Muziekvereniging zoekt herintreders Weer successen voor De Vennen Audacia- nieuws i '4 Pianoconcert Daniël Wayenberg in Tiliander Kom vrijdag griezelen bij Vision! Wendy zwemt goud bij elkaar in Aken Stiltewandeling .9.30 uur Kaarten: www.theatersoisterwijkmoerqestel.com of 0135217220 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl .Vertrek 13.30 ...Aanw. 13.30 .Vertrek 12.00 .Vertrek 11.15 .Vertrek 12.00 14.30 12.00 10.30 10.00 doorstroming naar het harmonieorkest. Natuurlijk wordt er veel geïnvesteerd in jeugd, maar vanzelfsprekend zijn ook ervaren muzi kanten meer dan welkom bij het harmonie orkest en de slagwerkgroep. Heb jij al enige jaren ervaring als muzikant of heb je zin om een muziekinstrument te gaan bespelen, kijk dan eens op onze website www.julianamoergestel.nl of mail naar leden@julianamoer gestel.nl In het weekend van 15 en 16 oktober kwamen de schaatsers van De Vennen- Schaatsploeg” aan de start van wedstrij den in Eindhoven en Tilburg. In Eindhoven won Merel Bertens de eerste marathon van het nieuwe seizoen en tijdens langebaanwedstrijden in zowel Tilburg als Eindhoven werden zeven persoonlijke records ver beterd. Merel Bertens werd vorig jaar tweede in het eindklassement van de marathoncompetitie voor B-Pupillen in Eindhoven. Door op 15 oktober gelijk de eerste marathon van het nieuwe sei zoen te winnen, maakte zij dui delijk dat ook dit jaar bij de A- Pupillen terdege rekening met haar dient te worden gehouden. In de wedstrijd over zeven ron den nam Merel aan het einde van de derde ronde de kopposi tie van het peloton en alleen Vera Mallens uit Riel kon haar volgen. Met een nieuwe demarrage in de laatste bocht voor de finish trachtte Merel ook Vera voortij dig te verslaan, maar Vera wist in de laatste 100 meter nog gevaarlijk terug te komen. Op de finish had Merel nog slechts één meter van haar voorsprong over. Voorafgaand aan de mara thon reed Merel een rit over 500 9.30 uur 13.00 uur Marijn van Esch (links) en Loïs op ‘t Hoog, samen goed voor vijf persoonlijke records. TILIANDER CULTURELE HOTSPOT VAN OISTERWIJK DEN BOOGAARD DE GEZELLIGSTE UITKAMER VAN MOERGESTEL Muziekvereniging Prinses Juliana (MPJ) is al honderd jaar een bloeiende vereni ging in Moergestel. Van de ongeveer 100 leden is nagenoeg de helft jonger dan 18 jaar. Enthousiaste jeugd is dan ook een speerpunt van MPJ. In 2005 heeft de ver eniging een cultuuromslag bewerkstelligd: de focus werd verlegd van serieuze con coursen voor de vereniging naar spetterende optredens voor het publiek. Zo werd in 2006 bijvoorbeeld op het St.-Jansplein een danig spectaculair vuurwerkconcert georganiseerd, dat maar liefst duizend bezoekers mocht ontvangen. a.s. Vrijdag 28 oktober organiseert Jongeren centrum Vision ’n spooktocht voor iedereen tussen de 8 -15 jaar. Heb jij zin om te komen griezelen?! Schrijf je dan in via info@jcvi sion.nl! De spooktocht zal beginnen om 20.00 uur, aan sluitend is er een halloweenparty. Wil je niet komen griezelen maar wel feesten?! Dat kan natuurlijk ook! De halloweenparty begint om 21.30 en duurt tot 23.00 uur. Entree is 2 euro, er is de hele avond gratis bloed (ranja) en hersenen (snoep)! Na een blessure, opgelopen op de NK- estafette in Eindhoven, was het nog niet gedaan met de malaise. De buikgriep had ook Wendy in de greep. Weken van amper trainen volgden elkaar op. Juist voor de testwedstrijd in Aken, toch maar voorzichtig de trainingen hervat. Vanaf het eerste moment is in Aken duidelijk wat Wendy” strategie is. Ze gaat vol van start. De eerste 75 meter vlinderslag kan haar con currente nog volgen, maar dan ontstaat er een gaatje. Na de 100 meter rugslag is dit een gat geworden. Maar wat niemand voor mogelijk houdt geschiedt, de voorsprong wordt niet klei ner tijdens de schoolslag maar na een knappe vrijeslag klopt Wendy de kampioene met dik 2 sec. in een nieuw festivalrecord, een gewel dige prestatie, zeker gezien haar trainingsach- terstand. Met 4.40.67 een dik persoonlijk record dat in de buurt komt van het Nederlands record. Op zaterdag staat de 200 meter rugslag en de 100 meter wisselslag op het programma. De 200m rugslag is een directe finale en daar gaat zij de strijd aan met de Belgische kampioene. Trainer Wouda stuurt haar met een missie het water in en met 1.04.81 en 1.04.19 2.09.00 trekt Wendy ook hier de winst naar zich toe. Finale 100 meter wisselslag wordt een kopie van de 400 meter. De tegenstander is uit op revan che, maar ook hier krijgt zij het nakijken. Met 1.02.08 pakt Wendy haar 3de gouden medail le. Zondag wacht dan de 200 meter wisselslag nog. 's Middags wacht haar de finale tegen de Belgische kampioen. In een zinderende finale (het leek wel synchroonzwemmen) trekt Wendy aan het langste end en wint ook hier het goud. De 2.12.71 is weer een persoonlijk record. Over 6 weken staat het eerste echte werk op de kalender. De Open NK in Eindhoven, een kwa- lificatiemoment voor de EK-langebaan en de OS. Met vlak daarna de EK kortebaan in Polen. Met themaconcerten die tot de verbeelding spreken, zoals ‘Disney’ en ‘de Efteling’, werden veel kinderen bereikt. Tezamen in een inten sieve samenwerking met de basisscholen moch ten onze orkesten zich verheugen op nieuwe aanwas. Ook met de promsconcerten heeft MPJ zich regionaal op de kaart gezet. Het harmonie orkest trad op met de BZB, Pater Moeskroen en Billy Haynes, in speciale gelegenheidsar- rangementen. Door de onderkenning van ‘entertainment’ is het de vereniging gelukt om een algemeen stoffig imago van harmonieorkesten af te schudden. MPJ staat dan ook midden in de actieve Moergestelse samenleving! Niet enkel met het opstaporkest, het opleidingsorkest, de slagwerkgroep en het harmonieorkest, maar zeer zeker ook met het straatorkest. Ondanks de modernisering blijven we tradi ties respecteren, hetgeen zich vertaalt in de aanwezigheid bij alle feestelijke gebeurte nissen: de drumband en harmonie lopen voorop in iedere optocht, van Sinterklaas en carnaval tot Koninginnedag en wandelavond- vierdaagse, en zijn bovendien graag gezien bij aubades/serenades. De slagwerkgroep steelt met enthousiasme en slagvaardigheid al jaren de show tijdens het nieuwjaarsconcert. De jeugdorkesten treden met regelmaat zowel binnen als buiten Moer gestel op en bereiden zich daarmee voor op ROEF! HANDBAL Uitslagen: GDJ DOS 80-Roef 3 -8; MBJ Roef -Avanti 11-21; DA Roef-KPJ Beek 8-15; DS Roef-Avanti 16-19; HS Roef-Blauwwit 14-21. Programma zaterdag 29 oktober: MCJ 10.00 uur Roef - Elshout Zondag 30 oktober: MBJ 10.50 uur Orion-Roef DA 14.00 uur Dongen - Roef HS 15.20 uur Taxandria - Roef Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mag vrijblijvend mee komen trainen.Op donderdagavond in de sport hal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 26 OKTOBER 2011 de kleedkamers mogelijk te maken met een “win- win” situatie voor u en de club. Uitslag: Gudok 1-Audacia 1 (restant 35 min.): 6-2, Audacia 5-Jong Brabant 9: 2-2, Audacia 7- ETS 3: 1-3. Audacia 2,3,4 en 6 waren vrij. Programma zondag 30 oktober 2011 Hedel 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Oirschot Vooruit 2 Audacia 3 - Broekhoven 3 Audacia 4 - Oirschot Vooruit 5 Audacia 5 vrij DEES 5-Audacia 610.30 RKDSV 5 - Audacia 711.00 Dames: Het team is teruggetrokken uit com petitie. AUDACIA JEUGD Zaterdag 29 oktober SVSSS Al - Audacia AlVertrek 00.00 Audacia A2 - Zwaluw VFC A4 ...Aanw. 13.30 Nevelo BI - Audacia BI... Audacia B2 - NOAD B2 LONGA Cl-Audacia Cl Were Di C2 - Audacia C2 ZIGO C4 - Audacia C3 SC Olympus Dl - Audacia Dl ..Vertrek 12.00 SVG F2 - Audacia F4Vertrek 9.30 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia. Op zaterdag 29 oktober geeft de bekende pia nist Daniël Wayenberg een concert in Tiliander. Op die avond speelt Wayenberg stukken van Chopin, van Beethoven, Liszt en Isaac Albéniz. De voorstelling begint om 20.30 uur en heeft een pauze. Een kopje koffie of thee voor aanvang van de voorstelling is bij de kaartprijs inbegrepen? De entreeprijs is 18,00 p.p. Voor leden van het KBO geldt een korting van 2,00. Reserveren kan via www.tiliander.com of 521 7220. Entree: 18,00 incl. koffie/thee voor aanvang KBO korting: 2,00 (KBO pas meenenemen) Daniël Wayenberg wordt in 1929 geboren in Parijs. Zijn moeder, Marguerite Berson was een professioneel violiste. Zij ontdekte bij Daniël al op jonge leeftijd dat hij een absoluut gehoor heeft. Op zevenjarige leeftijd treedt Wayenberg voor het eerst in het openbaar op als pianist. In 1949 won hij de Grand Prix de la Ville de Paris, als jongste van alle deelnemers aan het Concours Marguerite Long-Jacques Thibaud. meter in een tijd van 53.25. Op zondagavond 16 oktober slaagde Marijn van Esch er tijdens een langebaanwedstrijd in Tilburg in om maar liefst drie persoonlijke records (PR’s) te verbeteren. Vooral op de 500 en de 1000 meter was zijn progressie ten opzich te van de laatste wedstrijden van het vorige sei zoen indrukwekkend. Op de 500 meter was hij ruim één seconde sneller en op de 1000 meter verbeterde hij zijn beste tijd zelfs met bijna vijf seconden. Met deze progressie werd Marijn beloond voor de trainingsarbeid die hij in de zomermaanden heeft verricht. Door droogtrai- ning, shorttracktraining en regelmatig fietsen kreeg de dertienjarige schaatser meer kracht en inhoud, waardoor hij sterker aan het nieuwe sei zoen begon. Door trouw twee keer per week te trainen verbetert ook nieuwkomer in de wed- strijdploeg Loïs op ’t Hoog zich wekelijks. Op 16 oktober konden voor Loïs alweer het derde en vierde PR van het nog prille seizoen worden genoteerd. Een dag na haar marathonoverwin- ning, stond Merel Bertens weer aan de start van een wedstrijd in Eindhoven. Deze keer betrof het een supersprintwedstrijd over 100 en 300 meter. Dat zij ook op deze korte afstanden goed is, bewees zij door twee PR’s te verbeteren. Plan mislukt Gudok Audacia ..6 2 Bij aanvang stond er op het scorebord: 55e mi nuut, stand 2-1. Het betrof hier het uitspelen van de resterende 35 minuten van de gestaak te wedstrijd wegens een blessure van de scheids rechter. Audacia had er bewust voor gekozen vol op de aanval te spelen met 4 spitsen en ach terin het risico te nemen van 1 op 1 situaties. Deze speelwijze werd consequent doorgevoerd en zou succesvol kunnen bij een snel resultaat. Dat bleef uit en in de 63e minuut was de eer ste counter al raak: 3-1. Audacia week niet af (bewust) en zo ontstond er nog een aardig schouwspel met nog 4 Gudok doelpunten, want de treffer van Audacia was een eigen doelpunt. OBLIGATIES Wie deze krant van achteren begint (die zijn er!) en hem nu terzijde wil leggen moet dat niet doen, want elders in deze krant staat een opmer kelijk plan om de financiering van de bouw van 5 nov. Het Oisterwijks Orkest 6 nov. Leerlingenorkest Asterius 11 nov. Wilko Terwijn 17 nov. Martin Simek 18 nov. Huis voor Zingeving 19 nov. S.O.K. 26 nov. Sinterklaasvoorstelling 27 nov. Sinterklaasvoorstelling 4/6 nov Die Naemloose Speelers 12 nov. Dj Sjefke, Dansavond 50+ 19 nov. GUO, The Fureys David Arthur 26 nov. Jasper van Kuijk 27 nov. Dj Sjefke, Dansmiddag 50+ PAGINA 7 onderdeel van Maand van de Spiritualiteit Zondag 30 oktober start de vijfde Maand van de Spiritualiteit. Het thema van dit jaar is 'Leef!' Doen we in ons leven wat wij echt willen? Vol gen we ons hart? En wat houdt ons af van de keuze voor onze passie? Tilburg en omgeving hebben op het gebied van spiritualiteit ook veel te bieden. Bewust Leven, Pléïade, Spirituele Sociëteit Tilburg, Huis voor Zingeving en Zin geving Werkt hebben de handen ineen gesla gen om de 'Maand van de Spiritualiteit' (novem ber 2011) in Tilburg en omgeving vorm te geven. De stiltewandeling die Grootmoeder Aarde organiseert als onderdeel van de Maand van de Spiritualiteit is op woensdag 2 november. Een stiltewandeling kun je zien als een soort wandelende meditatie in een mooie, rustge vende omgeving. Doordat er in stilte wordt gewandeld kun je hierbij in relatief korte tijd helemaal tot jezelf komen. De stiltewandeling vindt plaats op woensdag ochtend 2 november van 9.00 tot 11.30 uur. De wandeling zelf duurt ongeveer een uur. Daarna praten we nog even na, onder het genot van een kopje koffie of thee. De kosten voor deelname zijn EUR 5,-. De stiltewandeling is voor ieder een toegankelijk, maar er wordt wel op onver- harde paden gewandeld. Voor meer informatie en aanmelding kun je kijken op: www.groot- moederaarde.nl of bellen met Saskia Basten: 06- 51003388. Omdat deze wandeling deel uitmaakt van de Maand van de Spiritualiteit krijg je na afloop van de wandeling een kleine attentie mee naar huis! Kijk ook op de website voor een mooie aanbieding die tijdens de hele maand novem ber loopt. T H I A T t X 'Vl C- i ut ai t u

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 7