J-Pc Open Dag Basisscholen Mini-vogelverleiders voor jong en oud in Moergestel De Algemene Begraafplaats aan de Molenstraat I Aphrodite Z/-W^ I Indonesische catering Heerlijke satés tot rijsttafels Tel. 013 211 42 50 www.Qulinair.nl en OBS De Bienekebolders Dinsdag 13 maart 2012 OP RK. b.s. Hertog Jan, RK. bs. Graaf van Ursel PrO zoekt wethouder voor Oisterwijk Oisterwijk KBO-Brabant Algemeen Belang ondersteunt activiteit Oisterwijk 800 kot, 2(> Noud Smits R.K. Basisschool ’Graaf van Ursel’ O.B.S. ’De Bienekebolders’ Uw Gemeenten ieuws op www.oisterwijk.nl PrO Oisterwijk (GroenLinks-PvdA-D66) zoekt een opvolger voor de afgetreden wethouder Joop van Hezik. Net als in 2006 hanteert PrO daarvoor een open sollicitatieprocedure. Daar voor staat een oproep op de websitewww.pro- oisterwijk.nl. Ook de netwerken van de“ moe- derpartijen GroenLinks, PvdA en D66 wor den benaderd. Eind maart hoopt PrO een kandidaat wethou der geselecteerd te hebben. Afdeling Moergestel Stokeind. De zowel landelijk als regionaal bekende C J. Vorsterman van Oyen, die des tijds op “De Nachtegaal” woonde, enkele van zijn naaste familieleden en tevens men sen die bij hem in dienst waren, zoals Petrus de Kok, vonden hier hun laatste rustplaats. Zeven grafzerken in totaal. In de Wet op de begraving van 10 april 1869 was bepaald, dat de graven alleen met toestem ming van de eigenaar en pas na tien jaar geroerd mochten worden, zulks, nadat er laatst een lijk is begraven. De laatste persoon, op wie gedoeld wordt, was G. de Ruijter, die op 23 december 1893 stierf, zodat tien jaren nadien de ruiming na 23 december 1903 heeft plaatsgevonden van alle graven. Voor C.J. Vorsterman van Oyen werd in overleg met de burgemeester en de Officier van Justitie de oplossing gevonden om hem op te graven en her te begraven op een gedeelte van de algemene begraafplaats, waar aan uitvoering wordt gegeven op 19 oktober 1899, “des avonds tusschen 6‘Z> en IVi uur”. De zerk van Petrus de Kok uit Bolsward ligt nog steeds op de Algemene Begraafplaats aan het Stokeind en het kerkhof aan de Bosstraat ligt er al vanaf 1931. Ruud van de Ven draagt in zijn armen een aantal mini-vogelverleiders. Met instemming van de Stichting Oisterwijk 800 heeft de politieke organisatie Algemeen Belang in Moergestel (en Oisterwijk) vorige week ruim tachtig mini- vogelverleiders uitgedeeld op scholen, in Den Boogaard en in Stanislaus in Moergestel. “Hiermee willen we de aandacht vestigen op de Vogelverleiders in Heukelom”, aldus gemeenteraadslid Ruud van de Ven uit Moergestel. Onder leiding van Ruud van de Ven zijn de mini-vogelverleiders vorige week bezorgd op alle scholen in Moergestel en Oisterwijk. Verder zijn ze onder meer gebracht naar Tiliander en Den Boogaard, De Vloet en Stanislaus en naar de bibliotheken in beide plaatsen. “Met deze mini-vogelverleiders willen we de inwoners van Moergestel, Oisterwijk en Heukelom ook stimuleren om de Vogelverleiders in Heukelom te gaan bekijken én om zelf van deze poppen te maken”, aldus Ruud van de Ven. De mini-vogelverleiders zijn ongeveer tachtig centimeter hoog. Het zijn zeer kleurrijke pop pen die volgens Ruud van de Ven in een voor tuin niet zullen misstaan. De Vogelverleiders zijn een initiatief van de Stichting Oisterwijk 800. Er moeten er uiteindelijk achthonderd komen te staan op een vanaf de doorgaande weg gelegen veld in Heukelom. De stichting roept inwoners van Oisterwijk, Heukelom en Oister wijk op om Vogelverleiders te maken. Deelne mers krijgen gratis het houten binnenwerk thuis afgeleverd. Opgeven kan via info@ois terwijk800.nl Op donderdag 15 maart is weer onze gezel lige maandelijkse bingo in Den Boogaard. We beginnen om 14.00 uur met gratis ’n lek ker kopje koffie of thee. Daarna spelen we 6 rondes om onze welbekende leuke prijzen! Bent u geen lid van de KBO? Geeft niks, u bent tóch van harte welkom om gezellig met ons mee te spelen. Tot volgende week! Addy en Joke heten u van harte welkom. In 1931 lag nog rond de parochiekerk een kerkhof, dat in datzelfde jaar, met de sloop van de kerk en de nieuwbouw geruimd werd. De plaats van dat kerkhof is in het begin van de 19e eeuw, namelijk in 1810, bij diverse bestuurders, zowel pro vinciaal als gemeentelijk, onderwerp van bespreking geweest. |i Huidverzorgingsinstituut ia 'Uil R.K. Basisschool ’Hertog Jan’ Op 28 februari 2012 waren drie Moergestelnaren, te weten, Adrie Hoeven, Frank van den Meijdenberg en Henk van Roessel ijverig bezig om de A Igemene Begraafplaats aan de Molenstraat in ordentelijke staat te brengen. Waar eerst zeven graven de laatste rustplaats aangaven van protestantse inwoners van Moergestel, herinnert nu nog de grajzerk van Petrus de Kok (1840- 1875) aan de dodenakker met een geheel eigen geschiedenis. Door de toenemende bebouwing in het cen trum van het dorp oordeelde men, dat de be graafplaats te dicht bij de huizen lag en dat er naar een andere locatie gezocht moest wor den. Op dat kerkhof rond de kerk lagen niet alleen de katholieken, maar op een afgebakend stukje, het zogeheten openbaar kerkhof, lagen inwoners van een andere gezindte. Daar wer den de protestanten van onze gemeenschap begraven. Vooral van katholieke zijde, in de per soon van de toenmalige pastoor-deken Jhr. Ludovicus van Rijckevorsel van Kessel, is er stevig geijverd om een eind te maken aan de situatie, waarbij “andersdenkenden” hun rust plaats deelden met de katholieken van Moer gestel. Uiteindelijk wordt in 1874 door de gemeen te een stuk grond aangekocht aan het Stok eind, groot 18 are en 10 centiare, voor een bedrag van 15,-. De pastoor was er erg op gebrand om het protestantse deel van het parochieel kerkhof zo spoedig mogelijk te ontruimen en de stoffelijke resten over te brengen naar de nieuwe begraafplaats aan het nieuws Weekblad voor Moergestel - L oe es U bent welkom van 8.30-11.30 uur en van 12.30-17.30 uur. Tevens wordt een informatieavond gehouden op dinsdag 13 maart van 20.00-21.30 uur Bosstraat 1 Dir. Dhr. P. van Hees, tel. 513 6228 Voor al uw computerproblemen Pastoor Musloenshof 2 - 5066 GM Moergestel E-mall: InfoOj-penl - Tel: 06 51 57 53 51 www.j-pc.nl Computerservice Moergestel WOENSDAG 7 MAART 2012 37e JAARGANG Nr. 1652 gemeente Belangenorganisatie voor senioren Uitgave en redactie: Buro ‘76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur w Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 n U bent welkom van 9.00-12.00 uur, van 13.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur. Duyvekotstraat 19 Dir. Dhr. H. van de Ven, tel. 513 1886 U bent welkom van 9.00-12.00 uur, van 13.00-17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Duyvekotstraat 21 Dir. Mevr. J. de Gruyter, tel. 513 1560 A v.v if/

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 1