TiTïJiTïJ Nu ook AED in de Zandstraat Annelien in het echt zien? of één van haar collega's Concert in Petruskerk, zondag 18 maart Door de eeuwen heen had elke generatie zo zijn eigen uitdrukkingen om hun vreug de te uiten. Laetare betekent “Verheugd U” of in modem Nederlands “Hoera”. Op zondag “Laetare”; 18 maart 2012, ook wel “half vasten” genoemd, bieden vijf koren (vanaf 15.00 tot ongeveer 16.30 uur), als eerbetoon aan de jarige, de Oister- wijkse gemeenschap een gratis concert aan in de Petruskerk. Ontwerpplan herinrichting St. Jansplein 1 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De politiek is op het moment druk bezig met het ontwikkelen van een nieuwe visie omtrent de inrichting van buitengebieden en het oplossen van problemen op het gebied van de intensieve veehouderij. Daarom organiseert de WD op woensdag 21 maart een politieke bijeenkomst met als thema: Wij nodigen belanghebbenden en belangstellenden van harte uit bij proeflokaal 't Gelagh, Lindenplein 3 te Oisterwijk om deze interessante bijeenkomst bij te wonen. Inloop 19.30 uur, start van het programma 20.00 uur. Afdeling Oisterwijk Moergestel Heukelom "De economische dragers van het buitengebied” ’’Laetare, Verheugd U, Hoera” Oisterwijk 800 jaar! Moergestelnaar Peter Marien presenteert plan op 20 maart PAGINA 5 Cantate Domino, St. Jans Onthoofding, Moer- tel; Cantate Domino en Zanggroep Inspiration 14.00 - 15.00 uur Jeugdgezondheidszorg Voeding en dieet Thuiszorg Woonzorgcentra Kraamzorg Maken we een subotaal van de kostenbegroting komen we uit op een bedrag van 96.000,-. Voor deze informatiebijeenkomsten kunt u zich aanmelden per mail Vloet@thebe.nl of 013-5238845. gente: Maike Horsten •Zanggroep Inspiration, St. Jans Onthoofding, Moergestel; dirigente: Petra Moors, pianiste: Dila Zalialdinova Cantorij Protestantse kerk en Gemengd koor Joanneskerk, Oisterwijk; dirigente: Maria Zijlmans, pianist: Ruud Verbunt •Zang en Vriendschap, Oisterwijk, dirigent: een boeiend concert te worden, waarover u na afloop langdurig kunt napraten in ’t Molentje. In de loop van het jaar zullen ter gelegenheid van 800-jaar Oisterwijk, naast het concert op 18 maart, nóg vijf klassieke concerten in de Petrus kerk aangeboden worden. Wij zullen u daarover in de Moergestel Nieuws berichten. Deelnemende koren: koren uit Oisterwijk. Beide koren uit Moerges- Cantate Domino, St. Jans Onthoofding, Moor tel; Cantate Domino en Zanggroep Inspiration gestel; dirigent pianist: Ruud Verbunt, diri- zijn verbonden aan de kerk St. Jans Onthoof- zelfs op enig moment een bedrag van 500.000. Tot nu toe is er van deze plannen niets terecht gekomen alle inspanningen van Moergestelse belangengroepen ten spijt. Uiteindelijk zijn de plannen om onduidelijke redenen in de ijskast zijn gezet. In de afgelopen 800 jaar was het verzorgen van muziek tijdens de kerkdienst in Oisterwijk een constante factor. Alle generaties hebben zich met deze muziek bezig gehouden, ook omdat in deze acht eeuwen door componisten en dich ters prachtige kerkmuziek is gemaakt. Uit dit uitermate rijke repertoire hebben vijf koren een concert samengesteld. Het concert wordt gegevens door twee koren uit Moergestel en drie Informatiebijeenkomsten Thebe De Vloet 10.00 - 12.00 uur allemaal snel want iedere seconde telt binnen de belangrijke 6 minuten. In Moergestel zijn er nu 8 AED’s 24 uur per dag beschikbaar en 8 AED’s tijdens openingstij den (van bedrijven e.d.). Heartsafe wordt door de gemeente en sponsors financieel onder steund. Vrijwilligers kunnen zich nog altijd opgeven en zijn van harte welkom! Voor verdere informatie kunt U terecht bij Stichting Oisterwijk Heartsafe en in Moer gestel bij Jan Zoontjens tel. 513 1447 of Nel Blessing-van Luijt tel. 513 1204. Bijeenkomst voor mensen die overwegen in De Vloet te komen wonen, met aansluitend een rondleiding. Bijeenkomst over werken in De Vloet, over het volgen van een opleiding in de zorg en over vrijwilligerswerk. Caeciliakoor, Petruskerk, Oisterwijk, met als onderdeel het gregoriaans mannenkoor; diri gente gemengde koor: Anne-Gert Werts, diri gent Gregoriaans koor: Wim de Bakker, orga- niste: Ingeborg Vugs. Nieuw plan herinrichting St. Jansplein Enige tijd geleden is er in Moergestel een stuur groep opgericht waarin een aantal belangengroe pen zijn verenigd die de Moergestelse Gemeen schap vertegenwoordigen. Dat heeft een aan tal visies opgeleverd waarvan het de bedoeling is dat die via de gemeente worden doorgeleid naar een adviesburo. Op advies van dit buro adviseert de heer Veeke van de gemeente voor medio april B&W op welke wijze het plein het beste kan worden ingericht. Ik heb van de diverse standpunten van de stuurgroep kennis genomen en dat was voor mij aanleiding om hierin als betrokken inwoner van Moergestel ook een plan te ontwikkelen dat volgens der den een consensus zou kunnen vormen voor de diverse plannen, anders gezegd perfect zou pas sen in bestaande plannen. Opdeling St. Jansplein in 2 gedeelten Plein A: De verharde pad vanaf de Raadhuis straat richting parochiecentrum is de schei ding tussen de 2 gedeelten. Het grootste linker- gedeelte (Plein A op de plattegrondtekening) wil ik voorlopig ongemoeid laten onder meer omdat onder dit gedeelte een grote kelderruim te moet worden aangebracht voor opvang en afvoer van het regenwater. Plein B: Dit deel van het plein blijft voor 25 beschikbaar voor parkeerders, ondermeer voor kerkgangers en winkelend publiek die moeilijk ter been zijn. (Deze plaatsen wel mar keren). Op de overige beschikbare ruimte is in het plan een achthoekige kiosk (doorsnede 8 mtr) gepland en in het verlengde ervan een markthal met een afmeting van 8 x 14 meter, (zie plattegrond Plein B). Het is de bedoeling van dit plan dat dit gedeelte van het plein gaat functioneren als de ‘ziel’ van Moergestel. Buiten de bestemming van de Kiosk en de Markthal is er ruimte om de dorpspomp (voor passerende fietsers: sleutel op te halen bij Jo van Gezwiene!) te verplaatsen naar Plein B en daar naast enkele zitbanken aan te brengen. (Zie tekening Plein B). Een fietsoplaadpunt is een voudig te installeren in de markthal. Gebruik van de multifunctionele kiosk/markt- hal De kiosk en de markthal die in eikaars ver lengde liggen kunnen heel breed worden inge zet en gebruikt voor zowat alle evenementen en activiteiten en door zowel verenigingen als de diverse organisaties die actief zijn in Moergestel. Een opsomming volgt in het verdere verloop van deze uiteenzetting. Bij deze opsomming treft u enkele nieuwe activiteiten aan waarvan ik hier in het kort de belangrijkste toelicht. 1. Een biologische zomeravondmarkt (bijv, op de dinsdagavonden) in de maanden juli en augustus met de mogelijkheid om een eenvou dige maaltijd te gebruiken aan lange tafels met banken via diverse deelnemers aan de markt (bij voorkeur de Moergestelse middenstand) die een verscheidenheid aan producten aanbiedt en die gecombineerd wordt met diverse optredens van locale en/of regionale artiesten, ‘n Wekelijk se selectie van ‘de artiest van die avond’ zou ver volgens deelname af kunnen dwingen voor de 9e en laatste avondmarkt met als grote finale de “The Voice of Moergestel”. 2. Barbecueavonden in de maanden juni en september bij voorkeur op zaterdag te verzor gen door de Moergestelse verenigingen. De muzikale omlijsting dient te worden geregeld door de verenigingen). De toepassing van de andere evenementen en activiteiten in de kiosk en markthal laat zich raden. TOELICHTING IN CAFÉ DE BROUWER Graag nodig ik alle inwoners van Moergestel uit voor een uitvoerige toelichting op dit plan in zaal Hans de Brouwer op dinsdag 20 maart a.s. om 19.30 uur. Hier worden u ter verduidelijking fotomateriaal, een maquet te en detailtekening van de kiosk en de markt hal getoond. U hebt tevens de mogelijkheid om vragen te stellen en met suggesties te ko men. Afgelopen week is er weer een AED-apparaat geplaatst dankzij de medewerking van aanne mersbedrijf Van der Zanden in de Zandstraat en aangemeld bij het AED-ALERT systeem. Nuj is ook die omgeving 24 uur per dag hearts afe voor omwonenden, werkgevers en werkne mers en natuurlijk ook voorbijgangers zoals toeristen. Na 112 alarmering komt het AED-alertsys- teem in werking en binnen 4 minuten zijn er vrijwilligers die kunnen reanimeren en als het AED-apparaat aangesloten is wordt precies verteld precies wat er moet gebeuren. Dat moet ding. De Cantorij van de Protestantse kerk en het gemengd koor van de Joanneskerk, beiden uit Oisterwijk, treden gezamenlijk op. Daarnaast doet Zang en Vriendschap mee. Het derde koor uit Oisterwijk is het Caeciliakoor van de Petrus kerk, met als onderdeel het gregoriaans man nenkoor. De thematiek van het concert is gebaseerd op Ronald Threels, pianist: Henk de Croon “Laetare Jeruzalem”, waarover de profeet Jesaja m het volk Israël in ballingschap in Babylon toe spreekt. Aan de hand van deze oudtestamenti sche tekst van Jesaja nemen de koren u met hun gezang als het ware aan de hand mee door de geschiedenis van de kerkmuziek. Afwisselend zullen u gezangen uit tijdvakken vanaf het gre goriaans tot moderne muziek ten gehore wor den gebracht met uitstapje in het classicisme, de barok en in een negro spiritual. Het belooft Kom langs op zaterdag 17 maart 2012 en win een VIP-behandeling! opEN thebe.nl/opendag ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 MAART 2012 Het is onbegrijpelijk dat na 10 jaar de herinrichting van het St.Jansplein nog steeds niet is gerealiseerd. Er heeft veel overleg plaatsgevonden, er zijn meerde re plannen gemaakt, er zijn door de gemeente Oisterwijk middelen vrijgemaakt, muziek tijdens de kerkdienst in Oisterwijk een M1Q Mi 06

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5