Vraagt uw tuin om aandacht? 0/dVen ITfl» F V. I Muziekvereniging Prinses Juliana genomineerd voor Cultuurprijs •y Een teken van leven in het Oude Kerkje te Middelbeers Verzamelaars ruilbeurs in Boxtel Uniek concert door solisten-ensemble Blahovist uit Kiev Start to Run vanaf zaterdag 10 maart a.s. Basisschoolleerlingen op zoek naar Bach Anuar in Den Boogaard Janosh met unieke multimedia beleving in Oisterwijk Kledingbeurs Spoordonk Ld Heuvelstraat 25 T 01351305 53 i www.hoveniersbedrijfvandeven.nl 5066 PB Moergestel 'k Tuinaanleg onderhoud ontwerp Voor uitgebreide informatie over onze vereni ging gaat u naar www.achil87.nl en kijkt u bij Start to Run in de bovenbalk. Start to Run: Ik zie je zaterdag! op donderdag 8 maart om 20.00 uur in de Petrus en Pauluskerk aan de Vierwindenlaan. De toegang is gratis, maar na afloop is er een deurcollecte waarvan de opbrengst voor het koor bestemd is. Het koor staat onder artistieke leiding van Tet- yana Kumanovska en wordt gedirigeerd door Sergey Adamenko. ging inmiddels ook de hoogste gemeentelijke onderscheiding ontvangen: De Parel van Oister- wijk. De Tiliander-Den Boogaard cultuurprijs win nen zou het plaatje mooi compleet maken! De winnaar ontvangt een wisseltrofee, een geld bedrag van 250 euro en gratis beschikking over één van de twee podia voor een uitvoering. De uitreiking vindt plaats op zaterdag 17 maart in Tiliander te Oisterwijk. Het fameuze koor Blahovist uit de Oekraïense hoofdstad Kiev zal tijdens zijn a.s. tournee door Duitsland en Nederland in Tilburg optreden, hoveniersbedrijf Start to Run is al jaren een groot succes. Nadat Nike er in 2002 mee begon, nam de Atletiekunie het concept in 2007 over. En nog steeds melden duizenden men sen zich aan voor de 6-weekse hardloop- cursus op één van de 120 locaties in Nederland. De dichtstbijzijnde locatie is de atletiekbaan van Atletiekvereniging Achil ’87 in Hilvarenbeek op het sport park de Roodloop aan de Uranusstraat. Start to Run is er speciaal voor mensen die nog nooit, of heel lang niet meer, aan sport hebben gedaan. Het is een laagdrempelige manier om te beginnen met hardlopen. Techniek is niet belangrijk, dus je hoeft er geen ingewikkelde regels voor te leren. En hardlopen kan altijd, overal. Start to Run is een kennismaking met hardlopen voor mensen die niet gewend zijn om te bewegen. De drempel om in je eentje te gaan hardlopen ligt veel hoger dan om je aan te mel- In het weekend van 10 en 11 maart 2012 expo seren vijf vriendinnen met als thema “Teken van leven” in het Oude Kerkje in Middelbeers. Vijf vrouwen met een passie voor tekenen,schil deren en beelden. Een veelbelovende expositie met veel afwisseling omdat u veel kunstuitin gen kunt bewonderen met allen als thema de mens. U wordt nieuwsgierig? Kom dan kijken naar het werk van: Francis van de Wouw maakt beelden en instal laties en zij heeft een voorkeur voor klei, tex tiel, gips en foto’s. Marieke Kossen maakt tekeningen met houts kool en pastel, de mens ten voeten uit Rita Bullens Bekkers maakt tekeningen, zij heeft een voorkeur voor portretten. Rieky van Kuijk maakt tekeningen Raquel Rodrigo Iglesias maakt schilderijen. Janosh ontdekt in 2003 zijn passie: hij wil kunst maken die mensen raakt en bewust maakt van hoe ze in het leven staan. Janosh begint beel den te zien: driedimensionale hologrammen van perfecte geometrie. Hij maakt ze na op zijn computer en ontdekt dat ze overeenkomen met de vormen van graancirkels. Inmiddels publi ceert Janosh zijn kennis in boeken, columns, sessies en nieuwe media en reist hij als inspi rator de hele wereld over. Hoogtepunten waren zijn voorstellingen in 2006 en 2007 op het Start to run? Bij Achil '87 in Hilvarenbeek kan het! den voor Start to Run. De cursus duurt maar 6 weken. Twee keer per jaar gaan de cursussen van start en maken zo’n 8000 mensen kennis met de loopsport bij atletiekverenigingen. Wie de cursus wil gaan doen, meldt zich aan via de website http://starttorun.atletiekunie.nl en kiest de locatie Hilvarenbeek. Bij Achil ’87 staan de speciale Start to Run trai ners Jack van de Sande en Ron Blommers voor u klaar om u 6 zaterdagen te gaan begeleiden. Bij de cursus behoort ook een huiswerktraining doordeweeks. Om dit gemakkelijker te maken biedt Achil ’87 op woensdagavond deze huis werktraining voor de cursisten aan op de atle tiekbaan van 18.45 tot 19.45, onder begelei ding van diezelfde start to run trainers. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 1.50 euro (t.b.v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl hoofdkantoor van de Verenigde Naties in New York, waar hij als eerste Nederlander een pre sentatie gaf aan de staf en het personeel. De combinatie van tekst, beeld en geluid bren gen Janosh’ kunst tot leven in prachtige mul- timediashows. Anders dan te vertellen, laat hij het publiek zelf ervaren wat energie kan doen. Met hologrammen als basis onthult Janosh het mysterie van creatie in unieke belevingen. Zijn nieuwste beleving heet ‘Refinement to ascen sion’. Kaarten a 30 p.p. zijn verkrijgbaar bij Pleiade (Willem II straat 50 in Tilburg) en via de website van Tiliander (www.tiliander.com). Aanvang is 20:00 uur. Vanaf 19:30 uur ben je van harte welkom in de theaterzaal van Tilian der (Spoorlaan 82c in Oisterwijk). Voor meer informatie: www.huisvoorzingeving.nl. Zondag 11 maart organiseert de VBV haar ver- zamelaars-ruilbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in het Baanderherencollege te Boxtel. Entree volwassenen 1 euro. Kinderen 25 eurocent. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden: postzegels, munten, prent briefkaarten, stickers, sigarenbandjes, telefoon kaarten, theezakjes, enz. Op iedere beurs wordt aandacht besteed aan een speciaal thema. Voor zondag 11 maart is dit: voetbalplaatjes. Bezoek ook eens onze website: www.vbvbox I tel.nl Tiliander en Den Boogaard hebben met ondersteuning van de gemeente Oisterwijk de Tiliander-Den Boogaard Cultuurprijs in het leven geroepen. Dit in het kader van Oisterwijk 800. Op zaterdag 17 maart aanstaande vindt de uitreiking plaats. Ruim 450 leerlingen van 7 basisscholen uit Tilburg, Moergestel en Goirle krij gen de komende weken les in klassieke muziek. Dit alles is bedoeld om klassie ke muziek meer bekendheid en waardering te geven bij het jeugdig publiek. Het project is een coproductie van Factorium Podiumkunsten (organisatie) en het Fontys Conservatorium (verzorgen lessen en een concert). Zij bieden dit gratis aan. De leerlingen uit groepen 6 en 7 worden in de klas bezocht door een muziekdocent in spé van het Fontys Conservatorium, die ze laat kenni smaken met klassieke muziek. Ze krijgen con crete luisteropdrachten, gaan zelf zingen en musiceren en leren zo de muziekstukken waar ze later naar gaan luisteren kennen. Op 9 maart maken ze vervolgens kennis met ‘de praktijk’ door middel van een klassiek concert bij Factorium Podiumkunsten. De leerlingen gaan luisteren en kijken naar een uitvoering van de Tweede Orkest Suite en de Kaffee Kantate van J.S. Bach door studenten van het Fontys Conservatorium (o.l.v. Leon Berendse, regie van Bram van Helden). Daar naast kunnen ze voor of na het concert 1,5 uur onder leiding van studenten van de oplei ding Instrumentaal/Vocaal van het Fontys Conservatorium allerlei instrumenten uit proberen om te zien of het ‘klikt’. Het afgelopen jaar vierde de muziekvereniging haar 100-jarig bestaan middels vele activiteiten en concerten. Hiervoor heeft muziekvereni- Voor een energieke, avontuurlijke avond pure stand-up comedy is het publiek bij Anuar aan het juiste adres. Na zijn goed ontvangen shows 'Ik ben...' ‘Ongeremd...’ waren kreten als 'een echt podiumdier', 'spannende, ongepolijste en rauwe stand-up', 'gretig, brutaal en origineel' niet van de lucht. De Cameretten-winnaar (juryprijs 2004) is toe aan zijn derde solo: 'Gedreven...'. Ook daarin geen lijn, diepgang, rode draad, verhaal, poli tieke kwesties of wereldverbeterende filoso fieën, maar een scherpe stand-up-act en een stortvloed van grappen. Anuar wil de zaal heel hard laten lachen en dat doet hij goed. ‘Gedreven’ (reprisevoorstelling) van Anuar is te zien op zaterdag 17 maart 2012 in Den Boo gaard. Aanvang: 20.30 uur de entreeprijs bedraagt 16,00, inclusief koffie/thee voor aan vang. Voor meer informatie of reserveren kijk op www.denboogaard.com of bel met 521 7220. Maartje van den Boom-Coppes, consulent Onderwijs van Factorium Podiumkunsten: “Veel kinderen kennen de klassieke muziek niet of niet goed of kunnen deze nog niet waar deren. Dat is heel jammer, want onbekend maakt in dit geval misschien ook echt onbe mind!” Samen met het Fontys Conservatorium heeft Factorium Podiumkunsten gezocht naar een manier om kinderen op een inspirerende en begrijpelijke manier kennis te laten maken met klassieke muziek. En om op die manier mogelijk de barrière weg te nemen. “Om het geheel heel laagdrempelig te maken, hebben we ervoor gekozen dit aan te bieden voor het basis onderwijs. Je kunt op die manier bovendien veel kinderen bereiken”. Voor de studenten van het conservatorium is het ook een interessant project. Zij leren hoe je spelenderwijs kinderen kennis kan laten maken met klassieke muziek. Niet alleen door ze ernaar te laten luisteren, maar ook door de instrumenten van dichtbij te bekijken, aan te raken en te bespelen. Nico Vis, studieleider van het Fontys Conservatorium: “Veel studen ten gaan uiteindelijk (gedeeltelijk) lesgeven na hun studie. De studenten docent muziek komen in veel gevallen voor de klas in het regulier onderwijs terecht. Maar ook onze studenten instrumentaal/vocaal gaan vaak lesgeven. Privé of bij een muziekschool. Dit is dus voor al onze studenten een mooi project om bij betrokken te zijn”. Voor wie enthousiast is geworden en echt wil kijken of het spelen van een instrument be valt, start vanaf zaterdag 10 maart de cursus Let’s Play’ bij Factorium Podiumkunsten (in Tilburg, Oisterwijk en Goirle). Op 5 zaterdag ochtenden kunnen de kinderen tegen een gereduceerd tarief aan de slag met toetsins trumenten, snaarinstrumenten, slagwerk, houten en koperen blaasinstrumenten. Meer informatie: www.factorium.nl Pleiade Theater voor Zingeving Experience: Zaterdag 10 maart verzorgt Janosh zijn laatste multimedia beleving en activatie ‘Refinement to ascension’ tijdens de Pleiade Theater voor Zingeving Experience bij Tiliander in Oister wijk. Het is 2012 en ons huidige proces kent bij werkingen die je kunt voelen in vormen van angst, twijfel, irritatie, vermoeidheid, depres sie en lusteloosheid. De geometrie van Janosh helpt je je proces te verfijnen, door sneller nieu we inzichten te ‘downloaden’ en de bijwerkin gen hiervan te verminderen. Op zaterdag 31 maart organiseert Buurtvere niging “Rond den Torre” wederom een kle dingbeurs, ditmaal de voorjaar- en zomerkle ding voor kinderen vanaf maat 80, als ook tie- nermaten en kleding voor jong volwassenen. De kledingbeurs is van 9.00 uur tot 12.00 uur en wordt gehouden in Dorpshuis “Den Deel”, Bernadettestraat 3 te Spoordonk (bij de kerk) De toegang is zoals altijd gratis. Ben je nog nooit geweest laat je dan nu verrassen en kom dan zeker eens kijken naar ons grote aanbod (ruim 4000 stuks) van goede kwaliteit voor een lage prijs. Wil je ook door jou zelf geprijsde kleding, met gebruik van onze adviesprijzen inleveren op donderdag 29 maart van 18.00 tot 20.00 uur, die gewassen, gestreken, in goede staat is en van deze tijd? Stuur dan een e-mail naar bv.ronddentorre@hotmail.com of bel naar 0499-574099 (Lisette van Oirschot). Wij proberen jouw kleding te verkopen. Kleding die niet verkocht is en je niet retour wilt, geven wij graag aan een goed doel, dus laat graag je kleding achter wat ons ook ontzettend veel opruim werk scheelt, lot ziens op onze kleding beurs. Afgelopen zondag deed het Opleidingsorkest van de harmonie mee aan het Jeugdorkesten^estival in Goirle. Volgende week zaterdag is de harmonie genomineerd voor de Cultuurprijs. Deze cultuurprijs zal jaarlijks uitgereikt wor den. Elke inwoner van gemeente Oisterwijk kon een vereniging ter nominatie voordragen. Uit alle voordrachten heeft een onafhankelij ke jury een selectie van vijf verenigingen gemaakt. Onder deze genomineerden valt onze lokale muziekvereniging Prinses Juliana. PAGINA 3 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 MAART 2012

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3