nfarmatie CWM Harrie Wolfs Dankbetuiging (013) 513 1504 Expositie ‘Mooi, apart, anders?’ in Park Stanislaus Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.porochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven. Pleïade Theater voor Zingeving Protestantse gemeente Oisterwijk Thijs van de Moergestel, januari 2012 Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de belangstelling tijdens zijn ziekte en na het overlijden van mijn man en onze oom In het bijzonder danken we pastor Theo te Wierik, doktoren Schopman, Hekking en Van Gastel, Buurtteam Thebe thuiszorg en uitvaartverzorging Will Pellis. Het geeft ons veel steun. Hartelijk bedankt! Cor Wolfs-van den Broek Familie Wolfs Familie Van den Broek ZATERDAG 21 januari, 19.00 uur: Oecume nische viering m.m.v. Zanggroep Inspiration Noud van Beers; e.v. Joke van den Boom; jgt. Joke van ’t Klooster. 3e Zondag door het jaar - Jaar B - Week van 21- 28 januari 2012 ZONDAG 22 januari, 10.00 uur H. Mis met samenzang (er is een kinderwoorddienst) Verj. Jo op ’t Hoog-Wolfs; jgt. overl. ouders Thijs van der Staak en Elisabeth Thielen, zoon Frank en schoonzoon Cor. MTV Radio Op zondag 22 januari kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presen tatie is in handen van Hermus. De techniek is in handen van Martij n van de Wouw. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 18 JANUARI 2012 gegaan omdat ook zij weten dat we een mooie en bloeiende parochiegemeenschap zijn waar de zorg voor elkaar wordt vertaald in onze bij dragen. De financiële cijfers van de parochie zijn openbaar en kunnen, op verzoek, worden inge zien. We publiceren niet alle cijfers omdat enige deskundigheid (en toelichting) wordt veronder steld. WIJ GEDENKEN Op 29 december overleed Rien van Eert, we duwnaar van Nellie Bombay en Corrie van Dal. Rien werd geboren in Boxtel in een gezin met 8 kinderen. Als jongeman moest hij onderdui ken. Na de oorlog ging hij werken eerst bij de NS en later bij de PTT. Hij volgde daar diver se opleidingen en werd kantoorhouder. Samen met zijn gezin kwam hij naar Moergestel. In 1983 overleed Nellie, zijn eerste vrouw. Ruim 4 jaar later hertrouwde hij met Corrie en bra ken er weer mooie jaren aan. Er werden reizen gemaakt, kilometers gefietst, getekend en geschilderd en hij werd biljartkampioen. Zo’n 2 maanden geleden ging zijn gezondheid snel achteruit. Rien overleed thuis op 87 jarige leef tijd. Het HART De Nederlandse schrijfster Suzanne van der Schot woont en werkt in Amsterdam. Geregeld schrijft ze een stukje over de vreugdes en uit dagingen van een christen in de metropool. Ditmaal neemt zij ons mee naar: De Bijbel op de Zuidas. Uitgerekend in de wereld van het geld -de Amsterdamse Zuidas- is er een initia tief ontstaan om het christelijke geloof nieuw leven in te blazen. Wil je het volledige artikel lezen ga naar: www.parochiemoergestel.nl Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (seen) KAPEL PARK STANISLAUS: Zaterdag 21 januari, 17.30 uur: H. Mis met samenzang. Woensdag 25 januari, 19.00 uur: H. Mis. Oecumenische viering “Eenheid met gevou wen handen” Je hebt twee handen, een linker en een rechter! Steek één hand uit naar links en één naar rechts, en verzoen de mensen met elkaar! Vormsel 2012 Ouderavond: 31 januari 20.00 uur Parochiecentrum Deze avond is bedoeld voor de ouders van jon gens en meisjes uit groep 8 die in november a.s. hun H. Vormsel willen ontvangen. De ouders hebben, via de 3 basisscholen, een uitnodiging ontvangen. Deze oproep/uitnodiging in MN is bedoeld voor de ouders waarvan zoon of dochter in de leeftijd van groep 8 op een ande re school onderwijs ontvangt. Op donderdag 19 januari kunt u vanaf 19.00 uur weer kijken naar een nieuwe MTV-uit- zending. Deze week staan op het MTV-programma: - Sloop Graaf van Ursel; - Verkeersrapport WN inz. brede school; - Promo sauwel- avond; - Actueel; - Natuurlijk Ties. De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna aansluitend de uitzending van afge lopen week wordt herhaald. Daarna wor den deze items gedurende de avond steeds opnieuw uitgezonden. Op zaterdag 21 januari vanaf 13.00 uur kunt u deze uitzendingen ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! Actie Kerkbalans “Wat is de Kerk mij waard?” In de afgelopen dagen is er weer heel veel werk verzet door de drukkerij van de parochie, de dames en heren die de brieven gevouwen en ingestoken hebben, de bezorgers m/v en ande re stille werkers en werksters die voor de kof fie zorgden en de afwas deden etc. Het is alle maal weer gedaan door onze vrijwilligers. Be dankt jullie allemaal. En nu maar hopen dat vele parochianen mee gaan doen met de actie zodat we een mooi resul taat kunnen bereiken. Het zou geweldig zijn wanneer we onze uitgaven en inkomsten in evenwicht kunnen houden in 2012. Dank ook aan onze penningmeester en de financiële com missie die al veel eerder veel werk hebben ver zet en die met vertrouwen het jaar 2012 in zijn Abdijweekend in de Veertigdagen Vastentijd in Oosterhout Van vrijdag 23 maart (15.30 uur) t/m zondag 25 maart (15.30 uur) Een weekend waar je even tot je zelf kunt komen en in de vastentijd met elkaar een gesprek aan kunt gaan vanuit de uit spraak van Maria: ‘Doe maar wat Hij u zeggen zal.’ Ga je mee naar Oosterhout? Wacht niet te lang en schrijf je vlug in, het aantal plaatsen is beperkt tot 11 personen. Zie: www. parochie- moergestel.nl Opgave via parochiesecretariaat, tel. 513 27 74 of via abdijdagen@gmail.com of tel. 528 61 88. Pirn van Lommel over bijna dood ervaringen Vrijdag 27 januari a.s. verzorgt cardioloog Pim van Lommel een lezing over bijna dood erva ringen (BDE) tijdens het derde Pleiade Theater voor Zingeving bij Tiliander in Oisterwijk. Volgens Van Lommel is de heersende, materia listische visie van artsen, filosofen en psycho logen op de relatie tussen hersenen en bewust zijn te beperkt om het verschijnsel te kunnen duiden. Van Lommel deed de afgelopen twintig jaar onderzoek naar bijna-dood ervaringen bij patiënten die een hartstilstand hadden over leefd. Het boek Eindeloos Bewustzijn verscheen in 2007, werd genomineerd als beste boek in 2008 en is met ruim 130.000 verkochte exem plaren een enorme bestseller. In zijn boek en tijdens zijn lezing legt Van Lommel stap voor stap uit hoe mensen die kli nisch dood zijn toch zo'n indringende erva ring kunnen hebben. Hij doorspekt zijn betoog met verhalen van mensen die een bijna-dood ervaring hebben meegemaakt. Kaarten a 15 p.p. zijn verkrijgbaar bij Pleiade (Willem II straat 50 in Tilburg) en via de website van Tili ander (www.tiliander.com). Aanvang is 20:00 uur. Vanaf 19:30 uur word je muzikaal ontvan gen in de theaterzaal van Tiliander in Oisterwijk door de 22-jarige, Tilburgse zangeres Nina June. Voor meer informatie: www.huisvoorzingeving.nl. De Oisterwijkse Lia Smulders exposeert tot 14 februari haar werken in Park Stanislaus. Zij heeft verschillende teken- en fotografiecursus- sen gevolgd bij de Krekul in Oisterwijk en daar een goede leerschool genoten in “anders kijken Haar voorkeur gaat uit naar abstractie, detail- fotografie en bewust onscherpe foto’s en ze heeft ervaring met fotograferen tijdens een uit vaart. Ze hoopt dat de waarnemer geprikkeld wordt even stil te staan bij haar foto’s en teke ningen. Na jaren van analoge fotografie is ze gezwicht voor de gemakken van digitale foto grafie. Haar foto’s worden niet bewerkt, ze zijn puur en echt. Mooi, apart, anders? Dat bepaalt u zelf door te komen kijken in Park Stanislaus waar de wer ken van Lia te bezichtigen zijn in de gangen op de begane grond en op de verschillende ver diepingen in het gerenoveerde gedeelte, die u met de lift kunt bereiken. Deze expositie is te bezichtigen op werkdagen van 9.00-18.00 uur en in de weekenden van 9.00-16.00 uur. Iedereen is van harte welkom. 22 januari 2012 10.15 uur - ds. Tom Rijken Er is kindemevendienst en crèche Het is deze zondag de tweede zondag in de week van het gebed van de eenheid. Thema voor deze week is “Winnen met gevouwen handen” naar aanleiding van 1 Korintiërs 15:57. Op het leesrooster staat Marcus 1:14-20, de roeping van de eerste discipelen. Ook in de Oudtestamentische lezing (1 Samuel 3) gaat het over roeping, geroepen worden. Roeping roept de vraag op waartoe wij geroepen zijn in ons leven en in ons geloof.Iets om over na te denken. Op 21 januari om 19.00 uur zal de jaarlijkse geza menlijke viering met de St.Jansparochie te Moergestel plaatsvinden. Vorig jaar was de parochie bij ons te gast, dit jaar zijn wij uitge nodigd daarheen te gaan en samen te vieren in de Woord en Gebedsdienst waar het koor Inspiration haar medewerking zal verlenen; Theo te Wierik en Hester Radstake zullen samen dienst doen. Door samen te vieren pro beren we in het klein al de eenheid van de Christenen te bewerkstelligen: rooms-katholiek en protestant vieren samen, zingen samen en bidden samen. Op 24 januari om 19.45 is in de Voorhof de eerste van drie avonden (3 en 9 februari) over de catechismus van de compassie (Boek van Christiane Berkvens-Stevelinck en Ad Alblas). we willen met elkaar in gesprek gaan over een aantal waarden die in dit boek naar voren ko men. 0900 332 22 22 De kersttijd afgesloten Maandagmorgen, 9 januari, waren 28 paro chianen in de kerk aan het werk om de kerst stal en kerstversiering op te ruimen. De vaste ploeg mannen die elke maandagmorgen aller lei klussen in en rondom de kerk doet, de bloemsiergroep, de kerkhofploeg en de koster hebben de kerk weer keurig opgeruimd. Een woord van dank is hier op zijn plaats. Onze dank gaat verder uit naar iedereen die op de een of andere wijze heeft meegeholpen om het Kerstfeest en Oud en Nieuw weer tot een fijn en vooral zinvol gebeuren te maken. Dank ook aan u en jullie die met velen aanwezig waren tijdens de kerstnachtvieringen en de dagen daarna. U en jullie hebben ons een riem onder het hart gestoken met uw aanwezigheid. We gaan samen verder en weet: u en jullie blijven welkom! In het kader van de ‘Week voor de eenheid van de christenen’, is er op zaterdagavond 21 janu ari in onze parochiekerk om 19.00 uur een oecumenische dienst waarbij dominee Hester Radstake en pastor Theo te Wierik voorgaan. Hester verzorgt de verkondiging en zanggroep Inspiration verzorgt de (samen-)zang. We hopen dat velen mee komen vieren. DOPEN Zondag 22 januari, 11.45 uur: Ellemieke Evers. AGENDA Zaterdag 21 januari, 10.00 uur: Gildemis met het gilde St. Sebastiaan en Barbara. Maandag 23 januari, 14.00 uur: Werkgroep woord- en communievieringen. Dinsdag 24 januari, 15.30 uur: Voorbereiding eerste communicanten Mozaïek, les 6. Donderdag 26 januari, 20.00 uur: Eerste van de vier Bijbel avonden over Jezus. PAGINA 2 1 p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d. Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 WV Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur KEUKEN- EN INTERIEURBOUW PR. IRENESTRAAT 9 5066 BD MOERGESTEL TEL. (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2