informatie oo b Riet van Velthoven-Smolders medeoprichtster van ons bedrijf Riet van Velthoven-Smolders Maria Adriana Catharina (013) 513 1504 Protestantse gemeente Oisterwijk Parochie St. Jans Onthoofding Goed ademen als medicijn tegen ziekte “Goed ademen is het beste en goedkoopste medicijn tegen veel ziekten en kwalen.” zegt Nederlands meest bekende ademhalings- en yogatherapeut Fred van Beek. Woensdag 14 december verzorgt van Beek (81) hierover een interactieve lezing bij het Huis voor Zingeving met als titel ‘Even op adem komen’. MTV Radio f h i DERDE WEEKEND VAN DE ADVENT - Jaar B - Huis voor Zingeving: 0900 332 22 22 PAGINA 2 Er is kindemevendienst en creche (zie verder pag. 3 linkerkolom) MTV Met verdriet hebben wij kennisgenomen van het plotselinge overlijden van Wij wensen de familie sterkte met het verwerken van dit grote verlies. Bedroefd, maar trots op haar enorme kracht, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn lieve vrouw, onze allerliefste mama en oma. Wij zijn oneindig dankbaar voor alle liefde en zorg die zij ons gegeven heeft. Correspondentieadres: Postbus 7 5066 ZG Moergestel Hoewel zij niet meer actief was in het bedrijf, bleef haar interesse en betrokkenheid in het bedrijf onverminderd groot. Diessen, 1 december 1927 f Moergestel, 2 december 2011 Medewerkers Elektrotechnisch Bureau Frans van Velthoven BV Moergestel Jij bent niet meer daar waar je was, maar overal waar wij zijn. .513 1424 .513 1204 Op zondag 11 december kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presen tatie is in handen van Corné Schoenmaker. De techniek is in handen van Joris Lau- renssen. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. KERSTNUMMER VAN ONZE PAROCHIE Het Kerstnummer van onze parochie ligt klaar Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 KERKBALANS 2011 De opbrengst van de actie kerkbalans is t/m 1 december 2011 51.515. Over dezelfde perio de in 2010 was dit 54.323. Een daling met plm. 2.800. ABDIJDAGEN IN OOSTERHOUT Na de geslaagde abdijdagen in 2011, is beslo ten om ook enkele abdijdagen in 2012 te hou- AGENDA 10 december 19.00 uur: Viering in de Burght- weide met Avondmaal 12 december 19.00 uur: repetitie cantorij 16 december 10.00-12.00 uur: creatieve groep Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 .513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur WIJ GEDENKEN Op 18 november overleed Geert Boogaers, echtgenoot van Riek Rooijakkers. Geert werd geboren aan de Oirschotseweg in een gezin met 6 kinderen. Hij ging na de lagere school naar de ambachtschool waar hij het vak van timmer man leerde. Hij werkte een tijd in de bouw en stapte daarna over naar de Beekse Bergen waar hij 26 jaar heeft gewerkt en waar hij na zijn pen sionering nog vele malen met veel plezier zou komen met Riek, de 2 kinderen en de kleinkin deren. Geert was een behulpzaam mens die voor iedereen klaarstond als klusjesman, als taxichauffeur enz. Geert overleed na een ziek bed thuis op Tl jarige leeftijd. We vieren de Maaltijd van de Heer Het is deze zondag derde Advent. We gaan met de kinderen verder op zoek naar de koning. We horen vandaag uit Richteren 13 over de moe der van Simson. Zou zij de koningin zijn? De moeder van Simson - zij wordt niet met name genoemd - krijgt van een engel de aankondi ging van de geboorte en dat terwijl ze onvrucht baar was! Het hoofdhaar van het kind mag niet geschoren worden, hij is een ‘aan God gewij de’ man. Haar man gelooft het niet en wil de boodschap zelf horen van Gpd... Aan hem vertelt de engel minder dan aan de vrouw. In de evangelielezing (Johannes 3: 22-30) zijn zowel Johannes als Jezus aan het dopen, dit leidt tot verwarring. Deze derde zondag van de Advent heet zondag gaudete, verheugt u!, er komt een beetje wit bij de paarse kleur van inkeer. We leven toe naar de geboorte van Jezus, vol verwachting op weg naar Kerst! Om 12.00 uur is er een Kerk op Schoot vie ring voor de kinderen van 0-4 jaar en hun (groot)ouders/verzorgers. Het thema is ‘Kerst’! Zondag 11 december - ds. Hester Radstake Wij nodigen u uit voor de afscheidsdienst op donderdag 8 december om 11.00 uur in de parochiekerk St. Jans Onthoofding in Moergestel. Overeenkomstig haar wens zal aansluitend de crematieplechtigheid plaatsvinden in besloten kring. Woensdag 7 december zal om 19.00 uur ter nagedachtenis aan Riet een avondwake worden gehouden in voomoemde kerk. Als u geen persoonlijke uitnodiging heeft ontvangen, wilt u dan dit familiebericht als zodanig beschouwen. echtgenote van Frans van Velthoven Moergestel: Frans van Velthoven Moergestel: Jacques en Brigitte van Velthoven-Buster Fleur, Stefanie, Max Breda: Mieke en Henk Jan Maijers-van Velthoven Roderik, Jasper Vught: Bart en Monique van Velthoven-Obers Floris, Rolf, Noor Uden: Greet en Edo Drijver-van Velthoven Mark, Erik, Niels Donderdag 8 december kunt u vanaf 19.00 uur weer kijken naar een nieuwe MTV-uit- zending. Deze week staan op het MTV-pro- gramma: - Kerst-workshop 2; - Gilde St Catharina; - Moergestel Sportief: wieler- veldrit en schaatsen. De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna aansluitend de uitzending van afge lopen week wordt herhaald. Daarna wor den deze items gedurende de avond steeds opnieuw uitgezonden Op zaterdag 10 december vanaf 13.00 uur kunt u deze uitzendingen ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! maart 2012) en op 1 januari a.s. wil stoppen met zijn werkzaamheden. Volgend jaar wordt Corry Op ’t Hoog-Basemans, de koster, 65 jaar. Leden van het bestuur en de pastoraatsgroep hebben voorstellen op tafel gelegd voor het voltallig parochiebestuur dat hierover op 20 december vergadert. De voor stellen die op tafel liggen houden verband met een mogelijke samenvoeging van de werkzaam heden in parochiecentrum en kerkgebouw. Hier leest en hoort u zeer spoedig meer over. KERSTSTAL TEGEN DE KERK Zaterdag 10 december wordt de stal weer tegen de zijgevel van de kerk geplaatst. Een prachtig initiatief dat ooit geboren werd binnen het jon gerenwerk van de parochie en dat nu wordt voortgezet door enkele vrijwilligers o.l.v. Peter Swinkels. Mannen, bedankt voor jullie inzet. We weten van andere jaren dat jullie gewoon lijk de koudste en natste uren uitkiezen voor dit werk! Hopelijk schijnt dit jaar het zonne tje. KAPEL PARK STANISLAUS: Zaterdag 10 december, 17.30 uur: H. Mis met samenzang Woensdag 14 december, 19.00 uur: H. Mis Ad en Nelly Wolfs stoppen na 20 jaar als beheerder van het parochiecentrum In de uitgave van volgende week zullen we hier speciaal aandacht aan schenken. Nu al wil het bestuur doorgeven dat Ad 75 jaar wordt (in Week van 10 - 17 december 2011 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 DECEMBER 2011 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parocliiemoergestel.nl Misintenties 14 dogen riaat, Ria en Rinus, die de verdere ondersteu- ZATERDAG 10 december, 19.00 uur: Themaviering met Zanggroep Inspiration Jgt. Nelly Weijters e.v. Jan Vermeer; verj. Gonny van de Wouw-van de Wal. ZONDAG 11 december, 10.00 uur: H. Mis met samenzang j Wim en Anneke Denissen-Groenen en doch- j ter Corrie van de Loo-Denissen; jgt. Petrus en Henrica Wolfc-Peijnenburg, zonen Jan en Bart, dochter Jo en schoonzonen Sjef en Janus; jgt. Petrus en Adriana Denissen-van Hest en schoonzonen Antoon en Noud. om bezorgd te worden. Wederom een prachti ge uitgave mede dankzij enkele parochianen o.a. Jan Geerts die de layout heeft verzorgd en Mar den Oerlemans die het drukwerk op zich nam (en die ons het hele jaar ondersteunt met onze parochieberichten). Dank ook aan ons secreta- —~fz: voor ofroepweekend opgeven, ning gaven. Onze bezorgers kunnen het pak ketje aan het einde van de week verwachten. Zij zullen deze in de week voorafgaand aan zondag 18 december huis aan huis bezorgen. Engelen in de advent en tijdens het Kerstfeest Het aantal engelen en engeltjes neemt snel toe voor het altaar in de kerk. Zondag 27 novem ber, tijdens de gezinsviering, zaten de traptre den zelfs helemaal vol toen er een echte ‘engel’ naar voren kwam en vertelde wie hij zij was en wat engelen zijn. Het was een prachtige vie ring, zo hoorden we van veel mensen. Fijn ook dat mensen foto’s van hun (klein) kinderen tussen de beeldjes komen zetten. Die kleine hummeltjes zijn immers ook engeltjes die we niet willen vergeten..of ze nu gedoopt zijn of niet! Corry en Rien Ceulemans stoppen met de kinderwoorddienst op zondag Vanaf het begin waren Rien en Corry lid van de werkgroep. Samen hebben ze als ‘opa en oma’ heel wat woorddiensten verzorgd op zon dagmorgen. Toen kwam het moment om te besluiten: we moeten stoppen want we horen het ook allemaal niet zo goed meer! Beste Cony en Rien, we willen jullie bedanken voor dit Van Beek: “Ademen is het allerbelangrijkste dat we doen en tegelijk zo gewoon dat we niet eens meer doorhebben dat we het doen. Vandaar dat veel mensen verkeerd ademhalen. Dat heeft grotere gevolgen voor ons welzijn en onze gezondheid dan we denken. Het kan ons ner veus en gespannen maken, het kan leiden tot hyperventilatie, waandenkbeelden, slechte ver tering van ons voedsel en noem maar op.” Fred van Beek was gedurende 25 jaar de mas seur van het Nationale Ballet. Ook hielp hij vele bekende Nederlanders zoals Jos Brink, Jan des Bouvrie, Paul Huf, tv-persoonlijkheden, cap tains of industry en uiteraard ook vele ‘gewo ne’ mensen. En nog steeds. Fred van Beek staat garant voor een inspireren de ervaring! U gaat naar huis als een compleet ander mens, met positieve kracht en nieuwe energie. Aanvang: 20:00 uur (toegang vanaf 19:30 uur). Entree: 10 euro p.p. (incl. koffie). Inschrijven is niet nodig. U vindt het Huis voor Zingeving aan de Kloosterdreef 4 en op www.huisvoorzingeving.nl. ise wurat m uer- hti k parochiegemeenschap zijn zorgd door Petra van Nuenen-Hoffmans in het mensen als i uil ieïii Rien blijft de werkgroep nog administratief onder- steunen. Daarnaast zijn jullie beiden nog actief op andere momenten binnen ons pastoraat. We hopen dat dit nog lang mag duren. Gelukkig heeft een jonge moeder aangegeven de werk groep te willen komen versterken. Wie volgt nog meer? Geef je op bij ons secretariaat: 513 27 74 ofsecretariaat@parochiemoergestel.nl AGENDA Zondag 11 december, 11.30 uur: Kerkbezich- tiging Eerste H. Communicanten. groep te willen komen versterken. Wie volgt nog Dinsdag 13 december, 9.30 uur: Werkgroep 6 Ziekenpastoraat; 17.00 uur-18.00 uur: groep 1 Eerste H. Communicanten les 4; 18.30 uur- 19.30 uur: groep 2 Eerste H. Communicanten les 4. Woensdag 14 december, 19.30 uur: Overleg Pastoraatsgroep. Donderdag 15 december 11.00 uur: Kerstvie ring m.m.v. het seniorenkoor in Den Boogaard. Vrijdag 16 december, 10.00 uur: Werkgroep Elkaar Nabij. Zaterdag 17 december in middag en avond bezoek aan de St. Egidiusgemeenschap in Antwerpen. HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013-513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoórdina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekniis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur De verkondiging wordt in het weekend ver- kader van het Advent /Kerstproject over ‘Enge- len’.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 2