Peter ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ Een 3-2-1 op de Statiedag bij het Gilde St. Sebastiaan Barbara Filmzaal De Verdieping ‘Sta Op!’: solo’s MusicAllFactory Elkaar Nabij helpt ook rouwende door het aanbieden van gespreksgroepen Goeien aard met muziek I Proficiat! 24 uur per dag, 7 dagen per week! Persoonlijk contact en betrokkenheid: van de Wouw 1 funda Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Vólgens eeuwenoude traditie vieren gilden op de naamdag hun van de patroon heilige de Statiedag. Dit is één van de belangrijkste hoogtepunten van het gilde. Voor het Gilde Sebastiaan Barbara Moergestel is dit 20 januari. Praktisch gezien wordt deze dag altijd op de zaterdag gehouden die zo dicht mogelijk bij de naamdag valt. Dit geeft voor de gemeentelijke overheid een bijzondere uitdaging omdat er in Oisterwijk drie gilden de patroonheilige St. Sebastiaan dragen. De wethouders en burgemeester verdelen zich dan elk jaar over de drie gilden waar door de feestvreugde er niet minder om wordt. vanaf 10,00. Kaartverkoop: www.factorium.nl Factorium Podiumkunsten is een kunsteducatie ve organisatie die een groot scala aan lessen, cur sussen, workshops en voorstellingen aanbiedt op het gebied van de podiumkunsten muziek, dans, theater en musical. Het werkgebied van Factorium beslaat de gemeenten Tilburg, Oisterwijk en Goirle. Het Gilde kan weer terugkijken op een bijzon dere geslaagde Statiedag van 2012 en bereidt zich voor op de volgende in 2013. Maar voor dat het zover is staan er nog diverse andere activiteiten op het programma van 2012, waar onder Gildedagen, deelnames aan onderlinge verschietingen en officiële gelegenheden zoals de Mariaviering. En wie denkt wat is dat nou eigenlijk een Gilde? Die zijn altijd van harte wel kom op de woensdagavond in het gildehuis om te komen luisteren naar de eeuwenoude verhalen van het gilde en haar traditie. Spirituele Cinema: Des Hommes et Des Dieux Vrijdag 3 februari: Herhaling van deze indruk wekkende fdm. Zaal open: 19.00 uur koffie/thee. Aanvang film 19.30 uur. I.v.m. beperkte ruimte even opgeven via het secretariaat van de parochie, tel: 513 2774. Op 2 februari presenteren de 4e jaars studen ten van de MusicAllFactory zich aan 't publiek met hun solo. De solo is een groots en zeer moeilijk onderdeel van hun studie. Komt dat zien! Locatie: Factorium Tilburg. Aanvang: 19.30 uur. Entree: 10,00. Kaartverkoop: www. factorium.nl Voorstelling MusicAllFactory Op 10 februari aanstaande kun je genieten van een concert van de le en 2e jaars studenten van onze MusicAllFactory. Locatie: Factorium Tilburg. Aanvang: 20.30 uur. Kaarten: 5,00. Kaartver-koop: www.factorium.nl Uniek samenwerkingsconcert Tilburgs Vocaal Ensemble Op zaterdag 11 februari genieten van de prach tige muziek van Heinrich Schütz en Claudio Monteverdi, uitgevoerd door het TVE, het Ari osto Ensemble en Ensemble Severijn. Loca tie: St. Jozefkerk, Tilburg 20.00 uur. Kaarten: ‘Rouwen is een werkwoord’ In het grote veld van de hulpverlening zijn vele spelers actief. Ook in deze van de hulpverlening aan mensen in en of na de rouwververwerking. Alle vormen van hulpverlening hebben hun eigenheid, mogelijkheden en grenzen. Zo is geestelij ke begeleiding niet hetzelfde als psychoterapeutische ondersteuning en zo is hulp via een individueel gesprek of een gespreksgroep/lotgenoten-groep van Elkaar Nabij niet hetzelfde als psychiatrische opvolging. De verschillende vor men van hulpverlening zijn elk op zich waardevol. Dit voorjaar wil de plaatselijke groep van Elkaar Nabij Oisterwijk/Moergestel met de lotgenoten groep ‘rouwende’ een plaats bieden waar een lui sterend oor wordt geboden. Een plaats waar mensen gedragen worden door elkaar. Een plaats van vriendschap en verbondenheid in de vaak/ soms eenzame momenten. Een plaats waar ruimte en tijd is om stil te staan bij de per soonlijke beleving en het verdriet bij het ver lies van een geliefde. Een plaats waar mensen leren loslaten/ anders vasthouden en uitkijken naar morgen. Onze samenkomsten hebben een therapeu tisch, genezend effect maar het is geen thera pie. De last wordt verlicht, de rugzak van het verdriet aan gemis wordt mee-gedragen. Wij leren kijken, horen en invoelen naar de erva ringen van de andere deelnemers waarbij er inzichten ontstaan die ver-rijkend kunnen zijn voor elke mede-mens en deelnemer. De gespreksgroep Ondersteuning in een rouw proces’ bestaat uit een kleine groep ongeveer 8 personen) en de deelname is niet gebonden aan leeftijd noch aan kerkelijke gezindheid. In Vervolg van voorpagina: Mottoverkiezing 2013: Heeft U een leuk motto? De uiterste inleverdatum is woensdag 15 febru ari om 18.00 uur. De winnaar van het nieuwe motto zal een mooie prijs ontvangen voor zijn creatieve bijdrage aan het openbaar carnaval in Moergestel Procedure mottoverkiezing tijdens openings- middag Bij binnenkomst in Den Boogaard zal U een stemmingsformulier worden aangereikt met daarop alle ingeleverde motto's die meedingen voor het nieuwe motto 2013. U heeft dus alle kans op onder genot van een lekker kopje kof fie met worstenbrood of een andere versnape ring, leuk actief mee te denken voor het nieu we Moergestelse motto. Nadat u uw favoriete motto op dit formulier heeft aangegeven, zal het SMC dit stemmings formulier ophalen. Het SMC zal aan het einde van de middag een publieks top 11 bekendma ken, waaraan de 3 Gèsselse prinsen nog ieder een voorkeursmotto mogen toevoegen. Onthulling Motto 2013 Uit de uiteindelijke top 14 wordt door de 3 prinsen, onder technische leiding van de SMC- voorzitter, het nieuwe motto voor 2012 geko zen. Dat motto zal groots worden onthuld op dinsdagavond bij de pierrotverbranding op het St.-Jansplein. We zien graag uw creatieve reac ties tegemoet. totaal zijn er zes wekelijkse bijeenkomsten gepland op donderdagmiddag en wordt na aan melding voorafgegaan door een individueel gesprek met de begeleiders. Plaats: Ontmoe tingscentrum De Bunders, Frans Halsstraat, Oisterwijk met start op donderdag 1 maart 2012. Deze groep wordt begeleid door Bep Smaruis- Coolegem (Maatschappelijk werkster) en Jan Daem (Rouwtherapeut vrijwilligers van Elkaar Nabij. Meer informatie en aanmelding kan via de website www.elkaamabij.nl of bel Bep Smarius- Coolegem, tel. 528 6051 of Jan Daem, tel. 528 6188. “Elkaar Nabij” is actief in meerdere ge meenten van deze regio, ondersteunen rou wenden ook individueel en organiseert ook jaarlijkse themabijeenkomsten voor deze men sen. Elkaar Nabij Oisterwijk/ Moergestel is tevens lid van de VHVO, voluit geheten Vere niging van Hulpverlenende Vrijwilligersor ganisaties die actief is op het gebied van wel zijn en zorg in de gemeente Oisterwijk. (Zie www.vhvo.nl voor meer informatie.) huldigen met een 40 jarige kringonderschei- ding: Huub van Elderen en Frans Rooijakkers. Uiteraard waren die vergezeld met hun partners. De Kringoverheid van het Kwartier van Oir- schot voorzag de beide Gildebroeders van het eremetaal en de partners kregen een bloeme tje. Het Gilde had op deze dag haar 3-2-1 ge maakt. Drie generaties in het Gilde, twee 40 jari ge jubilarissen en één nieuwe beëdigde Gil- debroeder. De statiedag heeft voornamelijk een traditio neel karakter. Naast het uithalen van de Keizer en Koning, de heilige mis en het ontbijt houdt men de jaarvergadering, een middagactiviteit en wordt de dag beëindigd met de teeravond. Voor de middagactiviteit ging het Gilde per huifkar naar het orgelmuseum in Hilvarenbeek. Dit was een zeer geslaagde verrassing. Terugge komen bij het gildehuis namen de Gildebroe ders- en zusters deel aan het diner. Voldaan sloten de Gildebroeders- en zusters de dag af en werd ’t vèrreke” geveild. De Koning heeft veel ervaring als veilingmeester en doet dit met veel plezier. Ook in dit nieuwe jaar 2012 zijn de Elckerlyc- speellieden weer te zien en te horen in Cultureel j Centrum De Schalm te Berkel-Enschot. Zoals u van hen gewend bent, hebben ze weer een pro gramma met vele liedekens en muziekskes uit de Brabantse en Vlaamse Kempenstreek. Tus sendoor ook de nodige nostalgische verhalen verteld uit vroeger tijden. De speellieden begeleiden zichzelf op een groot aantal muziekinstrumenten. Deze middag is op 5 februari a.s. en begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. Van links naar rechts: Roy Zebregs, Frans Rooijakkers, Jan van Elderen, Koen van ElderenGert van Elderen, Huub van Elderen. Afgelopen zaterdag, de 21ste januari, waren de statiedagen weer gepland. De gildebroeders- en zusters van het St Sebastiaan en Barbara Gilde uit Moergestel verzamelde zich om half 9 in het Gildehuis het Stokske. Traditioneel haalden ze de Keizer Frans van der Sande en de Koning Jan Timmermans met slaande trom op. Het Gilde werd ontvangen met koffie, wor stenbrood en brandewijn. Opgewarmd en vol energie vervolgde het gilde haar weg naar de Kerk. Aansluitend werd de gezel Koen van Elderen geïnstalleerd tot Gildebroeder. Dit gebeurt traditioneel voor het altaar waarbij Koen de eed van trouw aan het Gilde, de Kerkelijke en wereldlijke overheid aflegde. Het bijzon dere van Koen is dat hij al 18 jaar lid is van het Gilde. Het Gilde heeft Koen gedoopt in 1993 en daarbij het voogdijschap op zich genomen. Direct naast hem stond een trot se Opa Jan van Elderen die al meer dan 60 jaar lid is van het Gilde. Dit werd met een blij gezicht gadegeslagen door de vader Gert van Elderen (35 jaar lid). Zo is het Gilde weer voor de tweede keer verrijkt met drie gene raties van de familie van Elderen. Eerder was dit met de voormalige Keizer Jantje van Elderen, de vader van Opa Jan van Elderen. De vaandrig bracht de vaandelgroet en de Gildebroeders- en zusters trokken opnieuw met slaande trom en wapperende vaandels naar het Gildehuis. Dan moeten de Gildebroers- en zusters even bijkomen en dat gaat het beste met een ontbijt. Naast de wereldlijke en kerke lijke overheid namen er enkele genodigden deel. Daarvoor waren speciale redenen want het Gilde mocht twee van haar Gildebroeders PAGINA 3 50 DE LOOIJAKKER 70, MOERGESTEL Gilzetbaan 34 5037 KV Tilburg T 013-5920080 F 013-4688259 lwww.aJlroundmakel3ardij.nl MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 1 FEBRUARI 2012 KEUKEN- EN INTERIEURBOUW PR. IRENESTRAAT 9 5066 BD MOERGESTEL TEL. (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3