Wendy van der Zanden naar nieuw Nederlands record! Nieuw project: Wiskids Okvo Audacia- nieuws Schaatsers “De Vennen” leveren weer bijzondere prestaties 22,50 De kerstman 3-GANGENMENU le en 2e Kerstdag open! TE HUUR VRIJSTAANDE WONING gelegen in de gezellige dorpskern van Moergestel. Rootven 13, Moergestel, Tel. 513 1273 w MET KERSTMIS: pp. - Soep, salade - 4 Soorten vlees -1Js of koffie Wij wensen u fijne Kerstdagen en 'n heel goed Nieuwjaar! Bij 4 personen krijgt u gratis 'n fles wijn! De woning heeft 3 slaapkamers en een moderne badkamer op de eerste verdieping. Op de begane grond bevinden zich: de eentree/hal, woonkamer (ca 30m2) keuken (ca 14m2), werkkamer/slaap- kamer (ca 9m2) en een ruim/modern toilet. Tevens heeft de woning een ruime garage (ca 28m2). Inhoud woning ca.525m3 incl. garage. Bij de Europese zwemkampioenschap- pen korte baan in het Poolse Szczecin heeft Wendy van der Zanden uit Moer gestel haar nog steeds groeiende vorm Kom snel kijken bij de vernieuwde Fadyi Reacties graag naar brieven onder nummer 1642 van dit blad. (Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel) Bij de foto: Madolyn Appeldoorn reed een PR na een zware valpartij. •Aanw.00.00 .Aanw. 13.30 Audacia Dl - Nevelo DlAanw. 11.00 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia. Ideaal voor gezinnen die tijdelijk woonruimte zoeken. AUDACIA JEUGD Zaterdag 17 december Audacia Al - Nevelo Al Audacia BI - Uno Animo BI Op dinsdag 15 november waren Evert, Bregje, Elke, Narris, Lucas en Ralph aan de beurt. Sa men met Jessica en Myra op weg. Na een ritje met de auto waren we er. Er stond al iemand op ons te wachten. Iedereen mocht vertellen hoe hij/zij heette en kreeg een sticker met zijn/haar naam opgeplakt. De begeleider heette Allard en had natuurlijk ook een sticker. Nu kon het Wiskikkeren echt beginnen. Alle landen werden bezocht. Bij het land van Ratjetoe mochten we een doos uitkiezen welke we vervolgens soort bij soort legden. Evert koos hier meteen voor de verschil lende botjes. Eenmaal aangekomen bij het land van kilo en meter zagen we een mooie zandbak gevuld met zand en pitten. Wegen, overgieten enzovoort. Narris en Ralph vonden dit wel heel erg leuk Doordat bij de beide groepen de bak met pit ten zo in de smaak viel, zetten we bij de Wiskids kamer van Mokido ook een zandbak neer met pitten en/of steentjes neer. Dan kunnen we nog lang nagenieten van de “echte” Wiskids! overtuigend bevestigd door een nieuw Nederlands record te zwemmen op de 200m wisselslag. In een zeer sterk deelnemersveld zwom de als 28e geplaatste Wendy's ochtends in de kwali ficaties al naar een onverwacht sterke 8e posi tie waarmee ze zich voor de finale kwalificeer de. Overtuigd dat het nog beter kon startte Wendy's avonds in de finale met de bedoeling de "tegels uit het zwembad te zwemmen". En dat lukte: met een fantastische 2:09:66 zwom ze ruim drie seconden van haar persoon lijke record en verbrijzelde ze het oude Ne derlandse Record van Femke Heemskerk uit 2008 (2:09:78). Hieronder de in Tilburg gereden tijden: Drie leden reden een rit over 500 (le tijd) en 1500 meter (2e tijd): Thomas van Dijk 40.21 en 2:04.71; Marijn van Esch 50.79 (PR) en 2:43.42 (eerste 1500 meter); Madolyn Appeldoorn val en 2:42.31 (PR). John Schepens en Merel Bertens reden een rit over 500 (le tijd) en 1000 meter (2e tijd): John 50.78 en 1:43.41Merel 52.11 (PR) en 1:46.50. Wat is Wiskids? De naam zegt het eigenlijk al: wiskunde met kinderen. Het is een nieuw project dat is opgestart binnen kinderopvang Humanitas en nu al een tijd je wordt gebruikt als activiteit en in het dagelijks handelen. Het is ontwikkeld voor kinderen in de leeftijd van 3 tot 6 jaar, dus de oudste peuters en jongste BSO-kin- deren. Ook kun je al simpele opdrachten met de 2-jarige peuters doen. We zijn met 2 kleine clubjes kinderen naar de Wiskidstentoonstelling geweest. Hieronder een verslagje ervan. Met de 3+ kinderen van de Maatjes zijn we naar de Wiskidstentoonstelling geweest. Ze vonden het een hele belevenis. Het was dan ook wel de “echte” Wiskids, volgens de kinderen. Het aantal 3+ kinderen was groot, dus is de groep in tweeën gesplitst. Op zondagavond 4 december werd door vijf leden van de “Maxim-De Vennen- ploeg” deelgenomen aan een schaatswedstrijd in Tilburg. Madolyn Appeldoorn en Marijn van Esch leverden daarbij een wel erg bijzondere prestatie op de 1500 meter. Het bijzondere van de prestatie van Madolyn zat hem niet zo zeer in de verbetering van haar persoonlijk record op deze afstand, maar meer in de omstandigheden waaronder zij deze pres tatie leverde. Eerder op de avond was Madolyn tijdens haar rit over 500 meter namelijk keihard ten val gekomen. Minutenlang bleef zij met hevige pijn in haar knie op het ijs liggen. Niemand verwachtte dat zij later op de avond nog van start zou kunnen gaan voor de rit over 1500 meter. Hoewel lopen moeilijk was, gaf Madolyn aan dat zij het toch wilde proberen. Tot ieders verbazing volbracht zij de rit in een tijd van 2:42.31, waarmee zij exact een halve seconde sneller was dan haar oude persoonlij ke record (PR). Marijn van Esch reed deze avond de eerste rit over 1500 meter uit zijn schaatscarrière. Na een snelle opening van 33.01 seconde over de eerste 300 meter, reed Marijn de eerste volle ronde van 400 meter in een tijd van 42.96 secon de. Nadat hij voor de tweede ronde 45.20 secon de nodig had gehad, lag een eindtijd van onge veer 2:49 in de lijn der verwachting. Op zich zou dat voor een eerste 1500 meter voor de pas dertienjarige schaatser een keurige eindtijd zijn geweest. Door zijn laatste ronde in een tijd van 42.26 sneller te rijden dan de twee voorgaande ronden, kwam Marijn echter op een supertijd van 2:43.42. Eerder op de avond had Marijn bovendien zijn PR op de 500 meter verbeterd. Merel Bertens maakte met eveneens een PR op de 500 meter het succes voor de ploeg compleet. Een dag eerder behaalde Jan op ’t Hoog in een marathon over zestig ronden in Breda een keu rige twintigste plaats in een deelnemersveld van maar liefst 41 Masters uit geheel Zuid- Nederland. Beste leden, De cijfertjes waren een beetje door elkaar gehus seld, onze excuses hiervoor. De kerstviering is op maandag 19 december om 19.00 uur in ‘Den Boogaard’. Ook bij de nieuw jaarsbijeenkomst in ‘Den Donk’, op maandag 9 januari, bent u van harte welkom. Op de kerstfolder is het opgavelijstje bijge voegd, graag z.s.m. inleveren. en probeerde van alles uit met de pitten en het zand. Moe maar voldaan reden we weer terug naar Mokido. Woensdag 24 november was het de beurt aan Jaap, Willem, Kaat en Tom. Carlijn en Donathe reden met de auto naar Boxtel. We begonnen in het “kasteel” waar we een kleine uitleg kre gen wat we allemaal tegen zouden komen. Onze begeleidster heette Yvonne en van haar kregen wij ook allemaal een sticker met onze namen erop. Bij het land van achter en hoeks mochten we een touw in een vorm leggen. Een rondje, drie hoek of vierkant. Jaap deed heel erg goed zijn best en legde een mooi rondje neer. In het aller laatste land, het land van berg en dal, konden we onszelf opmeten door middel van bakjes opstapelen. Willem maakte een hoge stapel, net zo hoog als zichzelf. Na een gezellige och tend reden we weer terug naar Mokido, waar bij ze allemaal lekker in slaap vielen in de auto. Wendy, over haar race en haar ambities: "Mijn doel, de finale, was eigenlijk al bereikt waardoor ik relatief ontspannen kon starten. Ik heb de laatste maanden extra getraind op de schoolslag en ik merk gewoon dat het daar nog steeds beter gaat. Als ik die stijgende lijn kan vasthou den dan zit er zeker nog meer in: een startbe wijs voor de Olympische Spelen in Londen op dit onderdeel en op de 4x 200m vrije slag komt zelfs steeds meer binnen handbereik!" Daags voor de Kerst werd er gebonkt op zijn deur, De kerstman mopperde: "Wat is dat nu voor gezeur?" Hij rukte de deur open enwie zag hij daar? Wie stond daar, met een lange baard en z’n witte haar? Ja hoorl Het was Sinterklaas, z’n grote concurrent. De Kerstman riep naar 'm: "Wat moet jij hier vent? Ga lekker naar Spanje, genieten van de zon, Zwaaien naar gasten vanaf je balkonl" "Waarde Kerstman,zo sprak de goede Sint, "Wat jij hier doet, kwetst menig kind, Je doet die stakkers veel verdriet, En dat raakt mij en ook zwarte Piet. De Kerstman liep er rood van aan, Maar trok zich er verder niets van aan. Hij smeet de deur dicht met een knal, Sint kwam gelukkig niet ten val. De Kerstman plofte In zijn stoel, Hij mopperde een heleboel: 'Wat een gelazer, wat een gezeur. Maar...., toen werd er wéér geklopt op de deur. Niet te geloven, de paashaas stond daar, Met Ijs aan zijn oren en sneeuw in zijn haar. Een mandje bevroren eitjes in zijn handen, En hij sliste langs zijn lange tanden; "Kerftman, Kerftman, wat doe u nu? Miljoenen fchatjes wachten op u, Fij kunnen geen kerft fleren fonder uw flee, En fonder uw rendieren, toe ga toch mee!" De Kerstman was zeer aangedaan, Toen hij de paashaas daar zag staan. Hij zei: "Jongen, Ik pak snel mijn jas en mijn bel, Roep jij de rendieren, dan redden we het wel. Gelukkig kwam alles toen toch voor elkaar, En kwam het met het Kerstfeest toch nog goed dit jaarl Het was half december, sneeuw dwarrelde neer. De kerstman bromde: "Mensen, mensen, wat een weer. Hij zat lekker binnen, met zijn voeten bij de haard, Een kamerjas aan en een sjaal om zijn baard. De kleumende kerstman nam een naar besluit: "Ik ga echt dit jaar de deur niet meer uit! Het is sneu voor de kind'ren, die zijn de sigaar, Maar ik heb ook recht op wat genot dit jaarl" Hij nam nog een borrel en een stuk marsepein, En dacht bij zichzelf: "Tjee, wat zit ik hier fijn! Ik kruip voor geen geld in die tochtige slee, Er is met de kerst vast wat leuks op tv!" Dagen gingen voorbij, de kerstman genoot, Hij zat achter de pc, of met de gameboy op schoot. Hij las en hij speelde, hij dronk en hij at. Hij deed middagdutjes en zat uren in bad. Maar. •MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 DECEMBER 2011 PAGINA 19

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 19