QOEF! Zilver voor Merel Bertens tijdens Zuid-Nederlands Kampioenschap Marathon Schaatslessen tijdens Oisterwijk on Ice waren een succes Brabantse cabaretgroep Jeroens Clan in Den Boogaard 2e Ladies Night in Tiliander Muzikaal Nieuwjaar in Tiliander VIDO (vrouwen in de overgang) Groencursus in Oisterwijk Zondagmiddag- concert in conferentieoord Zonnewende ROEF KORFBAL Merel Bertens (links) op het podium van het Zuid-Nederlands Kampioenschap Marathon. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 11 JANUARI 2012 Op zaterdagavond 7 januari werd in Breda het Zuid-Nederlands Kampioenschap Marathon voor de jeugdcategorieën gehouden. Bij de meisjes Pupillen A (12 en 13 jaar) werd de tweede prijs veroverd door Merel Bertens van de “De Vennen schaatsploeg”. De allereerste les hebben de kinderen geleerd hoe ze na het vallen, weer zelf op kunnen staan. Dat was wel erg handig, want je hebt niet altijd iemand bij de hand die je overeind kan helpen. Ook hebben ze geleerd om te glijden op twee schaatsen en ze hebben geleerd hoe ze moeten remmen, dat is ook niet onbelangrijk. In de lessen erna hebben de kinderen steeds meer bijgeleerd. Ze kunnen nu slalom rijden, starten, remmen, op één been schaatsen en zelfs vele rondjes met de handen op de rug schaat sen. Ook hebben we spelletjes gedaan zoals schipper mag ik overvaren, kleuren rovertje en estafette. Zondagmiddag 15 januari verzorgen De Parel- muzikanten een Nieuwjaarsconcert. Het concert begint om 14.30 uur. Entree is gra tis. Onder de muzikale leiding van Peter van Esch brengt het orkest een gevarieerd repertoire. Dit duurt tot ca. 16.30 u. Daarna speelt een van oudsher vermaard orkest muzikale verras singen uit de jaren 80. Op 18 januari houden wij inloop van 09.30 tot 10.30 uur en op 25 januari van 20.00 tot 21.00 uur. Iedereen die behoefte heeft om over de overgang en alles wat daar mee samenhangt te praten of daar informatie over wil is van harte welkom. Voor informatie of vragen tel. 06-48316923 of per e-mail vidotilburg@planet.nl U kunt ook de website bekijken www.vidotilburg.nl Ons adres is Het Spoor Schaepmanstraat 36, 5041 AR Tilburg Op vrijdag 13 januari speelt cabaret groep Jeroens Clan een try-out van de voorstelling “Wat zouden de buren daar van denken” in Den Boogaard. Jeroens Clan is een jonge, frisse en enthousias te cabaretgroep uit Brabant. Vier jonge jon gens, Bram Kroon, Jip de Poorter, Matthias Tuns en Thijs Tervoort, maken sketches en liedjes die zowel intelligent als grappig zijn. Zij hebben de klodders Clearasil nog zichtbaar op het voorhoofd. Iedere ochtend zijn ze druk in de weer met scheermesjes, ook al is dat nog niet echt nodig. Ze verzetten zich tegen alles in de hedendaagse samenleving, behalve tegen hun ouders. Jeroens Clan staat nu op de plan ken met een try-out van hun eerste échte show met als werktitel: Wat zouden de buren daar van denken. Voorstelling: Jeroens Clan - Wat zouden de buren daarvan denken Vrijdag 13 januari, Den Boogaard, 20.30 uur. Reserveren via tel. 521 7220. www.jeroensclan.nl PAGINA 7 ditmaal. Het is Aniek Denissen die in de 2de minuut met een mooi afstandschot de score opent. Direct volgt de gelijkmaker van de thuis ploeg 1 -1Dat het gelijk op gaat, blijkt uit het gegeven dat het tot de 17de minuut duurt voor aleer er weer wordt gescoord. Het is DSV dat twee keer korf weet te vinden. Anita Timmer mans zorgt voor de aansluitingstreffer 3 - 2. De thuisploeg wordt door een onvoldoende fluiten de scheidsrechter, in het zadel geholpen en weet hiervan drie keer te profiteren. Opnieuw is het Anita die scoort en daarmee de stand op 6- 3 brengt. In de allerlaatste minuut nog de 7- 3, wat tevens de ruststand is. Na rust wordt direct gescoord door zowel DSV als Roef!, waarbij Annet Verstijnen de 8 - 4 op het scorebord doet verschijnen. Daarna wordt er om en om gescoord, 9-5 door de tweede treffer van Aniek. De 10 - 6 komt van Marlijn van Esch, die juist daarvoor een score onte recht zag worden afgekeurd. Roef! heeft door blessures en ziekte geen wissels, dit in tegen stel ling tot de thuisploeg. Langzaam gaat dan ook het licht uit en hiervan weet de thuisploeg nog vijfmaal te profiteren, waarvan tweemaal in de laatste minuut, die overigens wel erg lang duur de. Eindstand 15-6, een verdiende overwin ning voor DSV maar wel enigszins geflatteerd. Komend weekend geen competitie maar op 22- 1 weer een thuiswedstrijd en wel tegen WO om 10.30 uur in Stokeind. Belangrijk: willen we blijven korfballen, heb ben we jou nodig, kom er bij! Twijfel je? Kom kijken! De trainingen worden gegeven in sporthal Stokeind elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! Tijdens de vierde en helaas ook laatste schaats les van deze kerstvakantie hebben de kinderen laten zien hoe goed ze kunnen schaatsen. Ze hebben daarom allemaal een certificaat ver diend zoals je kunt zien op de foto. Helaas zijn er nog kinderen die niet mee heb ben kunnen doen met de schaatslessen in Oisterwijk. Terwijl ze wel graag schaatsles zou den willen. Zij kunnen wachten tot de volgen de keer bij Oisterwijk on Ice, of lid worden van de schaatsclub zodat ze in Tilburg op de Ireen Wüst ijsbaan schaatsles kunnen krijgen. Ga daarvoor naar de website: www.devennen- moergestel.nl ken tot het beantwoorden van aanvallen van de andere meisjes. Toen zich na vier ronden een kopgroep van vijf meisjes vormde, was Merel keurig mee. Doordat het niemand lukte om nog uit deze kopgroep te ontsnappen, moest de strijd om de prijzen in de eindsprint worden beslist. In deze sprint waren de verschillen tus sen de nummers één twee en drie erg klein. Merel werd slechts met één schaatslengte ver slagen door Vera Mallens en eindigde op haar beurt slechts een halve meter voor Iris Slabbe- koorn uit Driewegen. Voor Merel had er wel licht nog wat meer ingezeten als zij zich in de laatste bocht niet had laten opsluiten. Hierdoor kon zij de eindsprint namelijk pas ruim na de bocht inzetten. Door de tweede plaats tijdens het Zuid-Neder lands Kampioenschap en haar eerdere pres taties in Eindhoven en Tilburg, is het zeer waarschijnlijk dat Merel zal worden geselec teerd voor het Nederlands Kampioenschap Marathon dat op 25 februari in Den Haag zal worden gehouden. verwachting, een gemakkelijke wedstrijd gewor den. Vanaf het begin domineert de thuisclub. Na een goede start, 2-0 door doelpunten van Anita Timmermans worden de kansen niet benut. Toch weet Roef! de voorsprong via doel punten van Cheryl Werdmuller, Geke Denissen en Aniek Denissen uit te bouwen voordat ZIGO haar eerste doelpunt aantekent en het 5 - 1 wordt. Met nog vijf minuten te gaan, gaat de thuisclub een versnelling hoger spelen wat direct in de score te zien is. Via doelpunten van Cheryl, Geke en Kim Vrijhoeven (doorlo per met één hand) wordt de ruststand 8 -1. Na rust blijft Roef! veel sterker en scoren. Doel-pun- ten van Marlijn van Esch, Claudia van Esch (haar 1ste doelpunt voor Roef!), Geke (2x), Anita en Aniek komt de stand op 14 -1Na het tweede doelpunt van ZIGO is het laatste woord aan de thuisclub. Via scores van Anita, Marlijn en Cheryl wordt de eindstand 17-2. Een mooie en verdiende overwinning. Een heel andere uitslag liet de wedstrijd van 18- 12-2011 zien. Tegen het sterke DSV, koploper in de competitie, speelt Roef! altijd sterk, zo ook Ook dit jaar organiseert het IVN Oisterwijk weer een groencursus. Bent u geïnteresseerd in de natuur en wilt u zich hierin wat meer gaan verdiepen, dan is deze cursus uiterma te geschikt voor u. Tijdens de cursus komt een grote verscheidenheid aan onderwerpen aan bod. U maakt onder andere kennis met de geschiedenis van ons Brabantse landschap, de wereld van vogels, planten en insecten en de kringlopen in de natuur. Een grote voor kennis is niet nodig. De cursus bestaat uit 8 lesavonden en 10 excur sies. Na iedere les volgt een excursie waar in de praktijk kan worden ervaren wat er in de les is behandeld. Iedere excursie vindt plaats in een ander gebied, zodat u ook uw eigen natuurom- geving beter leert kennen. De theorieavonden worden maandelijks op een woensdagavond gehouden in wijkgebouw “De Pannenschuur”, Lavendel 9 te Oisterwijk, en beginnen om 20.00 uur. De excursies zijn steeds in het weekend na een lesavond. De eerste les is op 7 maart. De kosten van deze cursus bedragen 125,-. Donateurs en leden van IVN Oisterwijk en deelnemers van de stichting LNMH te Haaren betalen 100,-. Voor 17,50 bent u al lid en voor 15,- donateur van het IVN. Voor aanmelding of meer informatie kunt u contact opnemen met Peet van der Horst, tel. 0411-601414 of e-mail: rupe@hetnet.nl Zie ook de website: www.ivnoisterwijk.nl Nadat Merel tijdens de marathons eerder dit sei zoen in Eindhoven en Tilburg samen met Vera Mallens uit Riel oppermachtig was geweest, kregen deze twee vriendinnen tijdens het Zuid- Nederlands Kampioenschap te maken met een aantal zeer sterke meisjes uit West-Brabant en Zeeland. Maar liefst vijf deelneemsters had den een snellere seizoentijd op de 500 meter staan dan het persoonlijke record van 51.59 van Merel. Kim van Loon uit Waalwijk had zelfs al een keer een tijd van 48.01 gereden. Op 7 janu ari bleek echter dat een marathon over zeven ronden geheel anders is dan een langebaan- wedstrijd over 500 meter. Kim van Loon was zelfs niet in staat om het hoge tempo van de kop groep bij te houden. Met hst oog op de tegenstand had Merel samen met haar vader Jan een aangepast strijdplan uitgedokterd. Waar Merel in Eindhoven en Tilburg vaak de wedstrijd zwaar maakte door hard op kop van de groep te rijden, was nu besloten om de krachten meer te sparen door wat meer afwachtend te rijden en zich te beper- Zondag 5 februari a.s. zal er 's middags in Zonnewende weer een huisconcert worden gegeven. Er zal worden opgetreden door Camiel Booms- ma, piano, le prijs-winnaar bij het Nationaal Concours van SJMN 2010 en winnaar van de “Frans Liszt prijs” voor de beste interpretatie van een werk van deze componist. Hij speelt werken van J.S. Bach; L. van Beet hoven en F.Chopin. Met de Zonnewende concerten wil de stichting SOKA een podium bieden aan jonge getalen teerde musici uit binnen- en buitenland, die hun sporen reeds hebben verdiend bij (internatio nale muziekconcoursen. De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. 5 februari 14.15 uur in Zonnewende, Tilburg- seweg 54 Kaarten te bestellen bij het Secretariaat van Stichting SOKA te Amsterdam 020-679 36 50 of: e-mail: muziek@soka.nl Prijs: 12,50,- p.p; kinderen t/m 16 jaar gratis Informatie: Stichting Soka; bezoek onze web site: www.soka.nl. Deze avond presenteren we twee verschillen de theatervoorstellingen. Een maal cabaret en een maal muzikaal theater geven u voor en na de pauze een afwisselend pro gramma. De twee pittige en talentvolle dames Zipson Mateysen bezitten een eigen unieke stijl, die tezamen een geweldige avond verzor gen. Duo Theateravond is de 2e voorstelling die wordt getoond tijdens een zogenaamde Ladies Night. Andere Ladies Nights vinden plaats op 9 maart (wegens omstandigheden), 24 maart (Mama!) 17 mei (De vrijheid van de slechte smaak) in theater Tiliander. Die avonden staan in het teken van de dames. Er staan kraampjes in de foyer en men krijgt een “goodie bag” mee naar huis. De extraatjes zijn gratis bij het entreekaartje. Duo Theateravond, Suzanne Mateysen en Emmelie Zipson op vrijdag 14 januari 20.30 uur. Entree: 15,00 incl. koffie/thee voor aan vang. Reserveren via: www.tiliander.com of 521 7220. WISSELEND SUCCES Afgelopen weekend is de derby tegen ZIGO gespeeld. Voor Roef! is het, overeenkomstig de verwachting, een gemakkelijke wedstrijd gewor- In de kerstvakantie hebben trainers en wedstrijdploegleden van schaatsclub ‘De Vennen’ schaatsles gegeven aan de kinderen van Oisterwijk. O|

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7