Graaf ’geveld’door slopershamer... I Partij Gemeente Belangen wil samen met inwoners verwaarloosde gebouwen aanpakken Tweede Jeugd speelt ’Zusters in zaken’ 'Auberge de Man' sluit zij'n deuren Stiltewandeling, om relatief snel tot rust te komen Theaters Oisterwijk Moergestel KBO-Brabant Expositie in De Verdieping Volgende week meer... Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De toneelclub “De Tweede Jeugd” heeft weer een stuk ingestudeerd met als titel: “Zusters in zaken”. Het is een blijspel in 3 bedrijven, geschreven door Ton Da vids. PGB zet ’Aanpak leegstaande panden’ op de politieke agenda! In de gemeente Oisterwijk wordt steeds ‘letterlijker’ zichtbaar dat de huizenmarkt in het slop is geraakt. Leegstaande en verwaarloosde panden, zoals Mensink' en het Avangterrein in Moergestel. De politieke partij PGB roept nu de inwoners op om mee te denken over mogelijke oplossingen voor dit probleem om dit vervol gens aan de orde te stellen tijdens de commissie ruimtelijke zaken. Evenementen in Tiliander Eindeloos Bewustzijn (lezing door Pim van Lommel) - Pleiade Theater voor Zingeving Vrijdag 27 januari 20.00 uur. Prijs: 15,00 GUO-Concert - Andar- Caledonia Eire NL Vlaanderen USA Zaterdag 28 januari 20.30 uur. Prijs: 20,00 Passie voor Piazzolla - Grupo del sur Zondag 29 januari 15.00 uur Prijs: 15,00 Afdeling Moergestel GEEF ELKAAR DE HAND Donderdag 2 februari gaan we het nieuwe “Geef elkaar de Hand” jaar van start met een gratis bingo in Park Stanislaus. We beginnen om 14.30 uur met een kopje kof fie of thee en de bingo begint om 15.00 uur. Bent u niet woonachtig in Park Stanislaus maar elders in het dorp en bent u niet in de gelegen heid om zelf te komen, laat het ons weten en u wordt opgehaald. Rond de klok van 16.30 uur sluiten we de middag af. Tot 2 februari en laat ons voor 31 januari weten of u wilt worden opgehaald. Jacqueline tel. 513 2523 of Ricky tel. 513 6086. BINGO 26 JANUARI Niet op donderdag 19 januari maar op donderdagmiddag 26 januari bent u weer van harte welkom op onze gezellige bin go. Aan vang 14.00 uur in Den Boogaard. Ook als u geen lid bent van de KBO bent u van harte welkom. Er worden 6 rondes gespeeld en een kopje koffie wordt u door ons aangeboden. Er zijn weer leuke prijzen te winnen. Addy en Joke heten u van harte welkom. In de maand februari organiseert de KBO geen bingomiddag. Wel nodigen wij u van harte uit voor de bingo die wordt gehouden op dinsdag middag 21 februari. Deze bingo is geheel gra tis en staat in het teken van Carnaval. Dus alle maal komen!!! Edzo Meerman en Stan van Dongen exposeren in Galerie De Verdieping. Geopend op 21 en 22 januari 2012 van 11.00 t/m 17.00 uur. Edzo is sinds 1979 lid van FC Dongen en vanaf de oprichting lid van de FG De Huiskamer. Als vroege voorstander van digitale fotografie heeft hij vooral een voorkeur voor zwartwitfotogra- fie. Op het eindresultaat wil hij zoveel moge lijk invloed uitoefenen dus de foto’s worden ook in eigen beheer uitgeprint. Als liefhebber van bluesmuziek heeft hij veel bluesmuziekanten geportretteerd en ook in het fotograferen van landschappen vindt hij zijn hobby. Stan is sinds 2002 lid van FC Dongen en ini tiator van Natuurfotoclub De Langstraat. Als kind ging hij vaak met zijn vader naar “den duin”. Gedurende jaren is hij lid van IVN De Waerdman-De Langstraat. De natuur is als het ware met de paplepel ingegeven. Hij heeft de laatste jaren specifiek in het gebied van NP De Loonse en Drunense Duinen gefotografeerd. Zijn fullcolour natuurfoto’s, als Momenten in NP De Loonse en Drunense Duinen, laten een diversiteit aan foto’s zien, o.a. landschappen, macrofoto’s etc.. lijkheden en onmogelijkheden te onderzoe ken. Oproep richting inwoners! PGB roept inwoners op om mee te praten over dit onderwerp. Wellicht zijn er nog creatieve ideeën vanuit de bevolking die kunnen bijdra gen aan een oplossing. Daarom nodigt PGB iedereen van harte uit om hun mening over dit onderwerp te geven. Dit kan op diverse manie ren: via een mail naar info@partijgemeentebe- langen.nl, door een bezoek te brengen aan de fractievergadering van PGB op maandag 23 januari a.s. om 20.00 uur in Den Boogaard of via een telefoontje naar PGB-raadslid Carlo van Esch (tel. 06-22126062). Voor meer infor matie kunt u ook terecht op de website www.par- tijgemeentebelangen.nl. Evenementen in Den Boogaard Sauwelen Zaterdag 28 januari 20.00 uur Prijs: 10,00. Verkooppunten: Novy, Jumbo, Korenmaaier, Den Boogaard Moergestel Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren: 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com Kortom: het zakendoen wordt belangrijker dan het ingetogen kloosterleven met gebed en meditatie. Vanzelfsprekend gaat niet alles van een leien dakje, maar meer willen wij u eigen lijk niet verklappen. Eén ding is zeker: er valt veel te lachen, want het wordt een dolle boel! De uitvoeringen zijn: donderdag 19 januari om 14.00 uur voor alle senioren vrijdag20 januari om 20.00 uur zaterdag21 januari om 20.00 uur Kaartjes verkrijgbaar en in de voorverkoop aan de balie in Den Boogaard. Ook in 2012 organiseert Grootmoeder Aarde weer stiltewandelingen, die het ritme van de natuur en de seizoenen volgen! De eerstvolgende stiltewandeling is op woens dag 25 januari en heeft als thema het midden van de winter. Tijdens de wandeling staan we ook stil bij de heilige St. Brigida, waarvan men in deze periode haar naamdag viert. Aan Brigida worden wonderen toegeschreven, waarbij ze vee heeft genezen. Ook is er in Zuid-Limburg een bijzondere waterbron aan haar gewijd (de Brigidabron). Tijdens de stiltewandeling zal ik nog wat meer over haar vertellen. Het zou fijn zijn als jij zou meewandelen met ons! Een stiltewandeling is een wandeling in het Groene Woud, in de omgeving van Moergestel. Doordat er in stilte wordt gewandeld kun je hierbij in relatief korte tijd helemaal tot jezelf komen. Je kunt het zien als een soort wande lende meditatie in een mooie, rustgevende omgeving. Elke keer gaan we weer naar een andere, bijzonder mooie locatie in de omgeving van Moergestel. Zo zijn we al naar de Brand (in Udenhout, op de grens van de Loonse en Dru nense Duinen), naar de grafheuvels op de Regte Heide (vlakbij Goirle) en naar de kapel van de Heilige Eik in Oirschot geweest. Vanuit mijn praktijk, Grootmoeder Aarde, heb ik veel ervaring opgedaan met het wandelen met een groep mensen in stilte. Het blijkt dat dit een heel goede manier is om even helemaal los te komen uit de drukte van alledag. De stiltewandeling vindt plaats op woensdag ochtend 25 januari van 9.00 tot ca. 11.30 uur. De wandeling zelf duurt ongeveer een uur. Daarna praten we nog even na, onder het genot van een kopje thee. De kosten voor deelname zijn EUR 5,-. De stiltewandeling is voor ieder een toegankelijk, maar er wordt wel op onver harde paden gewandeld. Voor meer informatie en aanmelding kun je kijken op: www.groot- moederaarde.nl of bellen met Saskia Basten: 06- 51003388. Om het hoofd boven water te houden willen de zusters in hun klooster een Klooster-Parc stich ten, een soort Centerparcs. Ze nodigen mensen uit om, tegen betaling uiteraard, op prettige wijze van het kloosterleven te komen proeven. Bovendien proberen ze aan die bezoekers aller lei zaken te slijten, aangeprezen als kloosterpro- ducten. Hoe lang dl en... hoe lang nóg....??? Het Avang-terrein en het pand van Mensink. Het zijn de belangrijkste voorbeelden van leeg staande panden, die veel inwoners van Moer gestel al jarenlang een doorn in het oog zijn. Op beide locaties spelen nieuwbouwplannen, maar vanwege de crisis gaat dit niet zo voorspoedig als gewenst. Het sprekende voorbeeld daarvan is Ermelindishof, waar kort geleden de stekker is uit getrokken. Gevolg is dat het hart van Moergestel wellicht nog jarenlang een trooste loze aanblik heeft. Wat kunnen we eraan doen? De vraag die bij velen leeft, is waarom er niets aan gedaan wordt. Waarom worden de panden niet gesloopt? Waarom doet de eigenaar niks en waarom doet de gemeente niks? Om deze reden heeft Partij Gemeente Belangen (PGB) het nu op de politieke agenda gezet. Zij stelt het onder werp tijdens de eerstvolgende commissieverga dering ruimtelijke zaken aan de orde. Die ver gadering is op donderdag 26 januari a.s. om 20.00 in het Raadhuis in Oisterwijk. Daarin wil PGB in debat met het college van B&W en de andere politieke partijen om samen de moge- Foto: Judith Fonken-van Gisbergen Ze willen graag iedereen bedanken voor het gezellige samenzijn "onder de toren" en ze hopen u in de toekomst, op een andere locatie, te mogen ontmoeten. Ruim twaalf jaar geleden openden Henri en Fran?oise de Vos-van Spaendonck 'Auberge de Man' in het voormalige woonhuis van Martina Rijnen aan de voet van de Moergestelse toren. In 2007 werden ze opgenomen in de prestigieuze Guide Michelin, de bijbel voor elke liefhebber van culinair genot. "Dit klassieke restaurant met gezellige, intieme sfeer heeft zich genesteld in een monumentaal pand (1665) bij de kerk. Het ommuurde ach- terterras kijkt uit op de klokkentoren". Gevolg van de vermelding was dat Moergestel internationaal op de kaart was gezet. Van heinde en verre kwamen liefhebbers naar 'Auberge de Man' om te genieten van de kookkunsten van patron-cuisinier Henry de Vos. Tengevolge van het teruglopende aantal gasten, hebben Henri en Franfoise besloten om hun restaurant te verkopen en als gevolg daarvan sluit de deur op 30 januari 2012. Belangenorganisatie voor senioren MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 18 JANUARI 2012 PAGINA 3 f;

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3