Martin van den Brink: Moergestels eredoctoraat Dorpsraad praat over Reuselhof Mottoverkiezing 2013: Heeft U een leuk motto? Aphrodite KBOlÉftant Weekblad voor Moergestel Aanleiding was de gemeenteraadsvergadering van december. Hierbij kwam de woonvisie aan de orde. In de woonvisie komt naar voren dat appartementen nu slecht verkoopbaar zijn. Er- melindishof is daarom ook niet doorgegaan. Van Breemaat wil de woningen van de Reusel- hof volledig strippen en vervolgens perfect geïsoleerd weer opbouwen. Een aantal kleine woonruimtes met een bruto vloeroppervlak WOENSDAG 1 FEBRUARI 2012 36e JAARGANG Nr. 1647 Carnavalsconcert 2012 met het Seniorenorkest en koor ‘Agge Mar Weg Bent’ In Den Boogaard zal op donderdag 16 februa ri a.s. om 14.00 uur wederom een carnavalscon cert verzorgd worden door het Seniorenorkest van de Nieuwe Koninklijke Harmonie. Het orkest staat onder leiding van Jan Hermans en bestaat uit zo’n ruim veertig muzikanten, jong van hart en zeer gemotiveerd. meer naar de motto's toe, maar komen de mot to's naar U! AANLEVERING NIEUWE MOTTO’S Voor het aanleveren van alle nieuwe motto's 2013 heeft u twee mogelijkheden: Per e-mail richten aan: motto@carnavalmoer- gestel.nl (aanlevering van max. 3 motto's per deelnemer) of schriftelijk inleveren in de aan wezige "Mottobox" bij Novy van Wezel (ook max. 3 motto’s per deelnemer). Lees verder op pagina 3 Met deze week: Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Jï s Eind vorig jaar heeft Van Breemaat en TCK de Dorpsraad Moergestel uitgeno digd voor een gesprek over de Reuselhof. Van Breemaat en TCK heeft een zake lijk belang om snel te kunnen beginnen met uitvoering van de plannen. Voor de Moergestel is het belang betaalbare huisvesting voor starters, senioren en door stromers. Dit plan heeft de potentie dat het op korte termijn gerealiseerd kan wor den, aldus Van Breemaat. Dit in tegenstelling tot plannen rond het Avang-terrein, de Roozendries en Ermelindishof. van 72 m2 kunnen gerealiseerd worden voor een bedrag tot 165.000 euro. Units langs de Reusel gaan tot 185.000 euro. De woningen zijn deels met een tuintje. Daarnaast komen 18 duurde re appartementen. Reuselhof wordt als geheel parkachtig ingericht aldus Kersten van TCK. Het struikelblok op dit moment is het ver schil van mening over de wijzigingsbevoegd- heid van het college van het huidige bestem mingsplan. De bestemming nu is zorg en moet omgezet worden in wonen. Met een binnen- planse wijziging zou dit snel kunnen. Echter de gemeente is van mening dat dat met dit bestemmingsplan en de huidige projectont wikkeling niet kan. Ook is er verschil van mening of de woningen wel of geen apparte menten zijn. Bewoners zullen na realisatie gezamenlijk de gebouwen en het park moeten onderhouden. Eind februari laat het college weten hoe zij over de verdere te volgen procedure denken. Wanneer een nieuw bestemmingsplan ge maakt moeten worden, betekent dit dat er niet gebouwd kan worden zoals Van Bree maat en TCK nu voorstellen. Bovendien duurt het realiseren van een nieuw bestem mingsplan al snel 5 jaar. Reageren op dit artikel kan via info@sdmoergestel.nl Ad Mutsaers Mede dankzij Martin van den Brink is de reso lutie van chipsmachines blijven groeien. Met deze vernieuwingen wordt de halfgeleiderin- dustrie in staat gesteld steeds meer lijnen op een vierkante millimeter silicium te etsen. Daardoor kunnen steeds nieuwe generaties computers, mobiele telefoons en andere ICT- apparatuur op de markt worden gebracht. Van den Brinks werk is ook erg belangrijk geweest voor de positieve manier waarop multinatio nale en investeerders op het gebied van hoog waardige technologieën tegen Nederland aan kijken. Martin van den Brink is sinds 1984 werkzaam bij ASML, de laatste jaren als Executive Vice President Chief Product Techno logy Officer. Het wordt een vrolijk concert met veel herken bare en goed in het gehoor liggende muziek. Tijdens het concert wordt nauw samengewerkt met Smartlappenkoor “Agge mar weg bent” van de KBO Moergestel. Dit koor van zo’n 50 zeer enthousiaste dames en heren, bestaat nog geen jaar maar geniet nu al een grote bekendheid en populariteit. Meezingen wordt hierbij wel zeer op prijs gesteld. Dat belooft weer zeer veel sfeer en gezelligheid. Het geheel wordt op professionele en carnava leske wijze gepresenteerd. Entreekaarten a 5 zijn op de gebruikelijke wijze te verkrijgen via www.denboogaard.com of telefonisch via 521 7220. Bovendien in de voorverkoop vanaf 1 februari aan de bar in Den Boogaard en op de dag aan de zaal. Dan bedraagt de toegangsprijs 6 per stuk. Het SMC (Samenwerkend Moergestels Carnaval) heeft sinds 2010 een nieuwe opzet om te komen tot het motto voor het komende carnavalsseizoen. De verkie zing van het camavalsmotto moet gelden als een inspiratiebron voor de vele car- navalsactiviteiten voor en tijdens carnaval (o.a. de optocht en het Pieregeblèr). Het SMC (Samenwerkend Moergestels Carnaval) wil graag alle camavalsliefheb- bers nog meer betrekken bij deze uitverkiezing. De nieuwe motto's voor 2013 zullen worden gekozen tijdens de openingsmiddag van het SMC in Den Boogaard op zaterdagmiddag 18 februari 2012. Tijdens deze middag kunnen geen nieuwe motto’s meer worden aangele verd, maar een veel groter publiek zal hierdoor nog meer betrokken worden in de stemmings- ronde. Dus tijdens deze middag hoeft u niet Zaterdag 4 februari vanaf20.00 uur in Den Boogaard Pieregeblèr 2012: hoedjesf ‘Daor krèdde praot van!’ Zaterdag 4 februari vanaf 20.00 uur vindt het Pieregeblèr voor de 17e keer plaats in Den Boogaard. Kaarten a 10,00 zijn te koop bij supermarkt Jumbo, Novy, slij terij In Den Korenmaaier, partyboerderij ’t Draaiboompje en café restaurant De Brouwer en Den Boogaard. Negen deelnemers staan die avond gepland. De vol gende groepen strijden om de Cees-van-Eschwisselbokaal voor de beste presen tatie en om de beker voor het beste carnavalslied van Moergestel: BajaBaja, De Brouwer Jr., De Brugzeikers, De Durdraaiers, De Dors(t)vlegeïs, De Gangmaokers, De Kammeraoj, C.V. De Pierewaaiers en De Poekeltjes. Vorig jaar beoordeelde de jury de volgende groepen als winnaar: presentatieprijs in de vorm van de Cees-van-Eschwisselbokaal voor De Durdraaiers, liedjesprijs voor Brugzeikers. De Durdraaiers hadden een prachtig decor en traden op ‘in’ een (dur)draaiorgel, zelfs alle prinsen van het dorp kwamen langs, wat een gemoedelijk tafereel! De groep Brugzeikers zong steeds van ‘hoi hoi hoi’ en daar won ze mee! Wie gaat er dit jaar met de prijzen van door? Dit jaar staat het Pieregeblèr in het teken van een ‘hoedjesfeest’! Het voordeel daarvan: je hebt zelf niet in de gaten dat je verkleed bent en een ander ziet toch je feestelijke uiterlijk! Maar het thema is niet het enige dat we heb ben aangepast. Omdat we graag een winnaar willen aanwijzen, maar absoluut geen verlie zers; in onze ogen zijn die er namelijk niet, zal er komend jaar geen publieke puntentelling meer plaatsvinden. Tijdens de prijsuitreiking worden op een spannende manier enkel de drie podiumplekken bekend gemaakt aan het publiek en deelnemers. Overige deelnemers krijgen een welverdiende 4e plaats, waarmee we ze belonen voor hun enthousiasme en grote inzet! Wij hebben er zin in, ons hoedje hangt al klaar en we hopen jullie allemaal te ontmoeten op zaterdag 4 februari in Den Boogaard! Carnavaleske groeten van de Pieregeblèrcommissie: Anke, Anne lies, Jaap, Margriet en Sjef. Vrijdag 6 januari jl. heeft Martin van den Brink, geboren in het Gelderse Ede en woonachtig aan het Hildsven, een eredoctoraat van de Universiteit van Amsterdam uitgereikt gekregen. De topman van ASML kreeg de bul ‘omdat hij al bijna twintig jaar van grote betekenis is voor het enorme succes van de halfgeleiderindustrie’ en voor ‘de positieve manier waarop multina tionals en investeerders op het gebied van hoogwaardige technologieën tegen Nederland aankijken’ dankzij zijn werk bij de machine- bouwer. Bart Noordam, hoogleraar Experimen tele natuurkunde, trad op als erepromotor. Martin van den Brink (1957) kreeg de bul tij dens de 380ste Dies Natalis, de bijzondere zit ting van het College voor Promoties, aan de Universiteit van Amsterdam. Van den Brink studeerde Natuurkunde aan de Universiteit van Twente in Enschede en Electrical Enginee ring aan de Hogeschool van Arnhem en Nijme gen. r nieuws iï Ui liHv/or^nrninncinctiti 11 it Mi Uw tkmwntrmeiws op www.oiMerwijk.nl Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Oisiei wuk Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel Vervanging hoofdwaterteiding van Brabant Water (Schoolstraat, Vinkenberg, BroekrijOe)

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 1