ZILT jnformatie Ml DANKBETUIGING NIS KETELAARS (013) 513 1504 Met een familiebericht buro76@planet.nl in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: Najaarsconcert Zangvereniging ‘Crescendo’ Spirituele Cinema Protestantse gemeente Oisterwijk Zondag 6 november - ds. Hester Radstake Er is kindemevendienst en creche. (DOOF Parochie St. Jans Onthoofding Uw aanwezigheid, de vele bloemen en kaarten zijn een grote steun voor ons. Moergestel, november 2011 Kuijpers; jgt. Adrianus en Cornelia Wolfs-Peij- we ach ter hen staan! De zang tijdens de dienst I is uitgenodigd om op de eerste zaterdag van de ACTIE: Graag danken wij iedereen voor het warme medeleven na het overlijden van mijn man, onze vader en opa groep. Donderdag 10 november, 20.00 uur: le avond bijbelcursus. Vrijdag 4 november 19.00 uur H. Vormsel We hopen dat velen aanwezig zullen zijn in onze kerk als Mgr. J. Liesen het H. Vormsel toe dient aan 19 jongens en meisjes uit onze parochie. Laat onze vormelingen voelen dat VRWCWÏ ST JftKONTWOFWC Kersverse mooie Sliptongen Hollandse Nieuwe 1,95 per stuk: 4 VOOr €7,50 MTV Radio Op zondag 7 november kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presen tatie is in handen van Martin Laurenssen en Ron Hermus. De techniek is in handen van John Steijger. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: BERTHA KETELAARS-OP 'T HOOG kinderen en kleinkinderen PIETER SMIT nenburg, zoon Piet en schoonzoon Jan. i ZONDAG 6 november, 10.00 uur: H. Mis Ben Dobbelaer: nieuw lid pastoraatsgroep met Gemengd Koor. Er is een kinderwoorddienst. Jgt. Louis en Adriana van Gils-Ketelaars; verj. Donderdag 4 november kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar weer een nieuwe MTV-uit- zending. Deze week: - Straotpraot; - Graaf van Urseloptocht; - Koektrommel: Zr. Genoveve; - Plus Tijd: Rondrit Stanislaus; - Langste Nacht. De uitzending duurt onge veer een half uur, waarna deze om en om met de uitzending van afgelopen week wordt herhaald. Op zaterdag 6 november vanaf 13.00 uur, kunt u de uitzending ook weer bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! wordt verzorgd door Zanggroep Inspiration. maand te zingen tijdens de dienst om 17.30 uur. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) Park Stanislaus: t|e aan bii' Om die zelfde reden wil Ben mee' Zaterdag 5 november, 17.30 uur: Woord- en Communiedienst m.m.v. het Seniorenkoor Intenties voor: Gonny van de Wouw (KBO) en Nis Ketelaars (KBO). Op zondag 6 november presenteert Gemeng de Zangvereniging "Crescendo" haar jaarlijk se Najaarsconcert in Partyboerderij ’t Draai- boompje. Als gastkoor hebben we uitgenodigd Vocaal ensemble "Vivace" uit Heerle. Een profaan dameskoor met 'n breed repertoire, van licht klassiek tot pop en musical. De koren staan onder leiding van dirigent Mart Peijen en onze pianiste is Cia de Backer. Aanvang concert: 14.30 uur. De zaal is open om 14.00 uur. Toegang gratis. Des Hommes et des Dieux De mannen van God Zaterdag 5 november, filmzaal de Verdieping, Industrieweg Entree 5 euro p.p. 19.00 uur zaal open, koffie en thee. 19.30 uur aanvang film. De op ware feiten gebaseerde film speelt zich af in een klooster hoog in de bergen van Algerije. Daar leven acht Franse trappisten monniken in volstrekte harmonie met de islamitische dorpsgenoten. Als fundamentalistische groepe ringen de regio met geweld en terreur teisteren, vragen de monniken zich af of het wel veilig is om in hun klooster te blijven. Ondanks hun twijfels besluiten ze om niet te zwichten voor de terreur. In deze prachtige film is veel aan dacht voor het gelovige leven en de persoonlij ke afwegingen van de acht monniken. Mensen met een roeping, met een opdracht. Hoe moei lijk het soms ook is die te blijven volgen. Even inschrijven! Door het beperkte aantal plaatsen is het helaas niet mogelijk om zonder inschrijving te komen. Als u zich al ingeschre ven had bent u van harte welkom. Bel naar 513 2774 of mail naar secretariaat@pa rochiemoergestel.nl Het is oogstdienst deze zondag. We staan stil bij de gaven van de natuur. We maken een bui ten van binnen: iedereen neemt iets van oogst m< loten na afloop de oogst die meegebracht is op Woensdag 9 november, 19.00 uur: H. Mis met samenzang Zaterdag 12 november, 17.30 uur: H. Mis met samenzang DOOPDIENST Zondag 6 november, 11.45 uur: Saar Pieters. Ries van Haaren e.v. Cisca van den Biggelaar; Jgt. overl. ouders Adrianus en Henriëtte Mut- saars-van de Staak en dochter Ida; jgt. Frede- ricus Tiebosch e.v. Noor Mutsaars; jgt. Antonius van Gorkum e.v. Cor Mutsaars; verj. Hein Bruurs e.v. Ria Kools; verj. Kees op ’t Hoog e.v. Lies van Cuijck; jgt. overl. ouders de Laat-van Esch en kinderen; overl. ouders Frans en Anna Leijten-van Esch; jgt. Riek van Spreeuwel e.v. Piet Vermeulen: Bèr Tacken e.v. Nel Boers. 0900 332 22 22 AGENDA Maandag 7 november, 20.00 uur: Ouderavond Eerste Communie ouders Mozaïek - Oisterwi j k. rVUrFliFC“^CCn1 T/ Dinsdag 8 november, 19.00 uur: werkgroep lee om in de kerk te leggen. De kinderen ver- Kerkve® iermg. 20.00 ’ur: Doopvoorbereiding iïs u Woensdag 9 november, 19.00 uur: Pastoraats- een ludieke manier! De opbrengst is voor ons b diaconale project: het Arab Educational Insti tute in Bethlehem. Dit instituut daagt Palestijn se jongeren uit om in de moeilijke situatie waar in ze leven toch een bijdrage te leveren aan vrede en gerechtigheid. Hierbij proberen ze dialogen tot stand te brengen tussen verschil lende groepen jongeren (Moslims, Christenen, Joden). Ze willen hen bewust maken van hun waarden, cultuur en identiteit en proberen in ternationale contacten te ontwikkelen om de jongeren uit hun isolement te halen. De dienst zondag gaat verder over de talenten (Matteüs 25: 14-30). Hoe kan je je talenten in zetten? Zijn we ons bewust van onze talenten en wat doen we er dan mee? Om 19.00 uur is er een Taizévesper. Hierin mogen we met elkaar bidden, zingen en stil zijn, zoals dat ook gebeurt tijdens de vieringen in het Franse Taizé. Van harte welkom!! AGENDA 7 november 19.00 uur kerk: repetitie cantorij 8 november 20.00 uur: oecumenisch overleg in de Levenskerk 10 november 19.45 uur: taakgroep pastoraat: nieuwe vormen van gemeentepastoraat 11 november 10.00 uur: gesprekstafel in het kader van de dag van de dialoog Sinds een paar maanden neemt Ben Dobbelaer deel aan de werkzaamheden van de pastoraats groep. Hij woont ruim acht jaar in Moergestel op de Vrijhoef. Daarvoor woonde hij in Hilva- renbeek waar heeft hij allerlei ervaringen heeft opgedaan met het werk in en voor een parochie. Hier in de Moergestelse St. Jansparochie heeft hij eenzelfde sfeer en kerkbetrokkenheid erva ren: mensen willen er zijn voor elkaar en halen hun inspiratie en motivatie uit een onuitput telijke christelijke bron. Om dat zo te houden, moet een gemeenschap onderlinge steun geven. Daar dragen veel Moergestelnaren hun steen- werken aan de verdere uitbouw van de parochie gemeenschap. De taken die hij in de pasto raatsgroep gaat uitvoeren, liggen nog niet hele maal vast. Ben (67) werkte voor zijn pensione ring als docent aan de lerarenopleiding in Tilburg. We zijn erg blij met zijn deelname aan de pastoraatsgroep. Nu al blijkt zijn ervaring en kennis van het pastoraat. We hopen, Ben, dat je een fijne tijd bij ons hebt en dat we nog heel wat jaartjes van jouw kennis en inzet mogen genieten. De duif met de gebroken vleugel Onze pastor werd, toen hij de kerkhofploeg kwam bezoeken op het kerkhof, gewezen op de koperen duif op het glazen dak van de absou- teplaats. Hij is gemaakt door Kees Ketelaars. Het idee kwam van een foto uit Schouwen Duivenland, waar de duif met de gebroken vleugel ons herinnert aan de grote water snoodramp in 1953 waarbij vele landgenoten zijn verdronken. Het symbool behoeft geen verdere uitleg. Op voorhand dank aan de kerk hofploeg voor de extra zorg op het kerkhof vanwege Allerzielen. Katholieke Jongerendag 6 november Maas poort Den Bosch: 9.30-17.00 uur Wat is de Katholieke Jongerendag? De Katholieke Jongerendag is een jaarlijkse ontmoetingsdag in november voor jongeren in de leeftijd van 12 t/m 30 jaar. Jaarlijks komen er zo’n 2.000 jongeren uit heel Nederland naar toe. Het programma is een mix van ontspan ning, ontmoeting en geloofsverdieping. Het start plenair in een grote zaal met muziek en sprekers. Maar zoveel jongeren, zoveel interes ses... daarom zijn er vervolgens in kleinere zalen diverse keuzeprogramma's waarmee jon geren hun eigen programma samen kunnen stellen. Daarnaast is er een uitgebreide infor matiemarkt met zo’n 80 organisaties. De dag wordt afgesloten met de grootste jongeren eu charistieviering in Nederland. ONS KERKHOF Binnenkort wordt er een toiletruimte gereali seerd op ons kerkhof. Inmiddels ligt de funde ring er al. Ook wordt binnen enkele weken een deel van ons kerkhof aangepast om daar in de nabije toekomst te kunnen begraven. Het is het stuk waar nu nog bomen en bloemen staan, tegenover het columbarium. Vanwege de water stand en grondlagen kan en mag daar nu niet begraven worden. Dus wordt de grond eerst bewerkt, opgehoogd etc. etc. Daarna moet het een paar jaar blijven liggen rusten. En.onze kerkhofploeg wil graag nog een deel van de kerkhofpaden verharden. Ziekenzalving of Sacrament van het ouder worden Onze pastor werd aangesproken over de uit drukking 'Ziekenzalving'. Veel parochianen voelen dat ze ouder worden en dat daarmee langzaam de krachten uit hun lichaam gaan. Maar ’ziek’ voelt men zich niet en daarom vin den meerderen de uitdrukking 'ziekenzalving' ook niet juist. Men zou het graag 'het Sacra ment van het ouder wordenwillen noemen. We gaan hier binnenkort verder over praten. Opbrengst collecte in het Missieweekend In het weekend van 15 en 16 oktober was de opbrengst in de kapel van Park Stanislaus 115,- en in de kerk 372,-. Samen dus 487,-. Hartelijk dank. Eerste Vrijdagviering in Park Stanislaus ver valt (deels herhaald bericht) Vanwege de vieringen op woensdag- en zater dagavond werd dat de Eerste Vrijdagviering nauwelijks bezocht door bewoners van Park Stanislaus en parochianen uit het dorp. Daarom is besloten de Eerste Vrijdagviering, m.i.v. november, te laten vervallen. Het seniorenkoor 32e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 5-12 november 2011 Parochiekerk: ZATERDAG 5 november, 19.00 uur: Woord en Communiedienst met samenzang. Jgt. Cornells en Maria de Kort-van Haaren en zoon Kees; Wilhelmus en Wilhelmina Rijnen- PAGINA 2 Z.A7\711 W 1111 1111 LI vil W llllvllllllld Ixljllvll nankiirrr -jnnn Piot xa-n conrrnntAnn Ton tirrxvrlt i rz»r,-zz~» t-ct/J Hzazat* on crrrrnon TncmrotiAn mnnn^ iincron tn/lonc Jc» .lionet or-n 1 "7 Verse Vis Traiteur Catering Jlf Al onze Vis, Schaal- en Schelpdieren komen dagelijks vers via onze eigen Zeevis Groothandel Sigma Seafood te Oisterwijk (van hieruit leveren wij dagelijks aan restaurants in heel Brabant I) ’s nachts nog geleverd vanaf de Visafslag! Verser? Dan zwemmen ze nog! Prijs voor 500 gr. €9,95 (3 tot 4 stuks) p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 3221 Dorpsstraat 6 te Oisterwijk op donderdag op de markt Tel. (013) 528 2344 www.ziltvis.nl Al meer dan 50 jaar wekelijks met Verse Vis in Moergestel! Woensdagochtend vrijdagmiddag op ’t Sint Jansplein: een vertrouwd adres: altijd vers kwaliteit by Pieter Smit Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 .513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 WV Agentschap Moergestel St Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013-513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep ’’Elkaar Nabij" Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 ’MOERGESTEL NIEUWS’- WOENSDAG 2 NOVEMBER 2011 013 513 2 7 74, voor noodgevallen: 06 1029 4358. s Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 2