5,- ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ IS^Jn bellen: (013)5132268 dan leggen wij het Vogels Fiets Sport weer helemaal bij de tijd Bij aankoop van ’100 Jaar Moergestel in beeld’ nu GRATIS '10 Jaar Moergestel-Nieuws in vogelvlucht’ lï GUO vliegt uillean Feestje 50 jaar De Pierewaaiers Nachtwachter (vanaf 6 jaar) Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Ledenvergadering Heemkundekring ‘De Kleine Meijerij’ Opbrengst Driekoningenzingen maar ’Heivlegels! ten door het Europese vasteland en doet naar het (middeleeuwse) familiewapen van hun verzuim en kinderarbeid. voor drie concerten Nederland aan. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Op 12 maart 1962 werd carnavalsver eniging De Pierewaaiers opgericht, dit jaar wordt dus het gouden jubi leum gevierd! En dat wordt een feest je voor alle inwoners van Moergestel! Hoewel een 50-jarig bestaan eigenlijk geen officieel carnavalsjubileum vormt, willen we dit heugelijke feit niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Op zaterdag 10 maart is daarom iedereen vanaf 19.00 uur van harte uitgeno digd voor de receptie bij residentie café De Brouwer. Uiteraard wordt voor een hapje en een drankje gezorgd! Om 21.00 uur start vervolgens de feestavond met medewerking van een 8-koppige live band. Entree is gratis, meer informatie volgt. We zien u graag op 10 maart bij De Brouwer! Op vrijdag en zaterdag 16 en 17 maart organiseert Natuurmonumenten in de Oisterwijkse Bossen en Vennen een gezellige en spannende excursie voor kinderen. De naam van deze excur sie is ‘Nachtwachter’, en dat zegt al genoeg. Kinderen vanaf 6 jaar zijn met begeleiding van een ouder van harte welkom. De “Nachtwachter” begint om 19.00 uur bij het bezoekerscen trum en duurt tot ongeveer 21.00 uur. De kosten voor deze excursie zijn voor leden van Natuurmonumenten 5,- en voor niet-leden van Natuurmonumenten 7,-. Aanmelden kan bij de balie, of via de website van Natuurmonumenten: www.natuurmonu- menten.nl/agenda Ga je in het donker mee wandelen met onze nachtwachter? Samen met de nachtwachter ont dek je de geheimen van het donker wordende bos. Oren, ogen, neus en handen moeten extra hard werken. Je moet je oren spitsen om nachtgeluiden op te vangen. En je ogen extra goed de kost geven om nachtdieren te ontdekken. Alleen de lantaarn van de nachtwachter licht je bij... Na afloop zul je zeggen: wat is de natuur in de nacht toch verrassend mooi! Boek ’10 Jaar Moergestel- Nieuws in vogelvlucht’ 17 x 24 cm. Betreft de periode 1976-1986 met ruim 160 foto’s. Luxe gebonden. D Van tevoren even X klaar. 0 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... PAGINA 5 Pieter Burgers Toon Coppens lijmen Smits Info tickets Wie tickets wil reserveren voor Carmina op zaterdag 24 maart, kan terecht op www.guo.inoisterwijk.nl. Voor zover nog voorradig ver koopt GUO haar laatste tickets op de avond van het concert tussen 19.30 en 20.30 uur aan de kassa in Den Boogaard. organiseert Vogels Fiets Sport een ‘dag van de elektrische fiets’. Er staat dan een uitgebreid assortiment elektrische fietsen van vele ver schillende merken op het St. Jansplein waarop ook testgereden kan worden. Winkel en werk plaats zijn iedere dag geopend (behalve op dins dag en zondag). Er wordt gewerkt aan een com pleet nieuwe website die binnenkort online gaat. Zo ziet u: is Vogels Fiets Spon weer helemaal bij de tijd! zichzelf natuurlijk nog niet zo n ramp, maar Geoff Castle (toetsen) en Gina Griffin (fiddle) haar bij tijdens deze Europese toer. En exclu sief voor GUO komt Diarmaid Moynihan op 24 maart eenmalig uit Ierland over. Moynihan staat bekend als meester op het subtiele doedel- zaktype waartoe de aartsmoeilijke Ierse uille an pipes worden gerekend. Bovendien is hij een begenadigd tin en low whistier, de traditio- i nele Ierse fluiten. Carmina brengt authentieke, zichzelf steeds opnieuw uitvindende cross over. Aan de basis pompt het Carmina-hart keltisch bloed rond. Dat laat zich mengen tot een vernieuwende muzikale cocktail met ruimte voor jazz, rock en soul. Gastmuzikant Diarmaid Moynihan lar deert de Carmina-cocktail met een extra keltisch sausje. Hiermee wil GUO haar bezoekers laten ervaren hoe verrassend mooi de traditionele Ierse uillean pipes kleuren met saxpartijen. Daarmee past Carmina in het rijtje van Van Morisson en The Moving Hearts. Niet toeval lig spelen bandleden van Van Morisson mee op cd’s van Carmina en beschikt ze met bandlei der Donal Lunny van The Moving Hearts over een topproducer. Boek ’100 Jaar Moergestel in beeld’ 21 x 29,7 cm. Betreft de periode 1900- 2000 met ruim 600 foto’s. Luxe gebonden. complete metamorfose ondergaan met nog meer accessoires en fietsen. Er is nu een nóg ruimer assortiment tassen, manden, regenkleding, zadels, etc. te zien, en dat alles overzichtelijk gerangschikt. Vanuit de winkel is nu ook een overdekte door gang gemaakt naar de 800 m2 grote showroom met daarin een voorraad van meer dan 250 fiet sen! De werkplaats heeft een meer open karak ter gekregen en daardoor is de showroom aan de achterzijde van het winkelpand eveneens beter zichtbaar. Vogels Fiets Sport is regiodealer van het merk ‘Goldline’. Lichtgewicht toerfietsen in het top segment die uit de fabriek van Gazelle komen. Op 15 mei a.s., tijdens Moergestel Fietsdorp, MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 29 FEBRUARI 2012 Op maandag 5 maart zal de Heemkundekring “de Kleine Meijerij” haar jaarlijkse algemene ledenvergadering houden in “De Voorhof het ontmoetingscentrum van de Protestantse Gemeente, Kerkstraat 64 in Oisterwijk (parkeer gelegenheid op loopafstand bij het zwembad aan de Vloeiweg hoek Baerdijk). aanvang 19.30 uur Na de ledenvergadering volgt er een lezing met als titel ‘Overleven’ door ons lid de heer Ad van den Oord, een lezing met beeldmateriaal. Aan vang lezing: 20.30 uur. Toegang gratis. Iedereen is welkom. Veel genealogen en heemkundigen zijn op zoek naar het (middeleeuwse) familiewapen van hun voorouders. Maar wat te doen als je familie eeuwenlang in armoede opgroeit en niet kan lezen of schrijven? Hoe maak je dan een fami liegeschiedenis? Ad van den Oord onderzoekt zijn voorouders in de lange negentiende eeuw. Hij komt daarbij terecht in volksbuurtjes zoals het Eerste Straatje in Kaatsheuvel en De Gastjes in Oisterwijk, waar arme sloebers voortdurend met maar één ding bezig zijn: overleven. Hij volgt het spoor van de families Rokven en Frank en Terry VoSels twee van hun personeelsleden. Dekkers in een omgeving die beheerst wordt De afgeiopen weken heeft de winkel van Vogels Fiets Sport aan het Rootven een door hard werken, stropen, drinken, mestho- - - pen, wandluizen, zuigelingensterfte, school- Aan het Driekoningenzingen namen 45 kinde ren deel, die samen 10 groepjes vormden. Naast piT/V ’tl een hartelijke ontvangst aan de huizen bedroeg XJtLJU Vliegt UllleUH de opbrengst voor de kinderen in Bolivia j 1 j 1028,-. Het groepje winnende koningen Robin pipCT Uit lerlcUlCl lil en Dewi Dusée en Chris van Gorp mocht pan- Concertorganisatie Groeten Uit Qister- nenkoeken gaan eten. Alle milde gevers harte- Hik dank W,J* *aat voor het GUO-concert van Carmina op zaterdag 24 maart uillean piper Diarmaid Moynihan vanuit ler- ’Wpidpvnoplc’ land invliegen. De groep uit het Engelse VTVVll llClUCVUgCD Bristol toert in maart met vier muzikan- voor drie concerten Nederland aan. De kinderen Ymke, Janneke, Lars, Nienkeen I Onno hebben meegedaan met de kinderop- Sinds 1992 omringen Pippa Marland en Rob tocht. Hierbij hebben ze de eerste prijs gewon- King zich in Carmina met topmuzikanten. nen! (keigoed natuurlijk). Op de een of ande- Centraal staan de engelachtige vocalen van re manier is er een foutje ontstaan en wordt deze Marland die tevens saxen en whistles speelt, groep steevast ‘De Heidevogels’ genoemd. Op Behalve King (gitaar, mandola, bodhran) staan ze noemen zich al jaren ’De Heivlegels’. We hebben het met plezier rechtgezet! Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 FO13-4688259 lwww.allroundmakeladfdij.nl Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 3 ^jwfflGEsm sik ’«•I UA ligs. KEUKEN- EN INTERIEURBOUW 5 PR. IRENESTRAAT 5066 BD MOERGESTR TEL (013) 5JM648 www.thijsvandewouwjtetjkens.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5