OPEN DAG ril informatie (013) 513 1504 Huis voor Zingeving Kinderclub De Schaapskooi Protestantse gemeente Oisterwijk Open repetitie Zangkoor Inspiration M 00 00 bezoekt Zen.nl Tilburg leuke workshops kinderfeestjes ZATERDAG 22 OKTOBER van 10.00 tot 14.00 uur Je bent van harte welkom, Koffie en thee staan klaar. Met een familiebericht buro76@planet.nl in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: Rootven 60, Moergestel www.silsplace.nl 06-21698267 7 i 1 1 MTV Radio 1 Donderdag 20 oktober Parochie St. Jans Onthoofding 7 november 20.00 uur 0900 332 22 22 KERKBALANS PAGINA 2 1 1 1 i i 1 1 1 MTV radio is er, zoals elke week, op de zon dagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. ZM, een luchtig ontwaakprogramma met actuele onderwerpen, sport, cultuur, de uitagenda, de BOOMgast, achtergronden bij het plaat selijke nieuws en natuurlijk muziek. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel j: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 3221 1 1 I I 1 Donderdag 20 oktober kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar weer een nieuwe MTV-uitzen- ding. De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna deze om en om met de uitzen ding van afgelopen week wordt herhaald. Op zaterdag 22 oktober vanaf 13.00 uur, kunt u de uitzending ook weer bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! 30e WEEK DOOR HET JAAR Week van 22 - 29 oktober 2011 ZATERDAG 22 oktober, 17.30 uur in Park Stanislaus: H. Mis met samenzang 19.00 uur in de Parochiekerk: H. Mis met samenzang. Jgt. Kees de Kort; Bas van de Wiel; le jgt. Nico Beerens e.v. Jo van der Zanden. ZONDAG 23 oktober, 10.00 uur: H. Mis m.m.v. Moergestels Gregoriaans koor. Er is een kinderwoorddienst. Henricus en Cornelia van Overdijk-Kemps, zoon Piet en dochters Nelly en Riet; jgt. overl. ouders Kools-Vermulst en schoonzonen Hein en Jos; jgt. Cor van de Wouw en overl. familie; jgt. Wilhelmus en Maria van Dijk-Vermeer; jgt. Piet van Gerven e.v. Nel van Dijk. WOENSDAG 26 oktober, 19.00 uur Park Stanislaus: H. Mis Tijdens de oktobermaand is er speciale aan dacht voor Maria. BIJZONDERE VIERING Zondag 23 oktober, 12.00 uur: Herdenking Oorlog en Bevrijding Moergestel GEDOOPT ZIJN Op zondag 16 oktober: Indy Claassen en Riva van den Eijnden. AGENDA Dinsdag 25 oktober, 19.30 uur: Overleg Kerst concert; 20.00 uur: Parochiebestuur. Kinderwoorddienst op zondag tijdens de dienst van 10.00 uur (Herhaalde oproep) Wie wil de werkgroep helpen ondersteunen? Meldt u aan a.u.b. via secretariaat@parochie- moergestel.nl of telefoon: 513 27 74. U wordt ongeveer 2 a 3 keer in de drie maanden uitge nodigd, afhankelijk van het aantal vrijwilligers m/v. UIT HET PASTORAATSOVERLEG - Vooraf werd een nieuwe groepsfoto voor de website gemaakt omdat onze pastoraatsgroep is uitgebreid met Ben Dobbelaer. Hij zal zich in een volgende uitgave van MN voorstellen. Verder aan de orde kwamen o.a.: - Er is aan onze parochie, vanuit het bisdom en de KNR (Konferentie Nederlandse Religieu zen), gevraagd om proefpolder te willen zijn voor de Maatschappelijke stage van middelbare scho lieren. Er is intussen overleg geweest en we gaan verder plannen maken. Mogelijk dat jon geren het interessant vinden om op deze wijze De volgende kindermiddag staat gepland op donderdagmiddag 20 oktober van 15.30 tot 16.45 uur in ons parochiecentrum. Iedere keer staat er een thema over het geloof centraal. Deze keer gaat het over Jezus en Maria. Kinderen van 7 tot 11 jaar zijn van harte uit genodigd. U kunt uw kind opgeven bij dorris.rij- nen@home.nlmaar dit is niet verplicht. Loop gerust samen met je kind binnen om mee te kij ken. U bent van harte welkom. Tot dan! Zondag 23 oktober - ds. Willemien Roobol Er is kindemevendienst en creche. Deze zondag is er na de dienst gelegenheid om brieven voor Amnesty International te schrij ven! De brief gaan naar Myanmar. Ashin Gambira, een Burmese monnik, verzocht om de rechten van politieke gevangen te respecte ren en is vervolgens zelf vastgezet voor de komende 63 jaar. In de brief wordt verzocht hem vrij te laten en ervoor te zorgen dat hij niet gemarteld wordt en een medische verzorging krijgt. Het leesrooster leest verder in Matteüs 22, de verzen 34-46. De farizeeën blijven Jezus op de proef stellen door hem allerlei vragen te stel len. Dit keer de vraag “wat is het grootste gebod in de wet?” Jezus antwoordt daar met het zoge noemde dubbele liefdesgebod, “heb de Heer uw God lief met heel uw hart en met heel uw ziel en met heel uw verstand en uw naaste als uzelf.” De kern van het christelijk geloof, deze zinnen. Als iedereen hiernaar zou leven, zou de wereld er een stuk mooier uitzien. De vraag is dan natuurlijk wel: wie is mijn naaste? En eigen lijk is dat dus iedereen: die buurman die altijd zo vervelend doet, de politieke gevangene in Myanmar, onze leraren op school, de vluchte ling uit het AZC. Heb je naaste lief. AGENDA 24 oktober 19.00 uur repetitie can tori j 27 oktober 13.30 uur bespreking oecumeni sche dienst op 4-12 met de Levenskerk (in de Le-venskerk) Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 .513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 -18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 19 OKTOBER 2011 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.porochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen n-voor afroepweekend opgeven. 'PRPOCWÏ $r. - Zanggroep Inspiration uit Moergestel heeft op maandag 7 november van 20.00 tot 22.00 uur een open repetitie in het parochiecentrum aan het St. Jansplein. Er is weer ruimte bij Zanggroep Inspiration voor mannen en vrouwen, die het leuk vinden om met ons mee te zingen. Wie graag meerstem mig wil zingen, is welkom om te komen kijken, luisteren en vrijblijvend mee te zingen. Belang stellenden zijn van harte welkom tijdens deze open repetitieavond. Het is ook mogelijk om een aantal maanden mee te zingen, b.v. in november en december en uw stem te laten horen in de Kerstvieringen. Voor meer informatie kunt u kijken op onze website: www.zanggroepinspiration.nl of contact opnemen met: Elsbeth Denissen, tel. 513 3401 of Petra van Nuenen, tel. 513 3676. Dinsdag 25 oktober brengt het Huis voor Zingeving voor de derde keer een bezoek aan een 'Heilig Huisje', dit keer de nieuwe zendo van Zen.nl in Tilburg. Zen komt steeds meer in de belangstelling te staan. Bij Zen.nl Tilburg wordt Zen meditatie op een inspirerende, verdiepende en heel prak tische manier gegeven. Deze lesmethode is reeds 20 jaar in Nederland in gebruik en past bij actieve mensen op zoek naar balans en ver dieping. Direct merkbare resultaten zijn veel al verbeterde concentratie, beter slapen, meer energie, goed kunnen ontspannen en creatie ver zijn. Dit alles leidt tot beter functioneren in werk en privé. Minder bekend is de zen-filosofie die achter de oefening en de andere uitingsvormen staat. Als je al van filosofie mag spreken. Want die filo sofie houdt in dat je voorbij leert gaan aan alle vaste ideeën, opvattingen, normen die je in dit leven maar kunt hebben. De zen-filosofie is daarmee een radicale filosofie, die alle heilige huisjes omver haalt, inclusief die van haar zelf... Het bezoek van het Huis voor Zingeving aan Zen.nl Tilburg duurt ongeveer twee uur en omvat een korte inleiding door Lilian van der Vaart over zen boeddhisme, een zen meditatie en ruime gelegenheid voor vragen en onderlin ge uitwisseling. Aanvang: 20:00 uur. Entree: 5 euro p.p. Inschrijven via welkom@huisvoorzin- geving.nl of 06-14306565. Meer informatie: www.huisvoorzingeving.nl. HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur met een parochie kennis te maken. Het gaat om een stage van 30 uur. Niet veel maar toch een aanzet om jongeren nieuwsgierig te maken waarom we met elkaar als parochiegemeen schap op weg zijn gegaan! - We waarderen de vraag om aandacht voor de Adventsactie. We hadden echter al eerder afge sproken dat de Advent en het Kerstfeest dit jaar in het teken staan van ‘engelen’. In de Advents- weekenden zullen enkele vrouwen de verkon diging verzorgen en ook tijdens de feestelijke Kerstviering op Eerste Kerstdag waarop het project afgesloten wordt. - Een nieuw bezoek aan de St. Egidiogemeen- schap in Antwerpen, op 17 december, wordt voorbereid. De bedoeling is dat parochianen meegaan die nog niet eerder de St.Egidius bezocht hebben. We wachten nog op antwoord uit Antwerpen maar u kunt zich nu al inschrij ven via een berichtje aan het secretariaat. De kosten zijn 15,- (vervoer en verblijf). - Aan het parochiebestuur is het verzoek gedaan om weer terug te mogen keren naar het gebruik van de weekendboekjes van ‘Heeswijk’. Nader bericht volgt wanneer we groen licht van het bestuur krijgen. - Volgend jaar, Hemelvaartsdag, is er weer een H. Mis in het bos naast de Mariakapel. Deze H. Mis staat in het teken van ‘Moergestel Fiets- dorp’. - Er volgt nader overleg over een mogelijke Taizé viering. Als deze er komt, dan hopen we zeker dat de jongeren uit ons dorp, die al eens in Taizé geweest zijn, hun schouders mee onder deze viering gaan zetten. We vragen dan de zusters of we gebruik mogen maken van de aula van Nieuwenhof. Deze aula is uitermate geschikt voor een dergelijke viering. - Er is eveneens gesproken over uitbreiding van menskracht voor het samenstellen van actuele artikelen voor onze website. Ben Dob- j belaer heeft zich vanuit de pastoraatsgroep aan geboden. We hebben een prachtige website: www.parochiemoergestel.nl, maar deze vraagt natuurlijk dat het goed wordt bijgehouden en up to date blijft. De opbrengst van de actie kerkbalans is t/m 1 oktober 2011 49.668 euro. Over dezelfde perio de in 2010 was dit 51.95 3 euro. Een daling met plm. 2.300 euro. NETWERKDAG BISDOM ’S-HERTOGENBOSCH Met het thema ‘Ont-moeten omdat het vrij willig is’ houdt het Bisdom van ’s-Hertogen- bosch op zaterdag 22 oktober in het Oisterwijkse 2College een netwerkdag voor parochiebestuur ders, pastorale teams, werkgroepcoördinato- ren en parochievrijwilligers van bestaande en Nieuwe Parochies in het bisdom. Onze parochie zal ook vertegenwoordigd zijn door een vijftal parochianen. En natuurlijk vragen we aandacht voor onze eigen initiatieven... - Kennismaken met de Bijbel. Deze cursus gaat door en begint met de eerste avond op donder dag 10 november. Het gaat om 2x4 avonden maar men kan ook kiezen voor één deel van 4 avonden. Graag snel opgeven i.v.m. de voorbe reiding. - Zaterdag 5 november de zeer indrukwekken de film: Des Hommes et Des Dieux (Filmzaal Industrieweg om 19.00 uur) Ook deze gaat door. Hiervoor zijn voldoende aanmeldingen. U mag zich nog opgeven. - 23 november 20.00 uur: (let op verandering van datum) Bezoek medewerkers van Novadic Kentron voor ouders van kinderen uit groep 8 en andere belangstellenden. Het toeval wil dat de voorlichtster ook voorlichting komt geven aan de jongens en meisjes uit groep acht van de basisscholen. De ouderavond op 23 novem ber sluit dus goed aan. Wilt u meer weten over onze activiteiten zie dan www.parochiemoergestel.nl WIJ GEDENKEN I Op 27 september jl. overleed Gonny van de Wouw-van de Wal, sinds 10 juni 1990 wedu we van Noud van de Wouw. Gonny werd gebo ren in Oirschot. Toen haar moeder overleed kwam de zorg voor het gezin op haar nog zeer jonge schouders te rusten. Ze deed dat met veel liefde en zorg en deze liefdevolle zorg voor anderen heeft ze haar hele leven met zich mee gedragen. Na haar huwelijk met Noud ging ze in de Pr. Irenestraat wonen waar de vijf kinde ren werden geboren. Gonny genoot van haar kinderen en kleinkinderen en van de simpele dingen in het leven. Haar deur stond voor iede reen open ook in de laatste weken toen ze ern stig ziek was. Gonny overleed thuis op 75 jari ge leeftijd. Op 29 september overleed Nis Ketelaars, echt genoot van Bertha Ketelaars-Op ‘t Hoog. Nis werd geboren als oudste van 7 kinderen in het gezin Ketelaars. In 1957 trouwde hij met Bertha, die hij al van kindsbeen af kende omdat ze maar 800 meter bij elkaar vandaan woonden. Nis was een echte boerenmens en bleef dit ook nadat hij zich had omgeschoold tot assurantie adviseur bij de NCB. Hij was een prettige, socia le en beminnelijke mens, hij hield van reizen, sport, toneelspelen. Toen hij ouder werd kwa men er wat lichamelijke beperkingen maar samen met Bertha bleef hij genieten van de dagelijkse dingen, van de kinderen en de klein kinderen. Nis overleed onverwachts in het St. Elisabeth ziekenhuis op 90 jarige leeftijd. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) v.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 2