Moergestel Kreatief 2011 Programma Serious Request actie in Moergestel bijna rond Natasja Fotografie PeerkePad II van Tilburg naar Wittem v.v. Moergestel in boek voor wandelaars en fietsers Krekul Nieuws Stiltewandeling, om relatief snel tot rust te komen Volledig nieuw zijn de twee fietsroutes. Tilburg- dagen van 11.00 tot 17.00 uur. U vindt Galerie Freelance Fotograaf Donders was een redemptorist. In PeerkePad ^et omslag van het boekje. het redemptoristenklooster Wittem zet van de wandelingen is ongewijzigd gebleven, urg en terug. De totale afstand was uit- -nik. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl meteen de microfoon bij overhandigd voor Zing maar mee voor ’t goeie doel. Natasja Mols 06 - 130 661 19 natasjafotog rafie@ home.n I www.natasjafotografie.nl Eindejaarsexpositie in De Verdieping’ Ook dit jaar kan de kunstliefhebber weer genieten van het werk van diverse dorpsgenoten tijdens de traditionele eindejaarsexpositie “Moergestel Kreatief” in Galerie de Verdieping. Foto’s, schilderijen, tekeningen, beelden en andere kunstuitingen komen aan bod en trakteren het oog op visuele lekkernijen. Vanuit het comfortabele pluche in bioscoopzaal “19-Toen” kunt u meeliften naar verre oorden middels enkele knappe reisreportages van Bertus van Berkel en Kees van Rooij. De stiltewandeling vindt plaats op woensdag ochtend 21 december van 9.00 tot ca. 11.30 uur. De wandeling zelf duurt ongeveer een uur. Daarna praten we nog even na, onder het genot van een kopje koffie of thee. De kosten voor deelname zijn eur 5,-. De stiltewandeling is voor iedereen toegankelijk, maar er wordt wel op onverharde paden gewandeld. Voor meer informatie en aanmelding kun je kijken op: www.grootmoederaarde.nl ofbellen met Saskia Basten: 06-51003388. ter. Er waren al veel fietsers en zelfs mountain- zaterdagen van 13.00 tot 17.00 uur en op de zon- Ik wens u fijne feestdagen en een mooi fotografisch 2012 Moergestelaar Paul Spapens een van de samenstellers van PeerkePad II ontdek je een nieuwe weg naar de stilte in jezelf! Tijdens deze stiltewandeling gaan we een stuk van het Pelgrimspad lopen in Oirschot, waar bij we in ieder geval een bezoek zullen brengen aan de Kapel van de Heilige Eik. Een mooie, inspirerende plaats, waarover veel interessan te verhalen te vertellen zijn, helemaal passend bij het seizoen! Moergestel ligt op de route van een nieuw wandel- en fïetsboek met als titel PeerkePad II. In dit boek staat informatie over onder meer de kerk van Moergestel en de kapel langs de weg naar Oisterwijk. Het nieuwe en uiteraard bent u daarbij van harte welkom. De Galerie is verder open op tweede kerstdag en zaterdag 31 december van 13.00 tot 17.00 uur en de weekenden van 7 en 14 januari, op de Op zondag 18 december nemen de Serious Artists bezit van De Veerkes. Vanaf 15.00 uur kunt u genieten van de volgende optredens: Maaike Jean-Marc: Gitarist/ toetsenist Jean-Marc van Herck en zangeres Maaike van de Loo komen beide uit Moergestel. Op een bruiloft van hun familieleden traden zij voor het eerst gezamenlijk op, waarna ieder weer zijn eigen weg ging op muzikaal gebied. Jean-Marc als toetsenist bij zijn symfoni sche rockband en Maaike als zangeres bij haar rockcoverband. Sinds september 2010 treden ze als duo op en maken ze sfeervolle muziek bij verschillende gelegenheden. Less Purple: De huidige band van de Moer- gestelse drummer Mark Verhoeven. Zij spelen eigen nummers, waarbij zij zich hebben laten beïnvloeden door bands als Muse, Blur, Oasis, Radiohead en Elbow. Butt Shakers: Deze gelegenheidsformatie is een akoestische, afgeslankte versie van de Bek kersband. De Bekkersband is ook in Moer- Op zaterdag 17 december zijn vanaf 17.00 uur naast heerlijke tapas en andere hapjes ook de brouwers van de Reuzenbieren aanwezig, met 13 verschillende kerst- en winterbieren, die uiteraard geproefd kunnen worden in de beken de proefglaasjes. Rond de klok van 7 zal DJ Sjef in De Veerkes achter de draaitafels plaatsnemen voor de Request Night. Hij zal tegen een klei ne vergoeding van minimaal 2,- verzoekplaat- jes draaien. Na enkele uren zal DJ Corné Wolfs en DJ Krulll het van hem overnemen. Bij HierNeffe kunnen op deze avond ook verzoek- plaatjes worden aangevraagd, maar daar wordt gestel geworteld. Zij spelen aanstekelijke covers, die voor iedereen een feest der herkenning zul len opleveren. Bij het ter perse gaan van dit artikel werd er nog gesproken met mogelijk aanvullende artiesten. Wanneer daarover meer bekend wordt, zal dit via de Twitter- en Facebook- kanalen van De Veerkes worden vermeld. Houd deze dus in de gaten! Op zondagmiddag organiseert BV Geen Keus een back to the ‘90’s party met winterbarbecue. Voor deze party kunt u zich tussen 15.00 en 18.00 uur voor een bedrag van minimaal 10,- thuis (in Moergestel) laten ophalen met een originele Rolls Royce uit 1966. Opgehaald wor den buiten Moergestel kan ook, waarbij de prijs in overleg wordt vastgesteld. Afspraken maken hierover kan via Twitteraccount @BVgeenkeus, aan de bar bij De Veerkes of per mail via de veerkes@home.nl. Hier kunt u zich ook opge ven voor de winterbarbecue. 1 stuk vlees voor 3,50, 3 stukken voor 9,- incl. koude scho tel, sauzen, stokbrood. Ook hiervan gaat de opbrengst uiteraard naar het goede doel. Uiteraard is er in dit weekend nog veel meer te doen. Houdt u daarvoor de website www. deveeres.nl in de gaten of volg De Veerkes op Facebook en Twitter. Vorig jaar werd een bedrag van 2.566,- opge haald en het zou mooi zijn als dat bedrag dit jaar verbeterd kan worden. Op vrijdag 23 decem ber zal tijdens een grandioos eindfeest het to taalbedrag bekend gemaakt worden. Tot 23.00 uur kan er op die avond in de geldpotjes bij de Veerkes en HierNeffe gedoneerd blijven wor den. De organisatoren hopen op uw gulle gaven en verwelkomen u graag bij De Veerkes of Hier Neffe in het weekend van 16 t/m 18 december! de Verdieping aan de Industrieweg 16 te Moer gestel en voorpret op onze website www.galeriedeverdieping.nl Op bijgaande foto de deelnemers v.l.n.r. Ton van Elsdingen, Ineke van Knegsel, Hanne de Charo, Ankie Wessels Beljaarts, Ria Ver togen, Geert Bierkens, Marjan Denissen, Kees van Rooij, Hilda van Gisbergen, Bertus van Berkel, Jan Habraken en Mart je Smits. Niet op de foto: Wally Wonnink, Ans Schef- fers-Wolfs en Karin van Rooij. Creatief en Cultureel Centrum De Krekul breidt zijn activiteiten verder uit. Behalve de cursussen die in september zijn begonnen, gaan in januari weer een aantal cursussen van start, de zogenaamde wintercursussen. Hier volgt een korte beschrijving van die cur sussen. Voor meer uitgebreidere informatie en voor inschrijving, zie onze website www.kre kul.nl Mandala tekenen: geometrische patronen in een cirkel. De invulling van de patronen ver hoogt uw concentratievermogen en creativi teit. Glas in lood: het maken van glazen mobi les, raamhangers en sieraden behoren tot de mogelijkheden. Vilten: een eeuwenoude tech niek die weer druk beoefend wordt. Mozaïeken: ook een oude techniek maar nu weer hoogst actueel. Video: u leert de pc te gebruiken om te gaan monteren. Omgaan met groen en bloem: alle mogelijkheden worden bekeken om een ruimtelijke compositie te maken van natuur lijke materialen. Fotografie in de 19e eeuw: u volgt allerlei interessante ontwikkelingen die sinds de uitvinding van de fotografie zijn ont staan. Basiscursus tekenen, schilderen en aqua relleren: alle elementaire beginselen van het werken op het platte vlak worden behandeld. Chinese cultuur en taal: u leert eenvoudige woorden en uitspraak, spreken en luisteren, dat alles met de nodige aandacht voor de Chi nese cultuur. Stof tot schrijven: je maakt ken nis met diverse schrijfmethodes en genres. Poë zie: leren begrijpen van gedichten. Conversatie voor allochtonen: het betreft hier een aanvul ling op de taalcursussen die bij de inburgering gegeven worden. Tot ziens bij De Krekul Vorige week berichtten we u in dit blad al over de Serious Request actie in Moer gestel, die zal plaatsvinden van vrijdag 16 t/m zondag 18 december. Dit keer lich ten wij graag een aantal onderwerpen uit het programma wat verder toe. Op vrijdagavond 16 december vormen De Veerkes en HierNeffe vanaf 21.00 uur het podi um voor de ‘Battle of the DJ’s’. Er hebben zich inmiddels al 16 personen aangemeld die alle maal minimaal 10,- betalen om voor even een heuse DJ te mogen zijn. Voor hen zijn 3 areas beschikbaar, waar zij diverse muziekstijlen ten gehore zullen brengen. Voor elk wat wils dus! Eén van de aangemelde DJ’s, DJ HanziPro, heeft op het gemeentehuis nu al 250,- opge haald. Woensdag 21 december organiseert Grootmoeder Aarde weer een stiltewan deling. Dit is een wandeling in het Groene Woud, in de omgeving van Moergestel. Doordat er in stilte wordt gewandeld kun je hierbij in relatief korte tijd helemaal tot jezelf komen. Je kunt het zien als een soort wandelende medi tatie in een mooie, rustgevende omge ving. Vanuit mijn praktijk, Grootmoeder Aarde, heb ik veel ervaring opgedaan met het wandelen met een groep mensen in stilte. Het blijkt dat dit een heel goede manier is om even helemaal los te komen uit de drukte van alledag. De stiltewandeling heeft dit keer als thema het begin van de winter. Dit is ook het seizoen dat symbool staat voor het element aarde en voor de stilte. Hoe vind jij de stilte in jezelf, in deze drukke periode? Wandel mee en misschien PeerkePad II bevat zowel een wandelroute als een fietsroute van Peerke Donders in Tilburg Noord naar Wittem in Zuid-Limburg en terug. De combinatie van een gedetailleerd beschre ven wandelroute en fietsroute in een boek is uniek. Het door de Tilburgse uitgeverij Pix4- Profs uitgegeven PeerkePad II telt 236 pagi na’s en circa 150 foto’s en kost 16,95 euro. Een van de samenstellers is Moergestelaar Paul Spapens, ervaren fietser en als schrijver gespe cialiseerd in volksdevotie. Van zijn hand zijn zowel de fietsroutes als de vlotgeschreven toe lichtingen op wat de wandelaars en fietsers onderweg zoal tegenkomen aan kapellen, ker- ken, kloosters en wegkruisen. Aan het gebruiks- 1 boek hebben in totaal vijf wandel- en fietsspe- j cialisten meegewerkt. De kleurenfoto’s zijn gemaakt door beroepsfotograaf Jan Stads. Het ISBN-nummer van dit wandel- en fïetsboek is 978 946 0320 408. PeerkePad II ligt nu in de win kel. PeerkePad I verscheen in oktober 2009. Het was een initiatief in het kader van de viering van de tweehonderdste geboortedag van Peerke Donders. Het was tevens een bijdrage van de redemptoristen aan het jubileumfeest. Peerke J—k TX 1 T-x I I werd een langeafstandswandeling beschre ven van 1 naar Tilburg en terug. De totale afstand was uit gezet in acht etappes heen en acht etappes terug. De verschillende etappes konden ook als rond wandeling worden gelopen. Het wandelboek werd een groot succes. Duizenden wandellief- hebbers hebben de route ineens of in meerde- j. -"^”^^0 gemaakt. Heuraject vïn re dagetappes ge open. Een eigen website d f wijfc sterk fvan de ;andd. (www.peerkepad.nl) voorzag de wandelaars van N J wandeli kan de fietsroute actuele informatie. Deze website blijft in de in een keer in meerdere dBagetappes worden lucnt’ gereden. De route leent zich ook om fietsuit- Sinds de presentatie in oktober 2009 zijn er op stapjes van een dag te maken. Om het gebruik het traject dusdanig veel wijzigingen gekomen, door zowel fietser als wandelaar te vergemak- dat een herziene versie noodzakelijk werd. Op kelijken is informatie opgenomen over open twee na zijn alle zestien wandeltrajecten in j baar vervoer en overnachtingen. PeerkePad II PeerkePad II zeer grondig vernieuwd en aan- is uitgevoerd met een ringband wat ideaal is voor gepast aan gewijzigde omstandigheden. De op- het gebruik onderweg. Deze expositie, een must voor de liefhebber van kunst in een bijzondere ambiance, wordt op vrijdagavond 23 december om 20.00 uur officieel geopend door pastor Theo te Wierik. Voorwaar een mooie opmaat naar het Kerstfeest Wittem heeft een lengte van 148 kilometer, in omgekeerde richting is de afstand 164 kilome- Er waren al veel fi bikers die aan de hand van het wandelboek per NF Fiets Wandel 1 PAGINA 9 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 DECEMBER 2011

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 9