Tweede Ladies Night op het Rootven COMPUTERTYPEN vanaf groep 6 Vaste planten gevraagd voor border van Moergestelaar Adry Hoeven Wie wordt de opvolger van Prins Theodoras d’n Urste? Bierproefavond vereniging Bierproeven Moergestel Ouderavond ‘Jongeren en genotmiddelen’ Moergestel kalender komt er weer aan! Typebureau van der Pluijm Upperfair Theaters Oisterwijk Moergestel Getal 800 met viooltjes 'geschreven' Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De foto die we vorige week plaatsten van de herdenking nabij het monument van Generaal Colin Muir Barber was een foto van Leo Roosen. Aanvang 14 februari 2012. Geef je tijdig op. Beperkte plaatsen. (013) 513 3793 info@typebureau.nl www.typebureau.nl U kunt zich ook al opgeven voor september 2012. U bent dan zeker van een plaatsje. Informeer ook eens naar onze nieuwe volwassenen-Zseniorencursussen en onze bedrijfstrainingen. De border begint al aardig zichtbaar te worden. Onlangs is het logo van Oisterwijk 800 in de Wij nodigen dan ook heel carnavalsminnend Moergestel samen met onze bevriende vereni gingen uit om te komen kijken wie de nieuwe prins van CV de Dors(T)vlegels wordt voor het carnavalsseizoen 2010/2011. CV de Dors(T)vlegels Stichting Oisterwijk Wereldwijd, waarbij MOV Moergestel is aangesloten, houdt een Upperfair. U kunt kennis maken met artikelen die gemaakt zijn door vrouwen in ontwikkelingslanden. Er wordt verteld over de maaksters, die hiermee in hun levensonderhoud proberen te voorzien. De artikelen dragen het keurmerk ‘fair trade’, eerlijke handel. Kopen mag, maar hoeft niet! Donderdag 3 november, 19.30 uur in ‘de Voor hof’, Kerkstraat 64 Oisterwijk We gaan weer beginnen! Iedereen kan zich weer opgeven voor de lessen computertypen. Op dinsdag 15.45-17.15 uur; 17.15-18.45 uur en 18.45-20.15 uur. De deelnemers in het kort: Boetiek Bonita is specialist in dameskleding en accessoires en biedt de nieuwste trends in mode. Een uitgebreide collectie met voor ieder wat wils. Wilt u goed gekleed de feestdagen in, dan is het bezoeken van deze winkel de moeite waard, zeker daar tijdens de Girls Night Out extra kortingen worden geboden op kleding en sie raden. Op deze avond zal ook Mariska van Rooij van De vereniging Bierproeven gaat haar maandelijkse Bierproefavond houden op vrijdag 4 november. Er worden dan een aantal Grand Cru Speciaalbieren geproefd. Alle bieren komen van Bel gische brouwerijen, zoals de Val Dieu, Rodenbach, Hoegaerden, Zottegemse Augustijn en tenslotte Bink. Gand Cru bier zijn licht, fruitig en goed gehopt. De ingrediënten van de Grand Cru zijn mout, tarwe, hop. Het is een bovengistend bier met nagisting op de fles. Het alcoholpercentage bedraagt rond de 8,5% vol. De Grand Cru wordt in een tulpglas met een bolronde onderkant en een smallere bovenkant geschonken. Hij moet zachtjes worden uitgeschonken om over vloedige schuimvorming te voorkomen. De bierproefavond begint om 20.15 in Herberg de Veerkes. De bijdrage voor deze avond bedraagt voor niet-leden 10,50. Men is van harte welkom. Nadere informatie is te verkrij gen e-mail ruud@verenigingbierproeven.nl Vrijwilligers uit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom hebben een begin gemaakt met de Oisterwijk 800-border. Dit bestaat uit een logo met prominent het getal 800. Op initiatief van de Moergestelse tuinspecialist Adry Hoeven wordt achter het gemeentekantoor in het Lindepark in Oisterwijk een bloemenborder aangelegd. Hij en de vrijwilligers uit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom die zich hiervoor inzetten vragen de inwoners van Moergestel om vaste planten. De unieke border is een initiatief in het kader van Oisterwijk 800. Deze jubileumviering richt zich op alle inwoners van Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Wie vaste planten voor deze border wil aanbie den, kan dat doen aanstaande zaterdag 5 novem ber en volgende week zaterdag 12 november. Tussen 10.00 uur en 15.00 uur zijn vrijwilligers aanwezig om de vaste planten in ontvangst te nemen en in de border te plaatsen. De vrijwil ligers bevinden zich bij de border aan de Balbian Versterlaan in Oisterwijk. Volgens Adry Hoeven worden alleen vaste planten in de border gezet. “Dus geen struiken, heesters en bomen”, aldus Adry Hoeven die in Moergestel bekend staat als een alleskunner op tuinengebied. Deze vraag zal beantwoord worden op het jaarlijkse prinsenbal wat CV de Dors(T)vlegels organiseert op zaterdag 6 november as. in café 't Centrum. De aanvang van dit prinsenbal is om 20:30 uur. Tijdens het 1ste prinsenbal van het nieuwe car navalsseizoen zal de huidige prins Theodorus d'n Urste bijgestaan door zijn adjudant Sjaak afscheid nemen van carnavalsminnend Moer gestel. Samen met prins John van de Piere waaiers en prins Eric van de Durdraaiers heeft hij ervoor gezorgd dat carnaval 2010/2011 een geslaagd carnaval is geworden. Maar rond de klok van 21:30 uur zal hij helaas terug moeten treden als prins van de Dorstvle- gels. Wat er om 11 over 11 staat te gebeuren is alleen nog maar bekend bij de prinsencommissie van de Dorstvlegels. Zij zorgen er immers elk jaar weer voor dat er op spectaculaire wijze een nieuwe prins van CV de Dors(T)vlegels bekend gemaakt wordt. Hebt u onverhoopt toch geen van onze kalen- derverkopers aan uw deur gezien, kunt u van af 23 november op onderstaande adressen de kalender toch in u bezit krijgen: Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo Supermarkt, Novy van Wezel en Apotheek Moergestel. Namens Muziekvereniging Prinses Juliana alvast bedankt voor uw steun. dic-Kentron. Tijdens de avond komen de vol gende onderdelen aanbod: Risico’s van alcohol gebruik bij jonge kinde ren. Diverse drugs en hun werking. Invloed van ouders door het stellen van regels. Opvoedadviezen voor ouders. Tips en handvatten om met uw kind in ge sprek te gaan. Uitwisselen van ervaringen, ideeën en tips met andere ouders. Graag tot ziens op woensdag 23 november in het parochiecentrum, Sint Jansplein 9. De koffie staat klaar vanaf 19:45 uur, de ouder avond begint om 20:00 uur en we verwach ten om 22:00 uur te eindigen. U/jullie kunnen je aanmelden door een brief je in te vullen met u naam, en aantal personen en af te geven op het parochiecentrum. Of door een mailtje te sturen naar: secretariaat@paro chiemoergestel.nl; Voor eventuele vragen kunt u contact opne men met Petra van Nuenen, tel. 513 3676. Novadic-Kentron, netwerk voor versla vingszorg en de werkgroep Hartkracht7 van de parochie St. Jans Onthoofding nodigen u van harte uit voor de ouder avond “Jongeren en genotmiddelen” op woensdag 23 november. De toename van alcoholgebruik bij jonge kin deren is een landelijke tendens die ook in onze gemeente geconstateerd wordt. De landelijke campagne “Voorkom alcoholschade bij uw opgroeiende kind” zal u vast niet ontgaan zijn. Maar ook het experimenteren met drugs zoals hasj en wiet is vaak vanaf 14-jarige leeftijd, het gesprek van de dag. Dit geldt ook voor het gamen en internetgebruik. Daarbij aansluitend willen Novadic-Kentron en de werkgroep Hartkracht7 een speciale ouder avond organiseren omtrent het thema genot middelen. Vrijdag 4 november a.s. Girls Night Out: De najaarseditie van Ladis Night is het tweede evenement dat door ’n aantal (jonge) Moergestelse ondernemers wordt georganiseerd. Ditmaal onder de titel ‘Girls Night Out’. De voorgaande editie was in het voorjaar van dit jaar. Skin So Pure een demonstratie geven van per manente make-up. Zij is een zeer ervaren spe cialiste die de tijd voor u neemt en u voorziet van een duidelijk en eerlijk advies. Sentire Parfums is een webwinkel die onlangs door Miriam Rijnen is opgestart. Via www.sen- tireparfums.nl kun je 24/7 meeprofiteren van gunstige prijzen op 100% originele A-merken parfums, dames- en herengeuren, giftsets en accessoires. Sentire Parfums heeft een afhaal- punt bij Cadeauhop Gifts 4 You. Schoonheidssalon Apparanza is al ruim 7 jaar actief m.b.t. huidverzorging, pedicure, visagie en welness. Linda van Esch is een gediplo meerd en vakbekwaam schoonheidsspecialis te, die in haar moderne salon alle mogelijkhe den biedt op het vlak van uiterlijke verzorging. Gifts 4 You is het gezelligste adres in Moergestel en omgeving voor leuke originele en betaalba re woonaccessoires en cadeau-artikelen. U kunt bij hen terecht voor betaalbare cadeautjes, van kleine meubels tot gezellige hebbedingetjes. Bij Desire’s Hairstyling kunt u altijd terecht voor de laatste trends in haarmode en haarver- zorging. Dit alles ondersteund door een profes sioneel team hairstylers en een personal touch en toewijding. Ze hopen er een gezellige, feestelijke avond voor vriendinnen onder elkaar van te ma ken.... een echte Girls night out! en natuur lijk hopen ze weer op een grote opkomst! Komende weken vanaf maandag 14 november zullen de leden van muziekvereni ging Prinses Juliana weer langs de deuren gaan voor de verkoop van de 36e Moergestel kalender. Natuurlijk zijn in deze editie weer diverse mooie foto’s te zien onder het motto: Evenementen, mensen en plekjes uit het Moergestel van toen en nu. De kalender is wederom door Buro ’76 ont worpen en werd dit keer samengesteld met foto’s van diverse Moergestelnaren. Er was nogal wat reactie op de oproep die Moergestel- Nieuws plaatste en uit de inzendingen is een mooie selectie gemaakt. Ook voor de komen de jaren wil de redactie van de Moergestel Kalender deze vorm handhaven en foto’s van dorpsgenoten plaatsen. De in de kalender opge nomen foto’s geven een mooi beeld van het leven in Moergestel. Uiteraard komen wij graag bij u langs zodat u de 36e uitgave van deze kalender aan uw ver- Evenementen in Tiliander Guerrilla (try-out) - Wilko Terwijn Vrijdag 11 november 20.30 uur Prijs: 15,00 (Inclusief koffie/thee) Bekende opera en operette melodieën - Tutti Contenti Zaterdag 12 november 20.30 uur gratis toegang Evenementen in Den Boogaard Dansavond (50+) - DJ Sjefke Zaterdag 12 november 20.30 uur, 2,50 Een van die ondernemers, Linda van Esch: ‘We hebben nadien heel veel leuke reacties gehad maar ook veel dames die het zo jammer gevonden hadden dat ze van dit spektakel niet op de hoogte waren. Vandaar dat we de recla me dit jaar wat breder aanpakken’. ‘De eerste editie was zo’n groot succes dat we besloten hebben om er tweemaal per jaar iets bijzonders van te maken.’ Waren er afgelopen voorjaar nog vier bedrijven die meededen, nu zijn het er zes: Boetiek Bonita, Gift’s 4 You, Schoonheidssalon Apparanza, Skin So Pure, Sentire Parfums en Desire’s Hair styling. Jumbo Denissen slaat de najaarseditie over. Er wordt gezorgd voor ‘n hapje en ‘n drankje, er word gedemonstreerd en mensen kunnen (alleen déze avond!) profiteren van unieke acties en een gratis advies op maat. ‘Girls Night Out’ vindt plaats op vrijdag 4 november tussen 17.00 en 22.00 uur op Rootven 7 en 9. De ouderavond “Jongeren en genotmiddelen” wordt verzorgd door een voorlichter van Nova- zameling toe kunt voegen. De opbrengst komt volledig ten goede aan muziekvereniging Prinses Juliana. De vastge stelde verkoopprijs bedraagt 5,-. vorm van viooltjes aangelegd. Het beplanten van de border met vaste planten uit de tuinen van de inwoners van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom heeft een unieke symboliek. Deze symboliek van saamhorigheid zit ook in de lengte van de border. Deze lengte van 195,77 meter is bepaald door de voeten van 800 inwo ners van de gemeente Oisterwijk op te meten. Voor dit doel zijn ook honderden voeten van Moergestelaren opgemeten. Overigens komt bij de border een bord te staan met daarop de namen van de personen van wie de voeten zijn opgemeten. Op dat bord is ook nog eens pre cies aangegeven waar iedereen zijn eigen voet terug kan vinden. Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling. Reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com PAGINA 3 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 NOVEMBER 2011

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3