ALLROUND MAKELAARDIJ DE ZONNEBLOEM Zonovergoten herdenking ALLROUND MAKELAARDIJ Snertconcert muziekvereniging Prinses Juliana Najaarsconcert Zangvereniging ‘Crescendo’ Herdenken in stilte en met muziek Oud ijzer Geef bewoners Stanislaus hun verzetje! Het Oisterwijk Express Treintje I Voorlezen in de bibliotheek van Moergestel Sinterklaasactie van de Zonnebloem Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! '1? Nationale Vereniging F 11-11-11: Tilburg Zingt, Oisterwijk Swingt, Moergestel Drinkt SMC wil met heel Moergestel dweilen! Herdenkingsdag Crematorium zondag 30 oktober 2011 Pieter Burgers Toon Coppens Tijmen Smits Bedankt, RSV Fevior Namens het bestuur, Jan Vriens, voorzitter Het SMC is dan ook verheugd te kunnen mel den dat er, in enthousiaste samenwerking met Horeca Moergestel, een grootse dweiltocht voor de deur staat. Maar liefst 9 cafés hebben hun medewerking toegezegd en in elk van deze ca fés kunt u a 1,- euro een consumptie nuttigen. Hoe dit allemaal in zijn werk gaat, kunt u vol gende week in Moergestel Nieuws lezen. Dus Moergestelnaren, camavalsvrienden, fami lie en bekenden: verenigt u! Sluit deze avond gezellig aan bij De Pierewaaiers, De Dors(t)vle- gels of De Durdraaiers. Of ga zelf heerlijk met wat vrienden dweilen. Kom lekker gek ver kleed of in uw zondagse pak, het maakt allemaal niet uit. Maar zorg in ieder geval dat u erbij bent. Want 11-11-11 maken we met z’n allen nooit meer mee! u behalve van de aangeboden lunch vooral ook kunt smullen van de muzikale klanken van alle orkesten van de 100-jarige muziekvereni ging. Dus graag tot ziens op 20 november om 12.15 uur in Den Boogaard te Moergestel. Soep en entree gratis! VOOR PEUTERS EN KLEUTERS Op woensdag 2 november van 15.00 tot 15.30 uur wordt in de bibliotheek van Moergestel voorgelezen uit het prentenboek “Roek de Ridder” van Catharina Valckx. Vogel Roek vindt op zolder een ridderpak. Samen met hond Hendrik-Woef als paard trekt hij ten strijde. Peuters en kleuters zijn van harte welkom om te komen luisteren en genieten van dit mooie verhaal. Bibliotheek Moergestel, Sint Jansplein 5a. www.bibliotheekmb.nl HERINNERINGEN Crematorium Tilburg en omstreken heeft in de 25 jaar van zijn bestaan altijd veel aandacht besteed aan de nabestaanden. De jaarlijkse her denkingsdag is daar een voorbeeld van. Geble ken is dat veel nabestaanden deze dag gebrui ken om overleden familieleden of andere dier baren te herdenken en alleen of met anderen herinneringen op te halen. Van 10.00 tot 18.00 uur kunt u een bezoek brengen aan een van de tuinen, het columbarium en de begraafplaats of even stilstaan bij een van de monumenten in de tuinen rondom het crematorium. Koffie of thee staat van 10.00 tot 16.00 uur voor u klaar in de koffiekamer (aula 2) van het crematori um, uiteraard zonder kosten. HERDENKINGSCONCERT ’s Middags kunt u in aula 2 luisteren naar een herdenkingsconcert, uitgevoerd door het Oister- wijks Kamerkoor (OKK). Onder de bezielen de leiding van Peter van Aerts zal het OKK deze middag werk ten gehore brengen van Vivaldi, Mozart, Mendelssohn, Purcell, Parry, Vaughan Williams en Schubert. Het concert begint om 13.30 uur en zal rond 15.00 uur afgelopen zijn (incl. een kleine pauze). Daarna kunt u nog een kopje koffie of thee drinken. De entree voor dit concert is gratis. Kijk voor informatie over het crematorium Tilburg op www.crematoriumtilburg.nl, u kunt ook telefonisch contact opnemen met het cre matorium (013 4686204). Op zondagmiddag 20 november zullen zowel het opstap- en leerlingenorkest, de slagwerk- groep als het harmonieorkest een verrassend lunchconcert voor u serveren. Tijdens deze jubileumuitvoering kunt u genieten van een kopje heerlijke erwten- en/of tomatensoep. Binnenkort zullen wij u informeren over het te spelen programma, maar neemt u alvast aan dat PAGINA 3 Op zondag 6 november presenteert Gemengde Zangvereniging "Crescendo" uit Moergestel haar jaarlijkse Najaarsconcert in Partyboerderij ’t Draaiboompje aan de Hild 1 te Moergestel. Als gastkoor hebben we uitgenodigd Vocaal ensemble ’’Vivace” uit Heerle. Een profaan da meskoor met 'n breed repertoire, van licht klas siek tot pop en musical. De koren staan onder leiding van dirigent Mart Peijen en onze pia niste is Cia de Backer. Aanvang concert: 14.30 uur. De zaal is open om 14.00 uur. Toegang gratis. j Een zieke, eenzame of gehandicapte dorpsge noot verrassen met Sinterklaas doet de Zonne bloem afd. Moergestel al jaren. Ook dit jaar gaan we dit weer doen onder het motto “Zon in de Schoorsteen”. Wij vragen u om een pakje te maken wat door een medewerker van de Zonnebloem in de week van 5 december be zorgd zal worden. Het gaat om een aardige attentie, een verrassing, een nuttig cadeautje, dat feestelijk wordt verpakt. Het is beslist niet de bedoeling er een kostbaar geschenk van te maken. Centraal staat: door dit vriendelijke gebaar, de medemens laten merken dat hij er ook bij hoort. U kunt het pakje natuurlijk ook samen met uw kinderen maken. En wanneer u er een gedichtje of kindertekening bijvoegt is het helemaal compleet. Het is ook mogelijk dat u iemand kent die in aanmerking komt voor een Sinterklaasattentie. Laat het ons weten. Als u mee wilt doen, neem dan voor 5 novem ber contact op met Petra Verheyen, tel: 513 23 51 of Len Severijns, tel: 513 19 84. Ook voor eventuele vragen kunt u bij hen terecht. Zondag 30 oktober a.s. opent Crematorium Tilburg en omstreken zijn poorten aan de Karei Boddenweg 5 voor de jaarlijkse herdenkingsdag. Evenals voorgaande jaren valt deze dag net voor Allerzielen: een mooie gelegenheid voor nabestaanden om hun dierbaren te herdenken. Vanaf 10.00 uur kunt u een bezoek brengen aan de urnen- of natuurtuin, het columbarium of de begraafplaats. Om 13.30 uur start in aula 2 een herdenkingsconcert van het Oisterwijks Kamerkoor, onder leiding van Peter van Aerts. U bent van harte welkom, koffie of thee staat de gehele dag voor u klaar in de koffiekamer van aula 2. De meest carnavaleske datum die bestaat komt eraan: 11-11-11! En natuurlijk kan Moergestel deze datum niet ongemerkt voor bij laten gaan. Als in een klein dorp drie carnavalsverenigin gen kerngezond en samenwerkend naast elkaar kunnen bestaan en er daarnaast ook nog eens vele honderden mensen het openbaar carnaval voelbaar een warm hart toedragen, dan kun je wel stellen dat Moergestel een echt carnavals- dorp is. Er staat dan ook iets spectaculairs te gebeuren op deze zotter dan zotte datum. Houd Moergestel Nieuws de komende weken in de gaten en noteer alvast in uw agenda: 11-11-11, want dit maken we met z’n allen nooit meer mee. Deze week kan het SMC (Samenwerkend Moer- gestels Carnaval) al wat meer bekendmaken over de activiteit die gepland staat op deze car- navalsdatum bij uitstek. Al decennialang blijkt dat de Moergestelnaar graag van café naar café ‘dweilt’, zeker met carnaval en al helemaal op carnavalsmaandag. Sterker nog, in ons dorp met zijn hoge kroegdichtheid is het ‘dweilen’ een soort tweede natuur geworden. Let op: Diverse inwoners van onze gemeente hebben een briefje zonder naam of adres in de bus gekregen om een 06-nummer te bellen in geval men oud ijzer heeft liggen. De eigenaar van het 06 nummer zou het dan op komen halen. Wij als Ruitersportvereniging Fevior uit ons dorp verzamelen voor de vereniging al jaren oud ijzer en zijn ook iedereen dankbaar die dit wekelijks weer in de container gooit aan de Heiligenboom. Zonder steun van de inwo ners en bedrijfsleven is een vereniging kans loos. Wij willen u er echter op attenderen dat wij niets met dit 06 nummer te maken hebben, en ook niet weten wie dit is. Wij hebben gemeend u dit te moeten melden en hopen dat u nog lang uw oud ijzer ter beschikking stelt aan onze ver eniging door het te storten in de container aan de Heiligenboom. De duofiets blijkt een groot succes. Echter, er is een vervelende beper king: men kan er maar maximaal 25 km mee fietsen. Daarna moet de accu weer worden opgeladen en dat duurt ongeveer 8 uur. Het gevolg is dat er slechts 1 dagdeel kan worden gefietst. Dat is jammer. Daarom is er dringend behoefte aan een extra accu. De kosten (inclusief opbouw c.a.) zijn ongeveer 1.200,- euro. Ons bestuur neemt hierbij het initiatief om dit geld spoedig bij elkaar te brengen en start daar om een (tientjes) Aktie. Als startkapitaal stort Moergestel Fietsdorp 100,- euro. Via Moergestel Nieuws en onze website: moer gestel fietsdorp.nl, zullen we de stand van de opbrengst melden. We hopen op de Stanis- lausdag (17 november a.s.) het bedrag bij elkaar te hebben. Stort uw bijdrage op rekening 1000.22.228 ten name van de penningmeester van de stichting Moergestel Fietsdorp onder ver melding ’accu Stanislaus’. Ook kunt u uw vrijwillige bijdrage deponeren in een specia le bus die in de hal van Stanislaus staat. Elke gift is uiteraard welkom. Dus geef de Aktie een zetje en gun meer bewoners hun verzet je. Vanwege de officiële opening van Park Stanis laus kregen wij een uitnodiging om met de Oisterwijk Express een rondrit te maken door Moergestel en Oisterwijk. De rondrit werd ons aangeboden door Moergestel Fietsdorp. De belangstelling was groot. En zo vertrokken wij op woensdag 19 oktober. De drie wagons zaten vol met enthousiaste bewoners. Onderweg werd bij de bijzonderheden letterlijk stil gestaan en de geschiedenis verteld van de Oude Pastorie, de vroegere melkfafriek, de Avangwoninkjes, de molen, en zo ook rondgereden langs de diverse industrieën en mooie boerderijen. En toen.richting Oisterwijk door lanen en wegen met ook daar de bijzonderheden van Oisterwijk. Het was/is te veel om op te noemen, zo veel heb ben wij aan informatie gekregen over gebouwen, winkels, toerisme, restaurants, bossen, bomen en vennen, hertenkamp, Natuur theater, enz. Langs het stadhuis hebben wij maar gezwaaid naar de burgemeester. Misschien heeft hij ons gezien? Onderweg werden wij getrakteerd op wat lekkers, zo ook op een kleine appelvlaai. In Oisterwijk stopte de trein, en kregen wij een consumptie aangeboden. Zo werden wij lekker verwend, en genoten van alles. (Ja, hoe wordt men dik?) Wist u dat de trein gereden wordt door een groep vrijwilligers? Daarom hebben wij deze kanjers van mensen extra bedankt en iets in hun vrijwilligersspaarpotje gedaan. Het mocht eigen lijk niet rammelen. Dankbaar stapten wij uit de Oisterwijk Express. Wat hadden wij genoten. Zr. Beatrix Cox MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 26 OKTOBER 2011 ^erkend I Gtlzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F013-4688259 I www.allroundmdkelaardij.nl De herdenking afgelopen zondag in het kader van onze bevrijding, werd tijdens de tocht naar het beeld van Generaal Colin Muir Barber niet alleen vergezeld door de Clan Lamont Pipe Band uit Waalwijk, maar ook nog eens door ’n stralend zonnetje. Was er in de kerk al geen klagen over de belangstelling, bij het monument kwam er nog ’n aantal mensen bij en waren de geplaatste stoeltjes binnen de kortste keren allemaal bezet. In de kerk werd o.a. gesproken door Noud Smits, voorzitter van de Werkgroep Oorlog Bevrijding en Pastor Theo te Wierik. Bij het monument sprak burgemeester drs. Hans Janssen. Kinderen namen de adoptie van het beeld weer op zich; Elsbeth, Nelleke en Carla zongen in de kerk zowel als bij het monument en de Last Post werd geblazen door Minouck Jonkers. De plechtigheid nabij het monument werd afgerond door het leggen van ’n aantal kransen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3