ALLROUND MAKELAARDIJ nieuw in de VERKOOP! ALLROUND MAKELAARDIJ De Graaf van Ursel pakte in Frans’n Avond! Oui wordt de prins? Pieregeblèr - zaterdag 4 februari Fotogroep Feniks exposeert Tweede leven voor Moergestelse breisels A1 30 jaar collecte voor Diabetes Fonds Bijbel 'Finy^aiw NINGVANDEWEEKl CV De Pierewaaiers organiseert: C. V. De Pierewaaiers organiseert: II Flï Kleft v i Verhuizers zijn druk bezig met inpakken. I Tekst/foto's: Judith Fonken-van Gisbergen Prinsenbal van CV De Pierewaaiers. De Frans’n Avond! Oui wordt de Prins? Aan vang 20.30 uur café De Brouwer! Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F013-4688259 I www.allroundmakelaardg.nl Zaterdag 12 november is het dan weer zover: het Prinsenbal van CV De Piere waaiers. i_.a uuuee rrauix is un jaar een iiispiiancuruii geweest vuur uc prinsen- k)e kinderen van de Graaf van Ursel school commissie in haar zoektocht naar de nieuwe Stadsprins van het Pierewaaiersrijk dag voor de herfstvakantie hebben zij alle muren, deuren en ramen mogen beschilderen. En het moet gezegd: de Graaf van Urselschool is een waar kunstobject geworden. Jeanne de Gruijter, directeur, vertelde dat de verhuizing een enorm project is. “Maar een goede voorbereiding is het halve werk”, zei ze opgewekt tussen de verhuizers en verhuis dozen in. ‘We werken hier al maanden naar toe en het is goed dat het moment eindelijk daar is. Een nieuw onderkomen is inmiddels over David de herdersjongen die koning wordt. Elke avond begint met een inleiding op het thema, daarna is er tijd om hierover van gedach ten te wisselen en we sluiten af met een kort meditatief moment. Deze eerste kennismaking met de Bijbel, die wordt verzorgd door pastor Theo te Wierik en Jeanne Ketelaars, is op vier donderdagavonden 10, 17, 24 november en 1 december. Plaats: Parochiecentrum 20.00-21.30 uur. Kosten: 5,- euro voor 4 avonden. U kunt zich nog inschrijven voor deze avonden: Tel: 513 2774 of mail secretariaat@parochiemoer- gestel.nl MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 NOVEMBER 2011 Daor krèdde praot van! We hebben een gezellig Blaoskapellen- festival achter de rug en een spannen de Prinsenverkiezing voor de deur, car naval 2012 is in zicht en dus komt het Pieregeblèr er ook weer aan! Het Pieregeblèr wordt zaterdag 4 februari 2012 in Den Boogaard gehouden, dus schrijf dat maar vast in de agenda. Op die zaterdag kun je heerlijk samen genieten van prachtige optredens verzorgd door Moergestels creatief talent. En vooral daarvoor is dit bericht bedoeld, wij zoe ken deelnemers! Voel je je geroepen om op deze sfeervolle avond een ander te vermaken? Schrijf je dan nu in! Zeg nou zelf, wat is er mooier dan met carnaval ineens jouw/jullie liedje te horen krachten werkt hier enkele tientallen jaren en zij hebben de nodige traantjes weggepinkt vrij dagmiddag. “Anderzijds werken we al een hele tijd hier naar toe. En de samenwerking met de Hertog Janschool verloopt prima. Dus echt erg vind ik het niet”, zegt Bertrand Verhelst, één van de leerkrachten. “Ook de twee oud-directeuren, Joop van den Berg en Jan Geerts hebben zich de laatste weken regelmatig laten zien. Voor hen zit in deze school een heel stuk levenswerk. Het is mooi om te zien hoe ieder op zijn/haar eigen manier afscheid neemt van dit mooie, histo rische gebouw. Die ruimte heeft iedereen ook echt gehad van mij”, besluit Jeanne. Ondertussen werkten de verhuizers stevig door. Voorzien was dat alles in één dag overgehuisd werd naar het nieuwe onderkomen bij de Hertog Jan school. Daar aangekomen was er al veel binnengereden. Dit alles wordt maandag 31 oktober door de leerkrachten uitgepakt. Op dinsdag 1 november komen de kinderen voor de laatste keer naar de Graaf van Urselschool. Daar vertrekken zij in optocht naar hun nieu we school waar zij warm onthaald zullen wor den door de leerlingen van de Hertog Jan. Zeven fotografen, zeven stijlen Van geabstraheerde natuur tot detaillistische natuurlijke schoonheid Van wonderbaarlijke lichtspelingen tot opmer kelijke beelden uit onze alledaagse omgeving Van vage beelden die vraagtekens oproepen tot haarscherpe documentaireachtige series Zowel zwart-wit als kleur Nieuw HDAV-werk van gastfotograaf Piet Huijgens •En als extra dimensie een selectie uit win nende Foto Nationaalseries van Jan Buster. Nieuwsgierig? Kom dan kijken naar de expo sitie van Fotogroep Feniks in “de Verdieping” aan de Industrieweg. www.galeriedeverdieping.nl Vrijdag 4 november opening om 20.00 uur; zaterdag 5 november van 13.00-17.00 uur; zondag 6 november van 11.00-17.00 uur. U bent van harte welkom! PAGINA 5 Na een gedegen voorbereiding van een aantal maanden was het dan zover. De Graaf van Urselschool werd leeggeruimd en is overgehuisd naar de tijdelijke locatie bij en massa’s hossende mensen te zien die het erg de Hertog Janschool. naar hun zin hebben? Je kunt je inschrijven via pieregebler@hot mail.com, wij zien je e-mail graag tegemoet. Twijfel je nog over deelname en/of heb je vra gen? Dan zijn wij ook via de mail te bereiken om je op weg te helpen! Stuur een mail onder vermelding van ‘inschrij ven Pieregeblèr 2010’ naar het hotmailadres en vermeld de naam van de groep en de naam en het adres (en e-mailadres) van de contact persoon van de groep. Tot ziens op het Pieregeblèr 2012 en tot mails (pieregebler@hotmail.com)! Groeten van de Pieregeblèrcommissie: Anke, Annelies, Jaap, Margriet en Sjef. De breiwerkjes die zijn gemaakt voor het ‘wildbreien’in Moergestel hebben een twee de leven gekregen. Ze zijn gebruikt bij een kustproject van kunstenares Loutje Bosch (foto) uit Berkel-Enschot. Haar performance met breisels maakte onderdeel uit van de slotmanifestatie Tilburg Textiles. De bijdrage van Loutje Bosch speelde zich vrij dagavond jongstleden af in het Textielmuseum in Tilburg. Het ‘wildbreien’ in V,„1UU1V. lwlouauiulvmwi ¥UU1 Moergestel was een geslaagd onderdeel van WieKentKunst. De stichting was blij dat God. Óver Mozes als de stotterende leider en het breiwerk van zoveel nijvere Moergestelse handen (jong en oud) voor dit kunst project is (her)gebruikt. met de nieuwe Stadsprins? Blijft Prins John d’n Urste nog een jaar de scepter zwaaien over het Pierewaaiersrijk of tovert de prinsencommis sie een grote surprise uit de hoge hoed? Om elf over elf zal het allemaal duidelijk worden en kunnen de champagnekurken knallen! Dus hebt u zin in een heerlijk Bourgondisch avondje in de schitterende ambiance van residentie De Brouwer, kom dan naar het meer dan wenselijk geworden”. Het huidige pand bezit erg veel historie. Zestig jaar onderwijs, zestig jaar leerlingen en leer krachten. “En dat zijn we met het opruimen ook letterlijk tegengekomen”, vertelde Jeanne. “We zijn in het voorjaar begonnen met het leegrui men van de zolder en de kelder. Wat we daar allemaal tegen zijn gekomen. Ongelooflijk, wat een historie.” “Voor velen niet alleen historie maar ook nos talgie”, praatte Jeanne verder. “Een aantal leer- Dit jaar wordt in Moergestel voor de dertig ste keer de collecte gehouden voor het Dia betes Fonds. 19 Collectanten komen aan de deur voor het goede doel. Diabetes, oftewel suikerziekte is een sluipmoordenaar; het heeft verwoestende gevolgen zoals een hart aanval, dementie, blindheid en nierschade. In Nederland overlijden jaarlijks evenveel mensen aan diabetes als aan borstkanker, namelijk ruim 3.000. Collecteleider: Marijke Voorn-de Wijs: ‘Wij vinden het heel belangrijk dat er iets aan dia betes wordt gedaan. Iedereen kent wel iemand met diabetes. Het is een rotziekte met ernsti ge gevolgen. Daarom is onderzoek zo belang rijk.’ Het Diabetes Fonds zet alles op alles om dia betes en de verwoestende gevolgen ervan te voorkomen. Dat doet het fonds door funda menteel onderzoek te betalen. Het Diabetes Fonds krijgt geen geld van de overheid, dus is afhankelijk van donaties en de collecte. Help het Diabetes Fonds en geef in de week van 30 oktober t/m 5 november 2011 aan de collec tant. Mensen kunnen ook op een andere manier Kinderen laten ware kunstwerken achter in de Graaf van Ursel. helpen; door vrijwilliger of donateur te worden. beeld de sportvereniging of muziekclub. Voor IVC HU. IS DUIK dl ITlCt QC De Bijbel is het meest verkochte boek ter wereld. Toch is het ook een moeilijk boek en je kunt het op verschillende manieren lezen. Tijdens deze kennismaking komt aan de orde hoe het Bijbelboek in elkaar zit en hoe je bijv, met kin deren de Bijbel kunt lezen? Tijdens deze vier avonden spreken we samen over schepping en evolutie. Óver Abraham die kiest voor die ene De avond van het Prinsenbal zal er dit jaar geheel anders uitzien dan u van CV De Piere waaiers gewend bent. Van begin tot eind wordt u meegenomen op reis door het Bourgondische Franse leven. U kunt zich in een avond de Franse keuken, cultuur en muziek eigen maken. Kortom, een avond die gerust een lust voor ogen, oren en tong mag heten. Grote vraag blijft natuurlijk: Oui wordt de Prins? Wie heeft de prinsencommissie rich ting Frankrijk gestuurd om terug te komen waaiers. La douce France is dit jaar een inspiratiebron geweest voor de prinsen- Luiiiinioaii aaa naai tuvixiuvin aacacba uv invunv uiauoviino ran nvt i ivivttuqivioiijxv i voor camaval 2012. En daarmee tappen De Pierewaaiers dit jaar uit een heel ander ^°^ennrvdapn vaatje... DE LOOIJAKKER 70, MOERGESTEL Of om een actie te organiseren met bijvoor meer informatie: www.diabetesfonds.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5