ALLROUND MAKELAARDIJ De viering van de bevrijding komt er weer aan Klaar STERK IN PRIJS VERLAAGD! voor vertrek... Concert ’Verklankte Verhalen’ door Orkest Orventus Theaters Oisterwijk Moergestel Factorium start theaterafdeling in Oisterwijk Maretak houdt vertelwandeling PAGINA 5 Achter prikkeldraad, in Buchenwald. Van Maud Adams- genot van een kopje koffie. het herfstbos het publiek met verhalen. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Nieuw redactie-adres 'Moergestel-Nieuws'; Kloosterlaan 2a 5066 AN Moergestel geboden aan de voordracht van de leerlingen van groep 7, de opdracht gegeven tot de adop tie van het monument en het prachtige lied, dat altijd bij herdenkingen door veteranen mee geneuried wordt. Om 12.45 uur vertrekt het gezelschap - met voorop de Clan Lamont Pipe Band, naar het monument, waar dit jaar The se kransleggingen gaan daarna de viering com pleteren. Onder de mooie tonen van de Schotse Op het gevarieerde programma staan onder meer Allerseelen van Richard Strauss, MacBeth van de Engelsman Peter Meechan, Othello van de bekende componist voor blaasorkesten wen zaten op maan dagochtend tijdens het ochtendgloren, omhuld door nevel en mist, op de wie- Orkest Orventus met ‘Verklankte Verhalen’, zondag 16 oktober 2011, aanvang 14.00 uur. Kaarten zijn te bestellen via www.tiliander.com en www.orventus.nl voor 10,00 euro per stuk. Kaarten aan de zaal kosten 12,50 euro. Meer informatie en opnames uit eerde re concerten zijn te vinden op www.orven tus.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 12 OKTOBER 2011 Waar moet ik zijn? “Alle cursussen van Factorium in Oisterwijk zijn in de Tiliander.” Wie geeft de cursussen? “Onze enthousiaste docenten Jens Akkermans, Anouk Jongmans en Sacha van der Mast staan al in de startblokken om je de kneepjes van het vak bij te brengenWij werken trouwens alleen met gediplomeerde docenten. Want we staan wel voor kwaliteit!” Wanneer starten ze? Meteen na de herfstvakantie. Waar vind ik meer info? Je vindt alle informatie over onze cursussen op onze website. Kijk op www.factorium. nl/theater. Orkest Orventus is vorig jaar opgericht en is samengesteld uit professionele muzikanten en topamateurs en staat onder leiding van dirigent Jacco Nefs. Het orkest heeft een volledige bezet ting, maar bestaat uit slechts 45 muzikanten. Nagenoeg elke stem wordt door één muzikant ingevuld. Dit in tegenstelling tot de meeste harmonieorkesten waarbij meerdere personen dezelfde stem spelen. Door de kleine bezetting klinkt het orkest zeer transparant: je kunt let terlijk iedere muzikant horen! De Werkgroep Herdenking Oorlog en Bevrij ding ruimt bij de viering steevast een belang rijke plaats in voor de jeugd. Ook dit jaar, op zondag 23 oktober, wordt niet alleen het beeld van generaal C.M. Barber geadopteerd, maar in de kerk wordt een kort verhaal in scène gezet. Het verhaal is deels gefingeerd, niet geheel waarheidsgetrouw, maar de inhoud spreekt zeker tot ieders verbeelding. De leerlingen van groep 7 van basisschool Graaf van Ursel met Teun Brand en Angela Fonken hebben zich Uniek orkest in Theater Tiliander Op zondag 16 oktober geeft Orkest Orventus een concert in Theater Tiliander in Oisterwijk. Het harmonieorkest speelt zijn programma ‘Verklankte Verhalen’ dat bestaat uit werken die zijn gebaseerd op literatuur. Het hoge niveau en de bijzon dere klank van het orkest staan garant voor een unieke avond met schitterende orkestmuziek. De moeite van het bezoeken waard! Alfred Reed en de Candide Suite van Leonard Bernstein. Daarnaast speelt Orkest Orventus het werk Halewijn uit 1940 van c’e Nederlandse componist Gerard Boedijn en drie suites uit Spartacus van Aram Khatchayuriun. Een over bekende Amerikaanse mars zal het programma afsluiten! KVO nieuws Op maandag 17 oktober gaan we van start met de hobbyclub. Iedereen is van harte welkom, om 13.30 uur bij Elly, Schoolstraat 73. Als u 2 pakjes servetten en een schaaltje mee brengt kunt u meteen aan de slag, ondertussen krijgt u een kopje koffie/thee, tegen geringe prijs. Voor de volgende bijeenkomst maken we afspraken over kaarten maken en hoe we aan materiaal komen. Ook uw wensen komen ter sprake, het wordt gewoon een gezellige hobby club. Wij zien uw deelname graag tegemoet. Contactpersoon is Joke, tel. 513 2167. De ,Maretakkers ’’lijmen” al wandelend door Maretak verhalen. Zittend op een omgevallen boom kan men luisteren naar mooie verhalen. Het zijn verhalen die opborrelen uit de eigen bron van de Maretakkers of het zijn bestaande verhalen mythes, sprookjes, volksverhalen. Altijd zijn het verhalen die hart en ziel raken. Aldus betekent deelnemen aan een vertelwan- deling van de Maretak genieten van prachti ge verhalen, genieten van de stilte, het bos, de vennen en het zijn met anderen. Een rijke erva ring. De maretak is ook bekend als mistletoe en vogellijm. Volgens oud volksgeloof zou een opgehangen bosje van de maretak „maren” (boze geesten) verjagen. De wandeling is zondag 16 oktober van 13.30 tot 16.00 uur. De afstand is plm. 4 kilometer. De vertellers van ‘de Maretak’, Joost van Beek, Marleen Groenland, Corrie Leermakers en AnneMargriet Veldhorst verwelkomen je om 13.30 uur bij theater ”De Witte Lelie" bij het ‘Natuurtheater’. Kosten 7 euro inclusief koffie of thee en iets lekkers. Voor informatie en/of reserveringen: Corrie Leermakers tel. 073 6101204 of corrieleerma- kers (aziggo.nl Als we ons dan ook die gedenkwaardige 25e oktober weer voor de geest halen, dan sprak de uitzinnigheid van de feestvierders toen boek delen. Lachende en juichende inwoners, die dankbaar de door de bevrijders geschonken chocola en sigaretten in ontvangst namen. Waar de geasfalteerde driesprong bij het Rootven, de Öisterwijkseweg en de Tilburgseweg ruim te bood om er te dansen was het een grote hos sende partij die er “uit zijn dak” ging. En dan te bedenken, dat juist tevoren die Duitse militair op de fiets, die een appel over zijn broek glimmend opwreef en komend vanuit de richting Oisterwijk, even poolshoogte wilde komen nemen of de Tommy’s al waargenomen konden worden. De bewoners van de Oister- wijkseweg maakten met gebaren aan Gerhard Robel, zo heette die Duitse soldaat, dat hij rechtsomkeert moest maken. Een scherpschut ter van de Schotten, knielde neer op de plek van het feestgedruis, legde aan en schoot de toen nog 17-jarige soldaat dood. Het feestvieren ging gewoon door en het Rode Kruis ontfermde zich over het ontzielde lichaam van de Duitser, zonder dat aan het voorval veel ophef werd besteed. Daarbij kwam dan nog, dat de bevrijding van het zuiden van ons land zich begon te voltrekken, maar de rest van Nederland was nog in afwachting van barre tijden. ‘Jammer dat we het geluid niet kunnen laten horen’, schreef ze er nog bij... Evenementen in Tiliander Weer met Henk - Nilgün Yerli Vrijdag 21 oktober, 20.30 uur Prijs: 19,00 (inclusief koffie/thee) Evenementen in Den Boogaard Bockspringen - De vereniging bierproeven Horeca Moergestel Zondag 23 oktober 15.00 uur Entree: gratis Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com Begin november begint Factorium in Oisterwijk met een nieuwe theaterafdeling. Hier worden dit seizoen drie korte cursussen toneel gegeven voor kinderen, jongeren en volwassenen! Wat leer je dan? “Alle belangrijke aspecten van het toneelspelen komen aan bod. Hoe moet je samenspelen? Hoe maak je een scène? Hoe bouw je spanning op? Hoe ontwikkel je een personage? Hoe speel je een emotie geloofwaardig? Je kunt het alle maal leren, er zijn gewoon technieken voor. En uiteraard maken we aan het einde een pre sentatie, zodat je wel kunt laten zien wat je opgepikt hebt.” De herdenking - op zondag 23 oktober -bestaat uit twee delen, om 12.00 uur worden prachti ge liederen in de kerk ten gehore gebracht, korte toespraken gehouden, een luisterend oor van de Sande uit de Schoolstraat kregen we vorige week deze foto toegestuurd. Honderden spreeu- Last Post zoals gebruikelijk gespeeld wordt en tevens de eerste coupletten gezongen worden van “God save the Queen” en het “Wilhelmus”. De toespraak van de burgemeester en de diver sen van de molen. doedelzakmuziek wordt afgemarcheerd naar den Boogaard om er na te praten onder het Zoals ieder jaar wordt op de zondag, die het dichtst ligt bij de exacte datum in 1944, te weten 25 oktober, de herdenking van onze bevrijding gevierd. spontaan gemeld om een deel van de voor dracht voor hun rekening te nemen, die een rela tie legt met het vernietigingskamp “Buchen wald” (zie foto). Met Rinus Nouwen, bestuurslid van de Werk groep, brengen Bram van Engelen, Tim de Groot, Lotte Kools, Isabelle van Riel, Jaap van der Schoot en Tessa Smits een korte voorstel ling, die als ontroerend aangemerkt mag wor den. In de kerk volgen enkele toespraken en het zangtrio, bestaande uit Carla van Daelen, Els- beth Denissen en Nelleke Beiten met de inbreng van For 4 Saxes is verantwoordelijk voor de muzikale omlijsting. Tegen de tijd, dat de afmars naar het monument van generaal Barber zich aandient, komen de leden van de Schotse doel- zakmuziek, De Clan Lamont Pipe Band, de kerk in gemarcheerd en dan zorgen die melan cholieke tonen voor echt kippenvel. Zoiets móet je meemaken. Wandeling met vertellingen door de Oister- wijkse natuur. Vertelkring De Maretak organiseert op zon dagmiddag 16 oktober een bijzondere wandel tocht in de Oisterwijkse natuur. Ok vo

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5