5,- Wens vlaggetjes vermist I 7 Bij aankoop van’100 Jaar Moergestel in beeld’ nu GRATIS ’10 Jaar Moergestel-Nieuws in vogelvlucht’ KBO-Brabant Nieuws van de bibliotheek Geslaagde knutselmiddag in Park Stanislaus 1 ft Theaters Oisterwijk Moergestel Parochieberichten Afdeling Moergestel viering van de KBO). zetten jonge mensen zich naast hun gezins- en TEKEN- EN SCHILDERCLUB KBO Heb je interesse, kom dan eens vrijblijvend IYIOËÏ VOORLEZEN voor peuters en kleuters Op woensdag 7 december van 15.00 tot 15.30 P Mutsaars i Jacqueline tel. 513 2523; Gina tel. 513 2007; Corry tel. 513 3295; Ricky tel. 513 6086. Boek ’100 Jaar Moergestel in beeld’ HEERLIJK AVONDJE Het heerlijk avondje komt er aan... Om alle voorbereidingen te kunnen treffen op het heer- Boek ’10 Jaar Moergestel- Nieuws in vogelvlucht’ D Van tevoren even gjjjn bellen: (013)513 2268 dan leggen wij het klaar. Kinderclub De Schaapskooi: wen als een gemeenschap van heiligen. De paus Wij zijn een teken- en schildergroep, die elke dinsdagmiddag samenkomt in den Boogaard. Dit jaar waren we met onze Advent-activiteit te gast in Park Stanislaus. Zo’n 50 kinderen kwa men met of zonder ouders een Adventskransje maken. Door de grotere kinderen werden ook nog Adventskalenders gemaakt. Na afloop wer den de kinderen uitgenodigd om met hun zelf gemaakte krans naar de gezinsviering te komen van afgelopen zondag, de eerste zondag van de Adventtijd. Deze viering stond in het teken van Engelen. Alle kinderen mochten ook een engeltje meenemen naar de kerk om voor het altaar te zetten. Deze engelen blijven geduren de de hele Adventperiode in de kerk staan. Dus als je vergeten bent om een engeltje mee te nemen, kun je dit ook nog in de komende J. Klijsen j ,A. Moorman Kinderen van De Bienekebolders doen een oproep aan alle inwoners van Moer gestel. Wie weet waar de wensvlaggetjes zijn gebleven die gemaakt zijn in het weken doen. De adventskransen werden door pastor Theo speciaal ingezegend. De volgende activiteit die gepland staat is: Driekoningen. In samenwerking met de MOV- groep willen we hier dit jaar extra aandacht aan geven. Op vrijdag 6 januari van 10 tot 11 uur is er een knutselochtend in Park Stanislaus voor alle kinderen van de basisschool. We gaan kronen en lampionnen maken en we zullen vertellen wat de betekenis/traditie is van het Driekoningen zingen, ’s Middags kunnen de Driekoningen langs de deuren om te zingen en om 15.30 uur is de prijsuitreiking. Noteer de datum maar alvast in uw agenda. Verdere info volgt. een kijkje nemen in Den Boogaard op dinsdag middag tussen 14.00 en 16.00 uur. U kunt ook contact opnemen met de contactpersoon Ad van Elderen tel. 513 2284 of mailen via: j.van.elde ren@ziggo.nl U bent van harte welkom! len. Maar het kleurrijke van alle blaadjes op de grond en de openheid die ontstond door de kale bomen, maakten plaats voor een schok. Een klein stukje van de meters lange slinger met wensvlaggetjes hing als een sliertje aan de boom. Aan de andere kant was nog een stukje van de andere kant van de slinger zichtbaar. Een maand hebben de zorgvuldig gemaakte wensvlaggetjes, die heel veel van de kinderen zelf aan het koord hebben genaaid, op het schoolplein gehangen. Waar zijn ze gebleven? Een groepje kinderen heeft nog in de buurt gezocht. Gevonden zijn ze niet. Misschien is er nog hoop? Mocht je weten waar de wensvlaggetjes van De Bienekebolders zijn gebleven, breng ze gerust terug. Je maakt er de kinderen van De Bienekebolders erg blij mee. len. Ook als u geen lid bent van de KBO bent u van harte welkom. Er worden 6 rondes gespeeld en een kopje kof fie wordt u door ons aangeboden. Er zijn leuke prijzen te winnen en de prijzen zullen u alvast een beetje in kerststemming brengen enomdat het de Kerstbingo is worden u extra twee gratis rondes aangebo den. Addy en Joke heten u van harte welkom. Evenementen in Den Boogaard Dansavond 50+, DJ Sjefke Zaterdag 10 december 20.30 uur Prijs: 2,50 Najaarsconcert - Zanggroep Melos Zondag 11 december 14.30 uur Prijs: toegang gratis Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren: 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com uur wordt in de bibliotheek van Moergestel voorgelezen uit “Boe! Roept Klein Konijn” van Jonathan Allen. Doe mee met Klein Konijn en zijn boerderij- vriendjes die er vrolijk op los loeien, blaten, bal ken en kwaken in een aanstekelijk prenten boek vol dierengeluiden. kader van het project dromen? In het begin van dit schooljaar werd op De Bienekebolders gestart met het project dro men. Waar droom jij van? Wat wens jij jezelf I toe waardoor dit schooljaar nog mooier en fij ner kan worden? Kinderen, leerkrachten en ouders maakten hun eigen vlaggetje met per soonlijke wensen. Geheel volgens traditie van de Tibetanen die hun vlaggen met gebeden buiten ophangen zodat deze worden meegeno- j men door de wind en daardoor door de góden verhoord. Ook op De Bienekebolders werden de wensvlaggetjes buiten op het schoolplein opgehangen. Het kleurrijke resultaat werd daar mee direct zichtbaar op het schoolplein. Wat een openheid op het schoolplein in de och tend van 31 oktober. In één weekend waren ineens heel veel blaadjes van de bomen geval- GEEF ELKAAR DE HAND Woensdagmiddag 14 december verras sings- middag in Park Stanislaus Wij sluiten 2011 af met een gezellige middag. We beginnen om 14.30 uur met koffie/thee en wat lekkers. De rest blijft een verrassing. Woont u niet in Park Stanislaus maar elders in Moergestel en voelt u zich alleen, u bent van harte welkom. Na afloop eten we met z’n allen. Om 19.00 uur is er nog een H. Mis en daarmee is deze middag ten einde. Omdat er wel wat geregeld moet worden, vra gen wij u om zich op te geven bij de receptie van Park Stanislaus voor woensdag 7 decem ber! Let op: alleen gasten die zich opgeven kunnen aan deze middag deelnemen! Wij zien u graag woensdagmiddag 14 decem ber 14.30 uur. KERSTVIERING voor alle senioren Op donderdag 15 december 2011 is de kerstvie ring voor alle senioren (50+ ers) van Moergestel in Den Boogaard. De toegangsprijs bedraagt 10,00. Hiervoor bieden wij u een koffietafel en ‘n optreden van Marie-Christien Verstralen met Brabantse liedjes in kerstsfeer. Het programma van deze dag begint om 10.30 uur met een kopje koffie gevolgd door de Kerst viering met Pastor Theo te Wierik en Senioren koor Echo. Om 12.15 uur volgt dan de koffie tafel. Daarna vervolgen we de middag met het optreden van Marie-Christien Verstralen. Het einde van deze middag is om plm. 16.15 uur. Toegangskaarten voor deze kerstviering zijn verkrijgbaar vanaf 1 december bij de gastvrou wen en -heren in Den Boogaard (aan de bar). U kunt van daar van maandag t/m vrijdag terecht, tot uiterlijk vrijdag 9 december. Ook kan men kaarten kopen bij de receptie van Thebe Park Stanislaus. Hier ook tot uiterlijk 9 december. Vervolg van pagina 2 thuislozen een warme maaltijd te geven. Daarna is er een korte gebedsdienst, eten we frites in Belangenorganisatie voor senioren ‘het’ frietkot van Antwerpen, waarna we hope- lijk rond 21.00 - 22.00 uur weer in Moergestel zijn. Opgave bij het secretariaat van de parochie: tel 513 27 74. Kosten 15,- p p. MAANDELIJKSE BINGO IN TEKEN Hilde Kieboom is medeoprichter van de Sant’ VAN KERST Egidiogemeenschap in Antwerpen. Zij komt op Donderdagmiddag 8 december 2011 bent u woensdagavond 14 december, 20.00-22.00 uur, weer van harte welkom op onze gezellige Kerst- spreken in de St.Lucaskerk, Lage Witsiebaan bingo om 14.00 uur in Den Boogaard. (Dit is 91, Tilburg. In de Sant’ Egidioge-meenschap een weekje eerder dan anders i.v.m. de Kerst- ---j‘T viering van de KBO). beroepsleven in voor de arme en eenzame men- Wij nodigen iedereen uit om gezellig meete spe- sen in hun eigen stad: voor kinderen, vreem delingen en bejaarden in kansarme stadswijken en voor dak- en thuislozen. EEN INTERESSANT BERICHT Het Vaticaan bracht van 31 oktober tot 2 novem ber 52 bekende astronomen, kosmologen en fysici uit de hele wereld samen voor een inter nationaal symposium over de grenzen van de fysica en de toekomst van de deeltjesfysica, j Wetenschappers zijn al eeuwen lang op zoek De v'oigende bingo is op donderdag 19 januari naar de bouwstenen van het heelal. 2012 ïanvang 14.00 uur. Vandaag de dag is de dood haast een taboe. Dat zei paus Benedictus XVI onlangs tijdens de algemene audiëntie die werd bijgewoond door ZOEKT NIEUWE LEDEN! zo’n zevenduizend gelovigen. De paus zei ook Was u als kind al vaak aan het tekenen, omdat dat de mens vandaag de dag in vormen van u dat zo leuk vond? spiritisme vervalt. Hij riep de gelovigen op de Maar..., is daar later niets meer van gekomen hoop te erkennen die met de dood gepaard omdat er geen tijd voor was? gaat. De paus roept de gelovigen op om de Kerk Dan is nu voor elke 50-plusser eindelijk de tijd niet te bekijken door een menselijke bril, geken- aangebroken om die leuke hobby weer eens op merkt door broosheid, maar haar te beschou- te pakken! 1 1 1*1’ TA VVT" herinnerde er ook aan dat de heiligheid de ori ginele roeping is van elke gedoopte. Hij vroeg Er wordt gewerkt met aquarel, acryl, pastel, de gelovigen de Kerk te beschouwen als een weg houtskool en tekenpotlood (olieverf is ook naar heiligheid. mogelijk). jer docent. We ondersteunen elkaar en geven T Titclorr fonfnnncfolliner elkaar adviezen om zodoende van elkaar te U ILbldg IvlllUUllalClllllg leren. Graag komen wij in contact met nieuwe vnoplupronioina belangstellende deelnemers, waarbij het in- VUgvlVCl Clllgl Ig gangsniveau geen rol speelt. Vogelvereniging Moergestel hield op 12 en 13 j Heb je interesse, kom dan eens vrijblijvend november jl. haar jaarlijkse tentoonstelling van M Hm eigen gekweekte vogels. De prijzen werden als volgt toegekend: Kampioen Kleur kanaries T T’ Kampioen Tropen Ie prijs Kleur kanariesJ. Klijsen 2e prijs Kleur kanariesJ. Klijsen 3e prijs Kleur kanariesJ. Reichwein le prijs postuur kanariesA. Moorman 2e prijs postuur kanariesA. Moorman lijk avondje van maandag 5 december, sluiten 3e prijs postuur kanariesA. Moorman alle bibliotheken deze dag om 17.00 uur. le prijs Zebravinken en J meeuwenA. Moorman le prijs Europese cultuurvogels J. Reichwein le prijs Kromsnavels le prijs StammenJ. Klijsen 2e prijs StammenJ. Reichwein le prijs OKR Mutsaars 2e prijs OKA. Moorman De beste kweker is geworden A. Moorman met ken 70 punten. lï PAGINA 3 MÜHGESTH 21 x 29,7 cm. Betreft de periode 1900- 2000 met ruim 600 foto’s. Luxe gebonden. 17 x 24 cm. Betreft de periode 1976-1986 met ruim 160 foto’s. Luxe gebonden. l».*. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 NOVEMBER 2011

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3