TE KOOP informatie 00. Cl (013) 513 1504 Kinderchib De Schaapskooi Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven. 'PWOCME 7f)K ONTWOrtWM Kennismaken met hedendaags sjamanisme Protestantse gemeente Oisterwijk 013-5132722 Rien van Eert De familie Van Eert en de familie Van Velthoven 2 Moergestel Graag willen wij, kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen van de familie Van Eert en de familie Van Velthoven, onze dank betuigen aan iedereen die ons heeft gesteund tijdens het afscheid van Onze speciale dank gaat uit naar Pastor Theo te Wierik voor de mooie uitvaartdienst, dokter De Lenne, het koor Cantate Domino voor de vocale en muzikale ondersteuning, Will Pellis voor de uitstekende en warme begeleiding, maar vooral de fantastische medewerkers van Thebe, Marian, Marianne, Arna, Josette, Rianne, Marlies, Monique, Nina, Jessica, Riet,Toos, Drea en de nachtzorg Riny en Miriam die het mogelijk hebben gemaakt Pa thuis te laten blijven. MTV Radio Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: 2 l^Pelh. 0900 332 22 22 Huis voor Zingeving: PAGINA 2 en vitale parochie, ook wij kunnen niet zonder MTV TWEE-ONDER-EEN KAP WONING doen bij binnenkomst. Opgeven via het secre tariaat. Gezinsviering waarin doopschelpen worden uitgenodigd om de doopkaarsen van hun kin- deren mee te nemen naar de dienst. Na afloop van de viering kan er achter in de kerk een Kerksiergroep vraagt mensen Doordat enkele mensen wegens omstandighe- Op zondag 5 februari kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Martin Laurenssen. De techniek is in handen van Joris Laurens sen. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: infoemoergesteltv.nl t: (013) 513 1316 Communieviering. PAROCHIEAGENDA Vrijdag 3 februari: Herhaling van deze indruk wekkende film: Des Hommes et Des Dieux Woensdag 8 februari, 19.30: Overleg pastoraats- groep. Donderdag 9 februari, 19.30: Bijbelavond over Jezus; 20.00: Bijeenkomst i.v.m. Carnavalsvie ring. FILMAVOND IN DE VERDIEPING Op vrijdag 3 februari wordt nogmaals de indruk- Donderdag 2 februari 15.30-16.4S uur De volgende kindermiddag staat gepland op donderdagmiddag 2 februari van 15.30 tot 16.45 uur in het parochiecentrum. Iedere keer staat er een thema over het geloof centraal. Deze keer gaat het over Mozes en de Tien Geboden. Kinderen van 7 tot 11 jaar zijn van harte uit genodigd. U kunt uw kind opgeven bij dorris.rij- nen@home.nlmaar dit is niet verplicht. Loop gerust samen met je kind binnen om mee te kij ken. U bent van harte welkom. Tot dan, pastor Theo, Tonnie Dorris met de andere parochies in gesprek wil gaan. We willen u wel laten weten dat onze inzet nog steeds blijft dat onze parochie Moergestel, met I 1 - J T - 1111 •-l verantwoorde toekomstbestendigheid van onze parochie voor de langst mogelijke termijn, van uit een breed gedragen proces en met respect voor alle 5 (huidige) parochies zal blijven mee werken aan de nieuwe parochie Oisterwijk i.o. Ouderavonden Eerste H. Communie Wederom waren het ook dit jaar weer inspire rende avonden waarin we samen hebben stil gestaan bij ons eigen christelijk (katholiek) geloof. Waar sta ik? Waar zou ik graag willen staan binnen de christelijke traditie? Deze en andere vragen kwamen in het gesprek naar voren. Aan het begin van de avond werden lichtjes aangestoken voor onze kinderen. Er werd verteld over de eucharistieviering in het kader van de Uittocht uit Egypte. De avond werd afgesloten met zang uit ‘Taizé’. In het licht van alleen de kleine lichtjes kon iedereen zijn en haar gedachten laten gaan. Samen baden we tot slot het Onze Vader. Op 13 februari is de volgende avond. Deze avond begint met een inleiding op de film ‘Jezus’ van de NCRV. De film geeft de realiteit van 2000 jaar geleden heel goed weer. We weten, van vorig jaar, dat de film schokkend kan zijn voor enkele ouders. Na de film is er daarom dit jaar ruimte ingelast voor gesprek. We hopen wederom op een grote opkomst. Fijn dat op 16 januari er zoveel ouders waren! De bovenzaal was vol! Taizé viering in de Protestantse kerk van Oisterwijk Iedereen is van harte uitgenodigd op zondag avond, 5 februari, om 19.00 uur. Van donderdagmorgen 21 juni tot en met zon dag 24 juni bezoeken de leden van onze pasto- raatsgroep(opnieuw) Taizé. Zie: www.taize.com. Op donderdag 2 februari kunt u vanaf 19.00 uur weer kijken naar een nieuwe MTV-uit- zending. Deze week staan op het MTV-programma: - Waor zedde gij gewist?; - Tweede Jeugd; - Burgers in buitengebied; - Moergestel Sportief. De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna aansluitend de uitzending van afge lopen week wordt herhaald. Daarna wor den deze items gedurende de avond steeds opnieuw uitgezonden. Op zaterdag 4 februari vanaf 13.00 uur kunt u deze uitzendingen ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma - vrij: 08.00 -17.30 uur MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 1 FEBRUARI 2012 HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 wekkende film “Des hommes et des Dieux“ rochie Oisterwijk i.o. Onze pastor laat weten dat getoond. De zaal van de Verdieping is open om i 19.00 uur en de film begint om 19.30 uur. j Toegangsprijs (incl. consumptie) €5,- p.p. te vol- worden gedaan omdat de bisschop nu eerst Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur den binnenkort stoppen zijn gestopt vraagt de kerksiergroep enkele vrijwilligers die de kerk- versiering mee willen verzorgen. Er wordt gewerkt in groepjes van 2 personen die 2 week enden achtereen de bloemversiering in de kerk verzorgen. Je komt ongeveer een keer in de 8 weken aan de beurt. Voor info en opgave kun je contact opnemen met Tonnie Bierkens of het secretariaat. Abdijweekend in de Veertigdagen Vastentijd in Oosterhout Van vrijdag 23 maart (15.30 uur) t/m zondag 25 maart (15.30 uur) Een weekend waar je even tot je zelf kunt komen en in de vastentijd met elkaar een gesprek aan kunt gaan vanuit de uit spraak van Maria: ‘Doe maar wat Hij u zeggen zal.’ Ga je mee naar Oosterhout? Wacht niet te lang en schrijf je vlug in, het aantal plaatsen is beperkt tot 11 personen. Zie: www. parochie- moergestel.nl. Opgave via parochiesecretari aat, tel. 513 27 74 of via abdijdagen@gmail.com of tel. 528 61 88. Het is zinvol om kennis te nemen van initia tieven vanuit de Wereldkerk - Paus Benedictus heeft een nieuwe stichting opgericht om de dialoog tussen wetenschap, geloof en filosofie te bevorderen. De stichting heet Wetenschap en Geloof - STOQ' (Science, Theology and the Ontological Quest). De nieu we stichting maakt deel uit van de pauselijke Raad voor cultuur, maar zal autonoom haar eigen projecten kunnen bepalen. - De informatie van de nieuwswebsite van het Vaticaan, www.news.va, wordt dagelijks opge vraagd door meer dan 10.000 unieke bezoe kers. Tijdens de periode van Kerstmis bedroeg dat aantal zelfs 16.000. De nieuwswebsite van het Vaticaan werd in juni 2011 boven de doop vont gehouden. De informatie is momenteel beschikbaar in het Engels, Spaans en Italiaans. Deze maand komt daar het Frans en in febru ari het Portugees bij. - De rooms-katholieke Kerk versterkt de strijd tegen seksueel misbruik en wil de inspannin gen in de diverse bisdommen wereldwijd ster ker op elkaar afstemmen, meldt Kerknet. - De Rooms-Katholieke Kerk telt sinds vorige week wereldwijd 3.105 bisdommen en aartsbis dommen. Dat meldt Ikon. Het jongste bisdom is die van Ifakara in Tanzania. Paus Benedictus creëerde vorige week dit bisdom. De meeste bis dommen liggen in Afrika, gevolgd door Azië. Een kleine 200 bisschopszetels zijn vacant. Pastor Theo te ll-ienk msc Ria Willems (secr.) 5e ZONDAG DOOR HET JAAR - Jaar B - Week van 4-11 februari 2012 ZATERDAG 4 februari, 19.00 uur: H. Mis m.m.v gemengd koor Lambertus, Maria en Hendricus Vriens; Wilhelmus en Wilhelmina Rijnen-Kuijpers. ZONDAG 5 februari, 10.00 uur: Kinder- I gezinsviering m.m.v. kinderkoor. In deze viering worden de doopschelpen aan de ouders meegegeven die in 2011 hun kind heb ben laten dopen. Jgt. Mariet Mulders-Horrevorts; mgd. Riet Smolders e.v. Frans van Velthoven; jgt. Mariet Horrevorts, haar ouders, broers en zussen: Kees, Toon, An en Nel; 2e jgt. Hein Bruurs e.v. Ria Kools; verj. Janus Rijnen e.v. Sjaan Wolfs. KAPEL PARK STANISLAUS: Zaterdag 4 februari, 17.30 uur: H. Mis met seniorenkoor. Intenties namens KBO: Harrie Wolfs (KBO); Cor van de Wiel (KBO); Rien van Eert (KBO); Lies van Esch (KBO). Woensdag 8 februari, 19.00 uur: Woord- en Woensdag 8 februari verzorgen Coen Tuerlings en Kees Peters een informatieve avond over hedendaags sjamanisme. Sjamanistische tradities worden gezien als grondleggers van de westerse natuurgenees kunde. Coen Tuerlings en Kees Peters zijn shamanic practitioners en Soundfulness trainers. Beiden werken in de gezondheidszorg, coaching bran- che, educatieve sector en wellness. Deze avond kun je een Shamanistische trance- reis ervaren die invloed heeft op je lichaam en geest. Coen en Kees maken hierbij gebruik van de Shaman Voice techniek en van akoestische instrumenten zoals klankschalen, gongen, sja manendrums, fluiten, boventoonzang, ratels, etc. Aanvang: 20:00 uur (toegang vanaf 19:30 uur). Entree: 10 euro p.p. (incl. koffie/thee). Inschrij ven is niet nodig. Je vindt het Huis voor Zinge ving aan de Kloosterdreef 4 en op www.huisvoorzingeving.nl ie1*"^ 5 Februari 10.15 uur - prop. Pieter Michiels Er is kindemevendienst en crèche Deze zondag staat Marcus 129-39 op het lees- rooster. Vlak na de genezing van de bezetene, lezen we nu over de genezing van de schoon moeder van Simon. Ook haar geneest Jezus. De genezingen volgen elkaar op in het begin van het Marcus-evangelie. En zulke genezingen blijven altijd lastig voor ons als moderne den kers. Het is natuurlijk mooi als dat zo gebeur de, toen met Jezus, maar waarom zien we er dan nu zo i medisch gezien? Iedereen van ons kent wel een 1 "1 i.1. J"_ Maar de vraag is of het daar om gaat in dit stukje evangelie. Marcus wil laten zien dat Jezus een heler is, een heilige van God. En hij schetst daarbij zowel het succes als de weerstand die er tegenover Jezus bestaat. Jezus trekt zich niet voor niets terug aan het einde van dit gedeel te. Om alleen te zijn, om te bidden, om te focus sen op zijn werkelijke doelen: de blijde bood- i schap (het evangelie) verkondigen. Om 12.00 uur is er weer een Kerk op Schoot viering. We hebben het over de Ark van Noach. We proberen dit verhaal met de kinderen van 0-4 jaar te beleven door te vertellen, te zingen en te doen. Van harte welkom met uw kind van 0-4 jaar! AGENDA 4/10 februari 20.00 uur oefenen met gelegen- heids-jongeren-koor 6 februari 19.00 uur repetitie can tori j 7 februari 10.00 uur creatieve groep 7 februari 20.00 uur gesprekskring 20-35 jari gen, Tllburgseweg 114 9 februari 19.45 uur laatste avond gespreks kring catechismus van de compasssie gezinsviering m.m.v. het kinderkoor. In de vie- ders van 2011 meegegeven. De ouders worden als primaire doelstelling het realiseren van een meegegeven Op zondag 5 februari is er om 10.00 uur een r- i j-. i-i i gezinsviering m.m.v. het kinderkoor. In de vie- weinig van? En kan dit eigenlijk wel, worden de doopschelpen aan de doopou- ?n gezien? Iedereen van ons kent we een ongeneeslijk zieke, waarom wordt die niet beter? stukje evangelie. Marcus wil laten zien dat Jezus kopje koffie gedronken worden. Carnavalsviering zaterdag 18 februari om 13.30 uur Er is geen mis om 19.00 uur, wél een H. Mis om 17.30 uur in de kapel van Park Stanislaus. ACTIE KERKBALANS De eerste overschrijvingen zijn intussen bin nengekomen. Het zou toch fantastisch zijn wanneer we het eindbedrag van 2011 halen! We hopen het van harte want, al zijn we een mooie C -- de financiën. Bedankt voor alle financiële hulp. Gesprek met Mgr. Mutsaerts, hulpbisschop van ons bisdom Op maandag 23 januari heeft onze pastor privé gesproken met de hulpbisschop. Het gesprek ging over de voortgang binnen de nieuwe pa llet een goed en open gesprek was. Op dit mo ment kunnen er geen verdere mededelingen

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2