OPEN HUIS 17 MAART ALLROUND MAKELAARDIJ Oisterwijk DE ZONNEBLOEM Jacques Brei op z’n Brabants, Franstalige liedjes in dialect a.s. Zaterdag 17 maart van 11.00 tot 13.00 uur Bestemmingsplan Kom Moergestel ter inzage Alzheimer Café Oisterwijk- Moergestel Biesbosch. De kosten voor deze dag zijn 32,- funda Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl OIRSCHOTSEWEG 26, moergestel EMMERSEWEG 29 haghorst 'n TOPkeuze! len letterlijk laten horen dat het Noord-Brabants dialect net zoveel zeggingskracht heeft als het Niet gezien? Dan krijgt u a.s. zaterdag een nieuwe kans om 'live' te komen kijken naar deze 'Huizenjacht'woningen! Frans”, aldus Bredanaar Jan Smeets. Hij was de initiatiefnemer tot ‘Jacques Brei op z’n Brabant’. Vertaalde liedjes zijn onder andere: Ne me quit te pas, Rosa, Les Bourgeois en Le plat Pays. Dit project kon met medewerking van Erfgoed Brabant worden uitgevoerd nadat het door de culturele organisatie ‘Hoeders van de Brabant Bokaal’ was omarmd. Moergestelnaar Paul Spa pens is daar de voorzitter van. Veertien ver schillende vertalers uit alle delen van de pro vincie hebben een lied van Jacques Brei vertaald. De rijke variatie aan dialecten in Noord-Brabant is letterlijk te horen. Voor de uitvoering wer den dertien verschillende vertolkers, eveneens uit alle Noord-Brabantse windstreken aange zocht. Aan dit project werkten circa veertig mensen als vrijwilliger mee. De cd werd een staalkaart van de Noord-Brabantse cultuur. De titel van de cd is ‘Sjaak’, zoals de Noord-Bra- banders de Franse naam Jacques uitspreken. De cd kost 12,50 euro inc. verzendkosten en is alleen te bestellen via de website www.erfgoedbrabant.nl Dinsdag 20 maart: Gasten: Zorgboerderijen Ons Erf, Hemelrijk- sche hoeve. En verzorgingshuizen Stanislaus, Amaliazorg en De Vloet. Vanavond hebben we het over dagactiviteiten voor mensen met dementie vanuit thuis. De verzorgingshuizen vertellen over wat ze zoal te bieden hebben aan dagbesteding voor mensen met dementie. De zorgboerderijen bieden zorg op het platteland, door een actieve beleving van de natuur, in de breedste zin van het woord vindt er een dagbesteding plaats onder profes sionele begeleiding. Alle aspecten krijgen/heb- ben hun aandacht: mobiliteit, geheugentrai ning, gezonde voeding, sociale contacten, respijtzorg. Dit kan een zeer fijne omgeving zijn voor mensen met dementie. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie jong en oud, fami lie, vrienden, hulp en dienstverleners zijn van harte welkom. De gasten praten met elkaar over dingen die ze meemaken, over dementie en over de mogelijkheden voor hulp en dienst verlening. Graag heten we u welkom vanaf 19.30; pro gramma van 20.00-22.00 in De Coppele, Pru nusstraat 69 Oisterwijk. Voor meer informatie: Jeanne Verberk Tel: 528 4571. Brabants cultureel project onder leiding van Paul Spapens uit Moergestel De Brabantse volkscultuunnan Paul Spapens uit Moergestel had de leiding over een bijzonder Brabants cultureel project. Het resultaat daarvan is zaterdagavond 24 maart letterlijk te beluisteren in cultureel centrum Jan van Besouw in Goirle. Daar wordt de cd ‘Sjaak - Jacques Brei op z’n Brabants’ gepresenteerd. Twaalf van de dertien artiesten op deze cd treden op in een muzikaal programma dat om 20.15 uur begint. De liedjes die ze brengen zijn vertalingen in de Noord-Brabantse dialecten van chansons van Jacques Brel. De entree bedraagt 12,50 euro. Elke bezoe ker krijgt de cd ‘Sjaak’ als entreebewijs. Een dagje varen met de Zonnebloem Op woensdag 4 april organiseert de Zonnebloem weer een boottocht in de omgeving van de 1 1 1 U kunt zich voor 18 maart opgeven bij Det Boogaers (tel. 513 1775). Zij geeft de informa tie over vertrektijden en plaats. Op het hoesje van de cd zit Jacques Brei achter een tafeltje dat is gedekt met een Brabants bont- kleeedje. i Zowel de cd als het concert hebben een hoog gehalte aan Midden-Brabantse artiesten. Verta lingen van liedjes van Jacques Brei in het Bra bants werden onder meer gemaakt door Jace van de Ven, Petra Robben en Mare Zeegers uit Til burg en door Gerard Korthout uit Riel. Evenals Tilburger Anton Kwantes zijn Zeegers en Korthout ook als zanger op de cd te belui steren. Het project waarvan het resultaat op 24 maart in Jan van Besouw in Goirle is te beluisteren was uitzonderlijk in zijn soort. Met de zegen van de in Brussel woonachtige familie Brei zijn vijftien liedjes van de grote Belgische chanson nier in een flinke variatie aan Noord-Brabantse dialecten vertaald en op een cd gezet. “We wil- MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 MAART 2012 gemeente Twee TOPhuizen in combinatie met de actieve Moergestelse makelaars: Inloopbijeenkomst op donderdag 29 maart 2012! Ter inzage Het concept ontwerpbestemmingsplan Kom Moergestel kunt u van 16 maart 2012 tot en met 26 april 2012 inzien: - bij de Centrale Publieksbalie in het gemeentekantoor, De Lind 44 te Oisterwijk. U kunt hiervoor terecht op maandag, dinsdag en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur, op woensdag van 8.30 tot 17.00 uur en op donderdag van 8.30 tot 19.00 uur. U kunt ook een afspraak maken buiten deze openingsuren; - op de gemeentelijke website, www.oisterwijk.nl waar u de bestanden kunt downloaden in PDF bestand; - op de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Reageren? Tijdens de termijn van zes weken (van vrijdag 16 maart 2012 t/m donderdag 26 april 2012) kunt u uw inspraakreactie geven: door het invullen van een reactieformulier. Deze liggen voor u klaar tijdens de inloopbijeenkomst en bij de Centrale Publieksbalie. Deze kunt u tijdens de inloopbijeenkomst of bij de Centrale Publieksbalie afgeven. Ook kunt u deze naar ons toesturen. door een brief te sturen naar het college van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk; door een e-mail te sturen naar: qemeente@oisterwijk.nl Nadat het plan ter inzage heeft gelegen, gaat de gemeente de reacties beoorde len en beantwoorden. Hierna wordt het ontwerp bestemmingsplan opgesteld en ter inzage gelegd en kunt u nog zienswijzen indienen. Het concept ontwerpbestemmingsplan Kom Moergestel is klaar voor inspraak en vooroverleg. In het bestemmingsplan regelen we welke functies er zijn toege staan en wat er gebouwd mag worden in de gehele Kom Moergestel (inclusief de bedrijventerreinen Stokeind en Sonman). Het bestemmingsplan is conserverend van aard. Dit betekent dat de bestaande situatie wordt geregeld. Inloopbijeenkomst Om u te informeren over het bestemmingsplan vindt er een inloopbijeenkomst plaats op donderdag 29 maart 2012 in Den Boogaard, St. Jansplein 5 in Moergestel. De zaal is deze avond voor u geopend vanaf 19.30 tot 21.30 uur. U kunt dan komen om de plannen in te zien en eventuele vragen te stellen. Vragen? Als u de projectleider, mevrouw Franzel Bergevoet, over het bestemmingsplan wilt spreken, dan kunt u op maandag en donderdag langskomen van 10 tot 12 uur. Ook kunt u haar tijdens deze uren bereiken op telefoonnummer 013-529 13 46 of via franzel.berqevoet@oisterwijk.nl. De afbeelding hieronder geeft aan op welk gebied het bestemmingsplan van toepassing is. Nationale Vereniging Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T0B-5920080 F013-4688259 I www.allroundmakelaardij.nl I Deze beide woningen waren afgelopen maandag te zien in het SBS6-programma 'Huizenjacht' PAGINA 3 JJLCÖUVÖCU. tyc KVÖLC11 VWL UCZC U<Xg Z.1J11 euro en daarbij zijn het vervoer en het eten en drinken inbegrepen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3