'RONDJE OOSTELVOORTJES' 'OPEN HUIS' 19 Jongens en meisjes gevormd ALLROUND MAKELAARDIJ A.S. ZATERDAG VAN 11.00-13.00 UUR John van Esch wederom Stadsprins van het Pierewaaiersrijk ’De tijdsbeleving bij het ouder worden’ Weerzien na 35 jaar door reunie 6e klas Hertog-Jan 1976 1977! Schildersgroep exposeert in Oude Kerkje Prins Theodoras d’n Urste wederom prins bij CV De Dorstvlegels Zaterdag 5 november heeft er op de Hertog- Jan school in Moergestel een reunie plaats gevonden van de 6e klas uit 1976/1977. Deze werd georganiseerd door Hedwig van Os, Adrie van Haaren en Joost Waijers. Ruim een jaar van voorbereiding ging eraan vooraf. Het uiteindelijke resultaat was ver bluffend! Zowel leerlingen als leerkrachten reageerden zéér enthousiast en de opkomst was dan ook fenomenaal! Maar liefst 33 van de in totaal 39 personen waren present. Zéér bijzon der is het feit dat het op school zélf was! De schoolleiding vond het een bijzonder leuk idee In het weekeinde van 19 en 20 november 2011 is er in het oude Kerkje in Middelbeers een expositie van schildersgroep Peintura. Peintura is een enthousiaste Oirschotse schil dersgroep en bestaat uit Jan Hems, Peter Heu- velmans, Susan Liebregts, Marcel Noordman, Jan van Rijen en Wil Sulsters. De schilderijen kenmerken zich vooral door veel expressie en een helder en warm kleurgebruik. en gaf dan ook alle medewerking. De meesten hoefden niet van ver te komen daar het over grote deel nog woonachtig is in Moergestel (of vlakbij). De avond kreeg een speciale lading door het besef dat in 2013 de Hertog-Jan school ophoudt te bestaan en alle memorabele momenten dan sowieso niet meer tastbaar zullen zijn... Gezien de sfeer op de avond zelf én de warme reacties daarna kan de organisatie terugkijken op een geweldige avond! De organisatie werd met klem verzocht om met de volgende reünie geen 35 jaar meer te wachten. De onderwerpen en stijlen lopen sterk uiteen, van figuratief tot abstract. De grote variëteit aan schilderwerken en -tech nieken maakt deze expositie tot een uitermate boeiend geheel. Het wekelijks samen schilderen in het atelier bij Marcel zorgt voor een voortdurende stimu lans in de ontwikkeling van de werken. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 1.50 euro (t.b.v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Het adres is Willibrordstraat 25, 5091 CC Middelbeers. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl Zaterdag 5 november is Prins Theodoras d’n Urste (in het dagelijks leven Theo Biesheuvel) opnieuw gepresenteerd als prins van CV de Dorstvlegels. Dit alles vond plaats tijdens het prinsenbal van CV de Dorstvlegels in een overvolle zaal van café ’t Centrum. Tijdens de ontvangst van de bevriende vereni gingen had het er alle schijn van dat er een nieuwe prins zou komen, de verrassing was des te groter toen Theo toch weer te voorschijn kwam als nieuwe prins. De onthulling was een waar spektakel, eerst leek het alsof er een heli- Stadsprins John d’n Urste. waaiers had natuurlijk een fantastisch camavals- jaar achter de rug onder de bezielende leiding van Prins John en zijn adjudant Stef Habraken, en dat wil zij met alle plezier nog wel eens dun netjes over doen. Dit dynamische duo staat immers garant voor een geweldig feest in febru ari en tijdens alle voorafgaande evenementen. Het bestuur, de hofhouding en alle leden van CV De Pierewaaiers zijn dan ook dolblij Stads prins John d’n Urste en adjudant Stef te mogen feliciteren en wensen hun alle goeds, veel suc ces en vooral plezier toe in het komende car- navalsjaar! kopter midden in het centrum van Moergestel zou landen met daarin de nieuwe prins. Maar uiteindelijk kwam de nieuwe prins uit een dich te bak die met behulp van een grote kraan vanaf het parkeerterrein achter de Aldi werd neerge laten bij ’t Centrum. Nadat hij weer geïnstalleerd was als prins van CV de Dorstvlegels koos hij opnieuw Sjaak Weytmans als zijn adjudant. Zij zullen samen met de raad van elf proberen om er ook dit jaar weer een gezellig carnaval van te maken. Nadat prins Theodoras d’n Urste de vele feli citaties in ontvangst genomen had was het nog lang gezellig in café ’t Centrum Prinsenbal CV De Pierewaaiers In een bomvolle zaal van café De Brou wer is afgelopen zaterdag 12 november John van Esch tevoorschijn gekomen als Prins van CV De Pierewaaiers. Hier door zal hij wederom als Stadsprins John d’n Urste de scepter gaan zwaaien over het Pierewaaiersrijk. Ook zijn trouwe steun en toeverlaat Stef Habraken zal weer als zijn rechterhand fungeren tij den het komende carnavalsjaar. Na een gezellig samenzijn van het bestuur, de hofhouding en de eregarde tijdens het galgen- maal, was het om 20.30 uur de hoogste tijd voor Prins John om als Prins afscheid te nemen van zijn hofhouding en adjudant. Zijn scepter, ambtsketen, veren en cape werden ingenomen en hiermee trad John officieel toe tot de eregar de. Die eregarde verwelkomde hem hartelijk en nam hem mee in de traditionele dweiltocht. Vervolgens begon een lange maar spannende avond, in afwachting van de onthulling van de nieuwe Stadsprins. De prinsencommissie liet op ludieke wijze zien dat het nog helemaal niet zo makkelijk is om een Prins te vinden en dat stad en land was afgezocht om uiteindelijk weer bij John van Esch uit te komen. Al zoekende kreeg zij namelijk nogal veel hints en aanwij zingen die in de richting van Frankrijk en het goede Franse leven wezen. Uiteindelijk werd in Prinsenbeek een oud Frans wijnvat gevon den, waarin de nieuwe Prins zich verscholen hield. Dat dat John van Esch - wijndrinker en Bourgondiër pur sang - bleek te zijn, was ach teraf niet zo heel verrassend. Echter, gezien de dolenthousiaste reacties van de hofhouding en het publiek, wel enorm gewenst. CV De Piere- ondersteuning van de gemeente Oisterwijk. Jan Daem (Gent 1951) is sinds korte tijd met pensioen, na meer dan 30 jaar in het onderwijs gewerkt te hebben als vertrouwensleerkracht in Vlaanderen. Hij studeerde af in gezinsbegelei ding en gezinsvervanging aan het Hoger Insti tuut voor Gezinswetenschappen in Brussel. Aan de Hogeschool Universiteit Brussel heeft hij met succes de basisopleiding gevolgd van seniorenconsulent. Hij is nadien afgestudeerd als Pastorale Werker aan het Hoger Diocesaan Godsdienstinstituut in Gent. Hij heeft meerdere opleidingen gevolgd en is bijgeschoold in rouwtherapie voor volwassenen en kinderen. Hij begeleidde meerdere spiritu ele bezinnings- en abdijdagen met als thema: ‘Op de rotonde van de levenskunst’. Hij heeft bijzondere interesse voor filosofie en volgt bij scholingen aan de seniorenacademie aan de UVT Hij woont nu in Moergestel Samengevat: Themabijeenkomst ‘Levenskunst voor wie goed oud wil worden’ voor mensen vanaf 55 jaar en ouder. Deze activiteit wordt mogelijk gemaakt door de gemeente Oisterwijk. Datum: donderdag 1 decenber, Lezing De tijds beleving bij het ouder worden, door Jan Daem. Tijdstip: 14.00-16.30 uur, inloop vanaf 13.30 uur Locatie: Wijkcentrum De Waterhoef. Vrije toegang, koffie en thee voor eigen reke ning. U hoeft zich niet aan te melden. Voor meer informatie kunt u terecht bijFrans Mönchen, e-mail: feam.monchen@zonnet.nl of op de website www.elkaarnabij.nl Vrijdag 4 november voerden 19 jongens en meisjes gevormd door hulpbisschop Mgr. Dr. J. Liesen van ons bisdom ’s Hertogenbosch. Het was een prachtige viering waar bij de zang werd verzorgd door Zanggroep Inspiration. Hierbij een foto van de vor melingen met de bisschop, Helma Heumen en pastor Theo te IVierik. Beide laatste hebben de zorg voor het vormselprogramma. ’Levenskunst voor wie goed oud wil worden’ Lezing op 1 december 2011 in Oisterwijk Op donderdag 1 december wordt de tweede lezing gegeven in de serie van themabijeen komsten in de kernen Oisterwijk en Moergestel voor mensen vanaf 55 jaar en ouder. Van 14.00- 16.00 uur wordt gesproken over ‘De Tijdsbe leving bij het ouder worden’ in in wijkcentrum De Waterhoef in Oisterwijk. Jan Daem (seniorenconsulent) vertelt zijn ver haal en visie over hoe in het proces van ouder worden de tijdsbeleving een optimale invulling kan krijgen. Daarin komen vragen en onder werpen aan bod als: Wat is tijd en hoe kijken wij naar de tijd. Niemand kan zich daar van ont trekken. Daarom zijn in het proces van ouder worden de inzichten rond bewaking van de levenstijd als kwali-tijd zo belangrijk. Hoe weer staan wij - ouderen van de derde generatie - de snelheid en het tempo van het leven waarbij wij allen streven naar het wegnemen van de tijds druk om te zoeken naar de juiste maat. Daarom zijn en voelen wij ons gelukkig als de tijd stil staat waarbij wachten, geduld en ons ongeduld op de proef wordt gesteld. Kunnen wij dan dankbaar zijn voor iedere nieuwe dag die ons gegeven wordt...? Blijvend zoeken naar een innerlijke tijd om waardig oud worden dat is een uitdaging.Na de pauze gaan de deelne mers onder leiding van een gespreksleider met elkaar in gesprek over de tijdsbeleving vanuit hun persoonlijke levensverhaal. Deze bijeenkomst wordt georganiseerd door Elkaar Nabij*, KBO* en GGz Breburg* als onderdeel van het project ‘eenzaamheidspreven- tie’ waaraan diverse partners met elkaar samen werken. Deze bijeenkomst komt tot stand door funda 1 PAGINA 5 Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F013-4688259 I www.allroundmakelaatdij.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 NOVEMBER 2011 DE LOOIJAKKER 70 HOPVELD 17 DE LOOIJAKKER 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5