Brandweer huldigt jubilarissen 50-koppig Orkest zoekt zangers/zangeressen Open dag en info-avond Bienekebolders I Zanggroep Inspiration in de carnavalsoptocht KBO-Brabant Mysterie letters opgelost... Of toch niet? Ouderavond ‘Jongeren en genotmiddelen' SMC: motto 2013, Gèssel draait dur! Nieuwe variant promsconcerten V.l.n.r.: Sjonny van Elderen, Cees de Laat en Gerard Vugts. brandweerman die zelfs op de Sauwelavond uur met de cursus “Wat een Kunst nietjes gezet. Want waar is een brandweerman Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Zanggroep Inspiration was tijdens de carnavals optocht op zoek naar zingende mannen, met de leus: Deze kippen zoeken een zingende man. Daor kredde echt gin praot van! Kom zingen in ons kippenhok. Alleen met ’n haan kunnen we op stok. Enige weken geleden hebben wij u in Moergestel-Nieuws gemeld dat er over al letters in Moergestel waren versche nen. Intussen is het mysterie opgelost... dachten we. Tijdens de carnavalsoptocht bleek dat buurt vereniging 't Rootven Friends de letters in het dorp hadden neergelegd. Dat deden ze in de hoop dat er 'praot' van kwam. En dat is ze wel gelukt, nietwaar? Iedereen dacht dat het hiermee wel gedaan was Heel veel mannen hebben spontaan meege zongen met ons carnavalslied. We hebben veel zangtalent gehoord in Moergestel. vanuit de ton probeerde nieuwe brandweer mensen te werven. Helaas was er ook een afscheid van onze gewaar deerde collega Wilco Heessels. Wilco heeft door len melden. Deze eerlijke vinder mag de letter gerust houden. Sterker nog, de letters P, R en O kunnen ook gratis worden opgehaald (ook even melden bij Johan). Wilt u ook na carnaval uw stem laten horen? Bij zanggroep Inspiration is nog ruimte voor nieuwe leden. Belangstellenden zijn van harte welkom lij ders wordt op de informatieavond vanaf 20.00 uur nader toegelicht. Opgroeien naar zelfstandigheid. Met meer ple zier en echt leren. Dat is waar het Ervaringsge richt onderwijsconcept van De Bienekebolders voor staat. Want kinderen die goed in hun vel zitten en gemotiveerd en geboeid bezig zijn, - Con te partiro, BocellUBrightman - A night like this, Caro Emerald - Delilah, Leningrad Cowboys - Don’t let the sun go down on me, Elton John - Earth song, Michael Jackson - Eurovisie medley, Dutch Divas - I’d be yours, Use de Lange - It’s my life, Bon Jovi - Nine to five, Dolly Parton - Nothing else matters, Metallica - Signed, sealed, delivered, Stevie Wonder - Son of a preacher man, Joss Stone - Strangers in the night, Frank Sinatra - Window of hope, Aretha Franklin - You can leave your hat on, Joe Cocker - You’ll never walk alone, Lee Towers - You’re the voice, John Farnham - Brabant, Guus Meeuwis hasj en wiet is vaak vanaf 14-jarige leeftijd, het Bellen naar: Jacqueline 513 2523 - Gina 513 Brandweerpost Moergestel had afgelopen vrijdagavond haar jaarlijkse feestelij ke korpsbijeenkomst. In de gezellige entourage van “HierNeffe” werden enkele jubilarissen in het zonnetje gezet door burgemeester Hans Jansen. leren pas echt en ontwikkelen zich optimaal. Daarbij staan dit schooljaar twee speerpunten centraal: de zorg voor een optimaal pedago gisch klimaat door op het goede moment de juis te dingen te doen en te zeggen (Pedagogisch Tact). En de juiste zorg voor leerlingen door af te stemmen op de onderwijsbehoefte van het individuele kind (1 Zorg Route). Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Paul van Hees, directeur van De Bieneke bolders, tel. 513 62 28. Of kijk op www.biene- kebolders.nl Cees de Laat werd gehuldigd voor zijn 20-jarig lidmaatschap. Cees, in de rang van Hoofdbrand wacht, is manschap en chauffeur van onze uit- rukpost. Hij is een rustige en allround brand weerman en een graag geziene collega. Als kers verse ‘brandweeropa’ werd hij in de bloemetjes gezet. Ook Sjonnie van Elderen werd door de burge meester geëerd wegens zijn 20-jarig jubileum. Sjonnie is een van de mensen die van zijn hobby zijn beroep heeft gemaakt en is inmiddels alweer vele jaren actief bij de beroepsbrandweer van Tilburg. Sjonnie is een fijne collega en staat bekend als enthousiast en deskundige binnen het Moergestels brandweerteam. Tevens werd op deze avond stil gestaan bij het maar liefst 35-jarig jubileum van twee brand weermensen. De (helaas afwezige) Jantje de Laat, heeft met zijn technische achtergrond veel goede werkzaamheden verricht bij de brandweer. Met zijn functie als Bevelvoerder een goede kracht voor de uitrukpost. Als laatste werd Gerard Vugts door de burge meester naar voren geroepen. Ook Gerard werd Novadic-Kentron, netwerk voor versla vingszorg en de werkgroep Hartkracht7 van de parochie St. Jans Onthoofding nodigen u van harte uit voor de ouder- Tot donderdagmiddag 8 maart. “WAT EEN KUNST’’ bekend van “Hannie en de Rekels". Woont u niet in Park Stanislaus maar elders in Moergestel en voelt u zich alleen of bent u slecht ter been? U bent van harte welkom. Laat De ouderavond “Jongeren en genotmiddelen” wordt verzorgd door een voorlichter van Novadic-Kentron. Tijdens de avond komen de volgende onderdelen aanbod: Risico’s van alcohol gebruik bij jonge kinde ren. Diverse drugs en hun werking. Invloed van ouders door het stellen van regels. Opvoedadviezen voor ouders. Tips en handvatten om met uw kind in ge sprek te gaan. Uitwisselen van ervaringen, ideeën en tips met andere ouders. Graag tot ziens op woensdag 14 maart in het parochiecentrum. De koffie staat klaar vanaf 19:45 uur, de ouderavond begint om 20:00 uur en we verwachten om 22:00 uur te eindigen. U/jullie kunnen je aanmelden door een brief je in te vullen met u naam, en aantal personen en af te geven op het parochiecentrum. Of door een mailtje te sturen naar: secretariaat@paro chiemoergestel.nl; Voor eventuele vragen kunt u contact opne men met Petra van Nuenen, tel. 513 3676. deren is een landelijke tendens die ook in onze gemeente geconstateerd wordt. De landelijke campagne “Voorkom alcoholschade bij uw opgroeiende kind” zal u vast niet ontgaan zijn. Maar ook het experimenteren met drugs zoals 11C 1 Jt 1 C.' J 1 gesprek van de dag. Dit geldt ook voor het gamen en internetgebruik. Daarbij aansluitend willen Novadic-Kentron en de werkgroep Hartkracht7 een speciale ouder avond organiseren omtrent het thema genot middelen. beloond voor zijn 35 jaar trouwe dienst. Op dit moment in de functie van Teamleider van de GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 8 maart een muzikale mid- - dag in Park Stanislaus. We beginnen om 14.30 avond Jongeren en genotmiddelen op uur met een kopje koffie/thee. Om 15.00 uur zal woensdag 14 maart. er een live optreden zijn van Gerry van Houtert, j De toename van alcoholgebruik bij jonge kin- j. bekend van “Hannie en de Rekels". zijn drukke baan en diverse nevenactiviteiten Woont u ni in Pafk Stanislaus maar elders in afscheid moeten nemen van de brandweer van I Moergestel. Na 10 jaar actieve brandweerdienst - ons weten of u gehaald wilt worden, dan gaan we dit regelen. Graag op tijd! 2007 - Corry 513 3295 of Ricky 513 6086. Vorige week werd na de traditionele pierrotver- branding het camavalsmotto voor 2013 bekend gemaakt. Uit maar liefst 90 inzendingen is het motto van Ben en Freya Snelders verkozen tot winnaar: 'Gèssel draait dur!' Onder dankzeg ging van het SMC (Samenwerkend Moergestels Carnaval) werden aan Freya enkele tegoedbon nen ter waarde van 50 euro uitgereikt. Het publiek had tijdens de openingsmiddag 11 motto's genomineerd, ook de 3 prinsen mochten ieder een favoriet selecteren. Uit de 14 motto's werd op dinsdagmiddag de uitein delijke winnaar bepaald door de 3 prinsen, onder technisch voorzitterschap van het SMC. Het motto is overduidelijk een knipoog naar het 44-jarig jubileum van De Durdraaiers in 2013. Het feit dat dit motto heeft kunnen winnen is bijzonder tekenend voor de uitstekende samen werking tussen onze 3 carnavalsverenigingen. heeft hij keuzes moeten maken. De burgemeester roemde nog de wervingscam- pagne en vooral het filmpje voor het aantrek ken van nieuwe leden. Nog steeds is er behoef te aan een paar goede krachten. Ook dames zijn hierbij van harte welkom. Eventuele nieu we brandweermensen kunnen zich nog altijd aanmelden bij de teamleider Gerard Vugts. ’n’sda^7d7ag 6*mïart beginnen we om 13.30 Na afloop van de officiële ceremonie wer- me* de 1<W Runst in Den den alle brandweerpartners nog in de bloe- Boogaard Voor diegenen die zich hebben aan- z tl inn gemeld, graag betalen voor aan vang in de zaal, als zijn vrouw/partner er met voor de volle 100 de K B o is dat 20%) en voor achter staat? niet leden 30,00 euro. In deze cursus zullen we behandelen Art-nou- veau Jugendstil in de schilderkunst, bouw kunst en dichtkunst, terwijl muziek uit die tijd ook aan bod komt. Het zullen weer interessan te bijeenkomsten zijn. Ricky Martens (coördinator) Op zaterdag 29 september organiseert muziekvereniging Prinses Juliana een Sing-along concert. Een sfeervol concert dat doorpakt op het succes van de Promsconcerten, maar dat tevens een nieuwe component kent: meezingen! Ook voor dit concert wordt het harmonieorkest uitgebreid met piano, gitaar en basgitaar. Maar zonder zangers is het concept uiteraard niet compleet. Vandaar dat bij dezen een oproep wordt gedaan om deel te nemen aan de audi ties op zondagmiddag 25 maart. Hieronder vind je een gedeelte van het programma. Wil je samen met het enorme orkest een of meer dere van deze nummers vertolken? Stuur dan nu een mailtje met je voorkeuren naar muziek@julianamoergestel.nl! Uiteraard kun je ook voor meer informatie contact opnemen. - Dichterbij dan ooit, Blof - Dromen zijn bedrog, Marco Borsato - Ik voel me zo verdomd alleen, Danny de Munk - Vrienden voor het leven, Danny de Munk - Zwart wit, Frank Boeijen Openbare basisschool De Bienekebolders nodigt alle ouders uit die zich willen oriënteren op de basisschoolkeuze voor hun kind. Tijdens de open dag en infor matieavond op dinsdag 13 maart zijn geïnteresseerden welkom om kennis te komen maken en de ontspannen omgeving van de Bienekebolders te ervaren. Op de open dag van 8.30 - 11.30 uur en van 12.30 - 17.30 uur kunnen belangstellenden samen met hun kind rondkijken en praten met kin deren, ouders en leerkrachten. Het Ervarings gericht onderwijsconcept van De Bienekebol- dens de repetitieavond op maandagavond, vanaf 20.00 uur in het parochiecentrum. Voor meer informatie kunt u kijken op onze website: www.zanggroepinspiration.nl of contact opnemen met Petra van Nuenen, tel. 513 3676 of Elsbeth Denissen, tel. 513 3401. met de praot. Maar, na afloop van de carnaval wilden de mensen van 't Rootven de letters weer ophalen en wat bleek? De letter T is spoor loos verdwenen. Iedereen is nu toch ook wel weer nieuwsgierig wie deze letter heeft meege nomen. Het zou leuk zijn als de 'eerlijke vin der' zich bij Johan van Wezel van Novy zou wil- PAGINA 3 Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 29 FEBRUARI 2012 F Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3