Milou Astrid Hair Creations ^nfarmatie In memoriam Annie van de Wouw-van Rooij t Hond In Hond Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Protestantse gemeente Oisterwijk Op het matje komen bij jezelf Maria Corina Geboren op 26 maart 2012 Paul, Astrid Merijn Francken Via Moergestel-Nieuws laat ik weten wanneer ik weer open ga. Wij zijn erg blij met de geboorte van onze dochter en zusje f80 08 00 MTV Radio Ruymheuvel 16, 5066 EL Moergestel 013-5134669 0900 332 22 22 Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, Community Ghana Huis voor Zingeving PAGINA 2 tates ten gehore. Toegang is gratis, de open en stil zijn. Van harte aanbevolen! centage 28,54. Woensdag 4 april, 13.30 en 15.30 uur: Voorberei ding eerste communie groep 1 en 2. Jaarlijkse grote schoonmaak van onze paro chiekerk herstel kerkramen Wanneer deze berichten worden samengesteld, vinden op onze website www.parochiemoerge- datie. Deze week treft u in Moergestel-Nieuws het bekende vastenzakje aan. Duidelijk is aan - hot Ja /tof t.^*t rilt loot* nm Uot Vastenactiezakje weer een mooi resultaat geeft Donderdag 15 maart jl. overleed Annie van de Wouw-van Rooij. Annie is in 1950 lid geworden van EHBO-vereniging St. Christoffel in Moergestel. In 1958 heeft zij het voorzitterschap en vervolgens ook het secretariaat van de EHBO- vereniging overgenomen. Annie was een accurate en bezige vrouw die buiten de genoemde taken ook nog diverse andere functies vervulde binnen onze vereniging. Zelfs tot op hoge leeftijd was ze pre sent op oefenavonden en vergaderingen. Voor al deze inspanningen is ze tot ere-lid benoemd. Ook voor EHBO-vereniging Nederland bleven haar verdiensten niet ongemerkt. Zij kreeg diverse onderscheidingen, zoals het Verenigingsinsigne in goud en het Teken van Ver diensten in brons. De gemeente Oisterwijk onderscheidde haar met de Erepenning voor haar maatschappelijke en sociale verdiensten voor haar inzet bij KBO Moergestel. Annie bedankt voor jouw bijzondere en veelvuldige inzet. Leden en bestuur wensen familie, vrienden en kennissen de komende tijd heel veel sterkte. Leden en bestuur EHBO-vereniging St. Christoffel Moergestel Op zondag 1 april kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Ron Hermus. De techniek is in handen van John Steijger. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16.5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl: e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 dienst de banken vrij van stof te hebben. IN MEMORIAM Op 15 maart jl. overleed Annie van de Wouw- van Rooij, sinds 1984 weduwe van Johan van Prior Alois (Taizé) ontvangen door de paus gemeenschap van Taizé, is door paus Benedictus 10.00 uur, en natuurlijk de Paasdienst op Paas zaterdag om 17.30 uur. Die dag is er om 16.00 uur een peuter- en kleuterdienst (20 minuten) in de kerk... met daarna paaseieren zoeken, een tekening van een zingende man die hartjes zingt op de poster van deze zondag. De hartjes j landen op het hoofd van de mensen, maar niet in hun hart.Zo wordt Ezechiël ook niet ge hoord door de mensen. Hij kan het mooi zeg- gen, maar ze 1 Jezus van Nazareth (In het kader van cate chese in onze parochie) Met 12 personen hebben we de vier avonden over Jezus van Nazareth afgerond. Het waren boeiende avonden die zeker in het nieuwe sei zoen een vervolg zullen krijgen. al kritisch voor het kapitalisme, dat het lot van gezinnen miskent en beursspeculatie stimu leert. 'De mens moet opnieuw centraal staan in onze economie: wij hebben nood aan een nieuw ethisch en democratisch kapitalisme", aldus Toso. Op donderdag 29 maart kunt u vanaf 19.00 uur weer kijken naar een nieuwe MTV-uit- zending. Deze week staan op het MTV-programma: - Reconstructie St. Jansplein; Sjaak: Brei op zijn Brabants; - Expositie De Verdie ping; - Toonbeeld: Kees van Dijk; - Moer gestel Sportief: seizoensopening Roef! De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna de uitzending van afgelopen week wordt herhaald. Daarna worden deze items gedurende de avond steeds opnieuw uitgezonden. Op zaterdag 31 maart vanaf 13.00 uur, kunt u deze uitzendingen ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! volen. Zie: www.bachcantates.nl voor meer informatie. Vastenproject - Hand in Hand Ghana Wij wijzen u op de indrukwekkende woorden van Carlijn Willems en Ab van Galen in het weekend van 17 en 18 maart. U kunt deze terug- Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma - vrij: 08.00 -17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur AGENDA 3 april 14.00 uur: Paasmiddag senioren: Stabat Mater van Pergolesi 5 april 19.00 uur: Witte Donderdag viering: sedermaaltijd 6 april 20.00 uur: Goede Vrijdagviering: kruis wegstatie, zingen, lezing, gebed 7 april 22.00 uur: Paaswake viering: doopver- nieuwing, Heilig Avondmaal 8 april 10.15 uur: Paasmorgendienst vaardigheid en Vrede onlangs voorstelde naar aanleiding van het Zesde Wereldforum over het Water dat maandag 9 maart in het Zuid- Franse Marseille van start ging. De raad stuurt de Wouw. Annie werd geboren in Best in het ±Vnaaardigden naar de2e internationale eezin Van Rooii dat 4 kinderen telde. Toen ze Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) het vastenzakje te zien dat het dit jaar om het eigen project van Moergestel in Ghana gaat. Volgende week komen de collectanten bij u aan de deur om het vastenzakje met uw bijdra ge op te halen. Geef met gulle hand en steun onze mensen, die daar zo’n prachtig werk ver richten. Iedereen kan bijdragen aan een bete re en menselijkere wereld op deze manier. En wie vanuit eigen betrokkenheid een gift wil overmaken, het rekeningnummer van de MO V- werkgroep staat vermeld op het vastenzakje. Namens de kinderen van Hand in hand zeggen wij u daarvoor hartelijk dank. Broeder Alois, prior van de oecumenische XVI in privé-audiëntie ontvangen. Over de inhoud van de gesprekken heeft het Vaticaan niets bekendgemaakt. Dat meldt het katholie ke persagentschap Apic.Broeder Alois (57), een katholiek, volgde in 2005 broeder Roger, een protestant, op. Broeder Roger, stichter van de gemeenschap, werd dat jaar tijdens een gebeds viering in Taizé vermoord door een onevenwich tige vrouw. Zie ook: www.taize.nl Vaticaan pleit voor rechtvaardiger wereld economie Mgr. Maripo Toso, secretaris van de pauselij ke raad Rechtvaardigheid en Vrede, heeft opge roepen tot een ingrijpende hervorming van het internationale financiële systeem. Hij was voor- 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 28 MAART 2012 S voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parothiemoergesfel.nl I Misintenties 14 dagen I n voor ofroepweekend opgeven. PttOCH/E Ledental RK-Kerk toegenomen tot 1,196 mil jard Het aantal rooms-katholieken is in 2010 wereld wijd met 1,3 procent gestegen ten opzichte van het jaar ervoor. In 2010 woonden over de hele wereld bij elkaar 1,196 miljard katholieken. Dat heeft het Vaticaan onlangs bekendgemaakt, j De grootste rooms-katholieke gemeenschap pen zijn te vinden in Latijns-Amerika. Daar woonde in 2010 28,34 procent van de rooms katholieken. In het jaar daarvoor was dat per- Weekend van Palmzondag - Jaar B - Week van 31 maart - 7 april 2012 Vooralle aanvangstijden m.b.t. de plechtighe den in de Goede Week en Pasen, verwijzen wij u naar de gele paasbrief die huis aan huis is/wordt bezorgd. Zaterdag 31 maart, 19.00 uur: H. Mis met palmwijding en uitreiking van de palmen. Zondag 1 april, 10.00 uur: H. Mis met palm wijding en uitreiking van de palmen. De kinderen worden uitgenodigd om met hun Palmpasenstok naar de viering te komen. Na de viering gaan we deze, in optocht, naar bewo ners in Park Stanislaus brengen. De kinderen blijven in de dienst en luisteren mee naar het lijdensverhaal. Jgt. Overl. ouders Van Hest-Kemps; Henriëtte Mertens; jgt. ouders Jan Cornelis Horrevorts en Annemaria van Dijk en Noud Horrevorts; verj. Tessel op 't Hoog. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 31 maart, 17.30 uur: H. Mis met palm wijding en uitreiking van de palmen. Woensdag 4 april, 19.00 uur: Boeteviering met aansluitend de H. Mis. Boeteviering parochiekerk Dinsdag 3 april om 19.00 uur m.m.v. gemengd koor. Witte Donderdag Park Stanislaus: 17.30 uur: Plechtigheden van Witte Donderdag m.m.v. Moergestels Grego- j riaans Koor. I Parochiekerk: 19.00 uur: Plechtigheden van Witte Donderdag m.m.v. gemengd koor. Goede Vrijdag - Kruisweg (Vasten- en onthou- dingsdag) Peuter- en kleuter (Paas)viering: 7 april om 16.00 uur De peuters en kleuters worden gevraagd om op j Paaszaterdag een flesje water mee naar de kerk - 1 te nemen. De viering duurt ongeveer 20 minu- handelen er niet naar. Ze luiste- ten waarna we paaseieren gaan zoeken. ren wel maar doen niet. En zonder te doen r komt er geen omkeer. PAROCHIEAGENDA Deze zondag is het begin van de Stille of Goede Dinsdag 3 april, 16.00 uur: Voorbereiding eer- week. Een week waarin we de laatste dagen van ste communie Mozaïek. het leven van Jezus meevieren. Zijn intocht, de laatste maaltijd, zijn gevangenneming, zijn lij den, zijn sterven. Maar bovenal - en omdat wij mensen zijn die pas daarna geboren zijn en dus daaruit leven - de opstanding! Van harte welkom bij onze vieringen! Om 19.00 uur is er een Taize-vesper, waar we in de traditie van Taize zullen zingen, bidden ü-n cfril -ziiri \7nr» oonLpvnlpn I gezin Van Rooij dat 4 kinderen telde. Toen ze twee jaar was verhuisde het gezin naar de Bos straat in Moergestel. Annie ging doorleren en ging werken als secretaresse bij de AaBe fabriek. Al heel jong werd ze lid van de EHBO waar ze de gouden speld ontving vanwege haar 50 jarig lidmaatschap. Ze trouwde in 1972 met Johan van de Wouw en heel blij waren beiden met de geboorte van hun dochter. Voor al het vrijwil ligerswerk dat ze deed voor o.a. de EHBO en de KBO werd ze onderscheiden met de Parel van Oisterwijk. Annie overleed in het Elisabeth ziekenhuis op 83 jarige leeftijd. Cantate-uitvoering in de Heikese kerk Tilburg Op Palmzondag 1 april om 16.30 uur vervolgt de Stichting Bachcan tates Tilburg haar 12e sei- _7 zz-s zoen met BWV 4 Christ lag in Todesbanden en VaStenaKlie 2U1Z O BWV 182 Himmelskönig, sei willkommen. L. dc ir. het Met solistische medewerking brengen koor en 18 maart hebben Carlijn Willems en Ab van orkest o.l.v. dirigent Arjan van Baest deze can- Galen verteld over de Hand in Hand Company in Ghana. Het waren indrukwekkende verha- schaal na afloop wordt in uw aandacht aanbe- len vanuit hun eigen ervaring over zeer kwets- -z;„. „i bare kinderen. Zoals Emmanuëlla en Kojo Joseph, die ondanks hun zware handicap op bloeien in deze gemeenschap. Sinds januari zijn er weer 5 nieuwe kinderen aangenomen, die onderdak en verzorging nodig hebben. Een prachtig doel om vanuit Moergestel geld bijeen te brengen voor de bouw van een noodzakelijke accommo- 1 april 10.15 uur - ds. Hester Radstake Er is kindemevendienst en crèche; 19.00 uur Taize- vesper Het is palmpasen! Tijdens de dienst zullen de In tegenstelling tot het bericht in de gele Paas- kinderen palmpaasstokken versieren. Stokken brief, zingt het kinderkoor niet tijdens de kruis in de vorm van een kruis met allerlei symbo- weg om 15.00 uur. Kinderen zijn wél welkom len eraan. We lezen - natuurlijk - over de zoals ook tijdens de viering op Palmzondag, intocht in Jeruzalem. Jezus die op een ezel de stad binnenrijdt en vereert wordt als koning. We lezen ook verder uit Ezechiël, hoofdstuk 33 de verzen 21-33. “Je hoort me niet” staat er bij - In de kerkdiensten in het weekend van 17 en Woensdag 4 april roepen Korrie de Vet en Han- j neke Oey je tijdens een kennismakingswork- shop bij het Huis voor Zingeving ‘op het matje’, en dat is zeker geen straf. De oorspronkelijke betekenis van de uitdrukking ‘op het matje komen’ is iemand bij je laten komen en om uitleg vragen waarom iets zo gedaan is. Iemand vraagt je dus om onderzoek te doen naar je drijfveer, je reactie op prikkels uit de omge ving, het besluit dat je op grond daarvan nam en de handeling die daar weer op volgde. En dat kan voor heldere inzichten in het eigen gedrag zorgen. Korrie en Hanneke bieden je deze avond een programma aan met lichaamswerk en medita tie waarin het thema 'jezelf ontmoeten' cen traal staat. De avond gaat over onderzoeken in plaats van zoeken. Onderzoeken wat jouw ver langen is en welke stap je kunt zetten om je wens werkelijkheid te laten worden. Aanvang: 19:30 uur. Entree: 25 euro p.p. (incl. koffie/thee). Inschrijven kan via mail: welkom@huisvoor- zingeving.nl, of telefonisch: 06-1430 6565. moet de grote schoonmaak nog plaatsvinden. Intussen is al het koperwerk al gepoetst door een groep vrijwilligsters. Graag willen we nu al iedereen bedanken die weer geholpen heeft om de kerk schoon te maken voor de plechtighe den van de Goede Week en Pasen. Vanwege het herstel aan de kerkramen vragen we begrip voor het feit dat in de komende tijd de banken "Water essentieel element voor het leven" rondom een raam dat hersteld wordt, misschien 'Water, een essentieel element voor het leven - minder schoon zullen zijn dan elders in de efficiënte oplossingen opleggen'. Dat is de titel kerk. De koster doet alle moeite om voor elke j van een document dat de pauselijke raad Recht stel.nl onder “overwegingen”. Eventueel kunt u de teksten ook ontvangen via het secretari aat. We hopen dat de a.s. vastencollecte via het zoals in voorgaande jaren. Namens al de kin deren met een beperking van het project Hand in Hand: hartelijk dank!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2