Open Dag Basisscholen Moergestels jongetje (9) fietst 4 dagen non-stop I Aphrodite Indonesische catering Heerlijke satés tot rijsttafels Tel. 013 211 42 50 www.Qulinair.nl Expositie KiKu (KinderKunst) Moergestel en OBS De Bienekebolders Dinsdag 13 maart 2012 op RK. b.s. Hertog Jan, RK. bs. Graaf van Ursel Dansavond in Den Boogaard Weekblad voor Moergestel Max van Kempen jongste ultracyclist ter wereld zet zich in voor Villa Pardoes De 9-jarige Max van Kempen bezocht op zijn rennersfietsje Villa Pardoes. Moergestelse R.K. Basisschool ’Graaf van Ursel’ Uw Gemeentemeuws op www.oisterwijk.nl O.B.S. ’De Bienekebolders’ U bent welkom van 8.30-11.30 uur en van 12.30-17.30 uur. Tevens wordt een informatieavond gehouden op dinsdag 13 maart van 20.00-21.30 uur Bosstraat 1 Dir. Dhr. P. van Hees, tel. 513 6228 Huidverzorgingsinstituut gemaakt hebben tijdens onze workshops waar ze zich kunnen ontplooien in het leren omgaan met materialen en technieken. U kunt alvast kijken op onze website www.kikumoergestel.nl/ www.galeriedeverdieping.nl. De 21 deelnemers zijn: Stan Adams, Wouter Adams, Nienke van Dal, Onno van Dal, Gitte van Hoof, Stan van Hoof, Annika op ’t Hoog, Lars op ’t Hoog, Janneke op ’t HoogYmke op ’t Hoog, Marleen van leisel, Inge de Kruijf, Myrthe de Kruijf, Jente van Laarhoven, Jo- sien Mulders, Roos Renders, Lieke Sche- pens, Else Smetsers, Meeke Smetsers, Isez Veeke en Joes Veeke. WOENSDAG 29 FEBRUARI 2012 36e JAARGANG Nr. 1651 Op zaterdagavond 10 maart 2012 is in Den Boogaard de dansvloer weer geopend. Er wordt gedanst, door met name 50+ers, op muziek verzorgd door DJ Sjelke. Een kopje kof fie of thee zit bij de entreeprijs van 2,50 euro inbegrepen. Aanvang: 20.30 uur. Kaarten zijn aan de deur te koop. Voor meer informatie of reserveren kijk op www.denboogaard.com of bel met 521 7220. gemeente Oisterwijk VVV Max van Kempen zit non-stop op het zadel van zijn kinderracefïets vanaf Hemelvaartsdag 17 mei tot en met zondag 20 mei. Tijdens deze prestatietocht wordt hij begeleid door onder meer een fysiotherapeut en ervaren wielrenners. Het jongetje heeft eerder laten zien dat hij tot indrukwekkende fietsprestaties in staat is. In 2010 fietste hij tijdens Moergestel Fietsdorp 100 kilometer non-stop en vorig jaar 150 kilome ter. De afstand die hij voor dit jaar in gedach ten heeft, heeft hij alleen zijn opa laten weten. Maar dat hij ergens tussen de 800 en de 1000 kilometer uitkomt is niet uitgesloten. De afstand van 800 kilometer is ingegeven door de viering van Oisterwijk 800. Dagelijks wil hij van 09.00 uur ‘s morgens tot 21.00 uur ’s avonds fietsen. De 9-jarige Max van Kempen uit Moergestel gaat in mei vier dagen achtereen non-stop het ‘Rondje Guus’ fietsen. Naar verwachting fietst hij in totaal tussen de 800 en 1000 kilometer. De opbrengst van de sportieve prestatie is voor Villa Pardoes, een vakantieverblijf voor zieke kinderen en hun familie. Max van Kempen is de jongste ultracyclist ter wereld. Zijn bijzondere tocht is een onder deel van Moergestel Fietsdorp, het grootste fietsfeest van Nederland. De fiets- prestatie van Max van Kempen wordt op een professionele manier in heel Neder land en Vlaanderen gepromoot. De elfjarige broer Tom is overigens de ‘mana ger’ van Max van Kempen. Villa Pardoes bestaat twaalf jaar. Het vakantie- centrum ligt naast de Efteling in Kaatsheuvel. Het initiatief is destijds genomen door de Stichting Natuurpark Efteling, de eigenaar van het populaire pretpark. In Villa Pardoes bevinden zich acht vakantiewoningen rond een centrale ruimte. In deze woningen kunnen zes personen verblijven, in de eerste plaats het kind dat ziek is, broertjes, zusjes, ouders of grootouders. Ernstig zieke kinderen krijgen een vakantie van een week aangeboden. Alles wordt gedaan om ze een plezierige tijd te geven. Daarvoor zetten zich circa 130 vrijwilligers in. Jaarlijks maken hier 400 gezinnen uit Neder land en Vlaanderen gebruik van. Om Villa Pardoes te bekostigen is jaarlijks 850.000 euro nodig. GEZONDHEID RENNERTJE Dit bedrag wordt enkel en alleen opgehaald door middel van sponsoring en talloze acties als die van Max van Kempen. Volgens fond senwerver Chantal Fijters van Villa Pardoes is VILLA PARDOES Het idee om voor Villa Pardoes te fietsen is van Max van Kempen zelf afkomstig. Over zijn motivatie zegt hij“Mijn broer Tom heeft al een paar keer in het ziekenhuis gelegen. Daar zijn alle kamers met plaatsjes van de Efteling. Daar zag ik ook Villa Pardoes. Daar hebben ze me over Villa Pardoes verteld. Ik ben zelf in Villa Pardoes gaan kijken. Nu vind ik het een leuk Ook dit jaar heb ben we weer een expositie van kunstwerken gemaakt door de Moergestelse jeugd. Er zijn 21 deelnemers in de leeftijd van 5 tot 14 jaar die hun kunst zinnige creaties tentoon zullen stel len. Zij laten u ver steld staan van hun kleurrijke objecten, zoals schilderijen, beelden, bloemen de actie van Max van Kempen uniek. Zijn ini tiatief maakt des te meer indruk omdat het idee van het jongetje zelf afkomstig is. Hij durft zelf geen bedrag te noemen dat hij op denkt te gaan halen met zijn non-stop fietsen. Maar dat zou wel eens hoog kunnen zijn omdat zijn prestatie is omgeven met tal van acties. Zo staan bij de middenstand in Oisterwijk en omgeving collectebussen, wordt het bedrijfs leven massaal gemobiliseerd en zijn er verge vorderde plannen om er de jeugd in de regio Midden-Brabant bij te betrekken. Bij dit alles staat de gezondheid van Max steeds voorop, benadrukt zijn vader Marco. Speciaal voor deze gelegenheid is zijn auto rijkelijk versierd met stickers van sponsoren. idee om voor zieke kindjes te fietsen zodat ze ook in Villa Pardoesop vakantie kunnen gaan.” UCC1UC11, U1UV11IC1I van vilt, sieraden, etc. Op vrijdag 2 maart om 19.00 uur wordt deze voor genodig den geopend door Moergestelnaar Rob Outmayer. U bent ook van harte wel kom van 3 t/m 11 maart op de zaterda gen van 13.00-17.00 uur en op de zondagen van 11.00-17.00 uur. Een expositie die u zeker niet mag missen, dus kom een kijkje nemen in galerie “De Verdie ping” aan de Industrieweg. KiKu Moergestel is een stichting en heeft als doel kinderen te stimuleren in hun creativiteit. Kortom de jeugd leren omgaan met allerlei materialen waarbij de eigen creativiteit voor op staat. Dit wil de stichting verwezenlijken door het jaarlijks houden van een expositie waar de eigen creaties tentoon gesteld wor den. Daarnaast zijn er werken te zien die ze R.K. Basisschool ’Hertog Jan’ U bent welkom van 9.00-12.00 uur, van 13.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur. Duyvekotstraat 19 Dir. Dhr. H. van de Ven, tel. 513 1886 U bent welkom van 9.00-12.00 uur, van 13.00-17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Duyvekotstraat 21 Dir. Mevr. J. de Gruyter, tel. 513 1560 Jl MOERGESTEL oe Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur b U Tn Qnhnnlctroot nieuws é-"'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 1