ALLROUND MAKELAARDIJ w!o5lfs Ok gij hurt in d’n opstoet! t ALLROUND MAKELAARDIJ Sauwelaars kruipen weer in de ton Wij wensen u een gezond en gelukkig nieuwjaar! blijft uitgaan van haar eigen kracht, ook in 2012! PartijGemeenteBelangen - samen kom je verder - r Voorlezen in de bibliotheek van Moergestel Moergestel in boek over Driekoningenzingen www.partijgemeentebelangen.nl veerd. Kaarten zijn vanaf vandaag te koop bij Liefs, Desire's Hairstyling 20«- een elektro www.wolfselektro.nl In onze gloednieuwe salon hopen we heel veel mensen blij te maken met een geweldig kapsel! Ondanks alle wilde geruchten gaan we gewoon nog heel lang door met onze passie! Bedankt voor uw vertrouwen! Desire's Hairstyling wenst al haar klanten en de rest van Moergestel een heel mooi en gelukkig Nieuwjaar! Voor vragen of meer informatie kun je terecht bij Carlo van Esch, Schoolstraat 46, tel. 513 0111 of Kim Beiten, tel. 889 4452. Op woensdag 4 januari 2012 wordt in de bibliotheek van Moergestel voorgelezen van 15.00 uur tot 15.30 uur. We lezen voor uit het prentenboek “Waar is Binkieboe? Het meisje Zora en haar hond Boef Peuters en kleuters zijn van harte welkom bij i dit voorleeshalfuurtje. Kom luisteren en genieten van dit mooie ver haal in Bibliotheek Moergestel. Zaterdag 28 januari 20.00 uur Op zaterdag 28 januari a.s. wordt het carnavalsseizoen officieel geopend met de Sauwelavond. Traditioneel zo’n drietal weken voordat het grote feest weer losbarst kruipt ’n aantal Moergestelnaren in de ton om te proberen de gunst van het publiek te winnen. Ook dit jaar is de Sauwelcommissie erin geslaagd de ton te Op zondag 19 februari, dan mogen we weer! Vanaf 12.45 uur staat onze bont gevul de opstoet in de startblokken. Dit is net als afgelopen jaar een kwartier eerder dan de jaren daarvoor, waardoor er meer tijd is voor deelnemers die ook in Oisterwijk mee willen doen. Ook dit jaar laten we weer zien dat Moergestel uit blinkt in humor, creativiteit en gezelligheid. Buren, klasgenoten, collega’s, vrien den en familie zijn van harte welkom om mee te doen. Zo wordt er links en rechts al druk geknutseld voor deze grote happening. Natuurlijk kan de optocht niet vol genoeg zijn, dus als je nog nooit hebt deelgenomen is dit je kans! de dag van vandaag. Uit het boek blijkt dat het Driekoningenzingen een populaire traditie is in een aantal andere landen, waaronder België, Frankrijk en Duitsland. In het boek wordt verder de actuele stand van zaken omtrent het Driekoningenzingen be schreven. Daaruit blijkt dat deze vorm van immaterieel erfgoed nog op veel plaatsen in Noord-Brabant en Vlaanderen voorkomt. Maar overal staat het onder druk. Tegelijk is het inte ressant te zien hoe op veel plaatsen pogingen worden ondernomen om dit eeuwenoude imma terieel erfgoed te behouden. ‘Driekoningenzin gen, van legende tot levend erfgoed’ is uitgege ven voor uitgeverij Pharos. Het maakt deel uit van een serie van het VIE over het immaterieel erfgoed van Nederland. Bij boekwinkels die het niet op voorraad hebben, kan het worden besteld onder isbn-nummer 978 90 79399 36 9. Pieter, lijmen en Toon wensen u veel geluk en voorspoed in 2012! Wat je moet doen: Bedenk een leuke act onder het motto van 2012: Daor kredde praot van, en duik met vriend, vriendin, buur, neef of nicht het rom melhok in en kom er pas weer uit als je denkt dat je act belachelijk genoeg is om in d’n opt- stoet te vertonen, er staan tenslotte schitteren de (geld)prijzen op jullie te wachten. Kinderoptocht: Ook dit jaar kun je vette prijzen winnen! Voor alle deelnemers is er in ieder geval een hele mooie button, een lekkere zak met snoep en een cadeautje! Dus roep al je vrienden en vriendin nen bij elkaar, trek de step, bolderkar en alles wat rijdt uit de garage. Maak er een kleurig geheel van en zorg ervoor dat jullie de eerste plaats op het podium veroveren! Schrijf je in! Je kunt je vanaf nu inschrijven. Inschrijffor mulieren zijn te verkrijgen op de website www.camavalmoergestel.nl, bij kadoshop Novy van Wezel en de onderstaande contactpersonen. vullen met liefst vijf deelnemers uit Moergestel. De zesde deelnemer (Stef Ha- braken) voelt zich dat bijna... Vorig jaar kende het sauwelgebeuren één debu- laars kiezen zelf elk jaar-voor een of meerde- tant, eigenlijk nog niet eens in een hoofdrol re verenigingen of doelen die zij in de winst omdat hij zich als ‘pop’ liet gebruiken door van de Sauwelavond willen laten delen, ’n ‘buikspreker’ Stef Habraken. We hebben het Gebaar dat alom waardering oogst in al sinds vele jaren bij Die Naemloose Speelers. wordt uiteraard pas op de avond bekendge maakt. De sauwelaars zorgen, muzikaal begeleid door (S)taporkest d’Ambiejans, ongetwijfeld weer voor een gezellige Moergestelse avond in Den Boogaard. De sauwelavond op zaterdag 28 janu ari begint om 20.00 uur. jaar dus zijn terugkeer. Inmiddels vaste deel- De entreeprijs bedraagt 10,- euro waarvoor nemers zijn Eric Boogaers, Maikel Denissen, bovendien bij binnenkomst in Den Boogaard Gerard Vugts en de al eerder genoemde Stef ’n lekker kopje koffie of thee wordt geser- Habraken. veerd. Kaarten zijn vanaf vandaag te koop bij Inmiddels zijn de heren er ook uit wat betreft Novy Van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier, de opbrengst van de avond. U weet, de sauwe- Jumbo Denissen en Den Boogaard, hebben allebei een lievelingsknuffel. Maar I Geschreven door Moergeslelnaar Paul Spapens In een nieuw boek over het Driekoningenzingen wordt ook aandacht besteed aan dit immaterieel erfgoed in Moergestel. Het boek is geschreven door de volkscul- tuur-specialist Paul Spapens uit Moergestel. Het 96 pagina’s tellende boek bevat zowel historische zwart wit-foto’s als kleurenfoto’s van tegenwoordig. Bij de aan koop van dit boek voor 14,90 euro wordt een eveneens door Paul Spapens samen gesteld boekje met 25 Driekoningenliedjes cadeau gedaan. Het is te koop bij Novy aan het Rootven. ‘Driekoningenzingen, van legende tot levend erfgoed’ is de titel van het nieuwe boek. Het is tot stand gekomen in samenwerking met het j Nederlands Centrum voor Volkscultuur en Immaterieel Erfgoed (VIE) in Utrecht en een Tilburgs-Goirlese werkgroep. Deze werkgroep stelt zich ten doel de traditie van het Drieko ningenzingen voor de toekomst te behouden. In het boek geeft Paul Spapens onder meer de historische achtergrond van de Driekoningen. Dit is een hilarisch verhaal omdat vrijwel alles wat van Caspar, Balthasar en Melchior bekend is, door de mensen is verzonnen. Maar dat vormde geen beletsel om de Driekoningen uit te laten groeien tot een in het volksgeloof zeer gezien drietal. De schrijver gaar verder uitvoe rig in op de ontwikkeling van het fenomeen van het Driekoningenzingen, hoe en wanneer dat is ontstaan en hoe hét zich ontwikkelde tot op i onze hier over Thom Salvetti. Bekend toneelspeler dorpsgemeenschap. Welke vereniging dat is Dit jaar echter eist hij wél een hoofdrol voor zich op omdat hij officieel debuteert als eenling in de sauwelton. Terug van ’n jaar weggeweest is Ron van der Sanden. Het kriebelde bij hem vorig jaar alweer hoewel hij dat jaar verstek moest laten gaan. Dit PAGINA 5 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG4 JANUARI 2012 service in techniek Pieter Burgers Toon toppens Afdeling: Oisterwijk, Heukelom, Moergestel Erkend Installateur Utiliteit, woningbouw domotica Industriële Automatisering Service Onderhoud Mechanisch Elektrisch Hopveld 18 Moergestel Tel: 06-53356709 Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013 5920080 F 013 4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl PolTG«^^er 'T'V.r.m Rot-Anri rr.n domtopnippntrh Jn Wf.lVp VArpnifxincr i lijmen Smits

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5