I nformatïe CWM Marinus van Esch Dankbetuiging (013) 513 1504 Proficiat met het begin van je 2e jeugd! Overal letters Gezocht: mensen die willen exposeren Protestantse gemeente Oisterwijk Open dag en info- avond Bienekebolders Parochie St. Jans Onthoofding ooh Moergestel, februari 2012 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Aan komen lopen in de Korenstraat: een Europese kater, cyprusgrijs, ongeveer 7 maanden oud (zie foto). Je kunt me bellen op: 06*30963536 Een speciaal woord van dank aan pastor Theo te Wierik, huisartsen Blessing en Terwindt, Park|Stanislaus voor de goede verzorging, Uitvaartverzorging Will Pellis en Tante Nellie. Graag willen we iedereen bedanken voor de grote belangstelling bij het overlijden van onze zorgzame vader, lieve opa en super-opa KINDEREN VAN ESCH klein- en achterkleinkinderen Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: MTV Radio Op zondag 19 februari kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presen tatie is in handen van alle presentatoren en komt vanuit Café-Restaurant de Brou wer i.v.m. de optocht. De techniek is in handen van de technici van MTV. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met M TV radio. Op donderdag 16 februari kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar een nieuwe MTV-uitzen- ding, in z’n geheel gewijd aan het afgelopen Pieregeblèr. Alle acts zullen in z’n geheel worden uitgezonden. Op zaterdag 18 februari vanaf 13.00 uur, kunt u deze uitzending nog eens bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! De afgelopen weken verschenen er in Moerges tel opeens letters... Was je net gewend aan de rode R, ligt er de volgende dag een gele A! Het houdt ons toch bezig. Wat is het idee hier achter? Zou het te maken hebben met de naam voor de nieuwe Brede School? Want ook daar ligt een letter. Een ludieke actie van de gemeente? De geruch ten gaan dat Buurtbeheer de letters heeft neer gelegd. Mocht ons nadere informatie ter ore komen, dan laten wij U dit natuurlijk weten. God’ (2) met discussie (parochiecentrum). Woensdag 28 maart 19.30 uur Vastenmaaltijd (parochiecentrum) (Graag opgeven bij het secretariaat, 013 5132774 of secretariaat@parochiemoergestel.nl Zonder opgave bent u ook welkom!) 'Versterken van het instituut zal toekomst niet vrijwaren’ (1) De spanning tussen geloof en institutie behoort wezenlijk tot onze geloofstraditie. Dat stelt Jan Dumon, secretaris-generaal van één van de Pauselijke Missiewerken. “Vanaf de vierde eeuw tot op vandaag heeft onze Kerk een model ontwikkeld waar institu tionele verankering, gebruik van macht, gebruik van prestige, gebruik van grote middelen een vanzelfsprekende zaak zijn geworden. Waar in de liturgie zeer veel symboliek is binnengeko men van de keizercultus, en waar de Kerk zeer hiërarchisch werd. Het is alsof het stuk evan gelie wegvalt waar Jezus zegt: je weet wat er gebeurt onder de groten der aarde, ze laten hun macht voelen en diegenen die eronder staan die moeten het voelen. Bij u moet het er niet zo aan toe gaan, want gij zijt allen broeders”, aldus Dumon. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (sect) In woon/zorgcentrum Park Stanislaus hebben we meerdere gangen die ingericht zijn om te exposeren (d.w.z de haakjes hangen er). Nu nog de schilderijen, puzzels of misschien hebt u wel een ander object wat U er neer wilt hangen. Afgelopen jaar zijn er tal van exposities geweest waar onze cliënten in huis van genoten hebben. Leuk is het hoe iedereen reageert, vaak lag er ook een boekje waarin men kon reageren en wat u als exposant na afloop nog eens rustig kunt nalezen. Kortom, bent u diegene naar waar we op zoek zijn? Onze cliënten genieten van de hedendaagse kunst, vinden het leuk als er regelmatig iets anders aan de muur hangt, het levert weer gespreksstof op, brengt afleiding, kleurt de lange gang. En, voor u een mooie gelegenheid om uw creativiteit ten toon te stellen. En om misschien wel ‘bekend’ te worden! Verder zijn er geen kosten aan verbonden en iedereen kan dagelijks tussen 10.00 en 17.00 uur terecht om alles te bewonderen! Interesse? Woonzorgcentrum Park Stanislaus, Anke Ver- dijk/Brigitte de Wit, Kloosterdreef3,5066 AA Moergestel, 513 9320. 19 februari 2012 10.15 uur - ds. Wil van Eg- mond Er is kindemevendienst en crèche Dit is de laatste zondag voor aswoensdag. De laatste keer Epifanie, verschijning, voor de veer tigdagentijd begint. De veertigdagentijd is een tijd van inkeer, van stil worden, stil staan bij lijden in de wereld. Het is een tijd om te vas ten, je bewust te onthouden van iets wat een gewoonte geworden is: snoepen, tv kijken, face- booken, drinken, roken... iedereen kan wel iets bedenken. Dit vasten is geen verplichting, maar het kan je helpen stil te staan bij alles wat zo gewoon is en te denken aan hen die het min der hebben. Het kan je bewust de tijd voor Pasen doen beleven. Uit het evangelie lezen we Marcus 2:1-12, de genezing van de verlamde. Een dubbele gene zing eigenlijk, van zijn zonden en van zijn ver lamdheid. “Vier mannen en een zieke vriend” zo luidt het kinderliedje. Het dak van het huis waar Jezus is kan open, een weg naar de hemel. EN door dat dak tillen de vier vrienden de ver lamde naar binnen, zo voor Jezus voeten. De man zit opgesloten in zichzelf, in wat hij niet goed gedaan heeft en in zijn verlamdheid als ziekte. Jezus geneest, onder toeziend en oplet tend oog van de schriftgeleerden beiden. Jezus wordt hier voor het eerst “de Mensenzoon” genoemd. Openbare basisschool De Bienekeboi- ders nodigt alle ouders uit die zich wil len oriënteren op de basisschoolkeuze voor hun kind. Tijdens de open dag en informatieavond op dinsdag 13 maart zijn geïnteresseerden welkom om ken nis te komen maken en de ontspannen omgeving van de Bienekebolders te erva ren. Op de open dag van 8.30-11.30 uur en van 12.30-17.30 uur kunnen belangstellenden samen met hun kind rondkijken en praten met kin deren, ouders en leerkrachten. Het Ervarings gericht onderwijsconcept van De Bienekebol ders wordt op de informatieavond vanaf 20.00 uur nader toegelicht. Opgroeien naar zelfstandigheid. Met meer ple zier en echt leren. Dat is waar het Ervarings gericht onderwijsconcept van De Bienekebol ders voor staat. Want kinderen die goed in hun vel zitten en gemotiveerd en geboeid bezig zijn, leren pas echt en ontwikkelen zich optimaal. Daarbij staan dit schooljaar twee speerpunten centraal: de zorg voor een optimaal pedago gisch klimaat door op het goede moment de juis te dingen te doen en te zeggen (Pedagogisch Tact). En de juiste zorg voor leerlingen door af te stemmen op de onderwijsbehoefte van het individuele kind (1 Zorg Route). Voor meer informatie kunt u contact opne men met Paul van Hees, directeur van De Bienekebolders, tel. 513 62 28. Of kijk op www.bienekebolders.nl PPPOCWS - 7e ZONDAG DOOR HET JAAR - Jaar B - Week van 18 - 25 februari 2012 De verkondiging dit weekend wordt verzorgd door Jan Daem. Zaterdag 18 februari 13.30 uur: Camavalsmis met gemengd koor (Géén avondmis om 19.00 uur) Jgt. Fam. Vissers-van de Wouw; verj. Dien Moorman. Zondag 19 februari, 10.00 uur H. Mis met samenzang. Er is een kinderwoorddienst. Verj. Theo en Nellie Mulders-van den Hout; jgt. Luus Spaninks e.v. Johan van Haaren. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 18 februari 17.30 uur: H. Mis met samenzang. Aswoensdag 22 februari 11.00 uur H. Mis met askruisje. Aswoensdag (vasten en onthoudingsdag): Kapel Park Stanislaus: 11.00 uur H. Mis met askruisje Parochiekerk: 19.00 uur Woord- en Communie viering met askruisje (Gemengd koor) PAROCHIEAGENDA Dinsdag 21 februari 09.30 u: Ziekenpastoraat Donderdag 23 februari 20.00 uur: Ledenverga dering gemengd koor Kinderclub De Schaapskooi: donderdag 1 maart van 15.30 uur tot 16.45 uur Pastor Herman van den Broek opgenomen in ziekenhuis Pastor Herman van den Broek is deze week opgenomen in het ziekenhuis vanwege een kwaadaardige tumor in zijn kaak. Gelukkig zijn er geen uitzaaiingen geconstateerd en daar om wordt/is de tumor operatief verwijderd. Na deze week is een kaart of brief welkom maar lie ver nog geen bezoek. Verdere mededelingen volgen. Pastor Theo te Wierik PAROCHIECENTRUM We hebben weer een beheerder voor het paro chiecentrum en een mevrouw die het PC wil schoonmaken. Het parochiebestuur moet nog formeel goedkeuring geven. Daarna hoort leest u wie het zijn. WIJ GEDENKEN Op 17 januari overleed Marinus van Esch, sinds 7 maanden weduwnaar van Anneke Bek kers. Marinus werd geboren in Oisterwijk en groeide op in Moergestel. Na zijn huwelijk met Anneke, dat 65 jaar mocht duren, genoten ze 0900 332 22 22 samen van het leven, het werk en van hun 3 dochters op de boerderij in Boxtel. Toen het wer ken op de boerderij niet langer ging verhuis den ze weer naar Moergestel waar ze nog 25 jaar heel tevreden hebben gewoond en genoten van hun (achter)kleinkinderen. Na het overlijden van zijn Anneke verloor het leven voor Marinus zijn glans. Stilletjes ging zijn gezondheid ach teruit en overleed hij, toch nog redelijk onver wacht, in de leeftijd van 91 jaar. Op 29 januari overleed Gust Vromans, sinds 2008 weduwnaar van Tiny Loeffen. Gust werd geboren te Tilburg in een bakkersgezin met tien kinderen. Als derde zoon was er voor hem geen plaats in de bakkerij en daarom leerde hij voor loodgieter. In de crisistijd kwam hij terecht bij de PTT. Tijdens de oorlog werd hij te werk gesteld in Duitsland en tijdens een verlofperio de dook hij onder. Na de oorlog leerde hij Tiny kennen, ze trouwden in 1951 en kregen drie dochters waar hij zeer trots op was. Gust’ groot ste hobby was tuinieren, hij voorzag tot op hoge leeftijd iedereen van groenten uit zijn volkstuin. De laatste jaren van zijn leven bracht hij door op Park Stanislaus waar hij op 91 jari ge leeftijd is overleden. Veertigdagentijd of Vastentijd Thema: De werken van barmhartigheid. Uitnodiging tot bezinning op eigentijdse Wer ken van Barmhartigheid in een geglobaliseer- de wereld. Eigentijdse werken van barmhartig heid: mensen onderwijs geven en onderrichten, kinderen tijd en gelegenheid geven om te spe len en kind te mogen zijn. Ook de bisschoppen in Nederland denken verder op de in Matteüs 25 aangegeven weg. Zo noemen zij de Millen- niumdoelen ‘de moderne variant van de wer ken van barmhartigheid, waarmee we onze naastenliefde op een menswaardige wijze we reldwijd in daden kunnen omzetten’. In een geglobaliseerde wereld, waarin alles met elkaar samenhangt, zijn eigentijdse werken van barmhartigheid ook het volgen van rechtvaar dige economische regels en een juist en duur zaam gebruik van grondstoffen en hulpmidde len. Het is een waarschuwing: ‘Ik was slachtoffer van economische uitbuiting, van klimaatverande ring en van milieuvervuiling, en jullie hebben niets voor mij ondernomen’. Óf anders gezegd: ‘Ik had honger, maar jullie waren alleen maar bezig met het maken van nog meer winst’, of ‘Ik had dorst, maar jullie dachten alleen maar aan jullie eigen welvaart en aan jullie nieuwe kleding, jullie tv en jullie smartphone’. ‘Ik vluchtte weg van mijn geboortegrond vanwe ge de armoede en de honger, maar jullie sloten jullie grenzen’. Vastenproject - Hand in Hand Dit jaar staat het project ‘Hand in Hand’ (Gha na), waar Carlijn Willems aan verbonden is, cen traal in onze parochie. Het gaat om kinderen met een verstandelijke e/o lichamelijke beper king die in een leefgemeenschap wonen. Dit project is het enigste in heel dat grote land Ghana! Ook in de liturgievieringen is aandacht voor het project van Carlijn. In het weekend van 17 en 18 maart zullen zij tijdens de verkondi ging vertellen over het project en op zondag 18 maart zullen Carlijn en de voorzitter van de stichting, tropenarts Ab van Galen, na de vie- I ring in het parochiecentrum vertellen over het project. Iedereen is welkom om te komen kij- i ken en luisteren. Catechese in de veertigdagentijd (Let op! Data zijn veranderd Woensdag 14 maart 19.30 uur Film ‘Son of God’ (1) met discussie (parochiecentrum). Woensdag 21 maart 19.30 uur Film ‘Son of PAGINA 2 r mW p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: lnfo@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 -18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 15 FEBRUARI 2012 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven. HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring; Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 WV Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2