Gilde St. Joris Gilde ft. Joris dankt iedereen die onze activiteiten mogelijk heeft gemaakt. De activiteiten, vooral de sponsortocht naar de Alpe 'd Huez, zouden zonder niet mogelijk zijn geweest. De actie op de Jaarmarkt was eveneens een groot succes. Ook tijdens Moergestel Fietsdorp zijn we door vele mensen financieel ondersteund. Alle sponsors en begunstigers: namens alle gildebroeders en gildezusters van gilde it. Joris HARTELIJK DANK!!! Moergestel Fietsdorp: fietsen centraal! Moergestel Kerstconcert Op weg naar.... Een wereld van verschil met Unicef- kaarten en -cadeaus Snelpieten Gemeente Oisterwijk digitaal De start is elke avond om 18.30 uur en de eind tijd is om ca. 22.00 uur (tot het donker wordt). Op vrijdag 18 mei gaat de laatste ronde om 21.00 uur in omdat dan de Lichtjestocht ver trekt. De Toertocht naar Scherpenheuvel Op zondag 20 mei starten de deelnemers om 07.30 uur vanaf het St. Jansplein naar het Bel gische Scherpenheuvel. Na een lichte lunch in dit bedevaartsoord gaan we weer terug naar Moergestel. De afstand is ca. 170. km en er wordt gereden met voorrijders. Voor meer infor matie kunt u zich wenden tot Mart de Swart (martdeswartl@home.nl Concert in Kerstsfeer ten behoeve van de res tauratie van Abdij Koningshoeven Op zondag 18 december geeft het Oisterwijks Kamerkoor o.l.v. Peter van Aerts, samen met organist Ton van den Braak, het harpensemble van het CKVU o.l.v. Renske de Leuw en een blokfluitorkest bestaande uit de ensembles Flautando, de Fluyterije en de Blockfluyt van het Factorium en het CKVU o.l.v. Rosalyn de Groot een concert ten behoeve van de restau ratie van de Abdij. Op weg naar.... Kerst, klinkt er muziek in Kerstsfeer vertolkt door de drie muzikale groe pen apart, maar ook in een unieke samenwer king. Zo kunt u onder andere Virgo Splendens, een Middeleeuwse canon uit Spanje, een aria van Bach, The Stars appears en Gabrielas S2ng uit de film “As it is in heaven” verwachten. Kaarten a 10 euro zijn verkrijgbaar bij de Kloos- terwinkel van de Abdij, bij muziekhandel Spiero aan de Willem II straat Tilburg of via het OKK: www.oisterwijkskamerkoor.nl (reserveren@ois- terwijkskamerkoor.nl 544 2098). Kinderen tot 16 jaar betalen 5 euro p.p. Op weg naar... het concert op 18 december in de Abdij Koningshoeven, Eindhovenseweg 3 te Berkel-Enschot. Aanvang concert om 15.00 uur. De kerk is open vanaf 14.30 uur. Van 13.00 tot 14.30 kunt u een expositie van Mare Mulders en Claudia Jongstra getiteld “pelgri mage” bezoeken. Na afloop van het concert kunt u Glühwein met ons meedrinken op deze sfeervolle locatie. Seniorenorkest de Meierij, Koor Sine Nomine en Martha Verhoeven verzorgen een benefiet Kerstconcert waarvoor u van harte bent uit genodigd. Tijdstip: 9 december aanvang 20.00 uur in Den Boogaard. Entree: gratis. In de pauze wordt een vrijwil lige bijdrage gevraagd en is er tevens gelegen heid tot het kopen van kerstkaarten welke ont worpen zijn door jongeren uit Bembeke. De opbrengst gaat naar de bouw van toiletten voor de Kantchitoschool, en de bouw van staf- huizen voor de RC School, in Bembeke Malawi. Wilde Ganzen onderstreept het belang van deze projecten door de 55% regeling toe te passen. Iedere ingezamelde euro wordt door Wilde Ganzen opgehoogd tot 1,55. uit kleurrijke kaarten, trendy kaarten, kunst- kaarten, religieuze kerstkaarten, zelf te maken kaarten, ansichtkaarten en speciaal ontworpen kaarten. Er is voor elk budget en voor ieder wat wils. Zo wordt een kaart versturen en ontvan gen nóg leuker. Verkooppunt Albert Heijn in Oisterwijk Ook dit jaar zal Unicef met een stand aanwe zig zijn bij de AH in Oisterwijk, waar u de kaarten en cadeaus kunt bekijken en kopen. Van uw aankoop komt 80% ten goede aan de kin deren. Met veel resultaat; voor 1 pakje kaarten kan Unicef 2 wollen dekens, om kinderen in nood warm te houden, of 40 mazelenvaccins, om kinderen in te enten, kopen. Onze vrijwilligers zullen met de Unicef stand aanwezig zijn op 26 november van 12.00 tot 16.00 uur en op 3,9, en 10 december van 10.00 tot 16.00 uur, voor de verkoop van kaarten en cadeaus. Buiten deze data is het ook altijd mogelijk om kaarten en cadeaus te kopen bij het Unicef ver kooppunt bij u in de buurt. Nadere informatie hierover kunt u vinden op onze website. Vrijwilliger worden? Indien u meer wilt weten over het werk van Unicef, of geïnteresseerd bent om zelf vrijwil ligerswerk te gaan doen, kunt u contact opne men met Lambert van Hoorn tel. 543 4550. Voor de regio Tilburg is Unicef nog op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor het opzetten, uitvoeren of begeleiden van verschillende acti viteiten. De nieuwe najaarscollectie van Unicef, met mooie en inspirerende kaarten en cadeaus, is weer verkrijgbaar. Er is een nieuwe lijn ‘Eén Wereld’, met vrolijke artikelen waarin kinderen en vriendschap centraal staan. Hier in zijn vijf unieke producten, waaronder een mok, een dienblad en een koektrommel, vanaf nu verkrijgbaar bij Unicef. Zo helpt elke aankoop voor blijde gezichten en helpt Unicef een wereld van verschil te maken. Want met de verkoopopbrengst realiseert Unicef in zo’n 155 ontwikkelingslanden programma’s voor kinderen op het gebied van gezondheids zorg, voeding, schoon water, onderwijs en be scherming. De VN-kinderrechtenorganisatie brengt al meer dan 50 jaar kaarten en cadeaus uit. Alles wordt exclusief voor UNICEF gemaakt, vaak met de hand. En de collectie is duurzaam: we kiezen voor milieuvriendelijke materialen, recycling en fair trade. Bovendien gebruikt UNICEF alle winst op de producten om het leven van kinderen ingrijpend te verbeteren De beste wensen Een kerst- of nieuwjaarswens overbrengen met een Unicef-kaart zal zeker worden gewaardeerd. De uitgebreide kerstkaartencollectie bestaat Wil jij een bliksembezoek van Zwarte Piet? Sinterklaas heeft dit jaar wederom een aantal Zwarte Pieten toegewezen aan Carnavalsvere niging De Durdraaiers. Deze donkere kinder vrienden komen op afspraak bij u thuis om cadeautjes te brengen. Tijdens zo’n bezoekje van twee gezellige Pieten krijgen de kleintjes natuur lijk extra aandacht van hen. Uiteraard weten de Pieten van alles over de kinderen, zijn allemaal op zangles geweest voor de welbekende liedjes en verplicht op pietengym geweest voor de acrobatiek. Dus ze zijn helemaal voorbereid voor een gezellig feestje bij u thuis. Voor zo’n bliksembezoekje van de pieten is één telefoontje al genoeg. Voor meer informatie: 513 0111 of 06-12858511. VOL IS VOL! Vanwege het grote succes van vorig jaar en om zeker te zijn van een afspraak met één van onze Snelpieten op een tijdstip dat u wilt, is het natuurlijk slim om zo snel mogelijk een afspraak te plannen. Donderdagnacht 10 november besloot de Ois-terwijkse gemeenteraad unaniem om een eenmalige financiële bijdrage te verlenen aan Stichting OHM (Oisterwijk Heukelom Moergestel). Dit bedrag biedt OHM de moge lijkheid om de opstartkosten van de digitali sering van de lokale omroep voor een deel te financieren. In goed overleg met haar productiegroepen LOVO (Oisterwijk) en MTV (Moergestel) is besloten om stappen te ondernemen tot digi talisering. Zij zijn nu aan zet om de ontbreken de financiële middelen, met name de forse maandelijkse contributie aan Ziggo, via zelf werkzaamheid, reclame-inkomsten en spon soring te verwerven. Het is immers van belang om zoveel mogelijk burgers, verenigingen en instanties uit de gemeente Oisterwijk zich te laten presenteren aan de burgers en daarmee in- en omwonenden te bereiken. Ter informatie: op dit moment kan ongeveer 60 van de huishoudens, die reeds over zijn gegaan op de aanschaf van een digitale t.v., de uitzendingen niet of met enige moeite ontvan gen. Het voordeel is straks dat ook de afne mende groep analoge kijkers na de digitalise ring de uitzendingen van LOVO en MTV kan blijven volgen. Een werkgroep van LOVO en MTV gaat zich onder meer in overleg met de leverancier Ziggo bezig houden met de technische details, zodat in de eerste helft van 2012 de hele gemeente Oisterwijk, maar ook kijkers uit de regio de pro gramma’s kunnen ontvangen. Moergestel Fietsdorp promoot het recreatie ve fietsen als een gezonde vorm van bewegen. Niet alleen tijdens de vakantie, maar gedu rende het hele jaar. Door volwassenen en kinderen actief kennis te laten maken met de fietssport wil Moergestel Fietsdorp haar betroldtenheid bij de breedtesport vergroten. Dit doen we door middel van het project Teams fietsen, Toertocht racefiets en een ATB-tocht. Hierbij worden jaarlijks toertochten voor recre anten georganiseerd. Daarnaast laten we tij dens het evenement Moergestel Fietsdorp kin deren op een veilige en speelse manier kennis maken met de diverse wielersporten. Het fietsen met teams Tijdens het evenement kunnen teams deelne men vanaf maandag 14 mei t/m vrijdag 18 mei. ’MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 23 NOVEMBER 2011 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3