spirit Soul bij het Huis voor Zingeving een demonstratie en uitleg geven over Engels Mediumschap. Een vorm van mediumschap dat zich enkel bezig houdt met het doorgeven van contacten met overledenen of het lezen van iemands eigen energie (psychometrie). Er wordt dus niet gewerkt met gidsen, engelen of vorige levens. Daardoor is het een heel nuchtere vorm van mediumschap. Door middel van korte readingen zal Myrthe deze avond aantonen dat onze overleden dier baren nog steeds om ons heen zijn. Met humor en liefde zal ze inzicht geven in wat medium schap is. Ook zul je via demonstraties ervaren dat onze dierbaren slechts één gedachte van ons verwijderd zijn. Aanvang: 20:00 uur. Entree: 10 euro p.p. (incl. koffie). Inschrijven is niet I nodig yjndt hc* ,Tzxzx*' Kloosterdreef 4. In onze parochie organiseren we op woensdag 18 april om 19.30 uur in het parochiecentrum, een gespreksavond over het thema: ‘Welke vra gen heb ik als mijn levenseinde nadert?’ vertoond. In deze film komen veel vragen spannende speurtocht georganiseerd voor _j j de jeugd van de groepen 6-7 en 8. Na terugkomst uit het donkere bos gingen j de zelfgebakken broodjes en marshmel- lows erin als zoete koek. Ennedie rebus, die had als uitslag: “Tot ziens bij Scouting”. PAGINA 3 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 4 APRIL 2012 Verse Vis Traiteur Catering Vers gesneden Prijs per 100 gr. €3,95 Al onze Vis, Schaal- en Schelpdieren komen dagelijks vers via onze eigen Zeevis Groothandel Sigma Seafood te Oisterwijk (van hieruit leveren wij dagelijks aan restaurants in heel Brabant 's nachts nog geleverd vanaf de Visafslag! Scheibaan 11 ILDE 5062 TM Oisterwijk (013)528 23 01 info@stillewilde.nl Dorpsstraat 6 te Oisterwijk op donderdag op de markt Tel. (013) 528 2344 www.ziltvis.nl by Plater Smit Speciaal op Goede Vrijdag: Lekkerbekjes 2,00 per stuk 4 stuks voor €7,00 1.... W.U gwfcv.. w* w.., ..w w w..». V i I \ZrwA»^»Trwc»n/4a aon rlo-zn rracnrfilzcovnnJ xxrrvr woensdag 11 én vrijdag 13 april, steeds

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3