ril 10% korting CWM M Informatie (013) 513 1504 Moergestel Kreatief nog t/m 15 januari Protestantse gemeente Oisterwijk Spiritualiteit werkt bij het opruimen leuke workshops kinderfeestjes op al onze workshops Parochie Johannes Onthoofding Moergestel zoekt Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Rootven 60, Moergestel www.silsplace.nl 06-21698267 Om het nieuwe jaar spetterend in te luiden bieden we je in januari ÖÖOOhr^’ rPR wc we MTV Radio Op zondag 8 januari kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Corné Schoenmaker. De techniek is in handen van John Steijger. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. AGENDA 5 januari 1930 uur: Driekoningenconcert door de Elkerlycspelers Donderdag 5 januari kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de herhaling van de Oudejaars- uitzending. Op zaterdag 7 januari vanaf 13.00 uur kunt u deze uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! gezellige en ontspannen dag voor gehuwden te organiseren. De dag wordt afgesloten in de kerk met de hernieuwing van de trouwbelofte. Programma: 10.00: Gezinsviering; 11.00: Ontvangst met koffie, limonade extra; 11.45 kinderen en tieners naar lunch en programma; 12.00: Uitgebreide lunch (alleen voor de echt paren); 13.00: Workshop ‘Liefde is actie’ door echtpaar Nowicki Alting von Geusau; 14.30: Hernieuwing trouwbelofte en bidden bij Maria; 15.15: Borrel en fotomoment; 16.30: Einde. Deelname is gratis. Er zal aan het eind van de dag een bus klaarstaan om eventueel een vrij willige gift in te doen. Aanmelden is wel belang rijk, zodat we weten op hoeveel deelnemers (inclusief kinderen) we kunnen rekenen. Een mailtje naar: diaken.dommeck@petruskerkois- terwijk.nl is voldoende. Graag ook even de leef tijd van de kinderen vermelden. Pastor Theo te Wtenk msc Ria Willems (seen) Voor de achtste keer alweer in Galerie de Verdieping, is vrijdag 23 december in een gezellige sfeer geopend door pastor Theo te Wierik. Mocht u nog geen gelegenheid hebben gehad deze expositie te bezichtigen, dan kunt u de komende twee weekeinden nog terecht. 15 Creatieve Moergestelnaren; Jan Habraken, Hilda van Gisbergen, Hanne de Charro, Ton van Elsdingen, Karin van Rooy, Ans Wolfs, Ria Vertogen, Ineke van Knegsel, Marjan Denissen, Ankie Wessels Beljaars, Wally Wonnink, Martje Smits en Geert Bierkens hHebben hun werken met o.a. schilderijen, beelden, aquarellen en foto’s tentoongesteld. Ze zijn het bekijken meer dan waard. Tevens zijn in filmzaal ”19Toen” enkele rei simpressies van Kees van Rooy en Bertus van Berkel te zien. Deze films draaien doorlopend tijdens de openingstijden van Moergestel Kreatief Dus wilt u op zaterdag of zondag enkele uur tjes wat interessante dingen gaan bekijken van onze plaatselijke kunstenaars dan bent u van harte welkom in Galerie de Verdieping. Openingstijden: zaterdag van 13.00-17.00 en zondag van 11.00-17.00 uur. De tentoonstel ling loopt nog tot en met 15 januari. Zondag 8 januari 10.15 uur - ds. Willemien Roobol “Hoe helder staat de morgenster” (gezang 157) is het lied van deze zondag. Hoe helder staat de morgenster en straalt mij tegen van zo ver, de luister van mijn leven. Jezus is geboren, het is Kerst geweest, de morgenster straalt in het duister. Over die morgenster wordt van alles gezegd in het vervolg van het lied: het is de parel, de kroon, de edelsteen, vol liefde, een held en ga zo maar door. De belofte van het konings kind houdt vreugde in en grote woorden van blijdschap. Het is een oorspronkelijk Duits lied geschre ven door Philipp Nicolai en met een middel eeuwse mystieke glans, doordrenkt met bijbel verwijzingen (psalm 45, openbaringen). Het lied moest een troost zijn voor de gemeente en tegelijkertijd was het een in memoriam voor een vriend, in de oorspronkelijke versie hadden de eerste letters van de zeven strofen de beginlet ters van de naam Wilhelm Ernst Graf und Herr zu Waldeck. Een laatste leuk wetenswaardig- heidje, het lied is waarschijnlijk ook bedoeld als beeldgedicht: de uiterlijk afgedrukte vorm moest de lezer herinneren aan een avondmaals beker, smal toelopend met weer een brede voet! 0900 332 22 22 26 januari start van vier Bijbelavonden Deze zullen gaan over ontmoetingen met Jezus. De avonden duren van 19.30 tot 21.30 uur en worden gehouden in het parochiecentrum. Inschrijven via het secretariaat: secretariaat@parochiemoergestel.nl of tel: 513 27 74. Vrijdag 3 februari herhaling van de indruk wekkende film: Des Hommes et Des Dieux. Zaal ‘de Verdieping’ gaat om 19.00 uur open. De entree is 5 euro. Aanvang film 19.30 uur. Inschrijven via secretariaat 513 2774 of secre tariaat@parochiemoergestel.nl AFSCHEID HERMAN DERKS Vanaf september 1997 heeft Herman de kerk- hofploeg geleid. Herman heeft aangegeven, gezien zijn leeftijd, te willen stoppen met zijn werk op ons kerkhof. Onze pastor was bij hem en zijn vrouw Diny op bezoek en in het gesprek bleek dat hij nog jaren had willen doorgaan, maar zijn gezond verstand zei: ‘Nu stoppen!’ Herman is een boeiend verteller en iemand die rust en vertrouwen uitstraalt. Hij vertelde hoe indertijd Piet de Rouw hem voor deze klus heeft gevraagd en daarna begon hij te vertellen over de Watersnoodramp in 1953 die hij ‘aan den lijve’ heeft meegemaakt. Dat Herman voor treffelijk leiding heeft gegeven, blijkt uit het gegeven dat de kerkhofploeg momenteel zelfs een wachtlijst heeft. Beste Herman: een beter compliment en ‘dank-je-wel’ kunnen wij je als parochiegemeenschap niet geven. Gelukkig is er een prima opvolger gevonden in de persoon van Bart de Laat. Bart begint (weer) wanneer hij genezen is van zijn knieoperatie. Oproep voor schoonmaak van kerk en parochiecentrum Elders in het blad vindt u een advertentie voor één of twee personen (echtpaar) die het parochiecentrum en de kerk willen schoonma ken. WIJ GEDENKEN Koos van de Ven is in de leeftijd van 82 jaar, vijfmaanden na het overlijden van zijn vrouw Cor, nog plotseling overleden. Koos en Cor hebben samen met hun opgroeiend gezin, lang in de Bosstraat gewoond. Achter het huis was alle ruimte voor de paarden en pony’s. Concour sen, ponykampen, voorzitter van ponyclub Fevior, als verenigingsman zat hij in vele bestu ren en kennen we hem ook als tonpraoter. Koos had al lang hartproblemen en was de laatste tijd erg moe. 13 December is hij overleden. Kerstkaarten inleveren Evenals vorige jaren kunt u ook nu weer uw kerstkaarten inleveren op het parochiecen trum. Wij zullen ervoor zorgen dat ze weer op de juiste plaatsen terecht komen. Ook andere kaarten en postzegels zijn en blijven welkom. Diocesane Impulsdag ‘hoopvol aan de slag in de jonge kerk’ Pastoraal kader en vrijwilligers die actief zijn in het jeugd- en jongeren en huwelijk- en gezinspastoraal zijn van harte uitgenodigd op 14 januari voor deze Impulsdag die gehouden wordt in Mariënkroon, Abdijlaan 12 te Nieuw- kuijk van 10.00 tot 16.00 uur. Het is de bedoe ling dat u zich voor deze dag inschrijft op de website van het bisdom, via www.bisdomden- bosch.nl/jongeren. Huwelijkszondag in de parochie Alle echtparen en hun kinderen zijn van harte uitgenodigd voor de ‘huwelijkszondag’ op zon dag 12 februari in de Petruskerk (Kerkstraat 95) in Oisterwijk. De’ze dag wordt georganiseerd door diverse echtparen uit verschillende paro chies uit Oisterwijk e.o. in het kader van de Marriage Week. Dit is een landelijk en inter nationaal initiatief waarmee alle schijnwerpers op het huwelijk worden gezet. En niet zonder reden. Want het huwelijk is goed: goed voor elkaar, voor de kinderen, voor de gezondheid, de samenleving, de economie en., de Kerk! Opzet van deze huwelijkszondag is om een OPENBARING DES HEREN DRIEKONINGEN Week van 7-14 januari 2012 ZATERDAG 7 januari, 19.00 uur: Woord en Communieviering (gemengd koor) Jgt. Kees van Oort en overl. familie; jgt. Wilhel mina Schilders e.v. Harrie Boogaers, dochter Anja en Petra den Otter. ZONDAG 8 januari, 10.00 uur: Woord- en Communieviering (samenzang) Overl. ouders van Hest-Kemps; Cornelia en Johanna van Gils; Elisabeth de Laat-Erven; jgt Christ Hoeven e.v. Francisca van Heerebeek; Rinus van Aarle e.v. Koos van de Ven; jgt. Adrianus Rijnen en Martina Kouwenberg en overl. familie; overl. oüders Horrevorts-van de Sande; overl ouders Burgers-van Esch en zoon Sjef; Wilhelmus op’t Hoog e.v. Anna Maria van Dijk en overl. kinderen; overl ouders van Roes- sel-van Laarhoven; verj. Rinus den Otter e.v. Corrie van de Pol; verj. Marinus Jonkers e.v. Dina van Oort. KAPEL PARK STANISLAUS Zaterdag 7 januari, 17.30 uur: H. Mis m.m.v. seniorenkoor Rinus Oerlemans; Koos van de Ven (beiden namens KBO). Woensdag 11 januari, 19.00 uur: H. Mis AGENDA Maandag 9 januari, 20.00 uur: Ouderavond Mozaïek. Dinsdag 10 januari, 15.30 uur:Voorbereiding Eerste H.Communie Mozaïek les 5; 20.00 uur: “Wonder van Kana” catecheseavond met pas tor Herman van den Broek. Zaterdag 14 januari, 10.30-14.00 uur: Huwelijks voorbereiding in Tilburg. Zaterdag 7 januari: Film met het thema: er bestaat niet één absolute waarheid, niet één absolute versie van de feiten waarop je iemand kunt veroordelen. Zaal ‘de Verdieping1 gaat open om 19.00 uur. Er is dan koffie thee. Entree is 5 euro. Aanvang film 19.30. Inschrijven via secretariaat 513 TT1\. 10 januari worden we uitgenodigd voor een feest. De bruiloft van Kana. Pastor Herman van den Broek zal op geheel eigen wijze de Schriftuitleg verzorgen. Aanvang 20.00 uur, locatie: parochie centrum. Opgave niet verplicht maar het is wel prettig te weten wie er allemaal komen i.v.m. koffie etc. Opgave kan via: secretariaat@paro chiemoergestel.no of 513 27 74. Huis voor Zingeving: "Zoals je huis is, zo ben jij ook," zeggen de Chinezen. Maar het loslaten van oude balast, die letterlijk en figuurlijk iets nieuws in de weg kan staan, is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Hoe krijg je greep op de chaos? En hoe breng je jezelf tot een grote opruiming? Daarover ver telt binnenhuisadviseur en Feng Shui specia list Nina Elshof tijdens haar lezing ‘Orde in de chaos’ woensdag 11 januari bij het Huis voor Zingeving. Over Feng Shui zegt Nina: "Een huis is niet alleen je derde huid, maar ook de ultieme plek die je stimuleert om te worden en te zijn wie je bent. De invloed die je woning en zijn speci fieke plattegrond op je heeft is enorm. Wil je iets aan je huis, werkplek of jezelf veranderen? Misschien je mogelijkheden vergroten? Feng Shui kan je het antwoord geven op deze vragen." Tijdens haar lezing legt Nina Elshof uit waar om rommel en chaos ontstaan, zodat je inzicht krijgt in de oorzaak en in de boodschap die erin verborgen zit. Uiteindelijk moet je de wan orde zelf aanpakken. Zonder het nodige inzicht val je echter snel terug in oude patronen. Aanvang: 20:00 uur (toegang vanaf 19:30 uur). Entree: 10 euro p.p. (incl. koffie/thee). Inschrij ven is niet nodig. U vindt het Huis voor Zinge ving aan de Kloosterdreef 4 in Moergestel en op www.huisvoorzingeving.nl. Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. PAGINA 2 'PfïROCfiï Met ingang van het nieuwe jaar 2012 zijn Ad en Nelly Wolfs, vanwege de leeftijd van 75 jaar, gestopt als beheerder van het parochiecentrum. In mei a.s. wordt Corry Op 't Hoog-Basemans, onze koster, 65 jaar. Corry blijft als vrijwilligster werken met ondersteuning van de hulpkosters. Tijdens het sollicitatiegesprek worden verdere (financiële) afspraken gemaakt en hoort u wie uw contactpersoon wordt. Het gaat om totaal 16 uur per week die, verspreid over de week, ingevuld kunnen worden. Het bestuur vraagt, binnen de beschikbare uren, extra aandacht voor het priesterkoor, de hoofdingang van de kerk en verder de hal, trap, keuken en sanitair van het parochiecentrum. De vraag is dat hier enkele keren per week naar gekeken wordt en, indien nodig, extra wordt schoongemaakt. Het parochiebestuur zoekt voor de schoonmaak van kerk en parochiecentrum één of twee personen (echtpaar) die bereid is/zijn om de gebouwen schoon te houden. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: lnfo@moergesteltv.nl 1: (013) 513 1316 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 .513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 513 1008 ma-vrij: 08.00-17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk. tel. 06 20087292 WV Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur HEEFT U BELANGSTELLING? Neem contact op met: Parochiebestuur parochie Sint Jan Onthoofding St. Jansplein 9 5066 AR Moergestel MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 4 JANUARI 2012 Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2