Vereniging Dierproeven J.VAN DIJK RIOLERINGSWERKEN MOERGESTEL 06-23979071 Bibliotheek voortaan op zaterdag open I Alsnog onderzoek naar haalbaarheid fietspaden GUO viert ‘Gèèssel 800-zuvvul’ met Dommelvolk, Niels van de Ven derde helft Fotogroep ”De Huiskamer” Frank Bosman te gast in Moergestel Robin Ketelaers Voorleeskampioen! J eugdorkestenfestival 2012 Levenskunst voor wie goed oud wil worden Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl - Ontstoppen van uw afvoerleiding - Vervangen van uw riolering - Renovatie - Camera-inspectie Tel (013) 513 3136 - Fax (013) 513 4533 Bibliotheek Moergestel werpt blik op toekomst soms bijgestaan door professionals. De club is Oisterwijk-MoergCStel ook aangesloten bij de Nederlandse rotobond. PAGINA 3 28 februari Foto expositie ‘Typisch Oisterwijk’ Fotoclub Shoot is een nog jonge club met een Vereniging Bierproeven Moergestel heeft vrij dag 2 maart weer haar maandelijkse bierproe- favond met als thema de Quadrupel Bieren. Quadrupels zijn de zwaardere speciaal bieren van hoge gisting met een donkere of amberkleur en veelal met hergisting op de fles. De warme, intense smaak met toetsen van fruit is bij de Deze avond vertelt Ans Verdonck ons over zaken zoals bewindvoering, mentorschap, en curatele, ook heel praktische zaken, zoals welke afspraken of maatregelen moet ik met de bank Quadrupel vol en goed gebalanceerd. Meestal moutig zoet, licht gebrand en aangenaam bit ter met een zoete afdronk. Schenktemperatuur 10-14 °C De bierliefhebber is van harte welkom! Leden 7,50; Niet leden 10,50. Vanaf 20.15 bij Herberg “De Veerkes”. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 22 FEBRUARI 2012 De gemeenteraad heeft afgelopen week una- niem besloten dat er alsnog een gedegen onder zoek moet komen naar de (financiële) haal baarheid van een fietspad Moergestel-Oirschot- Brabantse avond. En dat is niet voor het eerst dat die van Dommelvolk bij ons zijn. Het lijkt soms bijna wel ons huisorkest. De oude rotten, de grondleggers van de Brabantse volksmu ziek, de opperstalmeesters van de Brabantse humor, ze zijn weer terug van nooit niet echt helemaal weggeweest! GEEN MOERGESTELNAAR EIGENLIJK Niels van de Ven heeft niet voor niets in de gemeenteraad gezeten. Eigenlijk is het geen Moergestelnaar, maar vooruit, in Moergestel vergeven ze een mens ook zijn gebreken en tekortkomingen. Voor ‘Gèèssel 800-zuvvul’ heeft Niels toegezegd dat hij alleen maar Moergestelse verhaaltjes komt vertellen. Over Moergestelse schoenlappers, Moergestelse agra riërs en niet-Moergestelnaren uit het Groot Bungalowpark en zo. Maar nu moet u ook weer niet verongelijkt zijn als Niels u toevallig toe vallig niet noemt. Die man doet ook maar zijn best. En dat allemaal kort na carnaval. Als dat maar niet al te zeer uit de hand gaat lopen. Niets nieuws onder de zon, dus ruim uw fijn zinnig intellect voor even in tegen gezond boe renverstand en geniet onbekommerd van be drieglijk simpele, o zo authentieke, exquise Brabantse wereldmuziek,, Moergestels geleu ter, geroep en geraotel en een keigezellige derde helft. U komt toch ook? Wij zijn er heel blij mee. En zij ook. wijk 800 in 2012. U zult er vaak heel herken bare plekjes uit Oisterwijk, Heukelom en Moergestel aantreffen, op een wat creatieve re wijze vastgelegd in foto’s. We hopen dat veel bezoekers de weg naar ‘de bieb’ zullen weten te vinden en dat die er veel genoegen aan zullen beleven! U bent van harte welkom. seweg en Moergestel-Haghorst. Dit onderzoek moet uitmonden in twee afzonderlijke voorstel len aan de raad. Deze wil 27 september de voor stellen beoordelen en bij de begrotingsbehan deling voor 2013 bezien of het de nodige prio riteit heeft om gelden daarvoor vrij te maken. Wethouder Joost Wagenmakers zegde toe dit onderzoek samen met de indieners van het burgerinitiatief te gaan uitvoeren. Wij zijn verheugd met dit besluit en zullen ons verder inspannen om dit initiatief tot een sue- j ces te brengen. Ik heb nog eens bij de raad benadrukt dat dit onderwerp zich niet leent voor politiek getouw trek. Veiligheid, bevorderen van recreatie en toe risme, dat is en blijft het uitgangspunt van j Moergestel Fietsdorp. Namens de indieners van het burgerinitiatief, Jan Vriens I Exposeert in Galerie De Verdieping op vrijdag 24 februari van 19.30-21.30 uur; zaterdag 25 februari van 11.00-17.00 uur en zondag 26 febru ari van 11.00-17.00 uur. Fotogroep De Huiskamer is een groep fanatie ke fotografen die, elk op hun manier, op zoek zijn naar pakkende beelden. Beelden moeten je bijblijven. Zo is het ook met onze maande lijkse fotobesprekingen. We zijn altijd op zoek naar de beste foto en zijn daarom nog steeds erg kritisch naar eikaars werk. Opmerkingen over het gepresenteerde fotowerk worden in de oren geknoopt. We zijn eigenwijs maar niet doof voor reacties. ONTWIKKELINGEN Bibliotheek Moergestel is een van de zeventien bibliotheken van Bibliotheek Midden-Brabant. “We zitten in Moergestel in het hart van het dorp. Makkelijk voor iedereen om boeken, dvd’s, cd’s, kranten, strips, tijdschriften en nog veel meer informatie op te zoeken en te lenen. Natuurlijk blijven we ook aan de weg timme ren om een bibliotheek te zijn die met de tijd mee gaat. Onze leden kunnen bijvoorbeeld ook vanuit huis materialen reserveren, verlengen en bepaalde informatie uit bestanden opzoeken. Met social media hebben we weer een ander con tact met onze klanten; hun verhalen worden zo ook onze verhalen. Maar ook op andere manie ren willen we dicht bij onze klanten blijven. Zo bijvoorbeeld bij de jeugd. Onze educatieve bibliotheek helpt peuterspeelzalen en kinder dagverblijven en basisscholen. Maar ook in het voortgezet onderwijs en daar buiten zijn we er om leden te helpen beter met informatiebron nen om te gaan. Denk bijvoorbeeld aan works hops over nieuwe media die in de klas worden gegeven. Met deze fysieke, educatieve en digi tale bibliotheek hebben we een goede mix in handen om op lokaal niveau iedereen toch te kunnen blijven uitnodigen om grenzeloos te lezen, kijken en luisteren in de bibliotheek.” Openingstijden Maandag, woensdag en donderdag14.00 - 17.30 uur Dinsdaggesloten Vrijdag14.00 - 20.00 uur Zaterdag10.00 - 12.00 uur Bibliotheek Midden-Brabant... grenzeloos ontdekken. Precies op 25 februari heeft Oisterwijk 800 jaar stadsrechten. Laat GUO nu aan Dommelvolk hebben gevraagd om precies op 25 februari in Den Boogaard in Moergestel te komen spe len. Parbleu, dachten ze bij GUO, dat dit nu net zo moet samenvallen. Dan duwen wij daar ook nog Niels van de Ven met zijn Moergestelse verhaaltjes bij. En ook nog eens een kei gezellige derde helft met een Brabantse muzieksessie met een stel Brabantse volksmuzi- kanten onder leiding van volksmuziekgroep Vandiekomsa. En dan noemen we dat ‘Gèèssel 800-zuwul’, zeiden ze bij GUO. Met een vette knipoog naar de sjieke stad Oisterwijk. En proficiat natuurlijk! Niet voor het één of het ander, maar als u er zo ongeveer tegen half negen bij wilt zijn, reser veer dan tijdig uw tickets. Dat kan via een link op www.guo.inoisterwijk.nl, maar ook telefo nisch in kantooruren op 521 7220. Voor zover nog voorradig verkoopt GUO haar laatste tic kets aan de kassa in Den Boogaard op zaterdag 25 februari tussen 19.30 en 20.30u. DAT NOU OOK WEER NIET Zo gezegd zo gedaan. Dus: terwijl de fatsoen lijke dames en heren daarginds in ‘Moergestel- Noord’ aan de kaviaar met bubbels gaan, bou wen we in Moergestel ons eigen feestje. Voor alle boeren en schoenlappers van de Heikant, Gozewienes weide, ’t Jap, tot aan de Broekzijde, de Zelt en de ophaalbrug aan het kanaal bij Biest-Houtakker en de sluis bij Haghorst. En er komt dus ook nog een Derde Helft met een nazit in het café van Den Boogaard, met muzikanten van Vandiekomsa en aanhang die Brabantse muziek maken. Compleet met pres kop, balkenbrij, worstenbrood, bloed- en lever worst, weggespoeld met erwtensoep, bier, jonge jenever of andere gedestilleerde drankjes. Maar het zouden ook nog wel eens gewoon bitterbal len kunnen worden. Want eerlijk is braaf: ver schil moet er zijn. DOMMELVOLK De muziekjes van Dommelvolk maken van ‘Gèèseel 800-zuvvul’ een keigezellige, bonte achttiental enthousiaste leden, die ernaar stre ven hun fotografische kwaliteiten in een pret tige en ongedwongen sfeer naar een wat hoger niveau te brengen. Een of tweemaal per maand komen wij daartoe bijeen in de Waterhoef in Oisterwijk om de resultaten van veelal gerich- “Oud worden is de enige manier om lang te leven” zegt de volkswijsheid. Maar daarmee is de kous niet af. Ouder worden betekent niet gewoon verder gaan met leven, maar ook gelei delijk anders omgaan met het leven. Ouder worden en oud zijn is vandaag een belangrijk thema, niet alleen in het leven van de indivi duele ouderen maar ook in de soms complexe samenleving. Tweede filmvoorstelling op dinsdag 28 febru ari om 13.30 uur in Den Boogaard: ‘Cocoon’ Deze film werd bekroond met een Oscar voor de beste mannelijke bijrol en beste visuele effecten. Een groepje ouderen spelen de hoofdrollen in Cocoon. Een aantal buitenaardse wezens keert na jaren terug op aarde om een aantal cocons, die hun voorouders eeuwen geleden hebben achtergelaten, uit de zee te vissen. Door het persoonlijk contact met de buitenaardse bezoe kers wordt het dagelijks leven van een aantal aardbewoners danig op hun kop gezet Drie oudjes vinden de cocons, waarvan een bijzon dere verjongende werking uitgaat. Cocoon is geen gewone speelfilm waarin de goeden tegen de slechten strijden op hoog kosmisch niveau, maar vooral een grappige en ontroerende film voor jong en oud. Deze filmvoorstelling wordt ingeleid door cul- tuurtheoloog Frank Bosman. Na het vertonen van de film gaan de aanwezigen met elkaar in gesprek onder leiding van Frank Bosman ver bonden aan de Faculteit Katholieke Theologie in Utrecht en in 2011 uitgeroepen tot meest spraakmakende theoloog van Nederland. Kosten: eén filmvoorstelling kost 5 euro incl. 2 consumptiebonnen voor koffïe/thee. Wenst U meer inlichtingen neem contact met Jan Daem of bel met 528 61 88 of mail naar jan.daeml@gmail.com. Meer info: www.elkaamabij.nl en klik aan bij: Levenskunst voor wie goed oud wil worden. Vooraf aanmel den is niet verplicht wel prettig. Dat Bibliotheek Moergestel voortaan ook op zaterdag open is, sluit geheel aan in de behoefte van de leden en bezoekers. Centraal op de markt in Moergestel een bibliotheek die er is voor iedereen... a.s. Zaterdag mét koffie en iets lekkers! Marie-José Frederiks, regiomanager bij Biblio theek Midden-Brabant is verheugd. “Naast de huidige, reguliere openingstijden op maandag en woensdag t/m vrijdag, opent Bibliotheek Moergestel ook haar deuren op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Dus twee uurtjes extra open voor diegenen die door de week geen of weinig tijd hebben om de bibliotheek te bezoeken! We zijn blij dat we zeker in deze tijd deze ser vice kunnen bieden, fysiek op een plek voor iedereen om de hoek.” Elly van lersel, medewerker Bibliotheek Moergestel vult aan: “Vanaf januari zijn we al open op zaterdag en bezoekers reageren dan ook enthousiast. Zeker mensen die door de week werken laten ons weten blij te zijn dat ze op zaterdagochtend hier terechtkunnen. We heten dan ook iedereen welkom. En zeker zaterdagochtend 25 februari, dan is er gratis koffie met iets lekkers voor onze bezoekers”. Robin Ketelaers uit Oisterwijk heeft op 15 februari de voorronde van De Nationale Voorleeswedstrijd in Oisterwijk/Moergestel gewonnen. Robin mag zich nu een heel jaar lang De Voorleeskampioen 2012 van deze gemeente noemen. Ze ontving uit handen van locoburgemeester Joost Wagenmakers een oorkonde, een boekenbon en een wis seltrofee. Tijdens de voorleeswedstrijd las Robin voor uit het boek “Ik ben ook op jou” van Jacques Vriens. Bibliotheken Oisterwijk en Moergestel organi seerden de Voorleeswedstrijd in cultuurcen trum Tiliander. Een volle zaal met supporters: leerlingen, leer krachten, ouders, opa’s en oma’s luisterden aan dachtig naar alle kandidaten. De jury had een moeilijke taak, maar was eens gezind: Robin heeft een heldere stem met veel afwisseling. Ze zat er stralend bij en genoot zelf erg van het verhaal en het publiek luister de geboeid. Robin mag Oisterwijk en Moergestel verte genwoordigen in de halve Provinciale finale van de Nationale Voorleeswedstrijd, op 10 maart in Cultureel centrum Jan van Besouw inGoirle. Robin, we wensen je heel veel succes! te opdrachten met elkaar te bespreken en, waar A 17hpimprra fp mogelijk, te verbeteren. We worden daarbij tuit In het recente verleden werden reeds exposities Éénmalig op de vierde dinsdag: op dinsdag gehouden in Oisterwijk, Moergestel, Spoor- 28 februari donk, Tilburg en Haaren. De daarbij getoon- Thema: Dementie en rechtsbescherming. de foto’s pasten veelal binnen een bepaald afge- Gast: Ans Verdonck Mentorschap Zuid-Oost sproken thema zoals ‘ritme’ of ‘ambachten’. Brabant. Hoewel bescheiden van opzet werd er steeds met veel waardering op gereageerd en dit heeft ons aangezet tot ons huidige iets ambitieuzer pro ject. aisprais.cn ui uiaaucgcicu moei ik uici uc u<uik Van 25 februari tot 1 april a.s. houden wij in maken, of met andere instanties zoals notaris de bibliotheek van Oisterwijk een expositie komen aan bod. van een selectie van foto’s van alle leden Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats rond het thema “typisch Oisterwijk’. Dit in het voor mensen met dementie, jong en oud, voor kader van (de start van) de viering van Oister- familieleden, vrienden, hulp en dienstverle- •--ners en andere belangstellende. Lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar bete kenen, zij herkennen het geen de ander mee maakt, en wat dit voor hem of haar betekent. De ondersteuning die mensen elkaar op zo’n avond geven is van zeer grote waarde, en deze gaan dan ook met een voldaan gevoel naar huis. Onze medewerkers staan gedurende de avond voor iedereen klaar, en mocht u vragen hebben stel ze gerust. Graag heten we u allen van harte welkom! Aanvang 20.00 uur in de Coppele, Prunus straat 69, Oisterwijk. Vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: Jeanne Verberk tel. 528 4571. j Jeugdharmonie Orpheus viert 35-jarig bestaan j In het kader van de viering van het 35-jarig bestaan van Jeugdharmonie Orpheus is op zon dag 4 maart een Jeugdorkestenfestival georga- niseerd in het Mill-Hillcollege te Goirle. Voor deze gelegenheid zullen er 6 jeugdopleidings- orkesten samengevoegd worden: Andara uit Tilburg, Colorato uit Goirle, Concordia uit Enschot, Prinses Juliana uit Üdenhout, MVC uit Üdenhout en Jeugdharmonie Orpheus uit Tilburg. Elk orkest heeft hiervoor een muziek werk uitgekozen en deze werken zullen op 4 maart samen ingestudeerd gaan worden. Aan het eind van de dag zal er een concert plaats vinden door het aldus ontstane gelegenheids- orkest van ca. 120 muzikanten! Dit concert zal plaats vinden vanaf 16:00 u. in het Atrium van het Mill-Hillcollege, Venneweg 42 in Goirle en is voor iedereen gratis toegankelijk.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3