Moergestel kalender komt er weer aan! Kampioen blauwe dikbil komt uit Moergestel 28.000 Euro voor Maatschappelijke Projecten Zwarte Pieten Trapadoelie en Dino vieren feest in Moergestel I Keurige toegang tot Middelpunt Benelux Theaters Oisterwijk Moergestel MTV digitaal!?! Sint en Pieten Jan Vriens kalender toch in uw bezit krijgen. 4.000 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl markt, Novy van Wezel en Apotheek Moerges tel. Namens Muziekvereniging Prinses Juliana alvast bedankt voor uw steun. de manier waarop zij elke week weer de kijkers en luisteraars verrassen met vooral Moergestels nieuws. Kortom, ze vervullen een zeer belang rijke taak voor onze gemeenschap. Een top- ploeg van vrijwilligers! - Scouting St. Jan, Moergestel6.000 Aanschaf van een aanhanger voor het vervoer van materialen - Reuzengilde, Oisterwijk5.000 Organiseren van een multicultureel festival voor jongeren - St. Peuterspeelzalen, Oisterwijk Bedrijven, Private Banking en Coöperatie. In deze themagroepen kunnen leden meedenken over ontwikkelingen die deze doelgroepen bezig houden. Wat kunnen bank en leden doen om dichtbij elkaar te blijven. Hart voor elkaar Afgelopen maanden kon iedereen lokaal maat schappelijke initiatieven indienen voor een donatie voor hun goede doel. In totaal zijn er 24 projecten genomineerd, waaronder 6 in de gemeente Oisterwijk. De leden van de Rabo- Scouting St. Jan. Maandag 7 november bezochten 200 leden uit Moergestel, Oisterwijk en Heukelom de kies- kringvergadering van Rabobank Hart van directie en medewerkers ontmoetten elkaar tijdens een informatieve, maar vooral ook Het Middelpunt van de Benelux aan de Scheerman in Moergestel heeft sinds kort een keurige toegang. Deze bestaat uit een poort die onderdeel is van een werke lijk indrukwekkende afbakening met paaltjes van het nieuwe natuurgebied de Hilver. In het verlengde van het Middelpunt van de Benelux ligt zelfs een nieuwe voet gangersbrug over de Reusel. Voorwaar een bijzondere uitbreiding van de recre atiemogelijkheden in Moergestel. Het Middelpunt van de Benelux werd in mei door staatssecretaris Ben Knapen onthuld en ontwikkelde zich in de zomer tot het meest besproken onderwerp van het jaar waarmee Moergestel uitgebreid in het landelijke nieuws kwam. - Vereniging Olivier3.000 Plaatsen van een tuinkas achter Antoniushuis - St. WieKentKunst2.500 Plaatsen van borden bij cultuurhistorische belangrijke panden en plaatsen Ruim 80 vertegenwoordigers van deze vereni gingen en stichtingen hadden achter de coulis- sen een warm én hartelijk Hart voor Brabant- i lied voorbereid. Al zingend werden alle leden bedankt voor hun stem. Hallo jongens en meisjes van Moergestel, Zaterdag 19 en zondag 20 november zullen wij weer een bezoek brengen aan Moergestel. Op zaterdag komen wij via de Vinkenberg aan bij de molen en zullen daarna in een optocht door het dorp trekken. De kinderen die een kaartje hebben gekregen mogen naar ’t Draaiboompje komen. De Zwarte Pieten vinden het altijd erg fijn om mee naar de kinderen in Moergestel te gaan. Er zijn dit jaar zelfs twee Pieten die een feestje vie ren omdat ze al erg lang in Moergestel komen. Dino zal er voor de vijfentwintigste keer bij zijn en Trapadoelie komt zelfs al voor de veertigste keer in Moergestel. Dit is erg lang, want dat bete kent dat veel van jullie ouders, en in sommige gevallen zelfs grootouders, al pepernoten van deze Zwarte Pieten kregen toen zij even oud waren als jullie nu. Wij denken dat Dino en Trapadoelie het erg leuk zullen vinden als jullie een mooie teke ning voor hen mee naar ’t Draaiboompje brengen. tiegetrouw zijn het hier de oudere dieren die aan het langste eind trekken. Maar de 4 kop pige vakjury, waaronder 2 Belgische keurmees ters, wezen unaniem Dragon van het Broek aan als mannelijk nationaal superkampioen. In het Moergestels Broek houden Frans en zoon Frank van Hest hobbymatig circa 4 stuks runderen van het Belgisch witblauwe ras. De deelnemers aan de NVM hebben veelal 30 tot circa 200 stuks vee. ”In september hebben we deelgenomen aan de provinciale keuring in Geffen en daar 5 kam pioenstitels vergaard. En nu de Nationale titel... ongekend... dit maak je nooit meer mee”, aldus een uitgelaten Frans van Hest. De prijzen van de nationale kampioenen wer den uitgereikt door Henk Bleker, staatssecre taris van Economische zaken, Landbouw en Innovatie. raad en de directie ontvangen in De Tiliander in Oisterwijk daar kregen ze inzicht in de ont wikkelingen van de bank en werd er gesproken over de wijze waarop leden invloed uitoefenen op de bank. Dit gebeurt onder andere door de verschillende themagroepen: Particulieren, Aanschaf van speeltoestellen Reuzengilde. bank stemden op hun favoriete project en bepaalden het bedrag waarmee de initiatiefne mers naar huis gingen. Amaliazorg, locatie Catharinenberg ontving Frank, Corrie en Frans van Hest met kampioen Dragon van het Broek. Op 29 oktober jl. vond de Nationale Vleesvee Manifestatie plaats in de IJselhallen in Zwolle. Dit is een gezamenlijke keuring van 8 vleesveestamboeken voor het fokvee en wordt er gestreden om de felbegeerde nationale titels. Tijdens dit 2 jaar lijkse evenement waren 500 runderen aanwezig. Het Belgisch Wit Blauw is hier de grootste inzender met een 100-tal dieren. Frans en zoon Frank van Hest namen ook deel aan deze keuring met 2 dieren... en met succes! In de ochtendkeuring werd er rubriekswinst behaald met de stier Dragon van het Broek. De breed bespierde en rastypische stier was opper machtig voor zijn leeftijdsgenoten. De tweede inzending, Campanule een vaars van 20 maan den, moest met een lagere klassering genoegen nemen. 's Middags was het moment suprème en wer den de kampioenskeuringen afgewerkt. Dragon werd als kampioen aangewezen in de reeks van stieren tot 12 maanden. Om circa 15.00 uur werden de super kampioe nen van de dag per ras bekend gemaakt. Per ras werd 1 mannelijk en 1 vrouwelijk dier tot super kampioen betiteld. In deze reeks moest de fami lie van Hest met Dragon aantreden tegen de oudere stieren van 12 maanden en ouder. Tradi- Komende anderhalve week zullen de leden van muziekvereniging Prinses Juliana weer langs de deuren gaan voor de verkoop van de 36e Moergestel kalen der. Natuurlijk zijn in deze editie weer diverse mooie foto’s te zien onder het motto: Evene menten, mensen en plekjes uit het Moergestel van toen en nu. De kalender is wederom door Buro ’76 ont worpen en werd dit keer samengesteld met foto’s van diverse Moergestelnaren. Er was nogal wat reactie op de oproep die Moergestel- Nieuws plaatste en uit de inzendingen is een mooie selectie gemaakt. Ook voor de komen de jaren wil de redactie van de Moergestel Kalender deze vorm handhaven en foto’s van dorpsgenoten plaatsen. De in de kalender opge nomen foto’s geven een mooi beeld van het leven in Moergestel. Uiteraard komen wij graag bij u langs zodat u de 36e uitgave van deze kalender aan uw ver zameling toe kunt voegen. De opbrengst komt volledig ten goede aan muziekvereniging Prinses Juliana. De vast gestelde verkoopprijs bedraagt 5,- euro. Hebt u onverhoopt toch geen van onze kalen- derverkopers aan uw deur gezien, kunt u vanaf Evenementen in Den Boogaard ;°?..2^t.a!"le_adreSSen de ’t Kan niet op (try-out) - Jasper van Kuijk e.T v t u c Zaterdag 26 november 20.30 uur Shjten) In den Korenmaaier, Jumbo Super- prij j fa (Inclusief koffie/thee) markt. Nnvvvan Wezel en Anntheek Moerbes- j J Muziekmiddag, met de band: The Mixx Zondag Tl november 14.00 uur Prijs: gratis Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren: 521 7220. www. theatersoisterwi j kmoergestel.com Brabant in Tiliander. Ledenraadsleden, leden, de meeste stemmen. Zij ontvingen 7.500 euro voor de aanschaf van een badbrancard voor de sfeervolle en bijzondere bijeenkomst met als (snoezel)badkamer. klap op de vuurpijl de onthulling van de actie Deze actie kent geen verliezers, ook de andere Hart voor elkaar. 5 doelen kunnen hun droom verwezenlijken. De leden van de bank werden door de leden- De jubilarissen Dino (links) en Trapadoelie. De oproep van MTV aan de politiek om extra gelden beschikbaar te stellen aan de stichting Ohm zodat de digitalisering van de uitzendin gen verder gestalte kan worden gegeven, heeft gehoor gevonden bij Algemeen Belang. Deze partij diende tijdens de begrotingsbehande ling een amendement in om 8.000,- euro beschikbaar te stellen. De hele raad was het met dit voorstel eens. “Super, zo reageerde Hans van Brunschot, voor zitter van MTV. We kunnen nu verder aan de slag samen met LOVO. Wel zal er nog geld vrijgemaakt moeten worden om de maandelijk se lasten van ongeveer 400,- euro te kunnen beta len. Omdat digitale uitzendingen een veel gro ter bereik hebben, lijkt dit een uitstekende ge legenheid om reclame te gaan maken. Als voorzitter van Ondernemend Moergestel ben ik buitengewoon tevreden met die politie ke daad. Het bedrijfsleven kan nu niet meer ach terblijven. Wij wensen MTV veel succes toe met hun betrokkenheid bij het plaatselijk gebeuren en Kalender deze vorm handhaven en foto’s van O PAGINA 3 1a. «5111T11 _1111 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 NOVEMBER 2011 Cheque Ch£A£. MN»

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3