Dorpsraad praat Vereniging Bierproeven Kerst- en winterbieren concert Sfeervol Kerstconcert GUO klaar VOOr tweede helft DeElckerlyc-speellteden. Ad Mutsaers Dommelvolk. vette knipoog naar Oisterwijk dat exact op deze dag 800 jaar stadsrechten viert. Met ‘Gèèssel 800- zuwul’ belooft GUO een Brabants bonte dia- lectavond, doorspekt met humor van het plat teland in woord en muziek. Gèèssel 800-zuwul 25 Februari wordt een thuiswedstrijd met Kem- pische muziek van Dommelvolk, Moergestelse vertellingen van Niels van de Ven en een ‘derde helft’ waarin muzikanten uit Vandiekomsa een Brabantse muzieksessie op gang trekken. De avond draagt als titel ‘Gèèssel 800-zuwul’, met De Dorpsraad Moergestel dank een ieder die zich hebben ingezet voor het tot stand kunnen komen van de dorpsraad. De dorpsraad rekent ook in 2012 op heel veel steun en inbreng van onze bewoners. Info tickets Meer info over GUO en haar concerten is te vin- 1. Arend Winter van Brouwerij De Ryck uit Herzele; 2. Petrus Winterale van Brouwerij Bavik uit Bavikhove; 3. Kerstvuur 2011 van Brouwerij Pirlot uit Zand hoven; 4. Vicarius Winter 2011 van Brouwerij Dilewyns uit Dentermonde 5. Gouden Carolus Christmas van Brouwerij Het Anker uit Mechelen. De bierproefavond begint om 20.15 in café de Veerkes aan het St. Jansplein te Moergestel. WEBSITE Naast deze genoemde speerpunten doet de Dorpsraad nog veel meer. Via Moergestel- Nieuws, onze eigen internetsite www.sdmoer- gestel.nl en Twitter @sdmoergestel zullen we u op de hoogte blijven houden van alle ontwik kelingen. Wilt u uw gedachte delen met de dorpsraad, dan kan dat via de mail van de Dorpsraad info@sdmoergestel.nl Op 24 maart brengt de Engelse formatie Car- mina Celtic folk op spanning door er invloeden uit jazz en soul in toe te laten. De Carmina-stijl “’t Is met dees koude winterse dagen, dat wij weer zijn al op onze toer”. Met dit lied beginnen de Elckerlyc-speellie- den hun Driekoningenconcert, dat zij bren gen op 5 januari in de Protestantse Kerk aan de Kerkstraat in Oisterwijk. U kunt luisteren naar driekoningen-liedekens en muziekskes De Vereniging Bierproeven heeft op vrijdag 6 januari haar maandelijkse proefa- vond. Deze proefavond zal in het teken staan van de afgelopen weken, oftewel de Kerst- en winterbieren. In België ook wel eindejaarsbier genoemd. den op www.guo.inoisterwijk.nl. Hier kan wor den doorgelinkt om GUO-tickets te reserveren, de GUO-CD worden besteld, een gratis abon nement worden aangevraagd op de maande lijkse GUO-Nieuwsbrief en de bij haar optre dende artiesten worden bekeken. GUO-tickets kunnen ook worden gereserveerd via 5217220 (tijdens kantooruren) of op vrijdagavonden tussen 18 en 20.30 uur aan de balie in Tiliander. HUISVESTING Natuurlijk blijft de Dorpsraad zich inzetten voor huisvesting van jongeren in ons dorp. Zo snel als er ontwikkelingen zijn te melden van uit bijvoorbeeld het project Reuselhof zullen we dat onmiddellijk melden. De bijdrage voor deze avond bedraagt voor niet-leden 10,50 euro. Hiervoor krijgt men de genoemde vijf bieren te proeven. Men is van harte welkom. Nadere informatie is te verkrij gen e-mail arjan@verenigingbierproeven.nl of de website. Inspiration. De koren Crescendo, Inspiration, Cantate Do mino (met soliste) en de St. Janszangertjes zorg den zondagmiddag voor een zeer sfeervol kerst concert. De organisatie was in handen van de Stichting Vrienden van St. Jan. Het orkest Clapopp speelde vele bekende kersliedjes en bleek een waardevolle muzikale bijdrage te leveren. Voorzitter Jan Vriens memoreerde de doelstelling van de stichting: financiële en andere steun te verlenen aan het kerkgebeuren zoals het vetplaatsen van de mozaïek van Jan Dijker vanuit Reuselhof naar de dagkapel, de restauratie van het orgel en het grote project res tauratie van diverse glas in lood ramen waar voor ook rijkssubsidie is verleend. Dank gaat uit aan de vele vrijwilligers en spon- De Dorpsraad bij haar oprichting in 2011. SPEERPUNTEN De Dorpsraad Moergestel heeft voor het vol gend jaar een aantal speerpunten op papier gezet. Een van die speerpunten is het verder uitbou wen van de contacten met de Moergestelse ver enigingen en stichtingen. Waar we ons ook mee bezig gaan houden is de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Steeds meer zaken worden van de overheid doorgeschoven naar de gemeente. De gemeen telijke financiën krimpen door de huidige cri sis. De gemeente gaat in de uitwerking van de WMO ervan uit dat de burgers zoveel mogelijk zelf zaken oplossen. Dat kan natuurlijk lang niet altijd. De Dorpsraad Moergestel gaat onderzoe ken of er groepen van ouderen zijn die moge lijk in de knel gaan komen. Niet alle mensen zijn voldoende zelfredzaam en weten de juiste wegen te bewandelen. We zullen daarvoor met organisaties en stichtingen en gemeente in gesprek gaan, met de bedoeling voor de men sen die buiten de boot dreigen te vallen een oplossing te bedenken. uit het rijke erfgoed van de Brabantse en Vlaam se Kempen. Dit concert is het eerste in de reeks van bijzon dere feestvieringen zoals die al honderden jaren worden gevierd in onze contreien. Muziekcen trum De Voorste Stroom wil in het feestjaar “800 jaar Oisterwijk” speciaal aandacht schenken aan een aantal bijzondere feestdagen. Dit drie koningenconcert is het eerste in deze reeks. De avond begint om 19.30 uur. De speellieden vragen een vrijwillige bijdrage voor het onder houd van het kerkgebouw. GUO organiseert haar concerten in Den Boo gaard. Uitzondering is haar Celtic Night op 28 januari waarvoor ze incidenteel uitwijkt naar Tiliander. Daar stelt de nieuwe formatie Andar rond het Ierse trekzakfenomeen David Mun- nelly haar debuut-CD voor. Andar voegt voor de gelegenheid topdanser Nathan Pilatzke toe. Deze Irish tapdancer uit Canada maakte naam bij The Chieftains en komt op 28 januari exclu sief over naar Oisterwijk. Dat maakt Andar tot zes artiesten uit vijf verschillende landen. soren die dit concert mogelijk hebben gemaakt. Speciale aandacht besteedde de voorzitter aan de donkere dagen voor de kerk en zette Theo te Wierik in het zonnetje: hier bouwen we samen aan een nieuwe kerk onder de bezielen de leiding van pastor Theo. Als dank kreeg hij Gèssels nat: reuzenbieren. “Omdat ge ’t zo reus achtig goed doet". De toehoorders onderstreep ten dat met een daverend applaus. Een absoluut hoogtepunt in de kerk. Helaas viel de publieke belangstelling wat tegen mede door de “concurrentie” van de Zuivelfa briek die haar jaarlijks (dans)optreden in den Boogaard organiseerde. Na afloop genoten velen van de warme choco en glühwein, aangeboden door Horeca Moergestel. De plannen van de Dorpsraad voor het volgend jaar beginnen nu een vastere vorm te krijgen. Onlangs heeft de gemeente Oisterwijk subsidie toegezegd voor activiteiten in 2012. Daarmee is het mogelijk om in de loop van het komend jaar in ieder geval een bijeenkomst voor het gehele dorp te houden. Met een sfeervol midwinterconcert van het Vlaams/Waalse Griff op 17 decern- I ÊKOnini? dl" ber sloot concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk haar eerste seizoenshelft af van serie 2011/2012. Serie 2012/2013 is al rond, maar eerst brengt de lopende GUO-concertserie de komende maanden nog een Celtic Night, een Brabantse thema-avond, een cross over-folkconcert en een avondje country-blues. wordt vergeleken met die van Van Morrison en Moving Hearts. Niet toevallig spelen op de nieuwste CD leden uit de band van Van Morri son mee. Carmina produceert engelachtige vocalen, begeleid door sax, uillean pipes, fid dle, toetsen, whistles, gitaar, bodhran en per cussie. De country-blues van Hans Theessink sluit deze GUO-concertserie af op 21 april. Gitarist/ zanger Theessink komt uit Enschede, maar streek na vele omzwervingen jaren geleden neer in Wenen. Van hieruit onderneemt hij zijn wereldtournees waarin hij jaarlijks ook een weekje zijn moederland aandoet. Hans Theessink begeleidt zijn diepgruizige blues- vocalen met uitzonderlijk gitaarspel. Eigenlijk is er geen format voor wat een kerst- bier is. Oftewel ieder bier kan het etiket kerst- bier krijgen. Brouwerijen hoeven geen bier te brouwen waarbij voldaan wordt aan een bepaald brouwproces of bepaalde ingrediënten. Over het algemeen zijn het wel allemaal de donke re, zwaardere bieren. Deze passen bij een zware kerstmaaltijd. Winterbier is een bier, dat in de winter wordt gebrouwen. Vroeger was dit de periode waar in bier gebrouwen kon worden. Met de huidi ge koeltechnieken kan het hele jaar door gebrou wen worden. De volgende vijf Belgische ‘Kerst- en winter bieren’ zullen 6 januari worden gepresenteerd. Waarbij de volgorde is bepaald door het stijgen de alcoholpercentage (van 6,3 tot maar liefst 10,5%). PAGINA 3 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 4 JANUARI 2012 'it

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3