E4SE/V 2012 nformatie Sm Hand in Hand (flloofi - (013) 513 1504 Parochie St. Jans Onthoofding Protestantse gemeente Oisterwijk Lezing over gierzwaluw 16.00 uur: Peuter- en Kleuterviering (20 minu- Woensdag 11 april 19.00 uur: H. Mis I ld Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Kijk voor het gehele menu op onze website: www.tapbrasdeschouw.nl Alle dagen (behalve dinsdag) geopend vanaf 11.00 uur voor een heerlijke lunch, kopje koffie of verrassend diner! Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl Parochiekerk i Paaszaterdag 7 april: 16.00 uur: Peuter- en Kleuterviering (20 minu ten) waarna eieren zoeken en samen iets MTV Radio Op zondag 8 april kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Ron Hermus. De techniek is in handen van John Steijger. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: AGENDA 7 april 14.00 uur Stabat Mater van Perglosi door het Berlage Saxophone Quartet, sopraan Sabine Wüthrich en mezzo-sopraan Francine Vis. Toegang vrij, vrijwillige bijdrage gevraagd na afloop. 10 april 20.00 uur gespreksgroep 20-35, De Hoefkens 14 Moergestel 12 april 20.00 uur Elkaar Nabij-lezing door rouwtherapeut Johan Maes, Tongerloplein 1 in Udenhout ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 28 MAART 2012 013 5132774, voor noot’9eva”en: 06 ’029 4358. Zieoolcwww.parocliienioergestel.nl besteden. Het hele werk zal (met tussenpozen ongeveer een jaar gaan duren. De kosten lig gen in de orde van grootte van 150.000! Er zal natuurlijk de nodige overlast zijn (stof I), maar na de werkzaamheden zal de kerk er véél lichter uit gaan zien. Communiezondagen Zondag 13 mei 10.00 uur doen 6 kinderen van basisschool De Mozaïek uit Oisterwijk (bij zonder onderwijs) hun EHC en op zondag 20 mei om 9.30 uur en 11.30 uur doen 50 kinde ren van de drie basisscholen uit ons dorp hun EHC. Nao de wènter Nao de wènter zèn de teegels op m’n plotske gruun as gras. ‘k Vat dan in de schuur enen borstel, ‘k krab en vèèg èn buun èn worstel Tot ze hélder zèn as glas. Nao de wènter zèn m’n broeke boove allemól veuls te krap. Komt dè van ’t binnezitte, Vruug nor bèd èn langer pitte? Ofist van de vètten hap? Nao de wènter koomet vurjaor èn...daor kèèk ik wir nor èut. Op m’n töntje “rikreejeere”, ‘k zaai daor slaoi èn schorseneere Èn de zon schènt op m’n hèüd. ‘k Vèèn dèk op menen aauwen dag Hillemaol niet klaoge mag. Piet van Beers, Tilburg Pastor Theo te IVienk msc Ria IVillems (sect) 5 april om 19.00 uur Witte Donderdagviering - met de kinderen 6 april om 20.00 uur Goede Vrijdagviering 7 april om 22.00 uur Paaswakeviering 8 april om 10.15 uur Paasmorgendienst - er is crèche en kindernevendienst In de vier diensten in deze week leven we mee met de laatste dagen van Jezus. Op Witte Don derdag vieren we een sedermaaltijd zoals Jezus dat met zijn leerlingen deed vlak voor zijn dood. Ook vieren we het Avondmaal. De kin deren hebben een grote inbreng in deze viering. Aan het eind van de viering doen we de licht jes uit en de stola af. Het wordt sober. Op Goede Vrijdag lezen we uit het Johannes- evangelie hoofdstuk 18 en 19. De gevangenna me, lijden en kruisiging van Jezus. Dit jaar doen we dit aan de hand van kruiswegstaties. Bij elke statie staan we stil, zingen we, horen we gedichten en uit het evangelie en bidden we. De Paaskaars wordt gedoofd als we lezen van Jezus’ dood. Op Paaswake beginnen we in een donkere kerk. Maar hier wordt het licht binnengedragen van de nieuwe paaskaars. We geven het licht aan elkaar door: na het sterven van Jezus gaat het leven toch verder. We horen lezingen van bevrij- ding en trouw. We gedenken onze doop, we horen het opstandingsevangelie en we vieren de Maaltijd van de Heer als opstandingsmaal- tijd! Op Paasmorgen zetten we dit door: Jezus is opgestaan! We ronden het project ‘lef doet leven’ af en zingen liederen over Jezus opstan ding! Van harte welkom bij deze Paascyclus! Het is mooi om ze allemaal mee te maken en zo de lijn mee te beleven van Jezus laatste dagen. Dellaert-Verbeeten en zoon Camiel. Tweede Paasdag 9 april: 10.00 uur: Eucharis tieviering met volkszang. Kapel Park Stanislaus Paaszaterdag, 19.00 uur: Paaswake m.m.v. Seniorenkoor Echo Int: Annie van de Wouw (KBO). Woensdag 11 april 19.00 uur: H. Mis Community Ghana Vastenaktie 2012 (7) In deze week voor Pasen is de huis-aan-huis- collecte voor de Vastenaktie. De opbrengst gaat in zijn geheel naar het project van dit jaar, de bouw van een groepsaccomodatie voor 5 tot 7 kinderen in de Hand in Hand Company in Ghana. Daarmee kunnen we deze kinderen met een ernstige handicap, die geen ouders hebben of geen ouders kennen echt mee hel pen. We ondersteunen zo het werk van Carlijn Willems en anderen, die zich met hart en ziel inzetten voor deze kinderen. In deze Goede Week hopen we dat u met gulle hand wilt geven. Omdat het een eigen project van Moergestel betreft, zal de opbrengst van onze collecte door de landelijke Vastenaktie bovendien nog met 50 verhoogd worden. Wilt u het witte vastenzakje klaar leggen voor de collectant als die bij u aan de deur komt? Hebt u de collectant gemist, dan kunt u uw gift alsnog overmaken op het rekeningnr. 1345.03.589 t.n.v. Missie- en Ontwikkelings werk Moergestel. Dank voor uw betrokken heid. Op donderdag 5 april kunt u vanaf 19.00 uur weer kijken naar een nieuwe MTV-uit- zending. Deze week staan op het MTV-programma: - Politiek: Reuselhof; - Lente-impressie; - Diner Dansant; - Koektrommel. De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna de uitzending van afgelopen week wordt herhaald. Daarna worden deze items gedurende de avond steeds opnieuw uitge zonden. Op zaterdag 7 april vanaf 13.00 uur, kunt u deze uitzendingen ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! Rond Koninginnedag komen de eerste gier zwaluwen terug uit Afrika en gedurende drie maanden kunnen wij dan weer genieten van sik kelvormige silhouetten in de zomerhemel. De gierzwaluw brengt namelijk het grootste gedeelte van zijn leven vliegend door. In de lucht vangt hij insecten. Wel tot 10.000 per dag en als hij jongen loopt dit op tot 25.000 per dag. Maar ook slapen en zelfs paren gebeurt doet hij in de lucht! Marjos Moermans, zwaluwkenner bij uitstek, houdt op dinsdag 10 april om 20.00 uur een lezing over de gierzwaluw in Den Boogaard. Zij zal u allerlei wetenswaardigheden vertellen over deze vogel. U krijgt onder andere het ant woord op de vraag wat gierzwaluwen met gie ren en zwaluwen te maken hebben. U bent van harte welkom. Toegang is gratis! BRASSERU 'DE SCHOUW' Rootven 43, Moergestel Tel. 513 1405 Dinsdag sluitingsdag www.tapbrasdeschouw.nl Ook dit jaar met Pasen hebben wij weer een heerlijk 3- of 4-gangen keuzemenu voor u samengesteld vanaf 18,50 p.p. f V DOPEN: Tweede Paasdag, 11.30 uur: Job Kerkhof. AGENDA Dinsdag 10 april, 19.30 uur: Pastoraatsgroep. Woensdag 11 en vrijdag 13 april in zaal ‘De Verdieping’ de film Mar Adentro. Goede Vrijdag - Kruishulde Tijdens de vieringen is het mogelijk om bloe men of voorjaarstakken bij het kruis te leggen. Deze zullen gebruikt worden voor de paasver- siering. PAASBRIEF Inmiddels hebben onze bezorgers de Paasbrief weer bij u bezorgd, waarvoor onze hartelijke dank. In de Paasbrief vindt u alle diensten in de Goede Week en de Paasdagen. Wij wensen u goede vieringen en mooie Paasdagen toe! Mar Adentro Op woensdag 11 en vrijdag 13 april is in zaal ‘De Verdieping’ de indrukwekkende film Mar Adentro te zien. Inloop om 19.00 uur. Graag opgeven bij: secretariaat@parochiemoerges tel.nl of tel: 513 27 74. We hopen dat degenen, die naar de film komen kijken, ook aanwezig zijn op de gespreksavond op woensdag 18 april om 19.30 uur in het parochiecentrum. Kerkschoonmaak Dit jaar was de groep wat kleiner dan andere jaren omdat de kerkbanken niet in de boenwas gezet hoefden te worden. De reden: momenteel worden de kerkramen hersteld en dat brengt stof met zich mee. Natuurlijk wordt er gezorgd dat de banken, bij aanvang van de diensten, gestoft zijn! Dank, wederom, aan onze vrijwil ligers m/v. In onze dank sluiten we ook ‘de koperpoetsters’ in die een week eerder al het koper- en zilverwerk gepoetst hebben. Vormelingen Op zaterdag 14 april gaan de 19 vormelingen in de morgen op bezoek bij de Kapucijnen in Tilburg en in de namiddag wordt een bezoek gebracht aan Kamp Vught. De jongens en meis jes blijven speuren naar de goede Geest! Het is het thema van de voorbereiding. Daarom nemen wij hen mee naar plaatsen waar vrou wen en mannen dagelijks zoeken naar God en zorg om medemensen maar ook gaan we naar die plaatsen waar mensen andere mensen geweld hebben aangedaan. Zoals o.a. Kamp Vught in de Tweede Wereldoorlog) Werkgroep Hartkracht 7 We hebben iemand, die zijn leven weer goed op de rails kreeg, kunnen helpen door de maandhuur van het flatje te betalen. Deze per soon wordt goed begeleid maar even ontbrak dat laatste beetje. We konden dit doen omdat parochianen ons geld gaven om mensen als deze man te kunnen helpen. Dank voor uw bijdragen. Help Heeft u nog babykleertjes, een ledikantje of box op zolder waar u niets mee doet? U kunt jonge vluchtelingenmoeders hiermee blij ma ken. Neem contact op met 06 3069 5921, wij halen het bij u op en zorgen dat het op de juis te plaats terecht komt. Ans en Jan Hosli Lezing Werkgroep Elkaar Nabij Op donderdag 12 april, aanvang 20.00 uur, organiseert onze werkgroep Elkaar Nabij i.s.m. de werkgroepen uit onze naburige gemeentes de jaarlijkse lezing rondom het thema rouw en verlies. Gastspreker is Johan Maes, psycho- en rouwtherapeut. De avond vindt plaats in het Ontmoetingscentrum ’t Plein, Tongerloplein 1 te Udenhout. Toegang is gratis. Stabat Mater en meer Vier jonge mensen spelen het Stabat Mater van Pergolesi op een saxofoon, heel professioneel. Het Berlage Saxophone Quartet, m.m.v. sopraan Sabine Wüthrich en mezzo-sopraan Francine Vis, is te zien en te horen op zaterdag 7 april om 14.00 uur in de Protestantse Kerk, Kerk straat 64 te Oisterwijk. Op het programma staan verder werken van Giovanni Gabrieli (Canzonas) en Joseph Haydn (Strijkkwartet in f klein opus 20 nr.5). U bent van harte wel kom. Kijk op: www.protestantsekerk-oister- wijk.nl Restauratie glas in lood ramen Zoals u inmiddels wel gezien zult hebben is Jan Pijnenburg uit Oostelbeers onlangs begonnen met de restauratie van de ramen in de kerk. Dat houdt onder meer in, dat bij alle ramen de voorzetglazen, die nu nog van plexiglas zijn, ver vangen worden door echt glas. De witte ramen gaan er helemaal uit; ze wor den waar nodig gerestaureerd en daarna weer teruggeplaatst. Van de gekleurde glas in lood ramen worden alléén de onderdelen die man kementen of verkleuringen vertonen uitgeno men en na herstel weer teruggeplaatst. Dat geldt met name voor het Sint-Caecilia raam. De Vrienden van Sint Jan die het gedeelte van de restauratie van de gekleurde ramen, dat niet door het Nationaal Restauratiefonds wordt ver goed, voor hun rekening nemen overwegen aan die terugplaatsing extra aandacht te gaan 0900 332 22 22 Wfh PteOCH# - PASEN 2012 Week van 7-14 april 2012 drinken in het parochiecentrum. De kinde ren wordt gevraagd om een flesje water mee te nemen naar de kerk. 17.30 uur: Gezinsviering m.m.v. Kinderkoor de Sintjanszangertjes 21.00 uur: Paaswake m.m.v. Gemengd Koor Jgt. Gerdina Rooijakkers en overl. ouders; jgt. overl. familie de Kort-van Haaren; mgd. Riet van Velthoven-Smolders e.v. Frans van Veltho- ven; jgt. Piet van den Boer e.v. Sjaan van Haaren. Eerste Paasdag 8 april: 10.00 uur: Eucharistie viering m.m.v. Gemengd Koor. Kees Roosen e.v. Ria Basemans; overl. ouders PAGINA 2 t Mft Jj n p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma - vrij: 08.00 -17.30 uur 1 HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013- 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag Vm vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij" Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. JL Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2