AANMELDINGEN BRUGKLAS H A r r Nieuw elan op Odulphus Marjetta Brabants Kampioen Synchroonzwemmen 2012 Grote belangstelling voor maken van Vogelverleiders alt' !*fi Tussen drukke bedrijven door... 1 n GEBED VAN EEN BEJAARDE Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Kempenhorst College De Stichting Oisterwijk 800 stelt gratis het binnenwerk van de Vogelverleiders beschik baar. Dit bestaat uit een houten staketsels waar omheen dan oude kleren en dergelijke kun nen worden gedrapeerd. Zo is het maken van een Vogelverleider voor iedereen gemakkelijk te doen. Dit houten binnenwerk wordt door de Stichting Oisterwijk 800 gratis aan huis bezorgd. Men kan zoveel staketsels krijgen als men wil. De aangeklede Vogelverleiders kunnen op elk gewenst moment naar het weiland in Heukelom worden gebracht en daar neergezet. Geregeld Via de basisschool of persoonlijk op 12,13 en 14 maart 2012. 12 en 13 maart 2012: van 15.30 -17.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur 14 maart 2012: van 15.00 -17.00 uur in het Heerbeeck Junior College Onderstaand ‘gebed’ kregen we afgelopen week bij ons in de bus. Het is zo veelzeggend dat we het graag opne men... Het Odulphus bouwt aan jouw toekomst! Dat heeft natuurlijk ook gevolgen voor ons onder- 11 Binnenwerk is gratis verkrijgbaar en wordt gratis aan huis bezorgd Sinds het plaatsen van de eerste Vogelverleiders in Heukelom op vrijdag 24 febru ari is de belangstelling om er zelf te bouwen sterk toegenomen. De Stichting Oisterwijk 800 wordt overstelpt door vragen en informatieverzoeken vanuit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. De Stichting Oisterwijk 800 is blij met dit enthousiasme. Alleen op die manier kunnen er inderdaad 800 Vogelverleiders komen, het streven van de stichting. Deelname aan dit unieke project is eenvou dig. Marjetta van Esch op de voorste rij in het midden. Zondag 4 maart 2012 werd in Roosendaal de Brabants Kampioenschappen syn chroonzwemmen gehouden. De ploeg van De Dokkelaers met o.a. onze dorps- genote Marjetta van Esch had op 12 februari al de individuele techniekwed- strijd gezwommen. Ze wisten zich met dit resultaat als le voor de uitvoering te plaatsen. Met een zeer goed gezwommen Via de basisschool of persoonlijk op 12 t/m 16 maart 2012. 12,13 en 14 maart 2012: van 19.00 - 20.30 uur 12 t/m 16 maart: tijdens kantoooruren ZALIG zij die mij niet verwijlen dat ik een verhaal al twee keer heb verteld die even van de fiets stappen en stilstaan om een praatje met mij te maken die mij ervan overtuigen dat ik nog meetel, dat ik me niet alleen hoef te voelen die begrip ervoor hebben dat ik een beetje mopper en wat moeite heb met het dragen van de jaren die de laatste stappen van mijn aardse reis een handje helpen om vooruit te komen die een beetje aardig tegen me zijn, voordat de trein vertrekt naar ver weg De winnaar krijgt bovendien een wisseltrofee. Deze is in opdracht van de Stichting Oisterwijk 800 ontwikkeld door een kunstenaar uit de gemeente Oisterwijk De uitreiking van de cultuurprijs, die wordt ondersteund door de gemeente Oisterwijk, is een initiatief van Tiliander en den Boogaard. De jury is als volgt samengesteld: voorzitter: Johan Brosens, sector directeur amateurkunst Kunstbalie; Leden: Emile Nagel, directeur Ti- liander/den Boogaard; Ad van Drunen, tekst schrijver, componist, zanger, docent; Hans van Brunschot, directeur MTV, docent beeldtech niek; Bert van Herreveld, oud directeur Facto- rium, bestuursvoorzitter Art-fact. De feestelijke prijsuitreiking zal plaatsvinden op 17 maart om 20.00 uur in Tiliander. De gala avond wordt aangeboden door de Gemeente Oisterwijk. Naast de genodigden zijn geïnteres seerden welkom mits men heeft gereserveerd. Reserveren voor de gratis kaarten kan via www. tiliander.com of 521 7220. t, 0499-336233, www.heerbewk.nl uitvoering kon deze ploeg met ruime voorsprong de le plaats te behouden en mogen ze zich Brabants Kampioen 2012 noemen. Een week eerder werd deze uitvoering tijdens de Landelijke Interkring wedstrijd al beloond met een bronzen medaille. Op 24 maart 2012 mag deze ploeg deelnemen aan de Nederlandse Junioren Kampioenschap in Emmen. CAMBRIDGE ENGELS: De meeste leerlingen met een havo-vwo advies gaan na de middelbare school verder studeren. Het is dan nodig dat je de Engelse taal op hoog niveau beheerst, want voor vrijwel iedere hoge school of universiteit moet je je Engels uiter mate goed kunnen verstaan, lezen, schrijven en spreken. Wij bieden je een uitstekende voorbe reiding hierop. Vanaf het nieuwe schooljaar beginnen al onze nieuwe leerlingen in de brug klas meteen met Cambridge Engels. De universiteit van Cambridge heeft examens ontwikkeld die internationaal de standaard zijn geworden. Het niveau is hoger dan de niveaus van de huidige eindexamens in Nederland. Je weet dus ook zeker dat je je eindexamen Engels goed zult kunnen maken. De Cambridge cer tificaten zijn levenslang geldig en worden door vrijwel alle universiteiten en onderwijsinsti tuten in binnen- en buitenland erkend en geac cepteerd als bewijs van uitstekende beheersing van het Engels. Omdat Engels zo belangrijk is besteden we er per leerjaar een extra lesuur per week aan. Het lesmateriaal is gemaakt en de lessen worden gegeven door ‘native speakers, leraren die Engels als moedertaal hebben. Je krijgt les van uitste kend opgeleide docenten Engels die zich gedu rende een aantal jaren hebben gespecialiseerd in het geven van Cambridge Engels. Ook de materialen die ze gebruiken zijn speciaal voor deze lessen ontwikkeld door Cambridge Uni versity. Je hoort het, we stellen alles in het werk GEZEGEND zij die het mij niet kwalijk nemen, dat mijn lopen onzeker is en mijn hand wat beeft die begrijpen dat mijn gehoor niet zo scherp meer is die wel weten dat mijn ogen verzwakt zijn en mijn begrip wat langzamer wordt die zogenaamd niet zien dat ik koffie heb gemorst op het tafellaken al in de eerste klas te starten op het gymnasium. Overigens blijft de mogelijkheid om in te stromen in 2 gymnasium gewoon bestaan. Daarnaast kiest het Odulphus bewust voor ver dieping en verrijking van het onderwijs. Dat geldt natuurlijk zowel voor havo als voor vwo. Daarbij wordt de inzet van moderne media, zoals het gebruiken van een digitale leeromge ving, met kracht ingezet. Dat alles doen we in een kleinschalige, veilige omgeving waarin elke leerling gekend en erkend wordt in zijn of haar kwaliteiten. om je in staat te stellen goed voorbereid je toe komst in te stappen! GYMNASIUM BRUGKLAS: De belangrijkste reden om te beginnen in klas 1, is dat we uit ervaring weten dat gymnasium leerlingen graag bij elkaar in de klas zitten. Logisch, want ze hebben veel overeenkomsten. Ze zijn slim, nieuwsgierig en hebben een brede interesse. Het zijn meestal doorzetters die hun verantwoordelijkheid nemen. Ze kunnen in een flink tempo door de leerstof en ze houden van een uitdaging. In de eerste klas gymnasium zit krijg je elke week 2 uur Klassieke Taal en Cultuur. Daarnaast worden er vakoverstijgende projecten georga niseerd. Hierin spelen natuurlijk de Griekse en Romeinse oudheid een grote rol. Verdieping en verrijking worden op hoog niveau aangebo den. Wil je aangenomen worden voor deze klas dan volstaat een vwo-advies. Voor inschrijvingen van nieuwe leerlingen ben je van harte welkom op dinsdag 13 maart en donderdag 15 maart tussen 15.00 en 17.00 uur en tussen 19.00 en 21.00 uur. Wat neem je mee om in te schrijven? Adviesbrief basisschool (origineel), citoscore (ter inzage), kopie ID of paspoort met daarop zichtbaar de tenaamstelling en het burgerservicenummer. Voor inlichtingen kun je terecht bij Jan Bee- sems, conrector Odulphus via jbeesems@odulp hus.nl of 542 2652. Deze inwoners van Moergestel plaatsen de Vogelverleiders die ze hebben gemaakt. zorgt de Stichting Oisterwijk 800 dat de Vogel verleiders een mooie plaats krijgen en stevig ver ankerd worden zodat ze maanden kunnen blij ven staan. Vogelverleiders bestellen kan eenvoudig via het e-mailadres info@oisterwijk800.nl PAGINA 5 Eerste uitreiking Cultuurprijs Op 17 maart 2012 wordt de eerste cultuurprijs in de gemeente Oisterwijk uitge- wijsaanböd. Vandaar dat we het komend schooljaar starten met 2 nieuwe programma’s, name- reikt. De Tiliander-Den Boogaard cultuurprijs gaat jaarlijks toegekend worden lijk het invoeren van Cambridge Engelsvooralle nieuwe leerlingen en van de mogelijkheid aan een instelling of vereniging die cultuur brengt die toegankelijk is voor inwo- I 1.1— ZA 1.1.. J 1..1.L J ners ujt Je Jrïg (jorpen Iedere inwoner van de gemeente Oisterwijk kon een voordracht doen ter nominatie voor de cultuurprijs. Een onafhankelijke jury heeft uit de aanmeldingen inmiddels 5 verenigingen genomineerd. De genomineerden voor de cultuurprijs 2011 zijn: Muziekvereniging Prinses Juliana, Showband Taxandria, smartlappenkoor Jere miade, stichting Reuzengilde en KunstwerkT. Voor de genomineerden en aanhang is er een gala avond waar de wisseltrofee met geldprijs en oorkonde wordt uitgereikt aan de winnaar. Op zaterdagavond 17 maart zal de jury over de genomineerden een juryrapport uitbrengen en zal de winnaar van de cultuurprijs bekend wor den gemaakt. De winnende vereniging ontvangt een geldbe drag van 250 euro en een oorkonde. Verder stelt Tiliander-Den Boogaard een van de twee podia, inclusief technische ondersteuning, gra tis ter beschikking voor een uitvoering of expo sitie. •T' V. j L VOORTGEZET ONDERWIJS BEST-OIRSCHOT •GYMNASIUM - ATHENEUM - HAVO -VMBO T Eikenbussel 1,5689 AA Oirschot, 0499-582160, www.kefnpenhorst.nl STSW*', VOORTGEZET ONDERWIJS BEST-OIRSCHOT VMBO HAVO' onderbouw a Heerbeeck College MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 MAART 2012 Willem de Zwijgerweg 148,5684 St B óf nu in' ,5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5