in 'Den Boogaard Zaterdag 28 januari 2012 20.00 uur informatie Protestantse gemeente Oisterwijk 00 00 - 2012, het jaar van de transformatie Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, Eerste H. Communie groep 1 les 6; 18.30 uur: 4-jarigen Muzikale begeleiding: (S)taporkest d'Ambiejans 29 januari 2012 10.15 uur - ds. Wim de Leeuw uur: evaluatie kerstconcert. Donderdag 2 februari, 20.00 uur: Bijbelavond over Jezus. t met zijn persoonlijke situatie. Anton heeft tot twee- MTV Radio Op zondag 29 januari kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presen tatie is in handen van Comé Schoenmaker. De techniek is in handen van Marcel Oer- lemans. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Toegangskaarten a 10,- euro (incl. 'n kopje koffie) zijn verkrijgbaar bij Novy Van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo Supermarkt en Den Boogaard, (telefonisch reserveren Is niet mogelijk!) Op donderdag 26 januari kunt u vanaf 19.00 uur weer kijken naar een nieuwe MTV-uit- zending. Deze week staan op het MTV-programma: - Info-avond St. Jansplein; - Uitgave dvd harmonie; - Aanbieden groen afval; - Hul diging gildebroeders. De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna aansluitend de uitzending van afge lopen week wordt herhaald. Daarna wor den deze items gedurende de avond steeds opnieuw uitgezonden. Op zaterdag 28 januari vanaf 13.00 uur kunt u deze uitzendingen ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! Kinderclub De Schaapskooi Donderdag 2 februari 15.30-16.45 uur De volgende kindermiddag staat gepland op donderdagmiddag 2 februari van 15.30 tot 16.45 uur in het parochiecentrum. Iedere keer staat er een thema over het geloof centraal. Deze keer gaat het over Mozes en de Tien Geboden. Kinderen van 7 tot 11 jaar zijn van harte uit genodigd. U kunt uw kind opgeven bij dorris.rij- nen@home.nlmaar dit is niet verplicht. Loop gerust samen met je kind binnen om mee te kij ken. U bent van harte welkom. Tot dan, pastor Theo, Tonnie Dorris trie. Ook Jan werkte lange tijd in de textielin dustrie. Na hard werken vond Jan ontspan ning in het optrekken met zijn kinderen, veel vrije tijd werd doorgebracht op de Warande, met zijn honden en met wandelen. En samen met zijn vrouw hield hij vogels. Vanwege de gezond heid verhuisden ze naar Park Stanislaus, waar ze samen nog een fijne tijd hebben gehad. Jan overleed daar op 89 jarige leeftijd. Op 4 januari overleed Lies van Esch-van den Boogaart, sinds augustus 2002 weduwe van Jos van Esch. Lies werd geboren op de Vinkenberg en groeide daar op in een gezin met 7 kinde ren. Ze volgde een opleiding voor coupeuse, een vak dat ze uitstekend in de vingers had. In 1950 trouwde ze met Jos en trok in bij haar ou ders. Na de geboorte van hun eerste kind ver huisden ze naar de Schoolstraat waar Jos een loonbedrijf en later een benzinepomp had. Lies legde makkelijk contacten, had een brede be langstelling, was sociaal en betrokken en hielp waar ze kon. Ze stond midden in de samenle ving, vond educatie en het volgen van cursus sen belangrijk, ook voor zichzelf. Verhuizen naar Park Stanislaus was niet makkelijk, ze miste het zorgen voor haar gezin. Lies overleed op 89 jarige leeftijd. Op 7 januari overleed Cor van de Wiel, echt genoot van Annie van Korven. Cor werd gebo ren in Oisterwijk en groeide daar op met zijn 2 broers en 4 zussen. Hij trouwde met Annie en hun geluk werd compleet met de komst van de beide kinderen. Cor was een rustige man die gelukkig was als het zijn gezin goed ging. Enkele jaren geleden werd er een ernstige ziekte bij hem geconstateerd en een periode van leven tussen hoop en vrees volgde. Cor klaagde niet maar bleef opgeruimd en positief. Het verlies van Bas afgelopen zomer was een grote klap, samen met Annie probeerde hij dit te verwerken. De laatste tijd leek het lichamelijk beter met hem te gaan, de artsen stelden voor om nog één kuur te ondergaan. Maar helaas mocht het niet zo zijn, Cor overleed op 69 jarige leeftijd aan een opeenstapeling van complicaties. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (sect) f W/WW NI - behandeld. Het toenmalig parochiebestuur kan zich daarin niet vinden. Daarom heeft Anton het huidige parochiebestuur gevraagd om daar nog eens naar te willen kijken en, indien daar gegronde redenen voor zijn, hem te willen reha biliteren. Parochiebestuur, pastoraatgroep en Anton heb ben afgesproken dat er een vertrouwenscom missie zou moeten komen die probeert klaar heid te scheppen in deze voor Anton zo pijn lijke periode. We verkondigen wekelijks dat we een open parochie willen zijn. Laten we dit dan ook naar Anton toe waar maken, ongeacht wat de uitkomst zal zijn van het werk van de vertrouwenscommissie. Het gaat nu in de eer ste plaats om de menselijke waardigheid. Paro chiebestuur en pastoraatgroep enerzijds en An ton Smits anderzijds vertrouwen er op dat er door de commissie voldoende oplossingen wor den aangedragen die tot beëindiging van het conflict kunnen leiden. Tot slot laat Anton weten dat hij zich wil ver ontschuldigen voor de gevoelens die hij moge lijk heeft gekwetst door zijn plotselinge optre den tijdens de liturgie. Ouderavond i.v.m. het H. Vormsel: 31 janu ari 20.00 uur Parochiecentrum Deze avond is bedoeld voor de ouders van jon gens en meisjes uit groep 8 die in november a.s. hun H. Vormsel willen ontvangen. De ouders hebben, via de 3 basisscholen, een uitnodiging ontvangen. Deze oproep/uitnodiging in MN is bedoeld voor de ouders waarvan zoon of dochter in de leeftijd van groep 8 op een ande re school onderwijs ontvangt. Actie Kerkbalans “Wat is de Kerk mij waard?” Tegen de gevel van onze parochiekerk hangt het bord ‘Kerkbalans’. Ieder die voorbij komt wordt er weer aan herinnerd hoe belangrijk het is dat ook onze parochie een gezonde financiële basis heeft. Gelukkig hebben we die en dat moet ook zo blijven en zeker met het oog op de toekomst. Zoals op veel plaatsen, wordt ook binnen onze parochie goed afgewogen waar wij kunnen bezuinigen. Niet elke bezuiniging is goed en zin- L.__„<-. We mogen ons gelukkig prijzen dat we enkele zeer deskundigen op het gebied van de finan ciën hebben! De financiële cijfers van de parochie zijn openbaar en kunnen, op verzoek, worden ingezien. We publiceren niet alle cij fers omdat enige deskundigheid (en toelichting) wordt verondersteld. Ons banknummer is 13.45.04.348 t.n.v. Parochie St. Jans Onthoof ding. WIJ GEDENKEN Op 1 januari overleed Jan Schraven, 66 jaar getrouwd met Riet van den Broek. Jan werd geboren in Ravenstein. Zijn moeder overleed jong en zijn vader vertrok met zijn jonge gezin naar Tilburg waar werk was in de textielindus- Huis voor Zingeving: Het is 2012 en de mogelijkheid tot transforma tie is groter dan ooit. We worden uitgedaagd om aangeleerde overtuigingen en ingesleten patro nen te herkennen, erkennen en los te laten en op een authentieke manier in het leven te staan. Ria Schoot Uiterkamp, energetisch coach en docente bij Sonnevelt Opleidingen, verzorgt woensdag 1 februari bij het Huis voor Zingeving de workshop ‘Start je transformatie’ om je hier bij te helpen. Tijdens deze kennismakingsworkshop laat Ria Schoot Uiterkamp je door middel van opstel- lingen ervaren waar je staat in deze periode van je leven, wat er nodig is om je innerlijk ver langen tot realiteit te maken en welke stappen je te zetten hebt om deze verandering te bewerk stelligen. Uiteraard is er ook gelegenheid om vragen te stellen. De workshop begint om 19:30 uur tot ca. 22:00 uur. Entree: 25 euro p.p. (incl. koffie). Inschrij ven kan via mail: welkom@huisvoorzinge- ving.nl, of telefonisch: 06-1430 6565. U vindt het Huis voor Zingeving aan de Kloosterdreef 4 en op www.huisvoorzingeving.nl. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 JANUARI 2012 ïl^s. *00r n0°dgeVDllen; 06 1029 4358. 3e ZONDAG DOOR HET JAAR - JAAR B - Week van 28 januari - 4 februari 2012 ZATERDAG 28 januari, 19.00 uur: H. Mis met samenzang Verj. Anneke Vriens; jgt ouders Venmans-Ver- hoeven; 14e jgt. Jo van Dijk e.v. Cor Robben en overl. familie. ZONDAG 29 januari, 10.00 uur H. Mis met samenzang (er is een kinderwoorddienst). Jgt. overl.ouders Kools-Vermulst en schoon zonen Hein en Jos; Hendricus en Cornelia van Overdijk-Kemps, zoon Piet en dochters Nelly en Riet; verj. Cornells Roozen e.v. To Hessel- mans; Harrie Wolfs e.v. Cor van de Broek; verj. Bart Burgers e.v. Jans van de Ven; Johanna Pijnenburg e.v. Wilhelmus Wolfs; jgt. Cornelia Witlox-van de Ven; jgt. Tijntje Vriens e.v. Carel van der Velden; jgt. Anna van Esch e.v. Comelis Michels, kinderen Mien en Dré en schoonzo nen Wim en Janus; jgt. Adrianus van Dijck e.v. Henrica Wolfs. KAPEL PARK STANISLAUS Zaterdag 21 januari, 17.30 uur: H. Mis met samenzang. Woensdag 25 januari, 19.00 uur: Woord- en communieviering. DOPEN Zondag 29 januari, 11.45 uur: Fiene Jolie en Hidde Hurkmans. PAROCHIEAGENDA Maandag 30 januari, 20.00 uur: Doopvoor- bereiding; Dinsdag 31 januari, 17.00 uur: Voorbereiding vol. Ons bestuur heeft daar gelukkig oog Eerste H. Communie groep 1 les 6; 18.30 uur: ---•-•J—- - Heilig Avondmaal. Er is kindemevendienst Voorbereiding Eerste H. Communie groep 2 les en crèche en jeugdkerk 6; 20.00 uur Ouderavond i.v.m. H. Vormsel. Na de dienst is er de mogelijkheid om brieven SOu^^WerkwoepVWV te schrijven voor Amnesty International in de g - P huiskamer van de Voorhof. De brieven gaan dit keer naar de ambassade van de Republiek j Turkije en gaan over twee zaken. Ten eerste I wordt verzocht om Halil Savda de vrijheid en Gezinsviering waarin doopschelpen worden ruimte te geven om door publicaties en toespra- meegegeven ken gewetensbezwaarde militairen te onder- Op zondag 5 februari is er om 10.00 uur een steunen. Ten tweede wordt gevraagd om te stop- gezinsviering m.m.v. het kinderkoor. In de vie- pen met het vervolgen van gewetensbezwaar- ring worden de doopschelpen aan de doopou- de militairen en om vervangende burgerdienst- ders van 2011 meegegeven. De ouders worden plicht in te voeren. uitgenodigd om de doopkaarsen van hun kin- j deren mee te nemen naar de dienst. Deze zondag vieren we de Maaltijd van de Heer. Op het leesrooster staat Marcus 121-28 waar Mededeling zoals gedaan na de vieringen op Jezus en zijn leerlingen in de synagoge een 21 en 22 januari bezeten man ontmoeten. In het Marcus-evan- Via de media is intussen bekend dat Anton gelie verschijnen met regelmaat ‘boze geesten’. Smits die van 1990 tot 1998 aan onze parochie Opvallend is dat zij meer over het Messias- verbonden is geweest, al lange tijd worstelt- geheim (wie is die Jezus van Nazareth nu?) r; - onthullen dan anderen. Hier geneest Jezus de maal toe in de zondagochtenddienst in de kerk man van de boze geesten en iedereen is verbij- aangegeven, dat hij nog dagelijks lijdt onder het sterd door deze eerste openbare genezing die j feit dat hij, naar zijn mening, na de dood van Jezus doet. zijn zoon door onze parochie onbehoorlijk is Om 19.00 uur is er een viering in de Burght- weide door dhr. Henk van der Linden. AGENDA 30 januari 19.00 uur: repetitie cantorij 30 januari 18.30 uur: eerste avond nieuwe Al pha Cursus in de Johannesparochie 2 februari 19.45 uur: 2e gespreksavond Cate chismus van de Compassie 4 februari 20.00 uuroefenen met gelegenheids- jongeren-koor 5 februari 12.00 uurKerk op Schoot viering 0- 0900 332 22 22 PAGINA 2 MTV iAÜIBIS p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: lnfo@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma - vrij: 08.00 -17.30 uur Zes sauwelaars: 'vl Zie ook: www.porochiemoergestel.nl Misintenties 14 dogen voor afroepweekend opgeven. HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.j. Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep ’’Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2