Ruud van Gestel: 2e op NK! (e>0EF! De Klaore kampioen nieuws Martijn Ketelaars geslaagd voor opleiding ’Meester Worstmaker’ Audacia- Peuters massaal aan het voorleesontbijt Goud en Zilver voor schaatsers ”De Vennen” bij Afstandskampioenschappen i '4 Finalisten bij driebandentoemooi Moergestelse Biljartcompetitie Nederlands Kampioen op de 500 meter. We- Luuk werd er zesde, ‘n Mooie prestatie van deze twee wielerkanjers! 10.00 11.20 Tijdens de Jaarvergadering van Het Worstmakersgilde op 16 januari jl. heeft van Rob Geus, bekend van tv-program- ma ’De Smaakpolitie’ bekend gemaakt dat Martijn is geslaagd voor de opleiding ‘Meester Worstmaker’. Meester Worstmaker De opleiding ‘Meester Worstmaker’ is een ini- Het voorleesontbijt op 18 januari 2012 in de bibliotheek van Moergestel was erg druk bezocht. 25 Peuters meldden zich voor de muzi kale voorstelling “Mama kwijt”. Marie-José Robben van Factorium hield haar publiek drie kwartier in spanning met liedjes, bewegingsspelletjes en het verhaal “Mama kwijt” Gelukkig werd uiteindelijk mama gevonden en kon het ontbijt beginnen. Er was voor de kinderen een heerlijk worsten broodje en krentenbrood. Voor de meegekomen ouders en grootouders was er natuurlijk koffie. Iedereen was enthousiast en er werden meteen nieuwe peuter-biebleden ingeschreven. ...Aanw. 00.00 .Vertrek 13.15 ...Aanw. 13.30 .Vertrek 11.30 ...Aanw. 9.45 .Vertrek 9.00 .Vertrek 9.00 .Vertrek 9.00 ...Aanw. 9.45 .Aanw. 10.45 .Vertrek 9.30 Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. standskampioenschappen over 500 en 1000 meter werden op de onoverdekte baan in Geleen was Thomas van Dijk kansloos voor een podiumplaats op deze afstand. Door in zijn tweede rit met 39.65 de snelste tijd te rijden, toonde hij echter aan dat hij ook een plaats Programma zondag 29 januari 2012 (inhalen) WSJ 1 - Audacia 114.30 Gloria UC 2 - Audacia 211.30 Willem II 4 - Audacia 511.00 op deze afstand. Juliën van Velthoven werd met 1:25.21 twaalfde. John Schepens eindigde met zijn tijd van 1:44.46 op de 31ste plaats. Merel Bertens nam op zaterdag 14 januari deel aan de derde en laatste wedstrijd van de marathoncompetitie in Tilburg. Na tweede plaatsen in de twee voorgaande wedstrijden wist zij deze keer de wedstrijd over zeven ronden te winnen en stelde zij haar tweede plaats in het eindklassement veilig. Julia Coomans reed deze marathon ook keurig uit maar kwam in het eindklassement niet voor omdat zij niet aan de twee eerdere wedstrij den had deelgenomen. Eerder op de avond hadden Merel (tijd 51.49) en Julia (tijd (1:05.28) al hun persoonlijke record (PR) op de 500 meter verbeterd. Op zondagavond 15 januari waren leden van De Vennen actief op drie verschillende ijsbanen. Dat Madolyn Appeldoorn momenteel prima in vorm is bewees zij door in Breda op zowel de 500 meter (51.70) als op 1500 meter (2:38.48) haar PR te verbeteren. In Eindhoven verbeter de ook Merel Bertens haar persoonlijke records op deze afstanden (tijden 50.99 en 2:41.48) en reed Harry Sonnenschein na en val op de 500 meter een keurige tijd van 2:31.82 in de aller eerste rit over 1500 meter uit zijn nog prille schaatscarrière. Deze tijd was bovendien goed voor promotie naar de vijfde klasse bij de heren Senioren. Jan op ’t Hoog reed in Tilburg een keurige tijd op de 5000 meter (8:37.95). Deze prestatie is extra bijzonder omdat hij een dag eerder in Tilburg tijdens een marathon over zestig ronden al een mooie dertiende plaats had behaald. sluitend kwalitatief hoogwaardige grondstoffen, meter werd over twee ritten verreden, zodat iedere rijder een keer in de binnenbaan en een keer in de buitenbaan moest starten. Door als enige van alle deelnemers beide rit- Roef! is gewaarschuwd. Vol goede moed wordt aan de wedstrijd begonnen maar al in de 1ste minuut wordt het 0 - 1. Daarna gaat het spel gelijk op en weet Cille van den Brink met een mooi afstandschot de gelijkmaker te scoren 1 -1. Dan wordt de tegenstander langzaam maar zeker sterker er weet dit overwicht ook in doel punten uit te drukken. Vlak voor rust weet Geke Denissen de korf te vinden, waardoor de ruststand uitkomt op 2 - 9. Het lijkt erop dat het een monsterscore zal gaan worden, zeker als na rust de gasten weer snel twee keer weten te scoren en de stand op 2 - 11 brengen. Dan blijkt de conditie mee te gaan spelen, waarbij het ervaren team van WO een stapje terug moet doen. Roef! weet hiervan maximaal te profiteren en komt door doelpunten van Geke (2 prachtige afstandschoten), Anita Timmer mans en wederom Cille terug tot 6 - 11Daar mee heeft Roef, echter haar kruit verschoten en alleen WO weet nog eenmaal te scoren en de eindstand op 6 - 12 te brengen. Een goed ge speelde wedstrijd, waarbij ondanks de grote achterstand Roefl karakter heeft getoond en is blijven knokken. Hiervoor is de thuisploeg be loond (feitelijke de 2de helft winnend afgeslo ten) en de eindstand geeft de verhoudingen goed weer. Volgende week de uitwedstrijd tegen Tuldania in sporthal Hercules in Diessen, aanvang 10.15, vertrek 9.30 uur. Belangrijk: willen we blijven korfballen; heb ben we jou nodig, kom er bij! Twijfel je kom kijken! De trainingen worden gegeven in sporthal Stokeind elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! De 7-jarige Ruud van Gestel is afgelopen zaterdag in zijn categorie tweede Gisbergen tegen Jac van Riel en Frank Derksen tegen Epi Denissen en winnaars spelen de fina- geworden bij het Nederlands kampioenschap veldrijden in Gasselte. Zijn broer tiatief van Het Worstmakersgilde en bedoeld om de vakkennis van de aangesloten leden op een worst, traiteur en vleesspecialiteiten. nale. Proficiat namens alle verenigingen. De eindstand is 1. De Klaore 3223; 2 ’t Draai- ---- - u - tiek vakmanschap. Heel regelmatig nemen de ondernemers op regionaal niveau een kijkje in Cadeautje! Voor alle jonge kinderen die gratis lid worden tijdens de Nationale Voorleesdagen (van 18 t/m ten onder de veertig seconden te rijden (tij- gilde. De rode draad door de formule is authen- Jen 39 90 en 39.78) werd Dai Dai Ntab Zuid- Sk vakmanschap. Hed regelm.dg nemen de eikaars worsmiakerii. Zo word, men continu 5M gevoed met nieuwe recepturen en bereidings- I wijzen. Het resultaat ziet u in de toonbank: een groots assortiment smaakvolle vleeswaren, op het podium had verdiend. Nu werd de podiumplaats van Thomas inge nomen door een ander lid van “De Vennen”. Juliën van Velthoven, al enige jaren rijdend op een licentie van de Eindhovense Studenten- schaatsclub ISIS, veroverde met de tijden 40.82 en 40.04 namelijk de bronzen medaille. Dit is bijzonder knap aangezien Juliën hiermee een flink aantal rijders uit de Zuid-Nederlandse selectie wist voor te blijven. Tijdens de 1000 meter nam Thomas van Dijk revanche voor zijn diskwalificatie. Zijn tijd van 119.29 was goed voor het zilver en slechts 0.04 seconde langzamer dan de winnende tijd. Dai Dai Ntab werd met een tijd van 1:20.55 vierde nog hoger peil te brengen. Zo krijgt men nog meer inzichten als het gaat om het gebruik van grondstoffen, kruiden en specerijen. Elk onder deel wordt met een theorie- en praktijktoets afgesloten. Martijn heeft alle toetsen glansrijk doorstaan. Vermeldenswaardig is dat slechts een select gezelschap jaarlijks aan deze oplei ding mag deelnemen. Vakman 28 januari) ligt er een vingerpopje van kleine uil klaar. WieWatWaar-Quiz Een avontuurlijke ontdekkingstocht om samen op een speelse wijze kennis te maken met de tien mooiste prentenboeken. De vragen nodigen uit om in de mooiste prentenboeken te kijken. Uit de vele goede oplossingen wordt een prijs winnaar gekozen! Dus kom langs tijdens ope ningstijden van de bibliotheek en doe mee! Voorlezen op woensdag 1 februari Ook na de Voorleesdagen blijven we voorlezen in de bibliotheek. Elke eerste woensdag van de maand wordt in de bibliotheek van Moergestel voorgelezen aan peuters en kleuters. De eerstvolgende keer is op woensdag 1 febru ari om 15.00 uur. Peuters en kleuters: welkom, j In het weekend van 14 en 15 januari zijn de schaatsers van “De Vennen” weer succesvol geweest. Dai Dai Ntab en Thomas van Dijk veroverden eremetaal tij- dens de Zuid-Nederlandse Afstandskampioenschappen 500 en 1000 meter, Merel Bertens won de laatste wedstrijd van de marathoncompetitie in Tilburg en werd tweede in het eindklassement, verschillende rijders verbeterden één of meer per soonlijke records en Harry Sonnenschein promoveerde naar de vijfde klasse. De verkregen inzichten neemt Martijn zeker De wedstrijden om de Zuid-Nederlandse Af- mee in de worstmakerij. Niet alleen komt dit -*--- CAA AAA de bereiding van het bestaande assortiment worst en vleeswaren ten goede, ook mag u reke- gehouden. Zoals gebruikelijk bij afstandskam- nen op smakelijke innovaties. Meer in het alge- pioenschappen werd slechts onderscheid ge meen is de worstmakerij van Martijn ingericht maakt tussen dames en heren. Dit betekent dat volgens alle hedendaagse eisen op het gebied Junioren-C het moesten opnemen tegen Senio- van voedselveiligheid. Hier verwerkt men uit- ren en Masters. Het kampioenschap over 500 kruiden en specerijen. Het Worstmakersgilde Net als bijna 200 collega-slagers is Slagerij Ketelaars aangesloten bij Het Worstmakers- AUDACIA JEUGD Zaterdag 28 januari Audacia Al - Nevelo Al OW’67 Al -Audacia A2 Audacia BI - Uno Animo BI Were Di C3 - Audacia C3 Audacia Dl - Nevelo DlAanw. 10.00 Audacia D2 - Jong Brabant D2 ....Aanw. 8.15 SC ’t Zand D7 - Audacia D3Vertrek 10.15 WSC D6 - Audacia D4Vertrek 10.15 Audacia El - Were Di ElAanw. 8.15 Audacia E2 - Sarto E6Aanw. 8.30 Blauw Wit’81 E2 - Audacia E3 ...Vertrek 9.00 Audacia E4 - Nevelo E4 Riel E3 - Audacia E5 FC Engelen F1 - Audacia F1 SC 't Zand F3 - Audacia F2 Audacia F3 - RWB F6 Audacia F4 - SV Reeshof F3. Taxandria F7 - Audacia F5 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia ROEF HANDBAL Uitslagen: GDJ Roef-Dos '807-3; DA KPJ- Roef 13-16; DS Avanti-Roef 13-10; MBJ Avanti 2-Roefl2-2. Programma 28 januari: MBJ 10.30 uur Roef-Orion MCJ 11.50 uur Roef-Elshout 2. Programma 29 januari: GDJ 10.00 uur Taxandria-Roef9.15 DA 14.00 uur Roef-Dongen 213.30 HS 15.10 uur Roef-Taxandria 314.40 Voor alle aktualiteiten kun je terecht op onze De laatste avond van deze competitie stonden twee wedstrijden op het rooster. De eerste wed strijd ging tussen ’t Centrum en Epi. ’t Centrum was deze competitie voortvarend begonnen maar kon het niveau niet vasthouden. Epi was in deze wedstrijd duidelijk de beste en won overtuigend. Tegelijkertijd speelde ’t Draai- boompjede kampioen van vorig jaar, tegen De Klaore. De Klaore kwam met een voorsprong naar ’t Draaiboompje maar was nog lang niet zeker van winst. In het begin leek t erop dat ’t Draaiboompje de achterstand ging inlopen. Uiteindelijk wonnen de biljarters van ’t Draai boompje maar ’t verschil (0,1 punt) was niet website www.svroef.nl genoeg om De Klaore te breken. Zo werd de mee komen trainen.Op donderdagavond in de Aanstaande zondag 29 januari krijgt het 27e toernooi haar finaledag (aanvang 14.00 uur bij de Kloare). Twee ex-winnaars Jan van Gisbergen en Frank Derksen zijn van de partij, Epi Denissen mag het weer proberen en de grootste verrassing is een oude rot in het vak (ook jarenlang in de organisatie) Jac van Riel heeft zich voor de eerste keer geplaatst. Er zijn 2 kruisfinales: Jan van le. De partijen gaan over 25 caramboles. Iedereen die denkt dat handbal ook wel een Klaore kampioen in een mooie, spannende fi- leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend sporthal Stokeind. boompje 316,7; 3 Epi 299,2 en 4 ’t Centrum 289’6’ Handbal is altijd raak! De prijsuitreiking en de finales van de per- soonlijke competitie vinden plaats bij Epi op ROEF KORFBAL 21 april. U bent van harte welkom. ROEF! TOONT KARAKTER In deze competitie zijn er twee ploegen, die met kop en schouders boven de rest uitsteken. Eén van deze twee is WO uit Hapert, waarte gen het afgelopen weekend is gespeeld. De uit wedstrijd is met 17-8 verloren gegaan dus ra PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 JANUARI 2012

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7