De Graaf is niet meer.... ALLROUND MAKELAARDIJ STERK IN PRIJS t—-t«— VERLAAGD! O KVO 4 februari opent Tante Lilly haar deuren!!! Vrijwilligers gezocht I Eerste filmvoorstelling KBO-Brabant Wethouder negeert alarmerende brief ANWB Miniplaybackshow bij ’t Draaiboompje geld beschikbaar stellen. Kennelijk was men in Vrijdag van 12.00 tot 20.00 uur zoek Het gejuich van de kinderen die toekeken kwam boven het lawaai van de vallende stenen bingo in Park Stanislaus. fie of thee en de bingo begint om 15.00 uur. T Levenskunst voor wie goed oud wil worden “Oud worden is de enige manier 1111A ten c. De WN/fietsersbond erbij te betrekken GEEF ELKAAR DE HAND Donderdag 2 februari gaan we het nieuwe “Geef elders in het dorp en bent u niet in de gelegen heid om zelf te komen, laat het ons weten en u wordt opgehaald. Rond de klok van 16.30 uur sluiten we de middag af. Tot 2 februari en laat ons voor 31 januari weten of u wilt worden opgehaald. Jacqueline tel. 513 2523 of Ricky tel. 513 6086. In het kader van Oisterwijk 800 wordt er op zon dag 20 mei 2012 in de gemeente Oisterwijk een groots loopevenement gehouden. Er kunnen Afdeling Moergestel Vervolg van voorpagina Namens de initiatiefnemers, Jan Vriens, voorzitter Moergestel Fietsdorp Ook snelheidsbeperkingen blijken niet te hel pen: het probleem is en blijft de smalheid en bochtigheid van de weg naar Haghorst. Ook al rijdt een vrachtwagen slechts 30 km - en er rij den er daar zeer veel - dan nog komt men rake lings langs de fietsers. b. De vergelijking met andere wegen gaat mank (60/80 km) - Er is onvoldoende gekeken naar verkeersin tensiteiten, voertuigverdeling als intensiteiten fietsverkeer De vergelijking met andere wegen gaat mank (60/80 km) - Er is onvoldoende gekeken naar verkeersin tensiteiten, voertuigverdeling als intensiteiten fietsverkeer. We hebben inmiddels een exemplaar ont vangen van een ANWB-brief aan wethouder Joost Wagenmakers. Daarin wordt de weg naar Haghorst betiteld als een “zeer onveili ge route” en zij vragen om spoedoverleg! Op geen enkele manier schenkt het college aandacht aan de ontwikkelingen in het plan de Hilver. Een voorbeeld: er komt toch al een fietspad vanuit de Hertgangseweg naar de Donk- horst zodat er op een gedeelte toch al een fiets pad zal komen langs de Heizenschedijk. Wij hadden een veel positievere insteek ver wacht: graaf het plan uit 2003 op, actualiseer dat en ga op zoek naar financierings- en dek- kingsbronnen. Nog steeds is er in het kader van de regionale aanpak van het fietspadennetwerk een provinciale subsidieregeling die 50% bij draagt. Grijp zo’n kans, zou je zeggen. Misschien zit er ook nog wat geld in het potje van het Hilverproject. Een andere mogelijkheid is wellicht een koppeling aan de ontwikkeling van de LOG-locatie Stille Wille. Als dat door gaat zijn daarbij ook gelden beschikbaar voor de infrastructuur. Kanoboerderij de Reusel wordt de “Groene Poort” van het Hilvergebied. Daar hoort natuurlijk een fietspad bij. Tenslotte zal de gemeente Hilvarenbeek, die groot belang heeft bij de realisering, ook wel wat Veel winkelplezier en graag tot ziens! Liefs Tante Lilly Rootven 35a, Moergestel, 06-14427158 Volg Tante Lilly ook via Facebook voor leuke acties en binnenkort op www.tantelilly.nl Op 12 juni gaan we met de KVO naar de Floria- de. Het is de bedoeling om met de bus te rei zen en samen te genieten van een heerlijk dagje uit. Vanwege de voorbereiding willen we graag weten wie er meegaat. Daarom de goede raad geeft u zich nu op. Kosten incl. bus entree en diner 57,50. Graag opgeven voor 24 februari 2012 bij het bestuur t.n.v. Rikie. Op 13 maart is de algemene ledenvergadering, vriendelijk verzoek aan alle leden, houd u deze avond hiervoor vrij. De uitnodiging volgt. Na vele maanden voorbereidingen getroffen te hebben mag Hilly van Gansen zeg gen dat haar droom uit gaat komen. Namelijk haar eigen baby- en kinderkleding winkel met een goede prijs-/kwaliteitsverhouding: genaamd Tante Lilly. Hilly van Gansen is een rasechte Moergestelse en is reuze blij dat zij deze winkel in Moergestel kan beginnen. Ze is een enthousiaste meid die lachend door het leven gaat. Aangezien ze al jaren op een kinderdagverblijf werkte en dol is op kleding, kon het starten van een kinderkle- dingwinkel eigenlijk niet uitblijven. Daarbij is Hilly moeder van een dochtertje en weet zij uit ervaring hoe het is om voor kinderen kleding te kopen. Hierdoor hecht zij veel waarde aan goede betaalbare producten en een goede ser vice waarbij de klant centraal staat. Je kunt bij haar al terecht voor kleding vanaf maatje 44 t/m 140. Daarnaast zal Tante Lilly ook de winkel zijn waar u terecht kunt voor originele betaalbare kraamcadeautje’s, klein speelgoed, tassen, sieraden en nog veel meer 2003 al bereid zelfs 50% van de kosten te dra- hebbedingetjes. De collectie wordt elk seizoen door haar persoonlijk samengesteld! Momenteel start Tante Lilly met de volgende merken: Feetje, Babyface (BFC), Jubel, Sturdy, Dushi, De Kunstboer, Isi Mini Gooisefrutsels. Met enig sentiment werd er toegekeken hoe ‘hun’ oude school tegen de vlakte ging. Ook oud directeur Jan Geerts stond te kijken en nam nog wat foto’s. De huidige directeur was ook aan wezig. “Het is goed zo”, zei ze. “Natuurlijk is het voor Moergestel een afscheid van een gebouw met veel geschiedenis. Maar het was nu toch ook echt tijd voor iets nieuws”. j nam nog enige dagen in beslag. Ontelbare containers werden volgeladen met Eenmaal onderweg komt de nukkige Carl erach- puin. Puin met historie, puin met nostalgie! Tekst en foto: Judith Fonken-van Gisbergen ter dat hij een verstekeling aan boord heeft. Locatie: Raadhuis Oisterwijk. Start filmvoor stelling: 19.00 uur. De inleiding en de nabespreking van de film gebeurt onder de deskundige leiding van cul- tuurtheoloog Frank Bosman. Kosten: 5 euro incl. 2 bonnen voor koffie (meer info: www.elkaarnabij.nl) Deze film werd bekroond met een Oscar voor Beste Animatiefilm en Beste Filmmuziek. De gepensioneerde ballonnenverkoper Carl Fredricksen heeft besloten zijn laatste kans op avontuur te grijpen. Hij bindt duizenden kleu rige ballonen aan zijn huisje en vliegt weg. De sloop Fj*nmaal nnderweo komt de nnkkipeCarl erach- nuin. Puil Haal het oude plan uit de ijskast, ontdooi het en maak er iets moois voor de toekomst van! Het voorstel van b. en w. is dus een onvoldra gen vrucht, vraagt om meer onderzoek en is daarom absoluut nog niet rijp voor behande ling in de commissie van komende week, laat UITWISSELING MET KVO BEERZEN staan in de raad van 16 februari. Op 18 april is de uitwisseling met De Beerzen. De voorbereidingen zijn in volle gang en de ver- DE OIRSCHOTSE WEG wachtingen hebben een zeer positief karakter. Ook pleiten wij voor een fietspad vanuit ons een- We willen graag weten met hoeveel personen trum tot ‘t Draaiboompje. Dit traject is ook we aanwezig kunnen zijn en vragen iedereen die zeer gevaarlijk vooral voor de schoolgaande belangstelling heeft zich nü op te geven. Meer jeugd. Minstens 3 dagen per week “raast het info bij het bestuur of Rikie. autosluipverkeer” als de A58 weer eens ver- I stopt zit, binnendoor richting Oirschot. Ook hier moet een haalbaarheidsstudie op korte ter mijn plaatsvinden. Nieuwe verkeersremmers zijn slechts een lapmiddel en bieden geen struc turele oplossing. Kortom, we roepen alle dorpsgenoten op de politieke partijen te bewegen positief mee te denken en op korte termijn over te gaan tot daden! Laat Moergestel Fietsdorp echt haar naam waarmaken! elkaar de Hand” jaar van start met een gratis Beste kinderen van Moergestel, Op carnavalszondag organiseert C.V. De Dur- We beginnen om 14.30 uur met een kopje kof- draaiers weer de miniplaybackshow. fie of thee en de bingo begint om 15.00 uur. Heb je altijd al een keertje je idool willen play- Bent u niet woonachtig in Park Stanislaus maar backen, dan is dit je kans! Na de optocht kun _,jj-ji- je op het podium je act laten zien. Vorig jaar gin gen Isa Verschoor en Samé Van Mensvoort er met de wisselbeker vandoor. Zij playbackten Foeksia de Heks met echte bezemstelen en toverdrankjes Lijkt het je wat? Je kunt je opgeven bij Harriëtte van ’t Draai boompje, tel. 513 1315. Doen hoor! de marathon. Voor de verzorging onderweg zaamheid en het ontwikkelt een groter sociaal uit. Zij keken hun ogen uit! Hun oude school werd dan toch echt gesloopt. Maandag 9 januari was de grote dag. Groep 3 van de Graaf van Ursei mocht toezien hoe de sloop Tevens is het mogelijk om te winkelen op d.Een enquête te houden onder de weggebrui- winkel gesloten is. Bel haar gerust!!! gen. Kortom, voldoende argumenten om het huis werk nog eens drastisch over te doen en niet alleen op zoek gaan naar belemmeringen maar vooral kijken naar kansen! Dit betekent dat naar onze mening nodig is: De openingstijden van Tante Lilly zijn: a. Een representatief verkeers(tellingen)onder- Woensdag van 12.00 tot 18.00 uur zoek Vrijdag van 12.00 tot 20.00 uur b. Meer snelheidsmetingen, vooral in de boch- Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur afspraak; bijvoorbeeld in de avonduren als de kers en met name de fietsers m.b.t. de subjec tieve verkeersonveiligheid. en maak er iets moois voor de toekomst van! om lang te leven” zegt de volkswijsheid. Actief blijven diverse afstanden gelopen worden, met als parel bevordert het welzijn, het vermindert de één- zijn de atleten vrijwel geheel aangewezen op de netwerk. Het gevoel van zinvol bezig zijn, draagt j aan geluk zoals het bijwonen van een zijn wij op zoek naar ruim 200 vrijwilligers. filmvoorstelling. Op onze site www.marathonhetgenietenoister- Woensdag 25 januari 2012 met ‘UP’ 2009) wijk.nl treft u onder het blokje‘vrijwilligers’uit- r' J gebreide informatie aan van de verschillende taken. Wellicht is er ook voor u of een familiel id nog een mooie taak weggelegd in bijv, het ver- keersregelaars team, verzorgingsteam of trans portteam. Wij zouden het een sportief gebaar vinden als wij uw naam aan de lijst van vrijwil ligers toe mogen voegen. Vrijwilligers sturen een e-mail naar: info@ma rathonhetgenietenoisterwijk.nl PAGINA 3 Belangenorganisatie voor senioren ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 JANUARI 2012 11 i maandag y januari was ae grote dag. vrroep van de oraai van ursei mocnt toedien noc ue sioop werd ingezet. Ook waren er vele andere belangstellenden. Het is tenslotte een gebouw met veel nostalgie. Meerdere generaties hebben er les gehad. HOPVELD 17-MOERGESTEL J ALLROUND MAKELAARDIJ SS GilzerbaanM 5037 KV Tilburg T013-5920080 FOB 4688259 lwww.allroundniakelaardij.nl Z.1JJL1 UC dllULUll V11JWC1 gCllCCl cUUlgCWCZ.C1JI Up UL UCLWUA. organisatie. Om dit in goede banen te leiden, sterk bij i iirtnlzol noclnton ic Kol noov* rromcflll JT. .1 1. J 1 J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3