SAMEN 100 F informatie Hand in Hand Dankbetuiging Zus Schellekens-Schenkels Lichtbollen op foto’s verklaard Protestantse gemeente Oisterwijk Parochie St. Jans Onthoofding Hartelijk dank hiervoor. KINDEREN EN KLEINKINDEREN Moergestel, februari 2012 Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Huis voor Zingeving: is het voor ons niet mogelijk om aan iedereen persoonlijk een dankwoord te richten. Het is voor ons een grote steun zoveel warme reacties te mogen ontvangen, in de vorm van uw aanwezigheid, woorden van troost, bloemen en kaarten, uw telefoontjes. Hieruit blijkt hoe u Zus een warm hart toedroeg. Door de overweldigende belangstelling na het overlijden van ons mam, schoonmoeder en oma O MTV Radio Op zondag 26 februari kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presen tatie is in handen van alle presentatoren en komt vanuit Café-Restaurant de Brou wer i.v.m. de optocht. De techniek is in handen van de technici van MTV. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: 26 februari 201210.15 uur - ds. Hester Redsta- ke. Er is kindernevendienst en crèche. KINDERCLUB DE SCHAAPSKOOI Donderdag 1 maart 15.30-16.45 uur De volgende kindermiddag is op donderdag middag 1 maart van 15.30 tot 16.45 uur in het parochiecentrum. Iedere keer staat er een thema over het geloof centraal. De vorige keer hebben we het gehad over Mozes. Dit keer gaan we “op zoek naar Jozef”. Kinderen van 7 tot 11 jaar zijn van harte uitgenodigd. Deelname is gratis. Voor meer informatie en foto’s zie www.parochiemoergestel.nl Op donderdag 23 februari kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar een nieuwe MTV-uitzen- ding. Tijdens het carnaval hebben mede werkers en apparatuur van MTV overuren gemaakt om zoveel mogelijk details van het feest der zotheid digitaal in beeld te brengen. Terwijl de camera's nog registreerden op de diverse locaties werden in de montageruim te de binnengekomen beelden al verwerkt en geschikt gemaakt voor uitzending. Het resul taat kunt u a.s. donderdag 23 februari al zien tijdens de nieuwe uitzending van MTV. In deze uitzending o.a. beelden van: - Donderdag: Seniorenmiddag Den Boo gaard; - Vrijdag: Kindercarnaval basis scholen; Inblaosavond van d’Ambiejans; - Zaterdag: Camavalsmis SMC; - Zondag: samenvatting optocht; - Maandag: Willy Wally Tour; Gèssel Open Air; - Dinsdag: Afsluiting carnaval met popverbranding en bekendmaking motto 2012/2013. De uitzending start donderdag 23 februari om 19.00 uur en op zaterdag 25 februari om 13.00 uur en wordt telkens herhaald. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! 013 5132774, voor no°dgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl W f 1 rRPOCWi $T JMfONTWOrtW/C - le WEEKEND IN DE VEERTIGDAGEN TIJD Week van 25 februari - 3 maart 2012 Zaterdag 25 februari, 19.00 uur: H. Mis met samenzang Fam. Mulders-van Dijk en overl. kinderen; Jo Klomp-van Roessel e.v. Jan Klomp; jgt. Fam. Vissers-van de Wouw. Zondag 26 februari, 10.00 uur: H. Mis met gemengd koor (en kinderwoorddienst). 19e Jgt. mevr. Ton Lokin; le jgt. Kees de Laat e.v. Mieke Kennes. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 25 februari,17.30 uur: H. Mis met samenzang. Woensdag 29 februari, 19.00 uur: H. Mis. DOPEN Zondag 26 februari, 11.45 uur: Daan Olden- kotte AGENDA Zaterdag 25 februari, 13.30 uur: Opening “800 Jaar Oisterwijk”. Maandag 27 februari, 19.15 uur: Werkgroep Hartkracht 7. Dinsdag 28 februari, 19.00 uur: Voorbereiding Paasfeest. Donderdag 1 maart, 19.00 uur: Huwelijksvoor bereiding; 20.00 uur Doopvoorbereiding Operatie Herman van den Broek Op donderdag 16 februari j.l. heeft pastor van den Broek een grote operatie ondergaan. Er was een tumor geconstateerd in zijn onderkaak en die moest verwijderd worden maar de hele operatie is goed gegaan en volgens plan verlo pen. De verwachting is dat hij de eerste dagen op de intensive care verblijft waarna een ver blijf op de gewone afdeling zeker nog wel enige tijd zal duren. Bezoek is voorlopig nog niet mogelijk. Mocht u vragen hebben, contactper sonen zijn Joe en Ireen Stieger. Catechese in de veertigdagentijd Let op: aan gepaste data! Aanmelden via secretariaat, 013 513 2774 of secretariaat@parochiemoergestel.nl. Son of God film en gesprek: 19.30u - woens dag 14 en 21 maart (Parochiecentrum) Vastenmaaltijd: woensdag 28 maart, 19.00 uur. Film Mar Adentro, thema euthanasie, in film zaal de Verdieping, zaal open 19.00 u, aan vang film 19.30 u. U kunt kiezen uit twee data: woensdag 11 april of vrijdag 13 april. Gespreksavond naar aanleiding van de film: woensdag 18 april. Veertigdagentijd of Vastentijd Thema: De werken van barmhartigheid Het priesterkoor in onze parochiekerk is in deze veertigdagentijd sober aangekleed. Geen bloemen en veel kaarsen. Wel het grote kruis met de paarse doek om ons te herinneren aan al het lijden in de wereld en het herinnert ons natuurlijk aan het lijden en de dood van Jezus. Vastenproject - Hand in Hand (Noteer 18 maart!) Dit jaar staat het project ‘Hand in Hand’ waar Carlijn Willems aan verbonden is, centraal in onze parochie. Het gaat om kinderen met een verstandelijke e/o lichamelijke beperking die in een leefgemeenschap wonen. Dit project is het enigste in heel dat grote land Ghana! Ook in de liturgievieringen is aandacht voor het project van Carlijn. In het weekend van 17 en 18 maart zullen Carlijn en de voorzitter van de stichting, Ab van Galen, tropenarts, tijdens de verkondiging ver tellen over het project en ‘s zondags zullen zij na de viering in het parochiecentrum verder uit leg geven over het project. Iedereen is welkom om te komen kijken en luisteren. Jezus van Nazareth (In het kader van cate chese in onze parochie) Tijdens de 2e ouderavond (EHC) hebben we gekeken naar de film over Jezus. De film gaf een goede weergave over het leven van Jezus vol gens de bijbelverhalen. Enkele dagen later heb ben we met 10 deelnemers de 4 avonden over Jezus afgesloten. De laatste avond ging over de historische Jezus volgens de studies die geleid zijn door James M. Robinson. Hij is een der prominentste kenners van het vroege chris tendom en vermaard als oprichter en directeur van het Institute for Antiquity and Christianity, als hoogleraar theologie, als vooraanstaand lid van het Jesus Seminar, en als gezaghebbend vertaler en kenner van de gnostische Nag Hammadi-geschriften. WIJ GEDENKEN Op 1 februari overleed Jan Bergman, echtge noot van Riky van de Loo. Jan werd geboren in 1943 in Haaren als 7e in een gezin met 9 kin deren. Na zijn opleiding ging hij aan het werk als metselaar, hij was een prima vakman die van zijn werk hield. Met eigen handen bouwde hij het huis aan de Pastoor Janssenstraat waarin hij na zijn huwelijk met Riky ging wonen. Hier groeiden de twee zonen op. Jan was een man van weinig woorden, iemand die niet hield van dikdoenerij. Hij was een natuurmens die genoot van zijn vogels en de bloemen en planten in zijn moestuin. Onlangs werd er een ernstige ziek te bij hem geconstateerd, Jan overleed in het Elisabeth ziekenhuis, onverwachts, op 68 jari ge leeftijd. Op 8 februari overleed Zus Schellekens- Schenkels, sinds 1995 weduwe van Frans Schellekens. Zus werd geboren en groeide op in Tilburg. Na haar huwelijk met Frans kwam ze in Moergestel wonen waar hun beide doch ters werden geboren en opgroeiden. Het vroe ge overlijden van haar man en later het over lijden van een kleinzoon wierpen schaduwen over haar leven. Toch bleef ze niet bij de pak ken neerzitten. Zus hield van fietsen, midget golf, stijldansen, ze was opgeruimd en hield van gezelligheid. Omdat het huis met de diepe tuin te groot werd verhuisde ze enkele jaren geleden naar een appartement midden in het dorp waar ze het heel goed naar haar zin had. Zus overleed thuis, geheel onverwachts, op 72 jarige leeftijd. REIS POLEN EN SLOWAKIJE Op vrijdagavond 24 februari om 19.30 uur is er in het parochiecentrum een informatieavond over de reis naar Polen en Slowakije van 16 t/m 29 april a.s. Als er mensen zijn die mee willen gaan: er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Informatie: Gerard Willems, 013 5131914. STILLE OMGANG AMSTERDAM In de nacht van 17 op 18 maart vindt in Amsterdan De Stille Omgang plaats. Als u mee wilt gaan dan dient u met eigen vervoer naar Hilvarenbeek te komen waar om 19.30 uur de bedevaart wordt geopend met een plechtig Lof in de St. Petruskerk te Hilvarenbeek. Daarna vertrekt men met bussen naar het Spui in Amsterdam. Op het Begijnhof wordt de H. Eucharistie gevierd. Na de viering gaan we met een stille voettocht door het centrum van Amsterdam. Dit duurt ongeveer één uur waar na we weer naar onze eigen bus gaan die ons weer terugbrengt naar Hilvarenbeek. Zorg dat u eten en drinken meeneemt voor onderweg, er is geen gelegenheid om in Amsterdam ergens te gaan eten. Reiskosten 10,00 per persoon te voldoen bij de inschrijving. Op het parochie centrum, geopend op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur, liggen inschrijfformulieren. U kunt tot 9 maart inschrijven. Lia van der Zanden- van Grinsven Kerkbijdrage Actie Kerkbalans Op 8 februari was uw bijdrage ruim 2200,— hoger dan in 2011Het zegt nog niets over de totale bijdrage over 2012 maar toch is het een hoopvol teken. Binnenkort geven we meer cij fers. Nu alvast heel veel dank aan alle gevers en geefsters en aan jullie die de brieven hebben ingestoken en rondgebracht. Pastor Theo te IVtenk msc Ria IVtllems (sect) 0900 332 22 22 Ed Vos, auteur van het boek 'Orbs en andere lichtfenomenen', geeft woensdag 29 februari bij het Huis voor Zingeving een lezing over lichtbollen en andere lichtverschijnselen. Sinds midden negentiger jaren van de vorige eeuw gaan steeds meer mensen lichtbollen fotogra feren en met het blote oog waarnemen. Velen wijten het aan de komst van de digitale foto grafie, maar er zijn ook optekeningen uit de 16e eeuw. Ed Vos is bijna 40 jaar als beroepsfotograaf werkzaam en probeert verschijnselen op foto's vanuit zijn vakkennis op technische wijze te ver klaren. Dit lukte altijd uitstekend tot hij met het fenomeen lichtbollen in aanraking kwam. De lichtbollen bleken zich niet te gedragen volgens de bekende fotografische, optische en natuurkundige wetten, waardoor hij zijn inzich ten moest bijstellen en niet anders kon conclu deren dan met een fenomeen te maken te heb ben. Inmiddels geniet Ed internationale be kendheid als lichtbollenfotograaf en geeft hij in het binnen- en buitenland lezingen. In zijn lezing gaat Ed uitvoerig in op het feno meen lichtbollen. Waarom fotograferen steeds meer mensen lichtbollen en kunnen we deze ook met het blote oog zien? En waarom foto grafeert niet iedereen lichtbollen? Natuurlijk zal Ed ook tips geven hoe je het beste lichtbol len kunt fotograferen. In de pauze en na afloop van de lezing is er de mogelijkheid door jezelf gefotografeerde lichtbollen op foto aan Ed te laten zien. Aanvang: 20:00 uur (toegang vanaf 19:30 uur). Entree: 10 euro p.p. (incl. koffie/ thee). Inschrijven is niet nodig Je vindt het Huis voor Zingeving aan de Kloosterdreef 4 in Moergestel en op www.huisvoorzingeving.nl. Community Ghana Vastenaktie 2012 De vastentijd begint dit jaar op Aswoensdag 22 februari. De tijd tussen Aswoensdag en Pasen noemen we ook wel de Veertigdagentijd, een tijd van bezinning op de zaken die er werkelijk toe doen in ons leven. Vasten zoals vroeger kennen we niet meer zo, maar de behoefte om toch iets extra’s te doen in deze tijd is bij veel mensen aanwezig. Vasten is niet alleen aandacht voor soberheid, maar ook voor solidariteit en spiri tualiteit. De vasten is een tijd om ruimte te geven aan het goede in ieder mens. De M.O.V- werkgroep van Moergestel heeft ditmaal voor het eerst gekozen voor een eigen project. In Moergestel-Nieuws kunt u wekelijks wat infor matie op doen over ons project. Dit jaar ondersteunen we de Hand in Hand Community in Ghana, een unieke leefgemeen schap voor kinderen met een verstandelijke beperking. Vanuit Moergestel is een band opgebouwd met dit zorgcentrum in Afrika door Carlijn Willems (Schoolstraat), die hier nauw bij betrokken is. PAGINA 2 p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard jaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 22 FEBRUARI 2012 I Misintenties 14 dagen J II v00rafroepweekend opgeven. HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, ed). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep ’’Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma-vrij: 08.00-17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2