Ok gij hurt in d’n opstoet! Kandidaten aanmelden voor de Moergestelse vrijwilligersprijs VVN keurt verkeersplannen gemeente rondom brede school af Aphrodite Oisterwijk John Miles in ZM op 22 januari Scouting St. Jan: Vrijwilligersprijs in 2006. Huidverzorgingsinstituut doen om die le plaats weer te veroveren. Wat Uw Gemeenten/ez/M/s op www.oisterwijk.nl Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... met materiaal klaar zetten. Voor meer informa tie tel. 513 2167. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Voor vragen of meer informatie kun je terecht bij onderstaande personen: - Carlo van Esch, Schoolstraat 46, tel. 513 0111 - Toon Moorman, Raamackerstraat 6, tel. 513 3732 - of: carnavalsoptochtmoergestel@gmail.com Voor twaalfde keer Moergestels eerbetoon aan vrijwilligers a.s. Zondag bij MTV Vanwege de goede contacten met het manage mentbureau, werd MTV onlangs benaderd om een interview op te nemen met de bekende Engelse muzikant en componist John Miles. Het interview met John Miles, bij het grote publiek bekend door zijn wereldhit “Music was my first love” werd afgelopen week opge nomen en wordt uitgezonden in het wekelijk se radioprogramma van MTV. Benieuwd wat hij allemaal te vertellen heeft? Stem zondag 22 januari tussen 10.00 en 12.00 uur af op het MTV-kanaal. Veilige schoolroutes ‘technisch onder de maat’ Veilig Verkeer Nederland (WN) is kritisch over een aantal door de gemeente voor gestelde maatregelen daar waar het gaat om nieuwe veilige schoolroutes rond de nieuw te bouwen brede school aan de Kloosterlaan. WN heeft daartoe, op verzoek van Algemeen Belang, het rapport bestudeerd dat door een extern adviesbureau is opgesteld. Voor de jaarlijkse Moergestelse vrijwilligersprijs kunnen nog tot en met 1 april kan didaten worden aangemeld. Door de jury wordt na de sluitingstermijn voor de twaalfde keer deze prijs toegekend. De eerdere winnaars waren Eddie Hurkmans, Kees van de Loo, Jo Denissen-van Kerkoerle, Jo Denissen-van de Wouw, de Kerk- hofgroep, Scouting St. Jan, Jacqueline Vis-van de Wouw, Kees Jansen, de Moer gestelse omroep MTV, Corrie en Rien Ceulemans en vorig jaar EHBO Sint Chris- toffel. De uitreiking van de vrijwilligersprijs vindt weer plaats tijdens Moergestel E De Moergestelse vrijwilligersprijs is een ge meentelijke prijs. Het initiatief is destijds geno men door de Stichting WieKentKunst. Later is dit eerbetoon aan de vrijwilligers overgeno men door de gemeente. Nu zijn er vrijwilliger- sprijzen voor alle drie de kernen: Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Elke kern heeft een eigen jury, een eigen prijs winnaar, een eigen uitreiking en een eigen beeldje. In Moergestel krijgt de winnaar een door de Moergestelse kunstenaar Kees Kete laars gemaakt bronzen beeldje dat de reuzin Ermelindis voorstelt. De volledige benaming van de vrijwilligersprijs is dan ook ‘De Moer gestelse Reus’. De idee achter deze naam is dat een vrijwilliger, net als een reus, met kop en schouders boven de rest van de samenleving uitsteekt. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een eer betoon aan alle vrijwilligers. Sinds 2009 heeft Moergestel zelfs een beeld waarmee alle vrij willigers worden geëerd. Het staat naast de kerk. Vrijwilligers worden steeds belangrij- ker. Tegelijk zijn steeds minder mensen be reid zich als vrijwilliger in te zetten. Moer- gestelnaren die een deel van hun tijd vrijwil lig ter beschikking aan de samenleving ver dienen het om eens per jaar in de schijnwer pers te worden gezet. Dat gebeurt door mid del van de verkiezing van de vrijwilliger van het jaar. Letterlijk schrijft het WN na bestudering van dat rapport: ”Als conclusie kan worden gesteld, dat de gemeente met uitvoering van het in het rapport gestelde niet heeft waargemaakt wat ze heeft beloofd, namelijk veilige schoolroutes door adequate aanpassingen”. Veilig Verkeer Nederland noemt de te nemen maatregelen ‘technisch onder de maat en niet altijd conform het ook door de gemeente Oisterwijk onder schreven verkeersveiligheidsbeleid’. WN is kritisch over ’n aantal voorgestelde maatregelen. Zo worden bij de oversteek Root- ven-Kloosterlaan drie middengeleiders aan gebracht. De rijbaan van het Rootven wordt daardoor tot ca. 2,50 meter teruggebracht, waar door de auto’s plotseling naar rechts worden gedwongen en de fietsers op het Rootven in de knel komen. Bij de oversteek bij de Krijtestraat stuiten de voetgangers op geparkeerde auto’s, of, in de richting naar de Krijtestraat komen de kinderen zelfs tussen de geparkeerde auto’s vandaan. Ook op het kruispunt Kloosterlaan-Raad- huisstraat zouden dezelfde problemen kun nen ontstaan. In een eerder advies (op ’n eerder verschenen SCHRIJF JE IN! Je kunt je vanaf nu inschrijven. Inschrijffor mulieren zijn te verkrijgen op de website www.camavalmoergestel.nl, bij Novy van Wezel en de onderstaande contactpersonen. rapport, red.) van WN is de suggestie gedaan om de oversteek op het Rootven te verleggen naar de Prinses Irenestraat. Dit blijkt, gezien de in het rapport aangedragen argumenten, niet onderzocht, maar is wel afgewezen. Wat ook erg opvalt is de kritiek van WN over de parkeerproblematiek direct bij de school: ‘Te verwachten is, dat velen het parkeerter rein zullen mijden en langs en in de berm van de Kloosterlaan en aanliggende straten zul len gaan parkeren’. Verkeerswethouder Joost Wagenmakers zegt, volgens een reactie in Brabants Dagblad, het WN-rapport te gaan bestuderen. Hij zei ver der dat het allemaal nog een onderzoeksfase betreft en er nog geen definitieve plannen lig gen. Wel is de Raadsinfobrief op 3 januari door het college goedgekeurd en de daarin voorge nomen verkeersplannen worden op donderdag 26 januari aan de betreffende commissie voor gelegd. Voor de raadsinfobrief en het volledige rapport met bijlagen van VVN kunt U terecht bij de bibliotheek of op de site van Algemeen Belang: http://www.ab-oisterwijk.nl/ rende creaties. Zo zie het resultaat van vorig jaar wat de Dorstvlegels met de Prinsenwagen voor elkaar heeft gekregen. Dit jaar gaan ze hard hun best doen om die le plaats weer te veroveren. Wat ze ’aar er van gaan maken’ dat verklappen W IC J i ze nog niet, dat zie je in d’n opstoet! Natuurlijk WW kan jeze njet vo] genOeg zijn, dus als je ook nog wilt deelnemen is dit je kans! Je kunt zelfs tot voor alle vrouwen van Moergestel woensdag vóór de optocht nog inschrijven! U wordt uitgenodigd bij de workshop vilten, op donderdag 26 januari om 13.30 uur in ‘Den Bedenk ook een leuke act onder het motto van Donk’. Iedereen is welkom ook als u niet persé wil deelnemen aan vilten. De koffie staat klaar, a €1,00. Als u wel wil deelnemen en zelf een mooi sie raad of bloem wil maken, dient u zich op te geven bij het bestuur t.n.v. Rikie, Past. Jansen- Winnaar Prinsenwagen Dorstvlegels 2011 Over vier weken en een paar dagen is het weer zover! Op zondag 19 februari, vanaf 12.45 uur staat onze bont gekleurde opstoet in de startblokken. Dit is net als afgelopen jaar een kwartier eerder waar door je na de optocht ook nog gemakke lijk kunt deelnemen aan de optocht in Oisterwijk. Er wordt in diverse schuren en schuurtjes alweer druk geknutseld aan de meest schitte rende creaties. 2012: ‘Daor krèdde praot van’ Duik met vriend, vriendin, buur, neef of nicht het rommelhok in en kom er pas weer uit als je denkt dat je act belachelijk genoeg is om in d’n opstoet te vertonen, er staan tenslotte schit terende (geld)prijzen op jullie te wachten. straat 10, zodat we rekening kunnen houden KINDEROPTOCHT Ook dit jaar kun je vette prijzen winnen! Voor alle deelnemers is er in ieder geval een hele 1 t g De jurering wordt gedaan door een onafhan kelijke jury van betrokken Moergestelnaren onder voorzitterschap van Hennie van Schoo ien (voorzitter Stichting WieKentKunst). De jury wordt gevormd door Jeanne Burgers, Annie van Roessel, Corrie op ’t Hoog-Base- mans, Lian Kocx, Heidi van den Hout, Frans van der Poel, Jan van Dijk en Marieke van Kerkoerle-Vughts. Samen vormen zij een mooie dwarsdoorsnede van de Moergestelse samen leving. Aanmelden voor de vrijwilligersprijs gaat een voudig. Het beste is om even contact op te nemen met Hennie van Schooien, telefoon 513 3072. Aanmelden kan ook per brief (D’n Duyp 41) of per e-mail hennievanschooten@home.nl Weekb/ad voor Moergestel WOENSDAG 18 JANUARI 2012 36e JAARGANG Nr. 1645 y Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 gemeente I p i luiiu vui lui yii lyon loiui Foto: Moergestel-Nieuws mooie button, een lekkere zak met snoep en een cadeautje! Dus roep al je vrienden en vriendin nen bij elkaar, trek de step, bolderkar en alles wat rijdt uit de garage. Maak er een kleurig geheel van en zorg ervoor dat jullie de eerste plaats op het podium veroveren! iviltl. JLZt uiLiciMiig van uc viljwmigcispnp vinui wcci piaaia ujuciia mutigtaici Zingt, een door WieKentKunst georganiseerd onderdeel van Moergestel Fietsdorp. lCL gio-uiu in Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur o-**

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 1