POEF! 0KVO DAAROM Van den Meijdenberg SCOUTING ©GEALAN 2013 Audacia- nieuws 20 mei Marathon Oisterwijk ook een groot muziekfeest! Bronzen medaille op Nederlands Kampioenschap voor Marjetta van Esch 2013 komt eraan! Berlage Saxophone Rikconcours in Gildehuis ’t Stokske Quartet speelt Stabat Mater Toevalstreffer beslissend 5 terecht bij uw bestuur. Op zondag 20 mei vindt in het centrum van Oisterwijk om 10:00 uur de start plaats van de Marathon van Oisterwijk. Dit fantastische loopevenement wordt georga niseerd in het kader van Oisterwijk 800 jaar. Het parcours van 21,1 km loopt vanuit het centrum van Oisterwijk door Heukelom en dwars door het centrum van Moergestel, grotendeels over fietspaden. Voor de lopers een uniek parcours! Er zijn die dag veel vrijwilligers op de been, o.a. voor het vrijhouden van het parcours, maar de atleten worden die dag ook ondersteund met live muziek van vele muziekgezelschappen. Een tiental orkestjes hebben zich inmiddels al aan- Op vrijdag 30 maart organiseert het gilde St. Sebastiaan Barbara een voorjaars Rik Concours. Gezelligheid staat bij dit rikconcours voorop. Het rikconcours wordt gehouden in het sfeervolle gilde huis ’t Stokske aan de Zandstraat. .„..14.00 I 11.30 11.30 12.00 10.00 10.00 10.00 BOUWBEDRIJF NK VELDRIJDEN JEUGD MOERGESTEL - OISTERWIJK AUDACIA JEUGD Zaterdag 31 maart Audacia Al - SVSSS Al Good Luck A2 - Audacia A2 Audacia BI - Nevelo BI NO AD B2-Audacia B2 Audacia Cl - LONGA Cl Audacia C2 - SC ’t Zand C7 RPC C3 - Audacia C3 Aanw. 8.15 ...Vertrek 9.45 Aanw. 8.15 .Vertrek 10.15 ...Vertrek 9.00 Aanw. 8.30 Aanw. 9.45 Aanw. 9.45 Aanw. 9.45 ...Aanw. 10.45 ...Vertrek 9.15 ...Vertrek 8.45 ...Vertrek 9.00 Aanw. 10.45 15.30 uur De veldcompetitie start weer in het weekend van 14-15 april Op dinsdag 3 april is het weer de maandelijk- sefietsmiddag, vertrek om 13.30 uur vanaf St. Het Berlage Saxophone Quartet, met medewerking van de sopraan Sabine Wüthrich en Francine Vis, mezzo-so- Were Di - Audacia1 - 0 De wedstrijd leek regelrecht op een doelpunt loos gelijkspel af te stevenen. Met de thuis ploeg wellicht wat meer aan de bal waren zij en Audacia niet in staat kansen te creëren en gaven geen aanleiding om boeiende fases in de wed strijd te beschrijven. Bij corners is er de hoop dat het hoofd van een sterke kopper kan wor den bereikt. In de 63e minuut was er zo’n cor ner voor Were Di en Goossens kreeg het hoofd ertegen, maar van bewust maken leek er niet op: 1-0. Door dit resultaat moet Audacia zich zorgen gaan maken om niet in de problemen te komen, niet zo zeer voor rechtstreekse degradatie, maar wel voor het ontlopen van de derde plaats van onderen met een promotie/degradatie nacom- petitie. Uitslagen: Were Di 1-Audacia 11-0, Audacia 2-Jong Brabant 2: 2-0, Audacia 3-Nemelaer 5: 0-0, Audacia 4-Nevelo 7: 5-2, Audacia 5-SVG 5: 3-6, Hoogeloon 6-Audacia 6: 2-0, Beerse Boys 12-Audacia7: 1-2. Programma zondag 1 april 2012 Deelname staat open voor alle gildebroeders en zusters van onze bevriende gilden uit Moer gestel, Oisterwijk. Maar ook andere rikkers en riksters uit Moergestel en Oisterwijk en de regio zijn van harte welkom. Het rikconcours begint om 19.30 uur. Er zijn, zoals voor de vaste deelnemers bekend is, vooral vele en mooie prijzen te verdienen. Bij voldoende deelne- mers(sters) kan er ook worden gejokerd. Het inleggeld bedraagt slechts 2,50. Dus tot vrijdag 30 maart in het Gildehuis ‘t Stokske van het gilde St. Sebastiaan Bar bara aan de Zandstraat IA in Moergestel. Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen. Op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! gemeld om het evenement muzikaal op te lui steren. Op de eerste plaats zal het de atleten een extra stimulans geven op weg naar hun toppres tatie en ten tweede zullen ook de toeschouwers kunnen genieten van echte Brabantse gezel ligheid. Vroege vogel? Bezoek de jeugdloop, start vanaf 09:00 uur, centrum Oisterwijk. 20 mei 2012, Marathon Oisterwijk, mis het niet, kom en geniet! Voor meer informatie zie www.marathonhetgenietenoisterwijk.nl. Wilt u die dag meehelpen? Wij zijn nog op zoek naar veel vrijwilligers. Het e-mailadres vindt u op bovengenoemde website. ROEF HANDBAL Uitslagen: MCJ HVM-Roef21-4; HS Dongen 2-Roef 39-23. De laatste wedstrijd van de zaalcompetitie is j zaterdag 31 maart: mt i i t j MBJ 16.00 uur Roef-Tachos 115.30 uur NK Veldrijden JCUgd Jansplein. Op woensdag 4 april is de lentewandeling. Dit keer is het ’s avonds, er wordt gestart om 19.00 uur vanaf St. Jansplein. Hierna iedere woensdagavond zomeravond- wandelen. Op woensdag 18 april is de uitwisseling in Oost- West-Middelbeers. Het vertrek is met auto’s vanaf St. Jansplein. U hoort nog hoe laat. Denkt u aan het stencil met gegevens over, bij welke club, lidmaatschap e.d. In ieder geval na goed lezen, invullen en inleveren bij het bestuur. Niet vergeten. Voor meer informatie kunt u praan voert op paaszaterdag 7 april 2012 om 14.00 uur in de Protestantse Kerk aan de Kerkstraat 64 in Oisterwijk het Stabat Mater uit van Pergolesi in een arrange ment van Peter Vigh. Het kwartet zal het Stabat Mater omlijsten met Canzo- na’s van Giovanni Gabrielli en het Strijk kwartet in f klein opus 20 nr.5 van Joseph Haydn. Toegang vrij. Na afloop wordt een vrijwillige bij drage gevraagd. Het Stabat Mater, is een tekst uit de middeleeu wen, waarvan de dichter onbekend is. Het is een gedicht op de Moeder Gods in haar smart om de gekruisigde Jezus Christus. De woorden zijn door vele componisten op muziek gezet. Weer galoos is de versie van Pergolesi. De opdracht om het Stabat Mater te compone ren kreeg Pergolesi al in 1734 van de broeder schap van de Franciscanen in Napels. Maar pas toen Pergolesi doodziek werd en zijn laat ste maanden doorbracht in hun klooster vol tooide hij zijn Stabat Mater. Het werd een van de mooiste composities uit de muziekgeschie denis. Het Berlage Saxophone Quartet nam gretig de uitdaging van sopraan Sabine Wüthrich aan om een eigen versie van Pergolesi’s geliefde mees terwerk te maken. Altist Peter Vigh tekende voor de bewerking en gebruikte als tweede bron Psalm 51Bachs herschepping van Pergolesi’s origineel. De klankkleuren van het saxofoon kwartet blijken zich uitstekend te lenen voor een vertaling van de bezetting van strijkkwar tet en basso continuo. Alt-saxofonist Peter Vigh, begon zijn musica- le opleiding in Oisterwijk zijn voormalige wood- plaats. Kijk voor meer informatie over het Berlage Saxophone Quartet op http://www.ber- lagesaxophonequartet.com/ KVO nieuws Na de algemene vergadering is er het zomer- programma weer. ...Vertrek 9.15 ...Aanw. 13.30 .Vertrek 11.30 ...Aanw. 11.30 ...Aanw. 11.45 .Vertrek 11.45 Audacia Dl - SC Olympus Dl ...Aanw. 10.00 Audacia D2 - Tuldania DlA-r Were Di D3 - Audacia D3 Audacia D4 - SVSSS D4 RKDSV El - Audacia El Riel E2 - Audacia E2 Audacia E3 - DESK E4 Audacia E4 - SC ’t Zand E10 Audacia E5 - Hilvaria E6 Audacia Fl - RWB F1 Audacia F2 - SVG Fl Were Di F4 - Audacia F3 NEO’25 F2 - Audacia F4 SVSOS F2 - Audacia F5 Audacia F6 - Sarto F14nauw, iv.-tj Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia Zaterdag 24 maart werden in Emmen de Nationale Junioren Kampioenschappen synchroonzwemmen 2012 gehouden, ’s Morgens was er eerst een techniekgedeelte. Hier moesten de zwemsters individueel 4 figu ren zwemmen voor de jury. Om zich te plaat sen voor de finale van de uitvoering wordt het gemiddelde van de zwemsters uit de groep Met de ondertekening van de sponsorovereen komst is een formeel begin gemaakt met de voorbereidingswerkzaamheden van het NK. De overeenkomst werd door de voorzitter van de stichting Ruud Hora onder toeziend oog van enkele bestuursleden op vrijdag 18 febru ari ondertekend. Behalve deze sponsor hebben enkele andere hoofsponsoren zich al verbonden met dit landelijk evenement. Maar het bestuur van de stichting hoopt nog een aantal sponsoren en partners vast te kunnen leggen, noodzake lijk om dit NK tot een succes voor de gemeen te Oisterwijk te maken. Tevens werd bij deze gelegenheid het speciale voor dit landelijk evenement ontworpen NK- logo gepresenteerd en een Banner als toegang tot al het nieuws en informatie over het te orga niseren NK Veldrijden Jeugd 2013. Vanaf april is de NK-site online. genomen. De groep van Marjetta ging als 3e geplaatst de finale in. Met een zeer goed ge zwommen uitvoering konden ze deze 3e plaats vasthouden, wat goed was voor een bronzen medaille. Op 10 juni zwemt Marjetta met een junio- ren/senioren groep het Nederlands Kampioen schap combo in Eindhoven. Audacia 1 - Hedel 1 Oirschot Vooruit 2 - Audacia 2. Broekhoven 3 - Audacia 3 Oirschot Vooruit 5 - Audacia 4. Jong Brabant 9 - Audacia 5 Audacia 6 - DEES 5 Audacia 7-RKDSV 5 PAGINA 7 www.scoutingmoergestel.nl - Bouw- en onderhoudswerken - Ramen - kozijnen in kunststof en hout Hild 20, Moergestel Tel. (013) 513 2172 (b.g.g. bellen na 17.00 uur) 1 brengt kunststof in vorm 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 28 MAART 2012

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7