Begeleiding en zorg voor ouderen in de thuissituatie... Nieuwjaarsconcert muziekvereniging Prinses Juliana Kinderactiviteit Driekoningen zingen in Park Stanislaus Op 2e Kerstdag een heerlijk 4-gangen Kerstbuffet voor 32,50 Kinderen tot 12 jaar 16,00 (reserveren gewenst) MET KERST, OUD EN NIEUW. Bent u er al uit met de feestdagen? www.mogeluk.nl V -v A TOUCH OF GOLD met 2 area's PARTY LOUNGE van 22.00 tot 06.00 uur «35,00 (uitverkocht) Het team van Partyboerderij ’t Draaiboompje wenst iedereen prettige Kerstdagen en een verDRAAId goed 2012! Begeleiding en zorg voor thuiswonende ouderen Verdere info: www.draaiboompie.nl Zaterdag 7 januari: kenen”, zo stelt Suzanne. Daarnaast vond ze dat er meer mogelijkheden moesten zijn voor oude re mensen met dementie of een andere hulp vraag die thuis willen blijven wonen. “Het beginstadium van dementie is voor dege ne zelf de ergste fase. Men raakt de controle over zichzelf kwijt, alles waarbij men het hoofd moet gebruiken kost zoveel meer inspanning. Eigen omgeving en structuur kunnen dan een belang rijke houvast zijn”, zegt Suzanne. Waar komt de naam MoGeluk vandaan? MoGeluk dankt haar naam aan het denken in Mogelijkheden en de visie dat iedereen recht heeft op geluk. Maasakkers zijn mannen op scherp heeft staan! Na de pauze zal het harmonieorkest onder lei ding van dirigent Arthur Verhofstad met een kwalitatief sterk en populair programma op het podium komen. Geen muziek om bij stil te zitten. U bent van harte welkom. Entree is gratis. www.julianamoergestel.nl 31 December in het eetcafé en De Stek: 1 Januari: NIEUWJAARSBORREL vanaf 16.00 uur Vrijdag 6 januari 2012 van 9.30 tot 11 uur Prijsuitreiking om 15.30 uur De eeuwenoude traditie van het Driekoningen zingen is de laatste jaren een beet je op de achtergrond geraakt. Volgens het Bijbelverhaal zagen drie wijzen uit het oosten, ofwel de Driekoningen, een ster. Er was een koning geboren, Jezus. Ze volgden de ster en vonden Jezus met Maria en Jozef in een stal. Er zijn drie koningen: uit Azië, Afrika en Europa. Dat waren de toen bekende werelddelen. Vroeger was Driekoningen een bedelfeest. Veel mensen waren arm en er was wei nig eten. Op Driekoningen werden er koeken, brood en spek uitgedeeld. Volwas senen en kinderen gingen verkleed en met een ster in hun hand, zingend langs de huizen om geld en eten op te halen voor de armen. Wij willen vanuit onze parochie dit feest nieuw leven inblazen. Driekoningen zingen is een vrolijk feest waarbij kinderen verkleed als ko ningen langs de deuren gaan om te zingen. In ruil voor hun lied krijgen ze snoep of geld. In ons dorp halen de Driekoningen geld op voor kinderen die het niet zo goed hebben. Ze doen dat voor straatkinderen in Bolivia. Pater Theo Raaymakers zorgt daar voor hen. Wat houdt de hulp van MoGeluk in? Hierbij kun je denken aan de zorg, zowel in de ochtend als avond. Wat er daarna gebeurt, is bij elke cliënt verschillend. Denk hierbij aan rol lers in de haren zetten, een wasje draaien of samen de afwas doen. Als er sprake is van bege leiding overdag, wordt besproken wat de inte resses zijn. De ene houdt van appeltaart bak ken en breien, de ander wil naar de bossen, tuinieren of een potje kaarten. De bedoeling is om zoveel mogelijk aan te sluiten bij de gewoon tes van de cliënt. Daarnaast is hulp, advies en ondersteuning mogelijk voor degene die alles moet regelen. Het komt veel voor dat men men sen met dementie verkeerd benadert, bijvoor beeld door hen steeds te verbeteren. Hierdoor worden dementerenden alleen maar extra geconfronteerd met het feit dat hun geheugen hen in de steek laat. Handige tips en adviezen kunnen voor meer rust zorgen. kenis en de traditie van het Driekoningen feest en we gaan liedjes zingen/oefenen. De liedjes kunnen de kinderen thuis ook al oefenen. U vindt suggesties op de site van de parochie: www.parochiemoergestel. nl De kinderen die ’s middags langs de deuren wil len gaan om te zingen en geld op te halen voor Pater Theo, krijgen een collectebus. Na het zingen bij de huizen kunnen de koningen hun mooie kleren en hun liedje aan een jury laten zien. De kinderen worden daarvoor om 15.30 uur terug verwacht bij Park Stanislaus. Elk kind dat meedoet krijgt een verrassing en ieder kind maakt evenveel kans op het winnen van mooie prijzen. We hopen jullie te zien op 6 januari. Kinderen en ouders van harte welkom! Suzanne van Gestel-van de Ven. Wat is MoGeluk? MoGeluk biedt begeleiding aan thuiswonen de ouderen met een hulpvraag, zoals bijvoor beeld bij dementie. Oudere mensen in de thuissituatie hebben soms zorg, ondersteu ning en/of begeleiding nodig maar willen toch thuis blijven wonen. Dit kan voor de partner of familieleden een behoorlijke belasting zijn. Door zorg en begeleiding (gedeeltelijk) van hen over te nemen, wordt het voor hen min der zwaar en is het toch mogelijk voor de persoon in kwestie om thuis in de eigen ver trouwde omgeving te blijven wonen. Vooral wat betreft dementie is men bij Mo Geluk aan het juiste adres Een op de vijf mensen krijgt een vorm van dementie, dat is dus 20%Dementie is een ver zamelnaam voor ongeveer 50 ziektes waarbij de hersenen niet goed meer functioneren. Bij 70% van de gevallen gaat het om Alzheimer. Nederland telt op dit moment 235.000 mensen met dementie. Door de vergrijzing zal dit aan tal in de toekomst flink stijgen: in 2050 zal ruim een half miljoen mensen lijden aan demen tie. Zaterdagavond 7 januari om 20.15 uur kunt u traditiegetrouw de muzikale nieuw jaarswensen van muziekvereniging Prinses Juliana weer in ontvangst nemen. Een prachtig versierde concertzaal, een leuk en gevarieerd programma, dus een mooie avond uit voor jong en oud! Met het nieuwjaarsconcert zal de muziekver eniging op feestelijk wijze een fantastisch jubi leumjaar afsluiten. Natuurlijk zal zij u wat extra’s voorschotelen. Maar zoals ieder jaar mag u ook nu muziek uit allerlei genres verwachten. De laatste jaren komt de slagwerkgroep met een voor iedereen verrassend repertoire ten tone le, en ook dit jaar mag u van hen weer heel wat verwachten. Zeker dat instructeur Willy van WAT GAAN WE DOEN? We organiseren een knutselochtend in Park Stanislaus op 6 januari 2012 van 9.30 tot 11 uur. De kinderen mogen verkleed komen als koning. Verder hoeven ze niets mee te nemen. We gaan kronen, lampionnen en sterren maken. We zullen de kinderen vertellen over de bete- peraerij Wie is MoGeluk? Suzanne (van Gestel-van de Ven, red.) 38 jaar, geboren en getogen in Moergestel. Suzanne heeft ruim 10 jaar op een psychogeriatrische afdeling gewerkt. Dit is een gesloten afdeling waar demente ouderen zijn opgenomen. Ze werkte zowel in groepsverband als individueel. Ze merkte dat haar kracht en affiniteit vooral lagen bij het individueel verzorgen en begelei den of het begeleiden in kleine groepjes. “Echt in contact zijn met deze mensen, echt iets bete- Nieuw in Moergestel: MoGeluk F I )raoitoonipje eetcafé terras zalen catering Hild 1, 5066 CL Moergestel, Tel. (013) 513 1315 Wilt u thuis blijven en gebruik maken van onze catering} Vraag dan nu de lijst aan op info@draaiboompje.nl Bellen mag ook! (U kunt uw bestelling doorgeven tot en met 20 december). PAGINA 5 DAGBESTEDING IN HUISELIJKE SFEER O suzanne@mogeluk.nl - tel: 06-53483056 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 DECEMBER 2011 A

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5