FEESTELIJKE OPENING OP 4 FEBRUARI 2012 van 10.00 uur tot 16.00 uur Brief van Theo Raaijmakers Kom naar de Andar releast cd bij GUO Nieuwe voorzitter Ondernemend Moergestel Tweede Jeugd deed ’Zusters in zaken’ Tante Lilly - Rootven 35a - Moergestel Zaterdag 4 februari 2012, Van 10.00 tot 14.00 uur Voor al uw betaalbare baby- en kinder-merkkleding vanaf maat 44 t/m maat 140, kraamcadeautjes, hebbedingetjes Een nieuwe Keltische verzameling van doorgewinterde artiesten rond het Ierse trekzakfenomeen David Munnelly. Dat is Andar. Op zaterdag 28 januari om 20.30 uur stelt deze internationale bende haar debuut-cd voor bij GUO in Tiliander. Andar staat voor een Celtic Night met zes geren ommeerde artiesten uit vijf verschillende landen. Liefhebbers van Celtic music Irish tapdance reserveren tickets via www.guo.inoisterwijk.nl Beste mensen van Moergestel, Even een groet vanuit Cochabamba om ieder een hartelijk te danken voor de geweldige actie die jullie weer hebben gevoerd met Driekonin gen! Mijn dank gaat in de eerste plaats uit naar alle kinderen die hieraan hebben meegewerkt vol enthousiasme! En natuurlijk ook naar de mensen van de M.O.V.-groep, alle vrijwilligers en vrijwilligsters, de jury, de mensen van Park Stanislaus die hun huis hebben opengesteld, en alle mensen die hebben bijgedragen, financieel of op wat voor manier dan ook! Heel veel dank aan iedereen en wij zijn er weer erg blij mee, want we hebben het zo hard nodig! We kun nen ook hier merken dat er overal op de wereld een crisis is! Hier wordt Driekoningen op een heel andere manier gevierd; met Kerstmis brengen alle mensen hun kerstkindjes mee naar de kerk om ze te laten zegenen, en dan op Driekoningen komen ze nóg een keer met die kerstkindjes naar de kerk voor wéér een zegen. De kerk zat ook dit jaar een aantal keren stampvol. En als je bui ten stond, was er geen mogelijkheid om naar binnen te komen; op het eind van de mis wer den alle kerstkindjes omhoog gehouden voor de zegen, maar daarna moest iedereen toch nog even naar de priester voor een beetje extra wij water! Typisch van hier is ook dat elke persoon in een familie zijn/haar eigen kerstkindje kan hebben; zo kan het dus zijn dat een familie van vijf personen met vijf kerstkindjes naar de kerk komt, en die liggen dan thuis ook allemaal in de kerststal! De kerstkindjes worden ook Jack Welten krijgt de camera overhandigd door burgemeester Hans Janssen. venterreinen gepleit voor uitbreiding van Stok- eind voor kleinschalige industrie met de moge lijkheid van bedrijfswoningen. Burgemeester Hans Janssen reikte het Veilig- heidscertificaat uit aan de Vereniging Eigenaren Sonman en opende tegelijkertijd officieel het cameratoezicht op het industrieterrein. Jack Welten kreeg een camera overhandigd. AFSCHEID Aan het eind van het officiële deel van de avond kreeg vice-voorzitter Loet van Dam van woord. Hij prees Vriens om zijn inzet en creativiteit: “de bestuursvergaderingen waren altijd kort want Jan had bijna altijd alles al geregeld!” Namens de vereniging kreeg hij een ‘weekend je rust’ aangeboden en echtgenote Alda werd verrast met een prachtige bloemenhulde. Het laatste woord was aan Gerard Vugts van de vrijwillige brandweer. Zij zijn dringend op zoek naar versterking en vroeg de ondernemers zich te melden als vrijwilliger bij de brandweer. Men hoeft niet uit Moergestel te komen maar men moet er wel werkzaam zijn. Nieuwjaarsbijeenkomst drukbezocht Jan Vriens heeft afgelopen maandag tijdens een drukbezochte nieuwjaarsbijeen komst na 6 jaar het voorzittersstokje overgedragen aan mr. Eric Beele, advocaat bij Banning en woonachtig in Moergestel. In zijn afscheidstoespraak ging hij onder meer in op een aantal actuele zaken. CRISIS OF KANSEN? Het Moergestels bedrijfsleven noemde hij een hechte gemeenschap waar innovatie, service en kwaliteit de basis vormen om in deze tijd te overleven. Maak nog meer gebruik van eikaars diensten en producten, leg de nadruk op duur zaam ondernemen waarbij ook de mens centraal staat. Het centrum- en parkmanagement kan in goede samenwerking met de gemeente ver der worden uitgebouwd waarbij de rol van het bedrijfsleven een belangrijke is. Hij riep de gemeente op om vooral bij aanbestedingen e.d. het lokale bedrijfsleven een kans te geven. VEILIGHEID EN ONDERNEMEN Vriens pleitte nogmaals voor de aanleg van fietspaden naar Haghorst en het eerste deel van de Oirschotseweg. Moergestel pretendeert fiets- dorp nummer 1 van Nederland te zijn. Het is een toeristisch en recreatief product dat bij draagt aan het ondernemen. Vriens prees ook de samenwerking met het wijkteam o.l.v. Ron Oosterwijk op het gebied van veiligheid. Niet alleen op het industrieter rein de Sonman maar ook in het centrum via het project Alert. HET CENTRUM Hij riep de gemeente ook op het voortouw te blijven nemen om de woningbouw in het cen trum weer vol te trekken en nu echt haast te maken, hetgeen ook de bedoeling is, met het opknappen van het St. Jansplein. ONDERNEMEND OISTERWIJK Nogmaals pleitte Vriens voor het snel vormge ven van één grote ondernemersorganisatie voor geheel Oisterwijk, met behoud van de eigenheid, dus: eenheid in verscheidenheid. Burgemeester Hans Janssen was het met die suggestie eens en ziet met name een rol weggelegd voor de Stichting Promotie Oisterwijk in de Toekomst. NIEUW INDUSTRIETERREIN Nu alle percelen op de Sonman zijn verkocht komt de vraag aan de orde of er in Moergestel alsnog industrieterreinen moeten komen. Daar om heeft Ondernemend Moergestel in het kader van de inspraak voor de structuurvisie bedrij- En het is bijna ’n inkopper om te zeggen dat ze er ‘goede zaken’ mee deden! Zowel donderdag middag, vrijdag- en zaterdagavond ’n volle zaal, en dat was ’n luxe die men al enkele jaren niet meer had gekend. Dat is natuurlijk ’n extra sti mulans voor de spelers en alle mensen rondom de toneelgroep. Decorbouwers, grimeurs, tech nische mensen. Ze hebben zich tot het uiter ste ingezet om er weer ’n paar gezellig uurtjes van te maken... De groep (onder aanvoering van regisseuse Wilna Schut) had het zich echter niet makke lijk gemaakt. De hoeveelheid tekst is ’n opdracht die, gezien de gemiddelde leeftijd van de groep, ongetwijfeld nogal wat uurtjes oefening heeft gevergd. Daarbij kwam het er dit keer nog eens op aan goed op te letten wat de medespeler(s) zei(den). Vaak is er de mogelijkheid om dat als houvast te gebruiken. Dit keer kon dat echter niet. Teksten en uitspraken moesten elkaar snel opvolgen en dan is er geen tijd om na te den ken. We moeten zeggen: de groep slaagde in die opdracht meestentijds uitstekend. En mag er dan in ’n tweeënhalf uur durend toneelstuk eens wat voorgezegd worden.Niemand in de zaal die daar om maalde. Aan het eind werd afscheid genomen van een toneelcoryfee: Annie Nouwens beleefde haar laatste optreden. Na 21 jaar vond ze het genoeg en met een terecht applaus bedank te het dankbare publiek haar voor het plezier dat ze iedereen in die 21 jaar had gegeven. allemaal ’prachtig’ aangekleed en hebben mooie schoentjes aan, kussentjes onder hun hoofdjes, etc. Het is een groot feest, en je ziet de hele dag (en ook nog in de dagen erna) mensen met kerstkindjes over straat lopen, soms in mand jes, soms in dozen, noem maar op. Maar je ziet geen koningen op straat. Ik heb mooie vieringen gehad met Kerstmis en Oud en Nieuw, o.a. met de mensen in de pa rochie, op een paar van onze huizen met kin deren, in de vrouwengevangenis, en met een grote groep van onze jongeren en hun vrienden en vriendinnen en mensen van de school en buren, een mooi feest. Intussen is het allemaal weer voorbij en zijn de mensen alweer aan het voorbereiden voor Carnaval... Hoe armer de mensen, hoe meer feesten lijkt het soms wel eens. Gisteren hebben we hier nog op grootse wijze het feest gevierd van de heilige Sebastiaan; dat moest dan gebeuren in de vrouwengevan genis, want twee van de gevangenissen hier zijn naar Sebastiaan vernoemd; het was een heel feest, compleet met een kleine processie, veel confetti en bloemen, dansen, eten, etc. De vrouwen in de gevangenis hebben weinig, dus zo'n feest is dan extra belangrijk voor hen. Beste mensen, nogmaals heel veel dank aan iedereen voor het vieren en organiseren van het Driekoningenzingen en voor jullie gulle gaven!! De allerbeste wensen en heel veel groeten en tot een volgende keer! Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochabamba Bolivia theojgmr@gmail.com Hart en oog voor elk kind Heldere visie op leren Klein en betrokken PAGINA 5 OPEN DAG Kijk voor meer informatie op: www.kempenhorst.nl Eikenbussel 1, 5689AA Oirschot, Tel. 0499-582160 Informatie-avonden: dinsdag 14 februari 2012 donderdag 1 maart 2012 Aanvang: 19.30 uur Kempenhorst College VOOOTGCZFr OHDCTWUS KST-OIRSCMOT Aanmelden: 12.13 en 14 maart 2012 tussen 19.00 en 20.30 uur 12-16 maart 2012 tijdens kantooruren 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 JANUARI 2012

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5