moorman QOEF! Audacia- nieuws Schaatswedstrijd op wasbordijs Miniplaybackshow bij ’t Draaiboompje Tienertoernooi Judovereniging St. Jan f 1 Bent u de bedenker van het motto 2013? Kleine banen toernooi Lommel Marathon zoekt vrijwilligers 21.00 14.00 Julia Coomans, twee persoonlijke records. AUTOMOBIELBEDRIJF Menno Haans en Merel Bertens reden een rit over 500 (le tijd) en 1000 meter (2e tijd): Menno 42.60 en 1:27.90; Merel 52.40 en 1:45.50. Marijn van Esch en Madolyn Appeldoorn reden een rit over 500 (le tijd) en 1500 meter (2e tijd): Marijn 51.12 en 2:51.45; Madolyn 53.56 en 2:46.75. Op zondag 29 januari was judovereniging St. Jan aan de beurt om het onderlinge tienertoer- nooi met bevriende judoclubs uit Diessen, Goirle, Haaren, Hilvarenbeek, Middelbeers, Oisterwijk en Berkel-Enschot te organiseren. Het aantal judoka’s dat voor judovereniging St. Jan meedeed was 12, die zonder uitzonde ring in de individuele wedstrijden hun beste judo hebben laten zien. Dit leverde vierde plaat sen op voor Stijn Pijnenburg en David de Lan ge. Een derde plaats was er voor Sem Beex en Thijs Koenraad. Een tweede plaats werd in de Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Zaterdag 4 februari hebben 6 jeugdschaatsers van ‘De Vennen’ de sneeuw getrotseerd om naar Lommel af te reizen. Daar hebben ze de een na laatste wedstrijd van het kleine banen toernooi gereden. Het is een andere baan dan ze gewend waren. In plaats van de wedstrijdjes op de ijshockey- baan te rijden, reden ze om de ijshockeybaan heen. Er zijn geen PR’s gesneuveld, want de alternatieve afstanden worden hetzelfde ge noemd, maar zijn een stukje langer dan wan neer deze afstanden gereden worden op een ijshockeybaan. Jarmo op ’t Hoog en Bo Heeffer waren de eersten die aan de start kwamen. Jarmo heeft twee keer een alternatieve 500 me ter gereden. Zijn tijden zijn 1.03.9 en 1.01.3. In het tussenklassement staat Jarmo op de 5e plaats. Bo heeft eerst een 500 meter en daarna een 1000 meter gereden. Haar tijden zijn 55.3 en 1.52.2. Ze staat in het tussenklassement op de 11 plaats. Buiten was het -14 graden, maar binnen nog een beetje kouder. Dus na een korte pauze om even op te warmen kwamen Jochem van Hulten, Sanne van Duijnhoven, Annika op ’t Hoog en Anne Heeffer aan de start. Zij heb ben allemaal eerst een 500 meter gereden en daarna vanwege de kou geen 1500, maar een 1000 meter. Jochem en Sanne hebben ook nog mee gedaan aan de minimarathon over 5 ron des. Annika mocht als eerste laten zien hoe hard ze kan rijden. Ze reed op de 500 meter 38.5 en op de 1000 meter 1.08.3. In het tussenklas sement is ze gestegen van een 11e plaats naar een 8e plaats. Anne en Sanne mochten de eer ste rit over 500 meter tegen elkaar rijden. De - eerste helft van het rondje bleven ze dicht bij elkaar, daarna liet Sanne zien wat ze geleerd had bij de wedstrijdploeg. Ze zette een flinke ver snelling in en won in een tijd van 33.0. Anne kwam daarna over de streep met een tijd 38.2. Op de 1000 meter hadden ze andere tegen standsters. Sanne heeft de 1000 meter afgelegd in een tijd van 58.5. In het tussenklassement staat Sanne 12e. Anne staat met een tijd van 113.1 op de 1000 meter 13e. In het tussenklas sement staat ze 16e. Jochem heeft zijn plek op de 5e plaats vast kun nen houden. In een rechtstreeks duel heeft hij Maarten Marijnen achter zich kunnen hou den. Jochem heeft op de 500 meter een 30.2 gere den. Op de 1000 meter 55.8. Bij de minimara- thon had Sanne een moeilijke start. Ze zat vast in een groepje langzamere schaatsers waardoor ze niet mee kon met de snelste groep. Hierdoor kon ze niet bij de beste 6 eindigen. Jochem had meer geluk. Hij heeft de eerste 2 ronden op de tweede plaats gereden. Daarna sloeg de ver moeidheid toe en zakte hij verder terug in de kopgroep. Het laatste rechte stuk heeft Jochem weer met Maarten af moeten rekenen. Deze keer had hij net niet gewonnen, hij werd weder om 5e. Op 10 maart wordt de finale van het klei ne banen toernooi gereden in Eindhoven. Dan zal na 3 wedstrijddagen de eindstand opge maakt worden. Op zeer hobbelig ijs namen zondagavond 28 januari zeven leden van de De Vennen-schaats- ploeg deel aan een wedstrijd op de Ireen Wüst Ijsbaan in Tilburg. Ondanks de moeilijke om standigheden slaagden Julia Coomans en Loïs op ’t Hoog er toch in om persoonlijke records te verbeteren. Door een onjuiste afstelling van de vriesinstal- latie in de nacht van vrijdag op zaterdag was de dikte van de ijsvloer erg onregelmatig gewor den. Schaatsend over het ijs was precies voel baar op welke plaatsen de vrieselementen zich onder het ijs bevonden. Op dit zogenaamde wasbordijs was het onmogelijk om lekker te glij den en druk houden bij het afzetten was ook erg lastig doordat de schaats op de hobbels niet volledig in contact was met het ijs. Door deze moeilijke omstandigheden waren deze avond slechts zeven van de negentig gere gistreerde tijden goed voor een verbetering van een persoonlijk record (PR). Namens “De Vennen” werd een PR verbeterd door Loïs op ’t Hoog en Julia Coomans verbeterde zelfs haar PR op beide gereden afstanden. Hieronder alle gereden tijden: 3 leden reden een rit over 300 (le tijd) en 500 meter (2e tijd): Gijs Coomans 33.62 en 52.57; Julia Coomans 38.49 (PR) en 1:03.69 (PR); Loïs op ‘t Hoog 39.97 en 1:05.89 (PR). Het SMC (Samenwerkend Moergestels Car naval) heeft sinds 2010 een nieuwe opzet om te komen tot het motto voor het komende carnavalsseizoen. De verkiezing van het car- navalsmotto moet gelden als een inspiratie bron voor de vele camavalsactiviteiten voor en tijdens carnaval (o.a. de optocht en het pie- regeblèr). Het SMC (Samenwerkend Moer gestels Carnaval) wil graag alle camavals- liefhebbers nog meer betrekken bij deze uit verkiezing. De nieuwe motto's voor 2013 zullen worden gekozen tijdens de openingsmiddag van het SMC in Den Boogaard op zaterdagmiddag 18 februari. Tijdens deze middag kunnen geen nieuwe motto's meer worden aangeleverd, maar een veel groter publiek zal hierdoor nog meer betrokken worden in de stemmingsronde. Dus tijdens deze middag hoeft u niet meer naar de motto's toe, maar komen de motto's naar U! Aanlevering nieuwe motto's Voor het aanleveren van alle nieuwe motto’s 2013 heeft u twee mogelijkheden: Per e-mail richten aan: motto@carnavalmoer- gestel.nl (max. 3 motto’s per deelnemer) of schriftelijk inleveren in de aanwezige "Motto- box" bij Novy van Wezel (ook max. 3 motto’s per deelnemer). De uiterste inleverdatum voor zowel de mailing als bij Novy van Wezel is woensdag 15 febru ari om 18.00 uur. De winnaar van het nieuwe motto zal een mooie prijs ontvangen voor zijn creatieve bijdrage aan het openbaar carnaval in Moergestel Over de procedure mottoverkiezing tijdens de openingsmiddag en de onthulling van het motto 2013 heeft u vorige week kunnen lezen. Tevens zal hier volgende week in het artikel omtrent de openingsmiddag aandacht aan besteed worden. U heeft dus nog 1 week voor het nieuwe motto 2013 te bedenken. We zien graag uw creatie ve reacties tegemoet. Op camavalszondag organiseren C.V. De Durdraaiers weer de miniplaybackshow. Heb je altijd al een keertje je idool willen playbacken, dan is dit je kans! Na de optocht kun je op het podium je act laten zien. Vorig jaar gingen Isa Verschoor en Samé Van Mensvoort er met de wisselbeker vandoor. Zij playbackten Foeksia de Heks met echte bezemstelen en toverdrankjes. Lijkt het je wat? Je kunt je opgeven bij Harriette van ‘t Draaiboompje. Tel. 513 1315. Doen hoor! wacht gesleept door Anne Heefer, Tristan de Kok, Robin Hoeven, Ben Vonk en Myrthe van der Bruggen. Yoran Mulder, Koen Postelmans en Thom van der Bruggen behaalde alle drie een mooie eerste plaats. Als u zin heeft in judo kunt u op woensdag en donderdagavond komen kijken in Den Donk, hier wordt op beide avonden les gegeven van 18.30 tot 20.30. U bent van harte welkom. Op de foto ziet u de deelnemers van judover eniging St. Jan met hun be-haalde prijs. Op zondag 20 mei vindt een groot loopevene- ment plaats in het kader van Oisterwijk 800. Komende maanden werkt een enthousiaste groep het evenement uit. Maar om het loope- venement op 20 mei in goede banen te leiden zoeken we nog 200 gemotiveerde vrijwilligers. Voor alle vrijwilligers wordt op de dag van het loopevenement gezorgd voor een natje en droog je en iedereen krijgt een leuke herinnering. Vrijwilligers Met de inzet van die vrijwilligers kunnen we het evenement doen slagen. De vrijwilligers zijn nodig voor de verzorging van de lopers onderweg, het verkeersveilig maken van het parkoers, het bemannen van het inschrijfbureau, en het uitreiken van de medailles na de finish, maar ook het op- en afbouwen van route en start/ finish. Verenigingen, buurt/straat groepen, ent housiaste inwoners van Oisterwijk, Heukelom of Moergestel die vrijwilligerstaken willen ver richten in hun buurt en/of straat roepen wij op zich aan te melden via onze website www.marathonhetgenietenoisterwijk.nl. Voor wie doen we het Om een marathon te kunnen lopen moet je behoorlijk wat trainingskilometers gemaakt hebben. Vanuit de organisatie van deze mara thon is het idee geboren om met alle lopers uit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom een geza menlijke voorbereiding te starten. Er heeft zich een groep van lopers gevormd, “De 42 van Oisterwijk”, die onder de bezielende leiding van Bart Kreeberg, loopcoordinator van Taxandria, al aardig op weg is met de voorbereidingen. Om de 2 weken wordt op zondagmorgen een gezamenlijke duurloop gehouden. Afgelopen zondag 29 januari, is de route van de marathon gelopen. Om 08:45 uur was het verzamelen bij de Dorpsherberg en na toegesproken te zijn door onze Bart werd er in 3 groepen vertrok ken. Met een temperatuur zo net boven het vriespunt waren het ideale omstandigheden voor deze duurloop voor de ruim 100 lopers. Iedereen is erg enthousiast. Wil je de sfeer proe ven van Marathon Het Genieten Oisterwijk? Bekijk de reacties op Facebook en Twitter. Wil je nog meer informatie ga dan onze web site www.marathonhetgenietenoisterwijk.nl. Wil je je opgeven stuur dan een mail naar info@marathonhetgenietenoisterwijk.nl. ken. Echter in deze wedstrijd is het Kim Vrij hoeven, die evenals haar zus een aantal weken - geleden, na een ongelukkige vangbal haar vin ger breekt. Gelukkig kan er altijd beroep gedaan worden op onze vaste invalkrachten, onder meer Joyce en Cille v/d Brink. De wedstrijd zelf gaat gelijk op en na een aanvankelijke 0-2 ach terstand weet Kim 1-2 te maken. Na de 1 - 3 slaat het noodlot voor Kim toe en nadat de wedstrijd een aantal minuten onderbroken is geweest weet Geke Denissen te scoren en daar mee de ruststand op 2 - 3 te brengen. Na rust lijkt Roef! overklast te worden doordat een viertal afstandschoten allemaal doel treffen, waardoor de gasten uitlopen naar 2-6. Dan her pakt de thuisploeg zich en om beurten wordt er gescoord. Door doelpunten van Geke, Anita Timmermans en Aniek Denissen komt de stand met nog tien minuten op de klok op 5 -10. Dan komt Roef! pas echt los en weet via Anita, Marlijn van Esch, Geke en Joyce vier keer ach tereen de korf te vinden. Met nog enkele minu ten te spelen komt de stand daarmee op 9 - 10 en lijkt zelfs een overwinning nog mogelijk. Ondanks enkele kansen weet Roef1, in tegenstel ling tot Rosoio niet meer te scoren. De eind stand komt daarmee op 9 - 11. Jammer want een punt had Roef., zeker gezien de getoonde inzet, zeker verdiend. Volgend weekend de uitwedstrijd tegen DDW in Reusel. Aanvang 12.00 uur; supporters jul lie zijn van harte welkom. Belangrijk: willen we blijven korfballen; heb ben we jou nodig, kom er bij! Twijfel je kom kijken! De trainingen worden gegeven in sporthal Stokeind elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! Uitslagen zondag 5 februari 2012 Het hele programma werd afgelast. Programma zondag 12 februari 2012 Audacia 1 - SVSSS 114.00 RKDSV 2 - Audacia 212.00 Helvoirt 3 - Audacia 310.00 Nemelaer 4 - Audacia 412.00 Noad 8 - Audacia 510.00 Audacia 6 - Reusel Sport 1210.00 Audacia 7 - Marvilde 910.00 ROEF HANDBAL Uitslagen: MCJ Roef-OHC 3-12; GDJ Elshout- Roef 3-7; MBJ GHV-Roef 13-14; DA Wh. Demons 2-Roef 16-16; DS United Breda-Roef 20-9; HS HMC 2-Roef 31-21. Woensdag 8 februari: Heren-recr. 21.00 Wh.Demons- Roef ....20.00 Donderdag 9 februari: Dames-recr.: 21.30 uur Roef-HMC Zaterdag 11 februari: MCJ 15.00 uur Internos 2-Roef Zondag 12 februari: MBJ 10.30 uur Roef-HVM 310.00 DA 11.30 uurRoef-GHV11.00 DS 12.45 uur Roef-Witte Ster12.15 HS 14.00 uur Roef-Wh.Demons 413.30 Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen. Op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! ROEF KORFBAL WEDEROM ZWARE BLESSURE Als je, zoals Roef, beperkt bent in het aantal speelsters dan kun je geen blessures gebrui- PAGINA 7 1 DE SONMAN 22 - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 FEBRUARI 2012 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7