Aphrodite l 1 Harmonie onderscheiden met gemeentelijke ’Parel 3 Idols Muziek 2012 afgelast! BRILLEN LENZEN Jubileumjaar feestelijk afgesloten tijdens Nieuwjaarsconcert 5 Hierna vond de uitreiking van de gemeente- Huidverzorgingsinstituut De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Met deze week: WOENSDAG 11 JANUARI 2012 36e JAARGANG Nr. 1644 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 VRIJWILLIGERSPRIJS Hierna was het de beurt aan de voorzitter van de harmonie om de winnaar van de ‘Rien van de Wouw Vrijwilligersprijs’ bekend te maken. Dat bleken er echter twee te zijn! Door de DVD-PRESENTATIE Na de pauze bood het harmonie-orkest de aan wezigen een luchtig concert aan met o.a. muziek van Count Basie en uiteraard de speciaal voor het jubileum gecomponeerde Centennium- mars. SI Weekblad voor Moergestel J lijke ‘Parel’ plaats, maar daarnaast had de bur gemeester nog ’n extra geschenk meegeno men. Het was bestemd voor de totaal verraste Harrie Meeuwis vanwege zijn 65-jarig lidmaat- schap bij de harmonie en tot het laatste najaar Na hun optreden vond de presentatie plaats van nog steeds als actief lid. Het laatste half jaar de jubileum-dvd. Zoals gezegd samengesteld door Winne de Werd die naast het door hem zelf‘geschoten’ materiaal ook de beschikking kreeg over het archief van MTV (waarvoor bijzonder werd dankgezegd!). Hij maakte een tijdsdocument dat in twee delen valt op te splitsen: het eerste deel tot aan het jaar 2011 Door omstandigheden kan het geplande Idols Muziek 2012, op 15 januari, helaas niet door gaan. Zeer jammer voor de deelnemers, maar de organiserende muziekvereniging Prinses Juliana wil het volgende jaar deze activiteit zeker weer in de agenda opnemen. en het tweede deel betreft uitsluitend het jubi leumjaar. Een prachtig document dat de leden gisterenavond gezamenlijk in ‘Den Boogaard’ te zien hebben gekregen. De dvd is vanaf komende week te koop bij Novy van Wezel. Een eerste exemplaar werd aangeboden aan burgemeester Hans Janssen, die erbij vertelde dat, als leden niet konden wachten met het bekijken tot dinsdagavond, ze hem mochten bellen en de dvd bij hem thuis te komen bekij ken. waarna spontaan reactie uit de zaal. JUBILARISSEN Juist vóór de pauze werd het woord gevoerd door Antony Fokker als afgevaardigde van de Brabantse Bond van Muziekverenigingen. Hij huldigde, in het bijzijn van hun resp. families, twee trouwe leden: Ilse van Herck-van der Poel voor haar 25-jarig lidmaatschap enAdri- aan Kastelijns die 40 jaar lid is. Voor beide had hij een toepasselijk woordje en speldde vervol gens de bijbehorende insignes op, vergezeld van een oorkonde. Winne de Werd en Marieke Maton: de Rien van de Wouw Vrijwilligersprijs. Afgelopen zaterdag kreeg voorzitter Martien Oerlemans van Muziekvereniging ‘Prinses Juliana’ de gemeentelijke ‘Parel’ uit handen van burgemeester Hans Jans sen. In zijn toespraak prees de burgemeester de saamhorigheid in de harmonie en vond het telkens weer fijn daarvan deel te mogen uitmaken. Hij noemde de har monie een nog steeds bloeiende vereniging met alle mogelijkheden in zich voor een belofte volle toekomst, gezien het aantal jeugdige leden. ‘Vanwege het feit dat Muziekvereniging ‘Prinses Juliana’zich al zovele jaren voor de plaatselijke gemeenschap algemeen erkende diensten had verworven’ deed het hem genoegen om, ingevolge een besluit van het college van de gemeente Oisterwijk, de harmonie de hoogst mogelijke gemeentelijke onderscheiding te overhandigen: de ‘Parel’. De overhandiging daarvan werd met luid applaus ontvangen en de voorzitter feliciteer de op zijn beurt de hele vereniging met deze bijzondere onderscheiding. Terecht mochten hij en de leden de felicitaties in ontvangst nemen van ’n groot aantal bezoekers. En dan zijn we ook meteen bij ’n deel van het succes van zaterdagavond: ’n volle zaal! Daarmee kreeg de harmonie de waardering die zij zo verdient door het steeds maar weer klaarstaan voor de gemeenschap bij allerlei festiviteiten in het dorp. Met een gezamenlij ke toost werd geklonken op het nieuwe jaar. Voordat daarna met het muzikale deel van het programma werd begonnen dankt voorzitter Martien Oerlemans allen die het afgelopen jubileumjaar tot zo’n succes hebben gemaakt. Hij noemde o.a. speciaal de Jubileum- en de Zwitserlandcommissie. Twee groepen die sa men met ’n aantal helpers een prachtig jubi leum hebben neergezet, ’n Extra woord van dank was er vervolgens voor Beheermaatschap pij Gebr. Janssen. Ze waren er ook zaterdag weer in geslaagd de zaal feestelijk aan te kleden! Hun medewerking in zowel financieel als mate rieel opzicht wordt bijzonder gewaardeerd. Als blijk van die waardering werd aan Jan Janssen een actuele foto van de harmonie overhan digd. Ook de personen uit genoemde commis sie krijgen deze week zo’n foto overhandigd. JEUGDIGE SLAGWERKERS Bij binnenkomst werden de gasten muzikaal verwelkomd door het saxofoonensemble ‘For 4 Saxes’. Het begin van het concert werd inge vuld door de slagwerkgroep. De twee jongste leden daarvan (Teun Verbeek en Bart Hoefna gels) namen het voortouw in een stuk getiteld ‘unvisible drumkit’. Fenomenaal gedaan! Vervolgens werd het podium steeds verder gevuld met drumstellen waarmee prachtige muziek werd gemaakt. Inmiddels de traditie getrouw krijgt de slagwerkgroep de eer om het gedeelte voor de pauze in te vullen. Use van Herck-van der Poel en Adriaan Kastelijns warden onderscheiden door A ntony Fokker namens de Brabantse Bond van Muziekverenigingen voor hun resp. 25- en 40-jarig lidmaatschap. leden waren nogal wat stemmen uitgebracht op de voltallige Jubileumcommissie die het 100- jarig bestaan had georganiseerd. Reden voor de Vrijwilligerscommissie om twee leden daaruit de titel toe te kennen: Winne de Werd en Marieke Maton. Beide hebben zich bijzonder ingezet voor het bijzonder geslaagde Centen- niumdiner en Winne legde in het feestjaar alles zoveel mogelijk op video vast met de late re bedoeling er een dvd van te maken. Marieke was bovendien verantwoordelijk voor de fees telijke bingo waarvoor alle ouderen waren uit genodigd. SLOTBUFFET Voorzitter Martien Oerlemans rondde de avond tenslotte af met een verrassing voor alle bezoe kers. Hij nodigde iedereen uit om deel te nemen aan een warm en koud hapjesbuffet in de foyer: het échte feestelijke slot van het jubileumjaar. En dat door ‘Den Boogaard’ uitstekend verzorg de buffet werd bijzonder op prijs gesteld! De muzikale uitsmijter vanaf het podium werd de welbekende Florentiner Mars waar na iedereen zich het drankje en hapje nog genoeglijk liet smaken.Een prachtige apo theose van een heel mooi jubileumfeest! schap bij de harmonie en tot het laatste najaar ws Oisterwijk RUUD PAN IS Uw Gemeent«>;<uv,s op www.oisterwijk.nl Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot u'terlijk maandag 12.00 Startbijeenkomst herinrichting Sint Jansplein, Moergestel op 16 januari 2012 p i luiMvuicuiyiiiyoiiiouu J |o“ Foto links en hierboven: Patrick van Vugt Foto’s: Kees van Dijk IlOg 0LCCCI0 dlb dCLICI 11U. 11 CL IddLoLC lldll Jddl moet Harrie echter vanwege gezondheidspro blemen verstek laten gaan. Kinderen en klein kinderen verrasten Harrie vervolgens met bloe men. uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 1