r Hop Hop Hop... op de Graaf was het top! Frans’n Avond! Oui wordt de prins? Wat is jouw passie? Iedereen kan meepraten op de Dag van de Dialoog! Vogelvereniging Moergestel organiseert 44e Vogeltentoonstelling Aphrodite Moergestel V Fietsdorp nl Oisterwijk KBO-Brabant CV De Pierewaaiers organiseert Weekblad voor Moergestel ft r Uw Gemeente/sieuws op www.oisterwijk.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Nu de kinderen nog. Zij verzamelden zich dinsdag 1 november voor de laatste maal bij de Graaf. Al zingend “Hop hop hop; op de Graaf was het top”vertrok de optocht via de Kloos- terlaan naar hun nieuw onderkomen bij de WOENSDAG 9 NOVEMBER 2011 36e JAARGANG Nr. 1637 Afdeling Moergestel Hertog. En wat was er veel belangstelling langs de route. Ouders; opa’s, oma’s, mensen die zelf ooit op de Graaf hebben gezeten. Sommigen maken nog snel een foto van het schoolge bouw. In de Krijtestraat werden de Graafkinderen Al zingend en onder toeziend oog van vele toeschouwers vertrokken dinsdag 1 novem ber de kinderen van de Graaf naar hun nieuw onderkomen bij de Hertog. En dan is toch plots het moment daar. De ver huizers hebben hard gewerkt; de leerkrachten hebben hun spullen in het nieuw onderko men uitgepakt en de klaslokalen en kantoren ingericht. Zij zijn er klaar voor! a.s. Zaterdag 12 november is het dan eindelijk zover: het Prinsenbal van CV De Pierewaaiers. Zoals reeds eerder te lezen was in Moergestel Nieuws, is de prinsen commissie na een internationale zoektocht geïnspireerd geraakt door het mooie Frankrijk. Met het chauvinisme van de echte Fransman, denkt de prinsencommis sie te kunnen melden dat het een sublieme, Bourgondische avond zal worden. U kunt zich culinair laten verwennen als in het beste Franse restaurant en Frans’n chansons zullen weergalmen uit de boxen van café De Brouwer. Wees er op tijd bij, want vanaf het aftreden van Stadsprins John d’n Urste en adjudant Stef om 20.30 uur zal de invulling van de avond aan voelen als een warm Frans bad. De grote vraag, die Moergestel al weken bezig houdt, is en blijft: Oui wordt de nieuwe Stads prins van ’t Pierewaaiersrijk in 2012? Komt Prins John nog een jaar terug of heeft CV De Pierewaaiers een verrassing in het vat zitten. Op dit moment is er een verhitte strijd gaan de tussen de vele namen die worden genoemd als mogelijk opvolger van Prins John d’n Urste. Deze strijd zal zaterdag alleen maar heviger worden en om elf over elf zal het daarom zo warm zijn in café De Brouwer, dat u zich aan de Franse Rivièra waant. Dus beste carnavalsvrienden en francofielen, komt allen aanstaande zaterdag naar het Prin senbal van CV De Pierewaaiers! De Frans’n Avond! Oui wordt de Prins? Aanvang 20.30 uur café De Brouwer! LAAD DE FINANCIËLE ACCU OP! De actie die de stichting Moergestel Fietsdorp heeft opgezet om geld bij elkaar te brengen voor een 2e accu voor de duofiets van Stanislaus loopt in elk geval nog tot 17 november a.s. We hopen op de Stanislausdag (17 november a.s.) het bedrag van 1.200,- euro bij elkaar te hebben. Stort uw bijdrage op rekening 1000.22.228 ten name van de penningmeester van de Stichting Moergestel Fietsdorp onder vermelding ‘Accu Stanislaus’. Ook kunt u uw vrijwillige bijdrage deponeren in een speciale bus die op de balie van Stanislaus staat. Loop er eens binnen en geef voor dit goede doel. Elke gift is uiteraard welkom. Dus geef de actie een zetje en gun meer bewoners hun verzetje. MAANDELIJKSE BINGO Donderdagmiddag 17 november bent u weer van harte welkom op onze gezellige Sinterklaas bingo. Aanvang 14.00 uur in Den Boogaard. Wij nodigen iedereen uit om gezellig mee te spelen. Ook als u geen lid bent van de KBO bent u van harte welkom. Dus kom gezellig met uw vriend, vriendin of buurvrouw, buurman. Er worden 6 rondes gespeeld en een kopje kof fie wordt u door ons aangeboden en... mis schien brengt Sinterklaas nog iets extra’s. Addy en Joke heten u van harte welkom. De volgende bingo is op 8 december 2011, aan vang 14.00 uur. Deze bingo zal een beetje in het teken staan van Kerstmis. In Tilburg, Oisterwijk en Loon op Zand vindt op 10 en 11 november de Dag van de Dialoog plaats. Tijdens deze Dag van de Dialoog kunnen aan meer dan 100 dia loogtafels op 87 verschillende locaties en op verschillende tijdstippen ruim 600 men sen deelnemen aan een dialoog. Aan elke tafel gaan 6 tot 7 personen in gesprek over het thema ‘Wat is jouw Passie?’ Ook als je geen passie hebt kun je meepraten. De gesprekken duren circa 2,5 uur. VERRASSEND De dialoog is een gespreksvorm waarbij het luis teren naar elkaar en het delen van ervaringen voorop staat. Het thema ‘Wat is jouw passie?’ staat dit jaar centraal in de bijeenkomsten. Je leert bovendien mensen die je normaal gespro ken niet zo gauw zou ontmoeten op een bijzon dere manier kennen. Deelnemers van vorige jaren omschrijven de dialoog als verrassend, inspirerend, verrijkend en hartverwarmend. SPECIFIEKE THEMATAFELS Er staan her en der verspreid ook dialoogtafels waaraan over één specifieke passie wordt gesproken. Zo is er bijvoorbeeld een 'passie voor wetenschap-tafel', een 'passie voor stil- te-tafel', een 'passie voor Tilburg-tafelen een 'passie in het werk-tafel Jaarlijks terugkerend evenement: In het weekend van 11,12 en 13 november a.s. organiseert "Vogelvereniging Moer gestel” voor de 44ste keer haar onderlinge Tentoonstelling. Ook dit jaar zal die weer groots opgezet worden voor jong en oud. Op de eerste plaats natuurlijk de eigen gekweek te vogels van onze leden die dit jaar of afgelo pen jaar gekweekt zijn. Het zal weer een mooie variatie zijn aan kleu ren en soorten van verschillende rassen o.a. kleurkanaries, postuurkanaries, zebravinken, tropen, wildzang en grote parkieten. Dit jaar hebben we Moergestelnaar Jan van de Wouw bereid gevonden om een expositie te houden van zijn olieverfschilderijen over land schappen en zeegezichten. Deze schilderijen zijn de gehele tentoonstelling te bezichtigen. Op zatermiddag om 14.30 uur zal boswachter Frans Kapteijns een lezing houden over de Flora en Fauna van natuurgebied de Campina. Zondagmiddag vanaf 14.00 uur zal Ties van Engeland u alles vertellen over roofvogels, en in het bijzonder over de woestijnbuizerd, havik en de oehoe. Deze vogels zal hij ook showen en als het weer gunstig is een vliegdemonstratie mee geven. Ook dit jaar zal er tijdens onze tentoonstelling een verkoopklasse aanwezig zijn. De openingstijden zijn op zaterdag 12 novem ber van 10.00 tot 20.00 uur en op zondag 13 november van 10.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling vindt plaats in Gildehuis ’t Stokske aan de Zandstraat la in Moergestel. Bestuur Vogelvereniging Moergestel warm onthaald door de Hertogkinderen. In een erehaag tot aan het schoolplein toe werden ze met tekeningen “Welkom op onze school” en gejuich begroet. Op het schoolplein van de Hertog Jan aangekomen wachtte alle kinderen een stukje ochtendgymnastiek. In het kader van het Nationaal Schoolontbijt werd deze gymnas tiek door sportschool Physique verzorgd. Hier na schoven de kinderen allemaal aan tafel voor hun broodnodige ontbijt. Zo werd er energie opgedaan voor een nieu we schooldag die feestelijk begon! “We zien wel hoe de dag verder gaat lopen”, zegt Jan de Vroe, leraar van de Graaf. “Ik heb niets voorbereid; we gaan beginnen en we hebben er allemaal heel veel zin in!” De beide direc teuren schudden elkaar de hand. Zij zijn tevreden over de samenwerking en het ver loop van de verhuizing. Een hele grote stap richting brede school is gezet. BIJZONDERE LOCATIES Ook dit jaar staan er weer dialoogtafels op unieke locaties. Je kunt onder andere terecht bij de Universiteit, bij het Huis van de Wereld, op een boot in de Piushaven, in het Elisabeth ziekenhuis, bij de nachtburgemeester van Tilburg, bij het Asielzoekerscentrum in Oisterwijk, in het Glazen Huis in Loon op Zand en bij 5 tafels in Abdij Koningshoeven. Bij deze laatstgenoemde starten de gesprekken midden in de nacht. AANMELDEN KAN NOG! De Dag van de Dialoog is er voor iedereen! Deelname is kosteloos, maar je moet je wel aanmelden. Dat kan via www.tilburgindia- loog.nl of bij het projectbureau: 06-47470195. Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 nieuws oeraesfle Tekst/foto: Judith Fonken-van Gisbergen gemeente Belangenorganisatie voor senioren Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76(®planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1