QOEF! SMC wil met heel Moergestel dweilen! nieuws Schaatser Thomas van Dijk promoveert naar eerste klasse Audacia- ’Snelpieten’ Roef! Nieuws: Bridgeclub Moergestel Vogelvereniging Moergestel organiseert jaarlijkse Vogeltentoonstelling Wildconcours Gilde St. Joris i. ROEF! HANDBAL 11-11-11: Tilburg Zingt, Oisterwijk Swingt, Moergestel Drinkt ..9.30 10.20 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Uitslagen: Hedel 1-Audacia 14-2, Audacia 2- Oirschot Vooruit 2:1-2, Audacia 3-Broekhoven 3: 2-0, Audacia 4-Oirschot Vooruit 5: 3-6, Audacia 5 vrij, DEES 5-Audacia 6:2-2, RKDSV 5-Audacia 7: 1-3. gels of De Durdraaiers. Of ga zelf heerlijk met wat vrienden dweilen. Kom lekker gek ver kleed of in uw zondagse pak, het maakt allemaal niet uit. Maar zorg in ieder geval dat u erbij bent. Want 11-11-11 maken we met z’n allen nooit meer mee! 10.10 10.00 11.15 12.30 AUDACIA JEUGD Zaterdag 5 november Audacia Al - ZIGO Al OJC Rosmalen A5 - Audacia A2Vertrek 13.30 Audacia BI - Taxandria BI SVSSS B2-Audacia B2 AudaciaCl-Willem 11 Cl Audacia C2 - Nevelo C2 Audacia C3 - NOAD C3 Audacia Dl - SC ’t Zand D2 Sarto D4 - Audacia D2 Audacia D3 - Hil varia D3 Audacia D4-RKDSV D3 Uno Animo El - Audacia El DESK E3 - Audacia E2 Audacia E3 - Baardwijk E4 Were Di E3 - Audacia E4 Audacia E5 - Hilvaria E7 Audacia F1 - Hilvaria F2 Audacia F2-EDN’56F1 VOAB F6 - Audacia F3 Essche Boys F2 - Audacia F4. Audacia F6 - Hilvaria F9 Historisch Goud voor Oranje: Nederlands Honkbalteam Wereld Kampioen! Op 16 oktober 2012 is het Nationale Honkbal team wereldkampioen geworden in Panama. Er is veel aandacht voor geweest op radio, tv en internet. Lijkt je dat ook wel wat, Honkbal. Dan hoef je niet ver te zoeken voor een club in de buurt waar je kunt honkballen. Bij honk- en soft- balclub Roef! is er volop gelegenheid om deze sport te beoefenen. Speciaal voor de kinderen tussen de acht en twaalf jaar organiseert Roef! 4 gratis trainingen. Samen met ervaren spelertjes kunnen de kin deren kennis maken met de honkbalsport. Op 7,14, 21 en 28 november van 18.00-19.00 uur in sporthal Stokeind. Graag opgeven via onder staand mailadres. Voor iedereen ouder dan 12 jaar, die ook graag deze sport wil gaan beoefenen is er de mogelijk heid om eens mee te komen doen met de bin- nentrainingen. Die trainingen starten weer in december. Wil je meer informatie? Neem dan contact op met Annie Hekker lhekker@home.nl ^erkend e-Sfel-S Ca. stond, zijn de resultaten zonder meer goed te noemen. Weliswaar zijn maar twee wedstrij den in winst omgezet en is eenmaal gelijk gespeeld, maar gezien het doelsaldo (gemiddel 7 voor en 8 tegen per wedstrijd) hebben we zonder meer goed tegenstand kunnen bieden. Zo ook de wedstrijd tegen de kampioen DSV uit Diessen, een snelle en zeer beweeglijke ploeg. Het eerste kwart van de wedstrijd gaat gelijk op en Roef weet zelfs twee maal de lei ding te nemen. Via doelpunten van Anita Timmermans (2x) en Kim Vrijhoeven komt de stand na 15 minuten spelen op 3 - 3. Daarna neemt de thuisclub het initiatief en loopt lang zaam weg tot een stand van 8-3 bij rust. Na rust weer een meer gelijk opgaande wedstrijd waarin DSV nog vijfmaal en Roef! via Cille v.d. Brink, Geke Denissen en wederom Kim driem aal de korf weet te vinden. De eindstand komt daarmee op 13 - 6, waarbij we terug kunnen kij ken op een prima gespeelde wedstrijd. Lijkt korfbal (weer) jouw sport, kom eens mee trainen. De trainingen worden gegeven in sport hal Stokeind elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! Tijdens een schaatswedstrijd in Eindhoven op zondag 23 oktober is Thomas van Dijk van Schaatsclub “De Vennen” gepromoveerd naar de eerste klasse van de Junioren-B. Met deze promotie behoort Thomas tot de abso lute top van Zuid-Nederland. Na zijn overstap deze zomer van de De Vennen Schaatsploeg naar de Zuid-Nederlandse selec tie, werd snel duidelijk dat Thomas voldoen de mogelijkheden had om nog een flinke stap voorwaarts te maken in zijn ontwikkeling. Door opvoering van de trainingsintensiteit en trai ning samen met andere toppers werd hij ster ker en zijn schaatstechniek beter. Om voor pro motie naar de eerste klasse in aanmerking te komen, moest de 1500 meter binnen een tijd van 2 minuten en 9 seconden worden gereden. Na een perfect opgebouwde rit slaagde Thomas met een tijd van 2:05.45 hierin ruimschoots. Deze tijd is zelfs sneller dan de limiet die geldt voor de eerste klasse bij de Junioren-A. En dat terwijl Thomas nog twee seizoenen in de cate gorie Junioren-B mag rijden. Voorafgaande aan zijn promotierit verbeterde Thomas met een tijd van 40.45 bovendien zijn persoonlijke record op de 500 meter met meer dan één seconde. Naast Thomas kwamen nog twee leden van “De Vennen” aan de start in Eindhoven. Dai Dai Ntab, eveneens lid van de Zuid-Neder- landse selectie, bleef met 39.50 op de 500 meter en 119.59 op de 1000 meter maar net boven zijn persoonlijke records. Merel Bertens reed 53.64 op de 500 meter en 1:16.47 op de 700 meter. In Tilburg kwam Jan op ’t Hoog in actie tijdens een wedstrijd voor de marathoncompetitie. In de wedstrijd voor Masters over 60 ronden be haalde Jan een vijftiende plaats. Bij de foto: Thomas van Dijk, promotie naar de eerste klasse. Donderdag 20 oktober is alweer de tweede com- petitieronde van het seizoen 2011/2012 afgeslo ten. Uitslag in deze eerste competitieronde: Lijn A: 1 Cecile en Herman van Nieuwenhuijze, 2 Lia van Beurden en Anja Fouchier, 3 Henri ette van Gols en Joke Spierenburg. Lijn B: 1 Mieke Poos en Johan van Poppel, Luco Claessens en Harrie de Laat, 3 Annie Roefs en Len Severijns. Lijn C: 1 Riky Bergman en Ria Colsen, 2 Thea van Os en Reinier de Jong, 3 Annie en Nico Vermelis. In de districtsparencompetitie bezetten Ine Zeegers en Theo Colsen met nog 1 ronde te gaan de vierde plaats en Corrie en Ad Schoenmakers de achtste. Aanw. 13.30 Vertrek 13.30 Aanw. 11.30 Aanw. 11.45 Aanw. 11.45 Aanw. 10.00 Vertrek 7.45 Aanw. 8.15 Aanw. 8.15 ....Vertrek 10.00 .....Vertrek 10.00 Aanw. 8.30 Vertrek 9.00 Aanw. 9.45 Aanw. 9.45 Aanw. 10.45 .....Vertrek 10.00 Vertrek 8.15 Aanw. 10.45 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia. In het weekend van 11, 12 en 13 november organiseert "Vogelvereniging Moergestel” voor de 44ste keer haar onderlinge Tentoonstelling. Ook dit jaar zal het weer groots opgezet wor den voor jong en oud. Op de eerste plaats natuurlijk de eigen gekweekte vogels van onze leden die dit jaar of afgelopen jaar gekweekt zijn. Het zal weer een mooie variatie zijn aan kleu ren en soorten van verschillende rassen o.a. kleurkanaries, postuurkanaries, zebravinken, tropen, wildzang en grote parkieten. Dit jaar hebben we Moergestelnaar Jan van de Wouw bereid gevonden om een expositie te houden van zijn olieverfschilderijen over land schappen en zeegezichten. Deze schilderijen zijn de gehele tentoonstelling te bezichtigen. Op zatermiddag om 14.30 uur zal boswachter Frans Kapteijns een lezing houden over de Flora en Fauna van natuurgebied de Campina. Zondagmiddag vanaf 14.00 uur zal Ties van Engeland u alles vertellen over roofvogels, en in het bijzonder over de Wbestijnbuizerd, Havik en de Oehoe. Deze vogels zal hij ook showen en als het weer gunstig is er een vliegdemonstratie mee geven. Ook dit jaar zal er tijdens onze Tentoonstelling een verkoopklasse aanwezig zijn. De openingstijden zijn op zaterdag 12 novem ber van 10.00 uur tot 20.00 uur en op zondag 13 november van 10.00 uur tot 17.00 uur. Dit alles in Gildehuis ‘t Stokske aan de Zand straat la. Audacia komt bedrogen uit Hedel - Audacia4 - 2 Na in de eerste 7 wedstrijden zeer redelijk uit de voeten te hebben gekund zouden nu enke le wedstrijden volgen waarin geoogst zou moe ten worden om een solide vierdeklasser te wor den. In Hedel was er zo eentje. Hedel dacht er blijkbaar anders over; ze waren in het veld niet beter maar wel slagvaardiger. Er waren al doel punten in de 8e en 16e minuut, eerst een schot in de verre hoek en daarna een inloper: 2-0. Audacia gaf zich niet gewonnen en kreeg een overwicht. In de 38e minuut gaf Lars van Amelsfort van links met rechts een voorzet over de hele, die door 2 stations gemist werd, maar aan het eind stond daar nog Paul Denissen die in het dak van het doel schoot: 2-1. In de 10e minuut van de tweede helft kwam een doelpunt van Hedel uit de lucht vallen, maar wel een fraaie: een kopbal verdween in de krui sing van de verre hoek: 3-1. In de 28e minuut kreeg Audacia weer een aansluitingstreffer; een vrije trap van Richard van den Meijdenberg door Koen Schollen binnen gekopt: 3-2. Vlak voor tijd was daar bijna nog de gelijkmaker, maar de fraaie trap van Richard belandde tegen de paal en in blessuretijd was daar nog die counter met doelpunt: 4-2. CONTRACTVERLENGING TRAINERS Zowel Johan Dijkstra (hoofdtrainer) als Piet Brekelmans (2e team) hebben hun contract met een jaar verlengd. Op zondag 23 oktober had gilde St. Joris haar jaarlijkse wildconcours. Het was een mooie dag, het weer was ons goed gezind. ’s Morgens om half negen stonden de eerste schutters al in de tent om te mogen schieten. Voor de vierde maal werd er om de zilveren wild trofee geschoten, geschonken door keizer Hans Kerkhof. Het is een wisseltrofee die nooit af zal gaan, dus hij komt elk jaar bij een andere schutter. Piet Schellekens van O.L.V. Broederschap uit Oirschot is de vierde schutter die hem een jaar mag hebben. Piet is een bekend kruisboog schutter die met zijn tachtig jaar nooit verstek laat gaan. Dit jaar waren er 108 schutters die kwamen strijden om de eerste plaats. De kam pioen blijft dit jaar in Moergestel: Jan Wolfs van gilde St. Joris. Kampioen kun je worden als je de twee laatste series vol schiet (10 punten). Er waren dit jaar tweeëndertig schutters die mochten afkampen. Jan Wolfs is de eerste schutter sinds vele jaren die de prijs bij ons gilde kon houden. Voor het eerst waren er ook handboogschutters van St. Sebastiaan uit Diessen die samen met de hand boogschutters van gilde St. Sebastiaan en Barbara uit Moergestel om de prijzen schoten. Uitslagen: Kampioen: J. Wolfs, St. Joris Moergestel 20 punten: 1 PSchellekens O.L.V.Broederschap Oirschot; 2 H. van Berkel St. Joris Diessen; 3 R. Willems St. Sebastiaan Oirschot. 19 punten: 1 A. Schakel St. Joris Oirschot; 2 Th. Moorman St. Joris Moergestel; 3 E Brand St. Martinus-St.Antonius Lexmond 18 punten: 1 Mevr. B. Smits St.Joris Oirschot; 2 A. Adriaans St. Sebastiaan Oirschot; 3 J. de Croon St. Sebastiaan Oirschot 17 punten: 1 G. Denissen St. Catharina Moer gestel; 2 P Wolfs jr St. Catharina Moergestel; 3 J. van de Loo St. Joris Moergestel Handboog: 1 W. de Laat; 2 P van Oord; 3 M. de Brouwer (alien St. Sebastiaan Diessen). Uitslagen: MCJ Roef-Elshout 2 2-12; DA Dongen 2-Roef 34-17; MBJ Orion-Roef 11-5; HS Taxandria 3-Roef 24-14. Programma zaterdag 5 november: GD J 10.00 uur Roef-Elshout MBJ 10.50 uur Roef-GHV Zondag 6 november: MCJ 11.10 uur OHC-Roef DA 10.30 uur Roef-White Demons... DS 11.45 uur Roef-United Breda HS 13.00 uur Roef-HMC 2 Handbal is altijd raak! ROEF KORFBAL VELDCOMPETITIE TEN EINDE Gegeven het feit dat Roef! met een grotendeels nieuwe ploeg aan de start van de competitie Programma zondag 6 november 2011 Audacia 1 - HHC 114.00 Reusel Sport 2 - Audacia 212.00 Audacia 3 - Sarto 1110.30 ODC 5-Audacia 411.00 Sarto 15 - Audacia 510.00 Audacia 6 - Viola 710.00 Audacia 7 - Tuldania 410.00 De meest carnavaleske datum die be staat komt eraan: 11-11-11! En natuur lijk kan Moergestel deze datum niet ongemerkt voorbij laten gaan. Als in een klein dorp drie carnavalsverenigin gen kerngezond en samenwerkend naast elkaar kunnen bestaan en er daarnaast ook nog eens vele honderden mensen het openbaar carnaval voelbaar een warm hart toedragen, dan kun je wel stellen dat Moergestel een echt cama- valsdorp is. Er staat dan ook iets spec taculairs te gebeuren op deze zotter dan zotte datum. Het SMC is dan ook verheugd te kunnen mel den dat er, in enthousiaste samenwerking met Horeca Moergestel een grootse dweiltocht voor de deur staat. Maar liefst 9 cafés hebben hun medewerking toegezegd en in elk van deze cafés kunt u a 1,- euro een consumptie nutti gen. Hoe dit allemaal in zijn werk gaat, kunt u volgende week in Moergestel Nieuws lezen. Dus Moergestelnaren, camavalsvrienden, fami lie en bekenden: verenigt u! Sluit deze avond gezellig aan bij De Pierewaaiers, De Dors(t)vle- Sommige mensen vinden dit misschien wat aan de vroege kant, Maar voor je het weet, is de Sint weer in het land. En dit jaar hebben De Durdraaiers weer de eer. Een aantal zwarte pieten ter beschikking te krijgen voor de derde keer. Het is dus weer mogelijk een pietje (of twee) te boeken, Net als vorig jaar kun je dat bij De Durdraaiers zoeken. Deze zwarte vrienden komen cadeautjes bezorgen op afspraak bij u thuis Waar u ook woont, ze vinden uw huis. Tijdens hun bezoekje krijgen de kleintjes natuurlijk extra de aandacht. Maar ook aan de andere wordt gedacht. Voor zo’n bliksembezoek van de pieten is één telefoontje al genoeg Doe dit op tijd, waarschijnlijk hebben ze veel bezoekjes voor de boeg. Voor meer informatie: 513 0111 of 06-12858511. PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 NOVEMBER 2011 Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 7